Şimdi Ara

Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma (200. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.339
Cevap
65
Favori
357.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 198199200201202
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öyleyse bluetooth sürekli bağlı kalınca bariz bir şarj kullanımı olmuyor gibi, teşekkürler. Fakat muhtemelen akıllı saat, telefon ile eşitleme yaparak sürekli veri alışverişinde bulunduğu için daha fazla şarj yiyecektir. Sanırım Galaxy Watch ile A71 kullanan yok aramızda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frederick S. -- 29 Ekim 2020; 13:52:40 >
  • Frederick S. F kullanıcısına yanıt
    Ben kullanıyorum. Sarja pek bir etkisini hissetmedim. Kablosuz kulaklık da kullanıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • igonam İ kullanıcısına yanıt

Tamamdır teşekkür ederim.

• Geçen hafta A71 satın aldım gayet güzel telefon maaşallah.
    Yedek şarj aleti almak istiyorum kaliteli birşey, spigen quick charge modellere bakıyorum ama uyumlu telefonlar listesinde A serisi göremedim.
    Kullanıp da önerisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntquartex -- 1 Kasım 2020; 9:18:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ntquartex

Geçen hafta A71 satın aldım gayet güzel telefon maaşallah.
    Yedek şarj aleti almak istiyorum kaliteli birşey, spigen quick charge modellere bakıyorum ama uyumlu telefonlar listesinde A serisi göremedim.
    Kullanıp da önerisi olan var mı?
    Asla Samsung markası dışında resmi onaylı dahi olsa aksesuar satın almayın, orijinalini bulamazsanız çevrenizdekilerden fazla varsa isteyiniz. Bir süre sonra mutlaka sorun çıkarırlar, yazılı olmayan bir doğa kanunudur bu...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tubytube kullanıcısına yanıt

Uyarı için teşekkürler, bu konuda ben de hassas olmakla birlikte piyasada bazı markaların akım/voltaj değeri olarak tutarlı değerler veren nadir de olsa ürünleri olduğuna inanıyorum.

Gönül ister ki hep orjinal aksesuar kullanalım ama ülke ekonomisine bağlı döviz kuru, aşırı vergiler ve markaların fiyat stratejileri nedeniyle çok büyük bir kampanya bulmadıkça full orjinal aksesuar çok fazla tercih edilmiyor.

Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntquartex -- 1 Kasım 2020; 13:34:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ntquartex

Uyarı için teşekkürler, bu konuda ben de hassas olmakla birlikte piyasada bazı markaların akım/voltaj değeri olarak tutarlı değerler veren nadir de olsa ürünleri olduğuna inanıyorum.

Gönül ister ki hep orjinal aksesuar kullanalım ama ülke ekonomisine bağlı döviz kuru, aşırı vergiler ve markaların fiyat stratejileri nedeniyle çok büyük bir kampanya bulmadıkça full orjinal aksesuar çok fazla tercih edilmiyor.

Son paragraf geçerliliğini yitirdi ne yazık ki, paranız olsa dahi kaliteli orijinal / yan ürün yok çünkü talep bu yönde...

Nereye gitsem stand dolusu kablo, adaptör var ve alan da ikişer üçer alıyor, bu bit pazarı hastalığını geçirmek gerekiyor Üstelik yeni nesil cihazlarda bu tür ürünler artık çalışmıyorlar bile, Samsung A71 gibi akıllı şarj, hızlı şarj destekli ürünler özel adaptörler gerektiriyorlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 8 plustan geçen var mı?

• İphone 8 plus mı hocam? O cşhazdan buna geçilirmi yapmayın sakın öyle bir hata aman. A71 eşim kullanıyor çokta memnunuz ama iphone 8 plusla karşılaştırılmaz bence

• Evet hocam iphone 8 plus 3 senedir kullanıyorum bataryası öldü eskidi birazda elden çıkarıp bir süre idareten telefon bakıyorum a71 hoşuma gittide @BombSquad34

• Bence batarya yenileyip cihazınızı kullanmaya devam edin hocam başka bir problemi yoksa. Çünkü elinizdeki cihazın 2. Eli A71 in sıfırından fazla para eder.

• Teeşekkür ederm

• Son güncelleme ile bataryada iyileştirme mi yaptılar acaba.

2 gün önce telefonu şarj etmiştim, 2 günde toplam 6 saat ekran açık aktif şekilde kullanmışım, şu an batarya %66. İlginç.

• Telefonumu ilk aldığımda çerçevedeki bantları sökmemiştim.Söktüğümde bant izleri kaldı.Nasıl bu izleri çıkarabilirim?

• Bu telefonun her şeyi güzelde bataryası rezil yaa 1 gün çıkaramıyacak bu gidişle

• 4500 mah batarya tam 1 gün yetiyor,

SD730, 8GB Ram, 4500 Mah, Super Amoled Plus Ekran, 64 Mpix Kanera, Android 13 guncleme garantisi ...

Yani Soluk ekranlı telefonlara neredeyse aynı parayı vermektense bu cihazı tercih ettik.

• quote:

Orijinalden alıntı: tortote

Bu telefonun her şeyi güzelde bataryası rezil yaa 1 gün çıkaramıyacak bu gidişle

1 Kasım'da %15 iken tam şarj etmişim, tam şarj olması 50 dakika civarı sürmüş, hızlı şarj çok iyi.

1 Kasım'da 2 saat 15 dakika

2 Kasım'da 2 saat 30 dakika

3 Kasım'da 4 saat

4 Kasım'da 1 saat cihazı ekran açık etkin şekilde kullanmışım ve batarya %25 kalınca az önce şarja taktım.

Telefonu 3 günde bir batarya %15-25 arasına düşünce şarj ediyorum, batarya %25'e düşene kadar toplam 10 saate yakın ekran açık aktif kullanım sağlıyor. %0'a kadar kullansam rahat 12 SAAT aktif kullanım sağlar. Telefonda yaptığım şeyler ise genelde ekran parlaklığı %25-40 arası, bazen WiFi bazen 4.5G üzerinde (hattım Türk Telekom, muhtemelen en çok batarya tüketen operatördür sinyali zayıf olduğundan) internette dolaşmak, WhatsApp, YouTube kullanımı. Konum, NFC ve bluetooth kapalı, arkaplan eşitlemeleri açık, batarya modu "Optimized", karanlık mod açık. Batarya performansı bana kalırsa harika.

Siz neler yapıyorsunuz ve günde kaç saat kullanıyorsunuz da bir günü bile çıkarmıyor çok merak ettim doğrusu. Cihazı almadan önce de böyle olumsuz yorumlar görüp neredeyse almaktan vazgeçecektim. Batarya performansını beğenmeyenler cihazı nasıl kullanıyor, ayarları nasıl kullanıyor, bunları da yazarlarsa yeni alacak arkadaşları olumsuz etkilememiş olurlar; teşekkürler.

Bu arada, cihazı kullanmaya yeni başladıysanız yapay zeka ilk 3 gün - 1 hafta arası zamanda kullanım alışkanlıklarınızı öğrenmeye başlıyor ve bu da fark edilir bir ekstra batarya tüketimine sebep oluyor. Bende bu süreç 3 gün civarı sürdü, 2 haftaya kadar süren olduğunu okudum, bilginiz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frederick S. -- 4 Kasım 2020; 14:14:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Frederick S.

1 Kasım'da %15 iken tam şarj etmişim, tam şarj olması 50 dakika civarı sürmüş, hızlı şarj çok iyi.

1 Kasım'da 2 saat 15 dakika

2 Kasım'da 2 saat 30 dakika

3 Kasım'da 4 saat

4 Kasım'da 1 saat cihazı ekran açık etkin şekilde kullanmışım ve batarya %25 kalınca az önce şarja taktım.

Telefonu 3 günde bir batarya %15-25 arasına düşünce şarj ediyorum, batarya %25'e düşene kadar toplam 10 saate yakın ekran açık aktif kullanım sağlıyor. %0'a kadar kullansam rahat 12 SAAT aktif kullanım sağlar. Telefonda yaptığım şeyler ise genelde ekran parlaklığı %25-40 arası, bazen WiFi bazen 4.5G üzerinde (hattım Türk Telekom, muhtemelen en çok batarya tüketen operatördür sinyali zayıf olduğundan) internette dolaşmak, WhatsApp, YouTube kullanımı. Konum, NFC ve bluetooth kapalı, arkaplan eşitlemeleri açık, batarya modu "Optimized", karanlık mod açık. Batarya performansı bana kalırsa harika.

Siz neler yapıyorsunuz ve günde kaç saat kullanıyorsunuz da bir günü bile çıkarmıyor çok merak ettim doğrusu. Cihazı almadan önce de böyle olumsuz yorumlar görüp neredeyse almaktan vazgeçecektim. Batarya performansını beğenmeyenler cihazı nasıl kullanıyor, ayarları nasıl kullanıyor, bunları da yazarlarsa yeni alacak arkadaşları olumsuz etkilememiş olurlar; teşekkürler.

Bu arada, cihazı kullanmaya yeni başladıysanız yapay zeka ilk 3 gün - 1 hafta arası zamanda kullanım alışkanlıklarınızı öğrenmeye başlıyor ve bu da fark edilir bir ekstra batarya tüketimine sebep oluyor. Bende bu süreç 3 gün civarı sürdü, 2 haftaya kadar süren olduğunu okudum, bilginiz olsun.

Alıntıları Göster

telefonu alalı 8 ay oldu zamanla düştü performansı. Telefonu koyu modda kullanıyorum neredeyse sürekli wifi ile bağlanıyorum oyun da oynamam sosyal medya ve youtube ağırlıklı kullanıyorum. evde olduğum içinde parlaklık çok düşükte ayrıca güç tasarrufunda kullanıyorum telefonu ama ne hikmetse durduğu yerde bile şarj yiyor. Bende aldığımdan beri %20 olunca takıyorum sarja güncelleme geldikçe düştü şey diyorlar her güncellemede sıfırlayın ama ben o topa hiç girmedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tortote

telefonu alalı 8 ay oldu zamanla düştü performansı. Telefonu koyu modda kullanıyorum neredeyse sürekli wifi ile bağlanıyorum oyun da oynamam sosyal medya ve youtube ağırlıklı kullanıyorum. evde olduğum içinde parlaklık çok düşükte ayrıca güç tasarrufunda kullanıyorum telefonu ama ne hikmetse durduğu yerde bile şarj yiyor. Bende aldığımdan beri %20 olunca takıyorum sarja güncelleme geldikçe düştü şey diyorlar her güncellemede sıfırlayın ama ben o topa hiç girmedim.

Alıntıları Göster

Bildiğim kadarıyla akıllı telefonlarda pil performansı 15. aydan sonra düşmeye başlıyor, 2. yıldan sonra bariz hissedilir düşüş oluyor. 8. ay bunun için erken aslında, batarya testleri falan oluyor. Güvenilir, kaliteli olan da var dandikler de bol. Denerseniz ve sonuç kötü çıkarsa servis bataryayı değiştirebilir. En azından garanti bitimine birkaç ay kala mutlaka servisin değiştirmesini sağlayın, bugünlerde de şansınızı deneyebilirsiniz. Yabancı forumlarda ilk bir haftada bile batarya performansını beğenmeyenler bunda sorun var diye servise garanti kapsamında batarya değişimi yaptırmışlar, ama yeni bataryanın bir fark yaratıp yaratmadığını yazmamışlar. Bende sadece ilk hafta geceleri 7-8 saat stand-by durumunda %8 civarı şarj yiyordu, sonra bu %2-3’e düştü. Haricen durduk yere şarj yemiyor, arkaplandaki bildirim ihtiyacı duymadığınız uygulamaları falan kısıtlamadıysanız kısıtlayın, durduk yere şarj yiyorsa sorumlusu arkaplanda yürütülen görevler/uygulamalardır. Device Care’deki batarya kısmında oldukça faydalı ayarlar var, oralarla oynadıktan sonra çok fark etti bende.

Ara sürüm güncellemelerinde ciddi bir sorun veya bariz batarya kötüleşmesi olmadığı sürece factory reset yapmaya gerek yok. OneUI 3.0 (Android 11), 4.0 (Android 12) gibi major güncellemelerden sonra yapılsa iyi olur, sorunları en aza indirir.

OneUI 2.0'dan beri kullanıyorsanız üzerine çok güncelleme geldi, güncel OneUI 2.5'de factory reset atsanız belki faydası olur. Ya da uğraşmak istemiyorsanız en iyisi bahara doğru OneUI 3.0 gelince atarsınız.

• 
Sayfa: önceki 198199200201202
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.