Şimdi Ara

Samsung Galaxy C5

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
2
Favori
31.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar hb den bu ürünü almayı düşünüyorum tasarımı hoşuma gitti. Ama Türkiye için çıkartılmayan bir model ithalatcı firma ile gelmiş.Herhangi bir sıkıntısı var mı kullanan arkadaşlar yorum yapabilir mi ? 4g de 800 bandı telefonda görünmüyor . 4G Çekimi filan merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi danies -- 1 Ekim 2016; 18:09:33 >

• Bu telefonu ilk duyrulduğu günden bu yana takip ediyorum. Tasarımını çok beğendim, ayrıca fiyatına göre özellikleri çok iyi. 4GB ram, parmak izi okuyucu gibi üst model telefonlarda bulunan özellikler mevcut. Yurt dışı satış fiyatı 32 GB 335 dolar 64 GB 365 dolardı sanırım. Araştırmalarıma göre bu model sadece Asya ülkeleri için üretilmiş. Avrupa ülkeleri için bir serisi üretilirse Türkiye'ye resmi olarak gelebilir. 1 Ekim itibari ile bu model Türkiye'de İthalatcı garantili olarak satılmaya başladı. Bu telefonun Model kodu SM-C5000. Bazı modellerdeki gibi F, H, T gibi eklentileri yok yalnız tüm modellerin aynı olmadağını farkattim. Yabancı kanallarda tanıtım videlarında telefonun arkasında sadece SAMSUNG yazan ve birde samsung yazısının aşağısında duos yazan modeli var ayrıca bazılarının arka alt kısmında çöpe atmayınız logosu gibi bir çöp kovası simgesi varken bazılarında bu simge yok. Tüm bunlar araştırılarak duos olmayan modeli alınabilir. Duos çift simli anlamına geliyor yalnız sadece bu kadar değil duos modellerin kesinlikle kalite farkı var duos modeller kalitesiz. Kendin j5 modelini kullanıyordum bir arkadaşta j5 in duos modeli vardı karşılaştırdık zaten elinize aldığızızda farkadebiliyorsunuz.

• duos modelini 3 gündür kullanıyorum tek sorunu gps çekimi zayıf kalıyor. Ses şiddeti çok iyi. 4g de vodafoneda sıkıntı yok nerdeyse her yerde çekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: danies

Arkadaşlar hb den bu ürünü almayı düşünüyorum tasarımı hoşuma gitti. Ama Türkiye için çıkartılmayan bir model ithalatcı firma ile gelmiş.Herhangi bir sıkıntısı var mı kullanan arkadaşlar yorum yapabilir mi ? 4g de 800 bandı telefonda görünmüyor . 4G Çekimi filan merak ediyorum

Hocam merhaba,Garantiye işiniz düştüğü zaman Marka değil ithalatçı firma bakıyor düşünerek seçim yapın.

• https://www.youtube.com/watch?v=A-W4-F7LNEs

BUYRUN BURDAN GALAXY C5 TÜRKÇE KUTU AÇILIMINI İZLEYİN ARKADAŞLAR ..
  • ithalatçı firma kim peki... bir muhatabımız var mı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: salihokan

ithalatçı firma kim peki... bir muhatabımız var mı..

İthalatçı firma,Telefonu bayiye satan firma bakıyor marka bakmuyor.

• Sifir telefon alinacaksa ve bu samsung ise ithalatci olmasi bence cok onemli degil. Cihazlarda fabrikasyon sikinti yoksa samsung marka olarak yari yolda birakacak cihazlar uretmez. Refbushed mi her ne haltsa ondan almadiginiz surece sikinti cikmaz. Ben yesim o naneyi bir kere s2 alirkene sakin deyim refbused falan almayin beyler.
  • Arkadaşlar bende kararsızlık içindeyim.. C5 in özellikleri çok iyi olmasına rağmen performansının kötü olduğunu söyleyenler var..
    yani 4GB ram var ama işlemcisi kötü olduğunu idda eden var..

C5 mi A5 mi?
    çok kararsız kaldım

• quote:

Orijinalden alıntı: prizma7

Bu telefonu ilk duyrulduğu günden bu yana takip ediyorum. Tasarımını çok beğendim, ayrıca fiyatına göre özellikleri çok iyi. 4GB ram, parmak izi okuyucu gibi üst model telefonlarda bulunan özellikler mevcut. Yurt dışı satış fiyatı 32 GB 335 dolar 64 GB 365 dolardı sanırım. Araştırmalarıma göre bu model sadece Asya ülkeleri için üretilmiş. Avrupa ülkeleri için bir serisi üretilirse Türkiye'ye resmi olarak gelebilir. 1 Ekim itibari ile bu model Türkiye'de İthalatcı garantili olarak satılmaya başladı. Bu telefonun Model kodu SM-C5000. Bazı modellerdeki gibi F, H, T gibi eklentileri yok yalnız tüm modellerin aynı olmadağını farkattim. Yabancı kanallarda tanıtım videlarında telefonun arkasında sadece SAMSUNG yazan ve birde samsung yazısının aşağısında duos yazan modeli var ayrıca bazılarının arka alt kısmında çöpe atmayınız logosu gibi bir çöp kovası simgesi varken bazılarında bu simge yok. Tüm bunlar araştırılarak duos olmayan modeli alınabilir. Duos çift simli anlamına geliyor yalnız sadece bu kadar değil duos modellerin kesinlikle kalite farkı var duos modeller kalitesiz. Kendin j5 modelini kullanıyordum bir arkadaşta j5 in duos modeli vardı karşılaştırdık zaten elinize aldığızızda farkadebiliyorsunuz.

Tek hat ile duos arasinda malzeme kaliyesi farki oldugunu mu soyluyorsunuz yani? Cok garip geldi bana bu soylediginiz arasinda sadece biri cift digeri tek hat farkinin oldugunu biliyordum. Hatta kendi fikrim ayni paraya niye cift hatlisini almayim ki diye dusuncem vardi?

• quote:

Orijinalden alıntı: snl_

Arkadaşlar bende kararsızlık içindeyim.. C5 in özellikleri çok iyi olmasına rağmen performansının kötü olduğunu söyleyenler var..
    yani 4GB ram var ama işlemcisi kötü olduğunu idda eden var..

C5 mi A5 mi?
    çok kararsız kaldım

Şuan iphone se kullaniyorum. Soyledigin gibi olsa c5 almayi dusunmezdim. Kesinlikle yok oyle birsey. Bunu nasil bu kadar rahat soyluyorum cunku gm 5 plus kullandim ayni islemci ve c5 in rami 1 gb fazla. Hadi diyelim gm5 plus sade touchwiz daha kasinti. Zaten 1 gb fark var arada. Gm 5 plus gibi olsa benim icin yeterli. Senin icin de yeterli digerleri icinde yeterli olur. Bu konudaki fikrim budur benim.

• FIRAT_G_ kullanıcısına yanıt
    bir kaç olumsuz yorum beklemem gerektiğini hissettirdi bana :)
    incelemelerde sanki A5 bana C5 den daha hızlı gibi geliyor

memnun değilim..
    (16.10.2016)
    Telefonu alalı yaklaşıl 10 gün oldu. Daha önce samsung kullanmıstım bir daha asla kullanmam dedim fakat eşim ısrarından dolayı samsung aldık. İnanın yıllar samsunga hiçbirşey kaybettirmemiş hala hantal hesapta 4gb ram var tam fiyasko benim 2gb ramli telefonum inanın bundan daha seri hemde güç tasarruf modunda kullanmama ragmen. 2 dk internete gir telefon aşırı ısınıyor. Kamera ve görsel olarak güzel lakin iş icraata gelince . Vel hasıl telefon umduğumuz gibi cıkmadı..

Erkek (31) - İstanbul - Türkiye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snl_ -- 9 Kasım 2016; 21:13:32 >
  • C5 migroslarda 1349 TL'ye inmiş bence çok iyi fiyat özelliklerine göre. 2 tane ithalatçı firma telefonu kullandım zamanında s4 ve lg g4. İthalatçı firma garantili de olsa tüketici kanunları var yasal süre dolarsa vs. yada kronik bir problem olursa orjinal servisten bir farkı olmuyor bir sıkıntı yok. Ancak şöyle bir dezavantaj var örneğin orjinal garantili cihazları kendi servisi değiştirebiliyor ama ithalatçı da bu olay biraz daha zor oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İlizyonist

C5 migroslarda 1349 TL'ye inmiş bence çok iyi fiyat özelliklerine göre. 2 tane ithalatçı firma telefonu kullandım zamanında s4 ve lg g4. İthalatçı firma garantili de olsa tüketici kanunları var yasal süre dolarsa vs. yada kronik bir problem olursa orjinal servisten bir farkı olmuyor bir sıkıntı yok. Ancak şöyle bir dezavantaj var örneğin orjinal garantili cihazları kendi servisi değiştirebiliyor ama ithalatçı da bu olay biraz daha zor oluyor.

eğer ithalatçı firma garantili alacaksak C5 şuan 1199 TL zaten hatta kampanyalı gold modeli 1169 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: snl_

bir kaç olumsuz yorum beklemem gerektiğini hissettirdi bana :)
    incelemelerde sanki A5 bana C5 den daha hızlı gibi geliyor

memnun değilim..
    (16.10.2016)
    Telefonu alalı yaklaşıl 10 gün oldu. Daha önce samsung kullanmıstım bir daha asla kullanmam dedim fakat eşim ısrarından dolayı samsung aldık. İnanın yıllar samsunga hiçbirşey kaybettirmemiş hala hantal hesapta 4gb ram var tam fiyasko benim 2gb ramli telefonum inanın bundan daha seri hemde güç tasarruf modunda kullanmama ragmen. 2 dk internete gir telefon aşırı ısınıyor. Kamera ve görsel olarak güzel lakin iş icraata gelince . Vel hasıl telefon umduğumuz gibi cıkmadı..

Erkek (31) - İstanbul - Türkiye

Hocam bu yorumu samimi bulmadım açıkcası telefondaki islemci yük altında ısınır. İnternet sayfalarını kapatmadan 1543 tane sayfa arkada açıkken kullanırsa c5 degil c1988 olsa o da ısınır. Adam telefon kullanmayı bilmiyor gelmiş yorum yapmış. Bilmiyorum ben c5 e çok yakinim şu anda nedeninde batarya performansi. Gsmarena da 16 saat web suresi verilmis. samsung babamın oğlu degil sonuçta fan boyluk umrumda olmaz ama samsung marka olarak gercekten cok iyi. Marka diye telefonun ecugunden cucugune uretimde elini tasin altina sokana derim. Samsung huawei apple kendi islemcilerini ekranlarini vs her ne haltsa ureten cok iyi firmalar. Sony lg vs hikaye. Bildigim belkide yanildigima yetmiyor olabilir ama 4500 tane telefon kullandim bildigimi soyluyorum. Şuan iphone se kullaniyorum degistirirsem ya c5 yada p9 lite alacagim. Cok zit marka ozellikle apple vs samsung. Bu yuzden fan boy degilim diye rahatca diyebiliyorum. Ama marka dedigin kendi islemcisini uretebilendir. Bu da sahip olduklari teknolojiyle ellerindenki patentle yani kendi buyuklukleriye dogru orantili oluyor. Uygun fiyata c5 gibi p9 lile gibi guzel urunler bence kacirilmamali. Ama hangisi c5 mi p9 lite mi 😁

• FIRAT_G_ kullanıcısına yanıt
    benim beklentilerimi fazlasıyla karşılayacak bir telefon.. bataryası 2600 ama A5 2900.. bir de SAR değeri çok yüksek o hoşuma gitmedi..
    dediğiniz gibi ısınmayan telefon zaten yoktur.. ama ekran geçişleri seriliği görsel olarak bir ağırlık olursa diye çekiniyorum.. alacağım A5 samsung garantili olacak.. ama C5 tercih edersem hepsiburada üzerinden ithalatçı garantili olacak..

özellik bakımından dediğim gibi fazlasıyla yeteceğini düşünüyorum.. oyun falanda oynamıyorum..

atıyorum bu ürünün bi ekran koruyucu jelatini bile bulunmuyor.. ya da bataryası bitti diyelim 1 yıl sonunda yeni uyumlu bir batarya bulabilecekmiyim acaba?

bu arada yorumlarınız değerlendirmeleriniz için teşekkür ederim..

• hepsiburada indirimli kampanyası içinde son 1 gün.. halen kararsızım..

bütçem 1200-1300 daha fazla aşmam mümkün değil..

C5 - 1199 TL satıcı hepsiburada ithalatçı garantili
    A5 - 1265 TL samsung garantili

• Arkadaşlar başka bir başlıkta bu konu hakkında yazmıştım. iki telefonu da kullanmış birisiyim. C5 ile ilgili hız konusunda çekinceleri olan varsa rahat olsunlar. a5 den daha hızlı ve seri.
  • enermax600 E kullanıcısına yanıt
    C5 in goruntulu arama yapmamasi gibi sorunlar yasadigi dogrumu 16 mp oldugu yaziyor ama kalitenin o kadar olmadigida soyleniyor..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Goruntulu aramayi denemedim. Kamerasi 16 olmasina ragmen 13 olan a5 den daha kötü. Ois in yoklugu hissediliyor.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.