Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU] (214. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.970
Cevap
124
Favori
673.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Telefon ağırlığı, boyutu vesaire gayet normal ve uygun bence. İphone 8 plusla arasında fark yok gibi. Spor yapmanızı tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fire Cavalry -- 28 Kasım 2020; 21:38:16 >
  • nacttemhem kullanıcısına yanıt

Kullandığım en ağır telefon açık net ve bazen serçe parmak uyuşuyor ama yapacak bir şey yok özelliklerini düşününce normal gibi. Yine de takoz durmuyor nispeten ince bu iyi. Kılıfsız hali için konuşuyorum tabii. Cüssesine rağmen şu oyunlarda ısınma ve throttling olayı (performans düşmesi) yaşanması can sıkıcı.

• Telefonu 25.11.2020 gecesi aldım shop.samsung sitesinden, 28.11 akşamı teslim edildi. Samsung büyük bir kutunun içine koymuş telefon kutusunu ve etrafına da içi hava dolu bir koruma katmanı koymuş.

Telefonun ağırlığı, boyutu vesaire Iphone 8+ ile aynı. Ben beyaz renk aldım, birkaç küçük kılcal çizik 2 saatlik kullanımda bile hemen oluşmaya başladı ama gülü seven dikenine katlanır, her güzelin de bir kusuru vardır :) Kılıf alıp onunla kullanacağız, Allah'a şükür spigen gelmiş ama aliexpressten de kaliteli bir kılıf sipariş ettim zaten.

Ekran, parmak izi, arayüz, akıcılık anlamında diyecek söz yok. Forumda hoparlörden şikayetçi arkadaşlar vardı. Iphone 8+ ile kıyasladık Youtube videosundan, tek fark stereo olmadığı için izlerken ses bir taraftan geliyor. Onun dışında ses seviyesi ve kalitesi anlamında bir fark hissetmedim, audiophile falansanız siz fark görebilirsiniz belki bilemiyorum. Sesler biraz tiz geldi bana bir de.

Youtubeda HDR var ve video kalitesi efsaneydi.

25 mbps internet çok net bir şekilde söylüyorum iyi çekiyor. Eski telefonumun çekmediği bağlantı kopukluğu yaptığı yerlerde çekiyor. Bu telefon geldiğinden beri wifiye bağlı ve kopmadı hiç (maşallah diyorum).

Negatif olarak gördüğüm tek bir şey var, otomatik parlaklık ayarı özelliği pek iyi çalışmıyor. Kamerayla çalıştığı için kameranın üzerine ufak bir gölge düşünce ekran parlaklığını kısıyor vs. Ya da video izlerken eliniz kameranın üzerine gelirse parlaklık düşüyor.

• erol71 E kullanıcısına yanıt

Harbiden bi tane daha alıp masrafa girebiliriz diye korkuyoruz :D

• Arkadaşlar ne yapsam ne etsem 3.günü göremiyorum telefonla. Mesela dün sabah çıkardım şarjdan şu an 17de. Gece takarım mecbur.
    Bu 3.günü görenler ne yapıyor ne ediyor :/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • D..Drogba D kullanıcısına yanıt
    Oyun oyunuyorsanız 3 gün gitmez zaten
    Maksimum standart 3 gün diyolar ama oda bence dolu, dolu 3 gün değil standart telefonlarda 4500 mah 5000 mah pil olduğunu var sayarak buda onlardan 2000 mah fazladır ortalama onları günlük şarj yaptığımızı hesaplasak m51 bence 2 günü kurtarır günlük az kullananlar 3 günü bulur bence gelince test edicem bakalım ne çıkacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: brolog

Oyun oyunuyorsanız 3 gün gitmez zaten
    Maksimum standart 3 gün diyolar ama oda bence dolu, dolu 3 gün değil standart telefonlarda 4500 mah 5000 mah pil olduğunu var sayarak buda onlardan 2000 mah fazladır ortalama onları günlük şarj yaptığımızı hesaplasak m51 bence 2 günü kurtarır günlük az kullananlar 3 günü bulur bence gelince test edicem bakalım ne çıkacak

Oyunla alakam yok sosyal medya var sadece.. şuan 10 saat ekran süresi aldım. 3 hafta oldu alalı. Kafayı yiyecem. 3.güne hiç geçemedim

• https://www.epey.com/akilli-telefonlar/batarya-teknolojisi/lithium-polymer-li-po/

Cihaz üreticilerinin istedikleri şekillerde ve çok ince üretilebilen ama üretim maliyeti yüksek pillerdir. Lityum Iyon'lar kadar yüksek enerji sağlayamadıkları gibi şarj-deşarj döngüleri de azdır.

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/batarya-teknolojisi/lithium-ion-li-ion/

Nikel-Kadmiyum bataryalara mahsus zamanla şarj tutmama sorununun olmadığı hafif, güçlü ve en yaygın kullanılan pil tipidir. Bununla beraber hiç kullanılmasalar dahi üretim tarihinden itibaren ömürleri azalmaya başladığı için en iyi ihtimalle 2 yılda kapasitelerinin yaklaşık yarısına yakınını kaybederler.

SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU]

• ysuleymany kullanıcısına yanıt
    Merhaba, bugünkü şarjda ölçtüm pili. Yüzde 20 iken şarja bağladım. 7000 mAh lik pilde 5600 çıkması gereken değer 5558 çıktı ki bu gayet normal. Zaten birebir 7000 olmaz. 6800 6900 civarı değerler normaldir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Pazartesi bi aksilik olmazsa cihaz gelicek bana
    Deniyicem test edicem sizede yazarım sonuçları. galiba sizin tedirginliğiniz acaba cihaz da bir sorunmu var diye anlıyorum ama sanmam.

benımde ole 3 gun gormuyo oyun vs de oynamıyom 2 gun de ısımı fazlasıyla gorur zıra otekı telefon 30dk sarj tutmuyoduSAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU] 

• Arkadaşlar chrome uygulamasinda kasma oluyor, sizde de aynı mı?
    Samsung kendi tarayıcı ile bir sayfada deniyorum sorun yok ama chrome ile aynı sayfada deneyince aşağı yukarı hafif şekilde hareket ettirince bazen sanki takıla takıla inip çıkıyor.
    Forumun mini sürümündede aşağı yukarı yaparken bazen kasar gibi oluyor.
    Başka tarayicida sorun yok.
    Dns ve reklam engelleyici kullanıyorum ondan olabilir mi diye düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • brolog kullanıcısına yanıt

Hocam tedirginliğim çoğu insan burda da paylaşıyor 3 günü çıkarıyor artı 14 15 saat diye paylaşıyor. Onları gördükçe bende mi anormallik var diyorum

• Ordan Geçenbay kullanıcısına yanıt
    Hayır her iki tarayıcıda da herhangi bir takılma ve kasma problemi yaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: D..Drogba

Oyunla alakam yok sosyal medya var sadece.. şuan 10 saat ekran süresi aldım. 3 hafta oldu alalı. Kafayı yiyecem. 3.güne hiç geçemedim

Alıntıları Göster

Bir kaç kez şarj doldurup boşalttıltan sonra telefon bataryası kendini optimize ediyor zamanla

* karanlık mod da kullanıyorum

* ekran parlaklığı yüzde 20 ( genelde hep ev ortamındayım)

* aod kapalı sadece ekrana tek tıklamayla 10 saniye gözüküyor

* wifi açık, 4g - Bluetooth - konum, nfc vb kapalı

* mavi ışık kapalı, güç modu kapalı ( açınca mail vs bildirim kapanıyor çünkü otomatik)

* aktif kullanmadığım yüzde 70 civarı program derin uykuda, ek olarak ta greenify kullanıyorum

Oyun oynamıyorum, video izlemiyorum. Sadece browser, insta, twitter.. Bu şekilde emin ol sende çok rahat alırsın

Mesela önceki şarjımda karanlık mod yerine aydınlık modda kullandım ekranı. Parlaklık ta yüzde 50 deydi, 10 12 saat arası anca alabildim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ysuleymany

M51 hakkında şöyle bir yorum okudum, pil hakkında söylenen doğru mudur?

https://r2.community.samsung.com/t5/Galaxy-M/M51-nas%C4%B1l-bir-telefon/td-p/5674527

Zırcahil bir açıklama olmuş.

Li-Ion batarya amiral gemisi premium telefonlarda, kaliteli el aletlerinde ve elektrikli otomobillerde kullanılır. Li-Po bataryalar ise maliyeti düşük olduğu için f/p ürünlerde tercih edilir. Fakat, Li-Ion bataryaların ömrü dandik Li-Po bataryalardan daha uzundur. Li-Ion candır ve pahalı cihazlarda tercih edilir. Şansımıza M51'de de Li-Ion batarya tercih edilmiş. Belki de 7000mAh sadece Lithium Ion bataryalar ile sağlanabiliyor.

Lithium Ion (Li-Ion) bataryalar amiral gemisi premium telefonlarda kullanılır.

Lithium Polymer (Li-Po) bataryalar ise orta ve alt seviye telefonlarda kullanılır.

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/e/YToxOntpOjMzMTthOjE6e2k6MDtzOjQ6Ijc1NDEiO319X2I6MDs=/2/

Samsung Galaxy M51 batarya teknolojisi Lithium Ion (Li-Ion) dur. Keyfini çıkarın.

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/samsung-galaxy-m51.html

• forgottenh F kullanıcısına yanıt

nominal değer 6800 mah diye yazıyor hocam zaten sonuç normal

• quote:

Orijinalden alıntı: Virtual Reality

Zırcahil bir açıklama olmuş.

Li-Ion batarya amiral gemisi premium telefonlarda, kaliteli el aletlerinde ve elektrikli otomobillerde kullanılır. Li-Po bataryalar ise maliyeti düşük olduğu için f/p ürünlerde tercih edilir. Fakat, Li-Ion bataryaların ömrü dandik Li-Po bataryalardan daha uzundur. Li-Ion candır ve pahalı cihazlarda tercih edilir. Şansımıza M51'de de Li-Ion batarya tercih edilmiş. Belki de 7000mAh sadece Lithium Ion bataryalar ile sağlanabiliyor.

Lithium Ion (Li-Ion) bataryalar amiral gemisi premium telefonlarda kullanılır.

Lithium Polymer (Li-Po) bataryalar ise orta ve alt seviye telefonlarda kullanılır.

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/e/YToxOntpOjMzMTthOjE6e2k6MDtzOjQ6Ijc1NDEiO319X2I6MDs=/2/

Samsung Galaxy M51 batarya teknolojisi Lithium Ion (Li-Ion) dur. Keyfini çıkarın.

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/samsung-galaxy-m51.html

Alıntıları Göster

Hocam hepsiburadanın sitesinde de M51 için Li-po batarya denmiş. Hangisi doğru acaba

• readerrr41 R kullanıcısına yanıt

Açıkça görülüyor üstünde Li-ion yazdığı :) Videodan görünen o ki pil değişimi yapmak da kolay :)

• GSMArena'da da Li-Po yazmışlar. Çok mu önemli bir ayrıntı şimdi bu kafam karıştı

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_m51-10148.php

• 
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.