Şimdi Ara

★★SAMSUNG GALAXY C5 (SM-C5000) |ANA KONU|★★ (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.167
Cevap
14
Favori
85.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    öncelikle klavye kullanımında hiç bir sıkıntı yok, çin tabanlı olması bişeyi değiştirmiyor, türkçe dil paketini indriyorsunuz normale dönüyor, olmadı swiftkey kullanın ben öyle yapıyorum..

şebeke olayına gelince siz büyükşehirde 3g,2g demişsiniz hemde turkcell ile, kesinlikle bulunduğunuz konumla alakalı bir problem var cihazla alakalı değil. Keza ben vodafone kullanıyorum istanbuldayım, hiç bir şekilde 4g nin altına düştüğüne denk gelmedim.. sizin operatörünüz daha güçlü iken 3g hatta 2g görmeniz cihazla alakalı olamaz..

hafıza konusunda ise, cihaz arttıralabilir hafızaya sahip sonucta. hafıza kartı takıp dahili belleği oraya aktarabilirsiniz. ve emin olun aldatıcı dediğiniz o 4gb ram çok işe yarıyor..
    işlemci kısmına gelince qualcom sd617 orta segment bir işlemci sonucta, sd8x performansı beklememek lazım, yanlız 4 gb ram işlemcinin eksikliğini kapatıyor bence..

Kameraya gelince gündüz çekimleri kesinlikle standart samsung kalitesinde, gayet güzel çekimi var.. sadece karanlık ortam çekimleri başarısız, onuda mazur görmek lazım s7/iphone kullanmıyoruz sonucta..

öyle bir durum ki cihazın tek olumlu noktası ses demişsiniz, bana göre de cihazın tek eksik kaldıgı nokta ses konusunda çok basit olması..

iyi forumlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaramnahya -- 29 Mayıs 2017; 8:41:10 >

• Zenyxia kullanıcısına yanıt
    Değişik bir durum bunu herkes bir kontrol edebilir mi acaba? en azından güncelleme sorununun bununla mı alakalı olduğunu görebiliriz..
    benim cihazda resmi olarak gözüküyor..

Ayarlar>cihaz hakkında>Durum> en altta cihaz durumu yazıyor..
  • zaramnahya Z kullanıcısına yanıt
    Ayarlar > Cihaz hakkında > Durum > Cihaz durumu RESMİ

5 Nisandaki Güncelleme sorunsuz yüklendi

İzmir'de sıradan bir telefon dükkanından alındı cihaz

17 Aralık kapalı kutu faturalı kutusunda DELTA SERVİS etiketi olan
  • yasaluyari kullanıcısına yanıt
    RESMİ dışında bir yazı olan çıkacak mı bakalım..
  • Güncelleme konusunda bazı şirketler ürün türkiyeye girdiğinde özelleştirilmiş resmi olmayan rom atıyor.Sayaç 1 olanlarda resmi görünmez ve güncelleme menüsüne basınca hiç bir tepki vermez . Bundan kurtulmanın yolu sammobileden hongkong romu indirip odinle atarsanız resmi olur ve güncelleme alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • danies D kullanıcısına yanıt
    Aynen bu şekilde sammobilden hongkong romu indirip odinle yükleme yapınca sorun çözüldü. Cihaz durumu "custom" yerine "official" olarak değişti. Artık güncellemeleri arayabilir duruma geldi cihaz.
    HB den aldım, delta garantili, güncelleme sorunsuz. RESMI yazılı knox 0x0.

Bir önceki yazınıza aynen katılıyor imzamı da atıyorum(turkcell kullanıcısıyım, 850 mb boş yerim kaldı)

• multimode M kullanıcısına yanıt
    sizin cihazda resmi-offical yerine custom mu yazıyordu hocam?
    bu durumda bu güncelleme sorununun sebebi bulunmuş oluyor..
    bir iki arkadaş daha denerse ana konuya eklemekte fayda var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaramnahya -- 29 Mayıs 2017; 16:15:27 >
    Aynen oyle, official değil, custom yazıyordu. Güncellemeleri almak mümkün değildi.
    Odinden rom yükledikten sonra bu sorun çözüldü. Cihaz bilgisi de official/resmi.

Bugün yalnız bir başka sorun var, sms'ler gitmiyor...
  • multimode M kullanıcısına yanıt
    bu durumda güncelleme sorunun sebebi belli oldu sanırım.. güncelleme alamayan cihazlar stock rom kuracak artık..
    sms için mesaj merkez numarasını kontrol edin sorun yoksa sim takılıyken tekrar hard reset atın, operatörler cihazlarımızı tanımadıgı icin ilk kurulumda sim takılı olmalı, o şekilde otomatik alıyor ayarları..
  • Samsung Galaxy C serisi

Şuan satışta

Galaxy C5
    Galaxy C5 64gb
    Galaxy C5 Pro
    Galaxy C7
    Galaxy C7 64gb
    Galaxy C7 Pro
    Galaxy C9 Pro

Gelecek olanlar

Galaxy C10
    Galaxy C10 Plus
  • Merhaba kullanıcı arkadaşlara bir sorum olucaktı eniştem C7 aldı ve kırılmaz cam uymadı A8 modeli için aldı tam uydu. C5 sipariş verdim bu model içinde aynı durum söz konusu mu ? Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?

• Degerli arkadaslar,

1- Uzun zamandır 1000 tl civarına kadar bir telefon arayısı icindeyim, bu fiyat aralıgında TR garantili baktıklarım Huawei P9 Lite, Moto G4 Plus, Lenovo K6 , Asus 3 Max oldu işin içine ithalat garanti de girince Meizu Mi5 prime ve Galaxy C5 de potaya giriyor. C5 i özellikle şekil şemal olarak çok begeniyorum ve daha önce samsung a3 2016 kullandıgım için arayuzu kullanımı rahat geliyor. A3 2016 nın ön kamerayı begeniyorum, C5 umarım aratmaz.

2- Bazı yorumlarda fiyatlar çok yakınlastıgı için C5 yerine C7 al deniliyor, hem işlemcisi bir tık daha iyi de bataryası daha uzun gidiyormus ama ben 5.2' ekranın 5.7 yerine hem kullanım hem de tasıma acısından daha ergonomik oldugunu dusunuyorum ancak aradaki batarya farkı üzecek kadar coksa C7 tercih edilmeli mi ?

3- Cihazda biri sim digeri hafıza+sim melez olmak üzere çift sime uygun kullanım var, bu durumda kutuda ve faturasında çift sim kayıtlı olarak mı geliyor ?

4- Hepsiburadan alan ve güncelleme sıkıntısı yasamayanlar satıcısı hepsiburadan olarak alanlar mı yoksa hb tedarikcilerinden alıp sıkıntı yasamayan da var mı ?

• unpop kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım da 5.2" telefon almaktan yanaydı. Öyle böyle kanına girdim C5 64 gb aldırdım. Şimdi çok memnun. Tercihin 5"-5.2" bir akıllı telefon olacaksa fiyat/performans açısından C5 64gb.ı öneririm. Hafıza problemi de yaşamazsın. Fiyat olarak da n11de bonus karta kampanya var 1095 liraya geliyor, gittigidiyorda maximum karta kampanya var 1065 liraya geliyor. Kartlara kampanyalar mayıs sonuna kadar.Bi düşün derim.

http://urun.n11.com/cep-telefonu/samsung-galaxy-c5-64-gb-duos-cep-telefonu-P182985342

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/samsung-galaxy-c5-64-gb-4gb-ram-4-5g-cift-hatli-cep-telefonu-285017703

Çok teşekkürler. Öncesinde de sim kart takılıyken odin kullanmıştık, ama ikinci defa yine aynı şekilde hard reset yapınca SMS sorunu çözüldü. Şu an bir problem yok.

(Sim'de de sim adında Çince karakterler vardı "sim 1 @@@" gibi. Sim sorunu yaşayanların burayı da kontrol etmesi faydalı olabilir. )

• Hongkong romu kullanmanın komik tarafları da olabiliyor. Telefonu yeniden kurarken bunu görünce kendimi tutamadım. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimode -- 30 Mayıs 2017; 10:12:48 >
  • unpop kullanıcısına yanıt
    1/C5 kamera performansı geceleri biraz zayıf. Yüksek ISO da gren olması gerekenden fazla. Ama başka cihazları boşverin,1000 tl bandında en mantıklı telefon bu.

2/Ben de c7 ile arasında çok gidip geldim. Önceki telim 5.5 incti ve büyük ekran istiyordum, son anda c5 i aldım ama inanın hiç pişman değilim bilakis iyi ki bu boyut almışım diyorum. En ideal ekran/kasa oranlarından birine sahip c5.

3/2. simi kullanmadım hiç, sorgulayınca da kayıt bulunamadı diyor. Sanırım tek imei kaydettiriyotlar.

4/HB dan ceppaket isimli tedarikçiden aldım(siyah kasa). Ilgili ve duyarlı bir satıcıydı.

• Merhaba, android Nougat gelecekmi cihazlara bilgisi olan var mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: zaramnahya

öncelikle klavye kullanımında hiç bir sıkıntı yok, çin tabanlı olması bişeyi değiştirmiyor, türkçe dil paketini indriyorsunuz normale dönüyor, olmadı swiftkey kullanın ben öyle yapıyorum..

şebeke olayına gelince siz büyükşehirde 3g,2g demişsiniz hemde turkcell ile, kesinlikle bulunduğunuz konumla alakalı bir problem var cihazla alakalı değil. Keza ben vodafone kullanıyorum istanbuldayım, hiç bir şekilde 4g nin altına düştüğüne denk gelmedim.. sizin operatörünüz daha güçlü iken 3g hatta 2g görmeniz cihazla alakalı olamaz..

hafıza konusunda ise, cihaz arttıralabilir hafızaya sahip sonucta. hafıza kartı takıp dahili belleği oraya aktarabilirsiniz. ve emin olun aldatıcı dediğiniz o 4gb ram çok işe yarıyor..
    işlemci kısmına gelince qualcom sd617 orta segment bir işlemci sonucta, sd8x performansı beklememek lazım, yanlız 4 gb ram işlemcinin eksikliğini kapatıyor bence..

Kameraya gelince gündüz çekimleri kesinlikle standart samsung kalitesinde, gayet güzel çekimi var.. sadece karanlık ortam çekimleri başarısız, onuda mazur görmek lazım s7/iphone kullanmıyoruz sonucta..

öyle bir durum ki cihazın tek olumlu noktası ses demişsiniz, bana göre de cihazın tek eksik kaldıgı nokta ses konusunda çok basit olması..

iyi forumlar..

Hocam Türk telekom ve Turkcell 4.5G kapsaması için 800 MHz'i kullanıyor, Vodafone 900 MHz. Telefonda da zaten 800 MHz yok. Yani bu telefonu Vodafone hat ile kullanacaklar sıkıntı yaşamaz Türk telekom ve Turkcell kullanıcıları şehir merkezi dışında 4.5G'yi unutsun. Şehir merkezinde bulursa 1800, 2600 ile bağlanır o da heryerde yok bile şuan. Bir nevi ölü doğmuş bir 4.5G diyebiliriz.

• zero fear kullanıcısına yanıt
    Hocam tam tersi , 800Mhz bandını en çok kullanan vodafone ve daha sonra turk telekom geliyor. Türkcell o bandın yerine başka bir band kulllanıyor

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.