Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY C9 PRO [ANA KONU] (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.417
Cevap
41
Favori
292.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    knox1'de s health ve güvenli klasör kullanılmıyor,ayrıca bazı knox1 ler güncelleme alırken bazıları almıyor böyle bir sorun da var
  • zero fear kullanıcısına yanıt
    Biz ona sorun demeyelim ama aynı frekans aralıkları C9 için de geçerli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullanan arkadaşlar; telefonda Çince gibi bir sorun var mı? Yani ithal olduğu için ayarlardan Türkçe yapsak bile bazı yerler çevrilmemiş oluyor mu? Yoksa bunun yerine hindistan ithal mi alalım?

Ve hangisini önerirsiniz?

SM-C9000 (Çin,Hong Kong)

SM-C900F (Hindistan, Vietnam,Tayland, Endonezya, Filipinler)

2G,3G,4G frekans bakımından SM-C9000 daha iyi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burc ugur -- 2 Ekim 2017; 16:18:17 >
  • burc ugur kullanıcısına yanıt
    SM-900F yanılmıyorsam türkiyede satımlıyor onu bulamazsınız. Menülerde veya herhangi bir yerde çince hiçbirşey yazmıyor o konuda rahat olun ve çekim gücüde gayet güzel.

• Peki bu Knox mevzusu nedir ya herkes yok 0x1 se garabti olmaz yok eklenmiş diyor. Odin ile orjinal rom yüklersen bu düzelmiyor mu ki bu kadar goygoy yapılmış? Ayrıca adamın biri önceki mesajlarda TGY yani Hong Kong csc li telefon geldi dite onu iade et demiş ne alakası var? Garip mevzular dönüyor çözemedim.

türkiyede sadece c9000 geliyor,android ise komple türkçedir
    Knox sayacının 0x1 olması demek telefonun daha önce root yapılmış olması anlamına geliyor. Bu telefon avrupada satışa çıkmadığı için paralel ithalat yoluyla gelen bazı cihazların sim kilidini kırmak için cihazı root yapıyorlar ve sayaç artıyor. Bildiğim kadarıyla garanti dışı kalmıyor çünkü satan firmalar kendileri root yapıyor. Knox sayacı artan bazı cihazlarda ayarlardaki güncelleme menüsü olmuyor bunuda odin ile en son hong kong romunu yüklerseniz bu sorunuda çözmüş olursunuz. Tek dezavantajınız gizli klasör ve Stealth programlarını kullanamazsınız buda çok önemli değil bence benim telefonumda sayaç 0 ama hiç o programlarla işim olmadığı için hiç kullanma gereği duymadım.

• Ee orjinal romu kurunca sayaç sifirlanmiyor mu ki SHealth ve Gizli Klasör kullanilamasin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burc ugur -- 2 Ekim 2017; 20:6:27 >
    knox sayacı hiçbir şekilde sıfırlanmaz

• Birkac gundur s8 sahibiyim. Plus olmadigi icin c9 prodan sonra gozume ve elime cok kucuk geliyor. Ayrica s8 in ekran formatindan sonra c9 proyu kullanmak daha dost bir tarzda.

S8'in 4gb ramli olmasi bazen takilarak acilmalari da beraberinde getiriyor. C9 proda unutmustuk boyle seyleri.

Fotograf kalitesi disinda ahize sesi s8 de daha derin ve doyurucu, c9 proda daha hissiyatsiz ancak s8'de hd ses ozelligi de etkin durumda.

Gece cekim farki asagidaki gibi,

S8

C9 pro

• quote:

Orijinalden alıntı: aydın_m

knox sayacı hiçbir şekilde sıfırlanmaz

Anladım, şu durumda bir çok soru ortaya çıkıyor diğer kullanıcılarda da bu sorular kaybolsun cevaplansın diye soruyorum.

KNOX madem sıfırlanamaz (bazı arkadaşlar) sim unlock yapmak ve çin de bazı yasaklar yüzünden cihazı önceden açıp gerekli uygulamaları kurup ayarlarını yaptıklarını söylediler..

Şu durumda o zaman knox 0x0 satılanlar nasıl sorunsuz oluyor yani çin romlu olduğu halde sim kilidi yok?
    Ayrıca play store yüklü ya da çin sayfaları yerine google ana sayfa?

Son olarak diğer sorum ise:

Cihaza benim bildiğim ister Hong Kong ister Çin sürümü kurulabilir yanılıyor muyum?
    Yani Sammobile Firmware'den Türkiye'de satılan SM-C9000 serisi için isteyen Çin isteyense Hong Kong romunu kurar?

Ben S3 kullanırken Türkiye'ye Android 4.3.3 gelmeden önce örneğin Polonya romu vardı onu kurmuştum sırf 4.3.3 önce ona geldi diye.

Bu arada bir arkadaşımız Telefon kapalıyken gelen bildirim ışıklarının olduğu bir video atarsa çok memnun olurum.

• Cihazi avrupa modelleri ile karsilastirmayin. Avrupa icin her surum kurabilirsiniz ama avrupa'ya asya surumu kurulmasini kimse onermez. Bu cihaz da agirlikli olarak cin, asya ve hindistan pazari icin tasarlanmis. Cin de bazi uygulmalar yasak oldugu icin muhtemelen de yazilim ile bu ozelliklerin tekrar acilmasinin bir sekilde onune gecilmia. Knox 0x0 olanlarin cin haric yukaek olasilik hong kong olma olasiligi yuksek. Bu cihazlar global modeller olmadigindan yazilimlari da sinirli. Ancak knox 0xp cihazlar duzenli guncelleme alabiliyorlar.

Geeibildirim isigi gizli sekilde, ulkemizdeki modellerle ayni formatta calisiyor.

Saygilarimla.

• quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Cihazi avrupa modelleri ile karsilastirmayin. Avrupa icin her surum kurabilirsiniz ama avrupa'ya asya surumu kurulmasini kimse onermez. Bu cihaz da agirlikli olarak cin, asya ve hindistan pazari icin tasarlanmis. Cin de bazi uygulmalar yasak oldugu icin muhtemelen de yazilim ile bu ozelliklerin tekrar acilmasinin bir sekilde onune gecilmia. Knox 0x0 olanlarin cin haric yukaek olasilik hong kong olma olasiligi yuksek. Bu cihazlar global modeller olmadigindan yazilimlari da sinirli. Ancak knox 0xp cihazlar duzenli guncelleme alabiliyorlar.

Geeibildirim isigi gizli sekilde, ulkemizdeki modellerle ayni formatta calisiyor.

Saygilarimla.

Sakın yanlış anlama ama sanırım okuduğunu anlamıyorsun! Sorduğum sorunun cevapları bu olmamalı.. Ben farklı bir şey sormuşum ancak sen farklı yanıt vermişsin.

Geri bildirim ışığını doğru anlamışsınız sadece.

• Belki yazdiklarini anlayan diger arkadaslar yardimci olmaya calisir.

• Bir sorum olacak arkadaşlar, knox sayacı 0 cihaz alınca dil vs hiçbir problem yaşamıyoruz ayarlardan düzeliyor değil mi? Bir de kulaklık ses çıkışı nasıl? Yani müzik dinlerken ses düzeyi nasıl? S7 ile karşılaştırabilecek biri olsa süper olurdu :)

• Cihazı satın aldım fakat knox 2.7 çıktı. Eski sayfaları bayağı inceledim ama yine de kafam karışık kaldı. Şimdi android 7 yükleyebilmek için ne yapmam gerekir? Knox değeri 0 olmadığı için telefonda güvenlik açığı var diye mi düşünmeliyim? Banka hesaplarıma girmeyeyim mi? Eğer telefonda root varsa root gerektiren uygulamayı yükleyebiliyor muyum? Sorular sorular

• quote:

Orijinalden alıntı: MmarSnan

Cihazı satın aldım fakat knox 2.7 çıktı. Eski sayfaları bayağı inceledim ama yine de kafam karışık kaldı. Şimdi android 7 yükleyebilmek için ne yapmam gerekir? Knox değeri 0 olmadığı için telefonda güvenlik açığı var diye mi düşünmeliyim? Banka hesaplarıma girmeyeyim mi? Eğer telefonda root varsa root gerektiren uygulamayı yükleyebiliyor muyum? Sorular sorular

knox 2.7 knoxun serisidir açıldıgı anlamına gelmez knox 1x0 yazmalı.
  • LoungeST kullanıcısına yanıt
    Knox sayacının dil seçimiyle alakası yok sorun yaşamazsınız.

Kurulumdan sonra da ing klavye yerine türkçe klavyeyi güncellersiniz

• merhabalar
    kendime 1600 tl civarında telefon arıyordum ki c9 proyu gordum
    sımdı anlayamadıgım cahili oldugum bazı noktalar var, suan sadce ithalatcı fırmadan satılıyor ve n1 sahıbınden yada gıttı gdıyorda var, garantı konusunu pek sıkıntı etmıyorum, zira eşimde s7 edge var ama bı ekranı catladı dıye 1000 tl para ıstıyorlar ne anladım bu garantıden.
    neyse uzatmayayım, okudugum kadarıyla knox sayacı 0x0 olmalı helath bılmem bısı ayarı olmalı felan bunları hıc anlamıyorum ben rome yuklemek felan
    bu telefonu almak ıcın ne yapmalıyım, hangı satıcıdan nereden almalıyım, hangı satıcıdakının knox sayacı uygun olanıdır bu konuda yardımcı olabılırmısınız
  • Alpha Centauri kullanıcısına yanıt
    Çok tşkler. Telefon sizde varsa müzik dinlerken kulaklık ses düzeyi konusunda yorumunuzu merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoungeST -- 4 Ekim 2017; 3:25:40 >
  • 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.