Şimdi Ara

SAMSUNG Galaxy™ Nexus™ KULLANICILAR KULUBÜ (271. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.566
Cevap
28
Favori
236.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim. İlk defa bir akıllı telefon almayı planlıyorum ve Nexus çok hoşuma gitti, fakat fiyatı pahalı geliyor :) Sanalpazar'da falan satılan garantisiz, pasaport kayıtlı telefonlar ne derece güvenilirdir acaba ? 830 liraya falan satıyorlar orada, aklıma yattı benim de. Fakat sorun çıkma ihtimali korkutuyor beni. Daha önce bu tarz alışveriş yapanınız varsa fikir versin lütfen. Şimdiden çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _botturgec_

Arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim. İlk defa bir akıllı telefon almayı planlıyorum ve Nexus çok hoşuma gitti, fakat fiyatı pahalı geliyor :) Sanalpazar'da falan satılan garantisiz, pasaport kayıtlı telefonlar ne derece güvenilirdir acaba ? 830 liraya falan satıyorlar orada, aklıma yattı benim de. Fakat sorun çıkma ihtimali korkutuyor beni. Daha önce bu tarz alışveriş yapanınız varsa fikir versin lütfen. Şimdiden çok teşekkürler.

bekle nexus 4 çıktı, yakında gelir.

http://forum.donanimhaber.com/m_67468202/mpage_1/key_/tm.htm

• 2000-2500 liradan aşağı gelmez nexus 4...Kim alır bu fiyata yada kaç kişi alabilir?
  • Arkadaslr benm hep e cekiyor 3g ayarlarını yapamadım acil yardım lazım cok yavaş e. arkadaşın 3g cekiyor(iphone 4) benim e cekiyor aynı ortamda anlamadm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler yarın bu nexus almayı düşünüyorum 1100 tlya . Telefonun + Larını - Lerini gerçekten objektif bir şekilde söylermisiniz ? Bir kaç incelemsiniz izledim bu çözünürlüğü bu işlemci kaldıramıyor gpusu kötü falan diyorlar s2 daha iyi gibi yorumlar var.Kamerası kötü falan diyenlerde var.Ekranı da sağlam değilmiş diyenlerde var.Yani olumsuz yönleri bunlarmış (incelemediğim için bilemiyorum)S3 ile arasında 400 Liralık fark var gerçekten bu farkı vermeme değermi yoksa nexus mu almalıyım ??
    İstediğim özellikler(Fazla oyun oynamam arasıra bir iki oyun oynarım, İnternet performansı çok önemli benim için, Hd film ve video kasmadan seyredebilmeliyim , Şarjı iyi olması tercihim ve son olarakta ekranı yere düştüğünde yana en ufak bir şeyde çizilme vs olmasın )
  • quote:

Orijinalden alıntı: karışık12

Beyler yarın bu nexus almayı düşünüyorum 1100 tlya . Telefonun + Larını - Lerini gerçekten objektif bir şekilde söylermisiniz ? Bir kaç incelemsiniz izledim bu çözünürlüğü bu işlemci kaldıramıyor gpusu kötü falan diyorlar s2 daha iyi gibi yorumlar var.Kamerası kötü falan diyenlerde var.Ekranı da sağlam değilmiş diyenlerde var.Yani olumsuz yönleri bunlarmış (incelemediğim için bilemiyorum)S3 ile arasında 400 Liralık fark var gerçekten bu farkı vermeme değermi yoksa nexus mu almalıyım ??
    İstediğim özellikler(Fazla oyun oynamam arasıra bir iki oyun oynarım, İnternet performansı çok önemli benim için, Hd film ve video kasmadan seyredebilmeliyim , Şarjı iyi olması tercihim ve son olarakta ekranı yere düştüğünde yana en ufak bir şeyde çizilme vs olmasın )

+ islemcı ve gpu o cozunurlugu cok cok rahat kaldırıyor ( Jelly Bean ile ) inanılmaz akıcı asla takılmıyor.
    + boyut olarak s3 , htc one x gibi cihazlardan biraz daha kucuk. Bence S3 ele oturmuyor. ama nexus tam sınırda.
    + mp3 dinleyeceksen hiç şüphen olmasın ses kalitesi muhteşem. iphone kadar var.
    + 1080p mkv videoları hiç takılmadan akıcı şekilde izleyebilirsin.
    + malzeme kalitesi arka kapak hariç iyi.

- kamerası anı yakalamak için kullanılabilir . daha fazlasını kimse beklemesin. (s3 ve iphone bu konuda çok daha iyi)
    - gps alıcısı eski nesil. bu yüzden s3 veya iphone kadar hızlı bağlanılamıyor uydulara. ( bu benim için büyük bir eksi )
    - ekranı pentile. bu yüzden dikkatli bakarsan iphone veya htc one x de göremeyeceğin bozulmaları görürsün. ( bal peteği görünümü )
    - uygulamaları 4 çekirdekli işlemcili telefonlar kadar hızlı açamıyor.
    - pili 1 gün anca dayanıyor. ( webde gezerken beyaz görünüm pentile ekrana çok pil harcatıyor )

şimdilik aklıma gelenler bunlar.

• Herkese Merhabalar.

Yaklaşık 4 Aydır Araştırdığım Galaxy Nexus a 3 hafta önce kavuştum. Electroworld den 1400 TL ye + 1 yıl süper garanti ile toplam 1600 liraya çıktı cebimden. ( Daha doğrusu kredi kartımdan )

Nexus la ilk android deneyimi yaşıyorum arkadaşlar. Son 3 saatte bu Başlığın ilk 50 sayfasını okudum( Gözler lazerli anca dayanabildim ) güzel bilgiler edindim. Şuanda Telefonu Orjinal hali ile kullanıyorum. Iphone 3gs im de jb yapacağım derken telefonu 3 kere parçalayacak hala geldim bu yüzden root olayına girmeyi düşünmüyorm. Sizce bu düşüncem Yanlışmı? Standart olarak kullansam NeXus'umu Çok şey kaybetmiş olurmuyum? Şuanda telefonda 3 4 kendi bildiğim programlar yüklü. Önereceğiniz işime yarayabilecek programlar tavsiye ederseniz çok müteşekkir olurum. Birde Bu navigasyon olayını anlamadm. Sanırım Türkiye haritasını desteklemiyor mevcut Navigasyon 1 - 2 tane Program indirdim ama nafile beceremedim bu konudada yardımlarınızı bekliyorum.

Kısacası Şaunda Tertemiz Standart bir Nexus bulunuyor elimde. Bu telefonun neler yapabileceğini Ne kadar kullanışlı Okuyarak anladım ve Ben telefonun özelliklerinin %1 ini bile kullanmıyormuşum meğer :) Bir mesaj altında Benim neler yapabişeceğimi Telefonu nasıl verimli olarak kullanabileceğimi anlatırsanız sevinirim :)

İyi forumlar..

• Konuya buradan devam ediyouruz. İhiyacınız olan her şey burda;
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=60744861

• Arkadaşlar beni de listeye eklerseniz sevinirim. Ben de iki gün önce 998 tlye aldım kipa'dan telpa garantili :D
  • paralel ithalat 800tl civarı kipada 1000tlmiş.Bu zamana kadar hiçbir aleti garantiye yollamadım zaten bozulmadı...Zaten 800den fazla verilmez buna.
  • Merhabalar arkadaşlar. Ben de yaklaşık bir hafta önce samsung galaxy nexus kullanıcıları arasına katıldım.
    Bir sorum olacak. Telefonun zil sesi seviyesi çok az. volume+ gibi programlar denedim fakat bunlar hoparlör sesini müzik dinlerken artırıyor ama arayan numara olduğunda zil sesi seviyesi
    yine az çıkıyor. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
    ayrıca root yapmak gerekir mi? root yapmadan bir çözüm olursa iyi olur.
    Teşekürler.
  • arkadaşlar slm. telefonu pattern lock ile kullanıyorum. screen kodu yanlış girildi ve gmail hesabını da hatırlayamadım. lockscreen ı inaktif yapmanın bir yolu varmıdır?
  • selam arkadaşlar.telefonu bugun aldım.telefon açılırken simkartımı okuyor.ben birilerini arayabiliyorum ve birileri beni aryabiliyor.fakat rehberimi göremiyorum.rehbere girdiğimde google hesabı oluştur diyor.fakat internete bağlanmıyor.ne yapmalıyım?
  • galaxy nexusmu alayım yoksa s2mi?
  • cızırtının sebebi büyük ihtimalle GSP in açık olduğundandır. o an bir konuma kilitlemiştir seni o ara arama olduğunda cızırtı yapıyor özellikle sygic in navigsyon programında bununla ilgili çok şikayet var çözümü gsp i kapatmak oluyor herzaman ...
  • arkadaslar telefonumda dosya yoneticisi ya da dosyalarım bulamıyorum hiç bir şekilde menumu klasorleyemiyorum yardımcı olabilir misiniz?
  • arkadaşlar, menüyü kaydırınca başa dönmüyor tekrar sola kaydırmak gerekiyor o özellik değiştirebilir mi acaba s3 te tekrar başa sarıyor mesela
  • quote:

Orijinalden alıntı: revivaL1ty

Herkese Merhabalar.

Yaklaşık 4 Aydır Araştırdığım Galaxy Nexus a 3 hafta önce kavuştum. Electroworld den 1400 TL ye + 1 yıl süper garanti ile toplam 1600 liraya çıktı cebimden. ( Daha doğrusu kredi kartımdan )

Nexus la ilk android deneyimi yaşıyorum arkadaşlar. Son 3 saatte bu Başlığın ilk 50 sayfasını okudum( Gözler lazerli anca dayanabildim ) güzel bilgiler edindim. Şuanda Telefonu Orjinal hali ile kullanıyorum. Iphone 3gs im de jb yapacağım derken telefonu 3 kere parçalayacak hala geldim bu yüzden root olayına girmeyi düşünmüyorm. Sizce bu düşüncem Yanlışmı? Standart olarak kullansam NeXus'umu Çok şey kaybetmiş olurmuyum? Şuanda telefonda 3 4 kendi bildiğim programlar yüklü. Önereceğiniz işime yarayabilecek programlar tavsiye ederseniz çok müteşekkir olurum. Birde Bu navigasyon olayını anlamadm. Sanırım Türkiye haritasını desteklemiyor mevcut Navigasyon 1 - 2 tane Program indirdim ama nafile beceremedim bu konudada yardımlarınızı bekliyorum.

Kısacası Şaunda Tertemiz Standart bir Nexus bulunuyor elimde. Bu telefonun neler yapabileceğini Ne kadar kullanışlı Okuyarak anladım ve Ben telefonun özelliklerinin %1 ini bile kullanmıyormuşum meğer :) Bir mesaj altında Benim neler yapabişeceğimi Telefonu nasıl verimli olarak kullanabileceğimi anlatırsanız sevinirim :)

İyi forumlar..

hocam 3gs ten geçmeyi düşünüyorum yaklaşık 1 ay kullandın, neler düşünüyosun ne farklar var artısı eksisi bir karşılaştırabilirsen inanılmaz sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: unicornik

quote:

Herkese Merhabalar.

İyi forumlar..

hocam 3gs ten geçmeyi düşünüyorum yaklaşık 1 ay kullandın, neler düşünüyosun ne farklar var artısı eksisi bir karşılaştırabilirsen inanılmaz sevinirim

Oncelikle hiç düşünmeden geç derim nexus'a ve androide. ios de ne kadar jealbreak yapsan da telefonun hala işletim sisteminin esiri oluyor. Androide ise tamamen özgürsün telefonu ve android sistemi tamamen kendine göre tasarlıya biliyorsun.

ios nin ve 3g nin ben hibir artısını göremedim. wifi de modemin dibine giriyorum anca öyle cekıyordu şimdi ise evden çıkıyorum arabaya iniyorum hala wifi bağlı duruyor.

2. olarak apple uygulamaları biliyosun tamamen paralı. jb yapıp installor dan indirsen de yarım yamalak calısıyor android de temel uygulamalar ücetsiz (whatsapp messenger viber vs.)

Bana göre benim 3g kullanma dönemim tam bir felaket ti. Hiç düşünme derim nexus a geç. Çoğu arkadaşım s3 alsaydın diyor ama nexus bir başka telefon. Özellik olarak s3 d en düşük olabilir ama Arkasında "GOOGLE" olduğundan benim için 2 çekirdekli olmuş 4 çekirdekli olmuş pekte fark etmiyor :)

en basit örneği 1 aydır 4.2 kullanıyor Nexus kullanıcıları s3 e 4.1.2 güncellemesi daha henüz yeni yayınlanmaya başlandı oda polonyada :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: unicornik

quote:

Herkese Merhabalar.

İyi forumlar..

Oncelikle hiç düşünmeden geç derim nexus'a ve androide. ios de ne kadar jealbreak yapsan da telefonun hala işletim sisteminin esiri oluyor. Androide ise tamamen özgürsün telefonu ve android sistemi tamamen kendine göre tasarlıya biliyorsun.

ios nin ve 3g nin ben hibir artısını göremedim. wifi de modemin dibine giriyorum anca öyle cekıyordu şimdi ise evden çıkıyorum arabaya iniyorum hala wifi bağlı duruyor.

2. olarak apple uygulamaları biliyosun tamamen paralı. jb yapıp installor dan indirsen de yarım yamalak calısıyor android de temel uygulamalar ücetsiz (whatsapp messenger viber vs.)

Bana göre benim 3g kullanma dönemim tam bir felaket ti. Hiç düşünme derim nexus a geç. Çoğu arkadaşım s3 alsaydın diyor ama nexus bir başka telefon. Özellik olarak s3 d en düşük olabilir ama Arkasında "GOOGLE" olduğundan benim için 2 çekirdekli olmuş 4 çekirdekli olmuş pekte fark etmiyor :)

en basit örneği 1 aydır 4.2 kullanıyor Nexus kullanıcıları s3 e 4.1.2 güncellemesi daha henüz yeni yayınlanmaya başlandı oda polonyada :)

Hocam stabil calisiyor mu telefon? Donma kasma yapiyor mu, ozellikle klavye ve web te nasil?

• 
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.