Şimdi Ara

Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma (159. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.339
Cevap
64
Favori
357.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanım.haber123 -- 12 Nisan 2021; 13:3:32 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Güvenlik yaması 1 nisan 2020 170. Megabayt gelen güncelleme
  • Arkadaşlar önemli bir sorunum var sarj 95 de takildi gitmiyor cihaz daha bir hafta oldu alali nedir bu durum ya yeni yaşıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: badboy166

Arkadaşlar önemli bir sorunum var sarj 95 de takildi gitmiyor cihaz daha bir hafta oldu alali nedir bu durum ya yeni yaşıyorum
    Telefonu yeniden başlattım 99 oldu dolmuş demekki ama 95 de takildiydi anlamadim

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuhraser

Yakınlık sensörü tam randımanlı çalışmıyor. Ekranda kendi üstünde gelen koruyucu var.Ekran konuşurken açılıyor, konuşmayı bitircem ekran kapalı. Yandaki düğmeye basıyorum. Sonra video çekmeyi sanırım ben beceremiyorum. Yıllarca Samsung Galaxy Note serisi kullandım. Bunda video çekerken titreme gibi durumlar oluyor, rahatsız ediyor. Optik sabitleme yok ama Note 2 telefonunda bile o titreme yok. Video çekerken yapmam gereken ayarlar var mı?
    Sensor problemi aynisi bende de var. Bunlarda kronik sanirim telefonla konusurken ekran bazen kapanmiyor bazen kapanıyor yan tusa basmadan geri gelmiyor vs

• Bu telefon ilk geldiğinde muhtemelen sorunlu ilk rom ile yüklü geliyor sensor sorunu ondan. 0 kurulum yapın düzelecektir arkadaşımın telefonu da aynıydı düzelmiş.

• Youtubeda 40 dakika bir video izledim %5 sarj gitti yuzde 30 parlaklık. Bu normal mi arkadaşlar?

• Emirhan Terzi kullanıcısına yanıt
    Normal..

Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma

• Kesinlikle ekran paneli çok kötü ve sorunlu. S2 de kullanılan panel zaten bu. Gece fotoğraf çekin kranlıkta (yıldızları falan) sonra fotoğrafı görüntüleyin. Piksel piksel yapıyor fotoğrafı sanki photoshop ile aydınlatmayı fullemişsiniz gibi yapıyor. Aynı fotoğrafı bilgisayar atıp ordan bakın birde. Samsung bizi enayi yerine koydu. Sorunlu panellere resmen tamir yapılmayacak dedi.
  • Ben telefonu 3 kere sıfırladım. Yok ekran sorunu, yok sensör sorunu, yok yazılım sorunu. Telefonu aldığıma bin pişman oldum artık. Bir dahada samsung'un yanına yaklaşmam.
  • baybars34 B kullanıcısına yanıt
    Bende de belki ilerleyen zamanlarda tekrarlar çok can sıkıcı bir durumdu sürekli powera basıyordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: oldboy83tr

Bende de belki ilerleyen zamanlarda tekrarlar çok can sıkıcı bir durumdu sürekli powera basıyordum.
    Benim telefonda da aynı durum var. Ya beklemeye aliyor ya kapaniyor artik tus kilidini kullanıyorum. Xiaomilerde böyleymiş.

• Yanlışlıkla ekran dokunma koruması aktif gayet memnunum düzgünde çalışıyor. Ama bir sorunum var. Kilit ekranında ha bire ekran koruması aktif kapatmak için kaydır vs. ekran bildirimi alıyorum. Ha bire ekrana gelip duruyor. Ekran dokunma koruması aktifken bu bildirimi kapatmanın bir yolu yok mudur? En son yanlışlıkla dokunma korumasını kapatacağım o olacak. Rahatsız etti iyice.

Telefon iyi güzel telefon da, kah yeşil ekran sorunu kah sensör sorunu kah bazı ufak tefek hatalar sanımızı sıkıyor. Panel donanımsal o belli oldu da abi bari yazılımsal sorun çılarma, sen Samsung'sun ya. Ha bire model çıkarıp duracağına kaliteli, üzerinde durduğun hatasız mal yap, pazarını öyle genişlet. Böyle müşteri kaybediyorlar haberleri yok.

Şu kronik sorunları önlemek adına iyi bir ön deneme şart. Samsung her kesime telefon üretmek için bu süreyi kısa tutuyor. Aklı sıra sürümden kazanmaya çalışıyor. Kronik sorunlarıyla gündeme gelip adlarını lekelemekten korkmuyorlar sanırım.

Şunlarda olmasa gerçekten orta üst segmentte en iyi fiyat performans telefonlarından birisi. Neyse sonumuz hayrolsun bakalım.

• Telefon an itibariyle 4200 liraya yükseldi. Hâlâ alamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mishicollins

Telefon an itibariyle 4200 liraya yükseldi. Hâlâ alamadım.
    Hepsiburada da 3900 lira hala.

• ercaner jr. kullanıcısına yanıt
    Ona da zam gelmiş. 3600 liraydı 2 hafta evvel.

• R3hab kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz ekran olayını ben de farkettim. Ve bu telefondaki muhtemelen samsungun en dandik paneli falandır. Yeşillenme sorunh sadece gırilerde de olmuypr bu arada oynadığım oynun giriş sayfasında mavi renkler var orda ve bixbde de aynı sorun görünüyor ve baya baya yeşilleşiyor ekran. Ve bahsettiğiniz gibi fotolarda veya başka uygulamalarda yarı karanlık bir yeri dalga dalga şeklinde değişik renklerde gösterebiliyor. Bu hatalarla nasıl satışa sunabildiler acaba bu telefonu ayıp gerçekten. Yani biraz telefondan anlayan bir insana verseler bir haftada farkederdi bu hataları.
    Sd730+amolede güvendim. E koskoca samsung dedim ama fıs çıktı samsung :D Exynosdan dolayı almam diyodum sdli geldi o da sakat geldi. Ama bundan sonra param olursa iphone olmazsa xiaomi alacağım. Elimi sürmem samsunga.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi telekomono -- 10 Haziran 2020; 1:52:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: telekomono

Dediğiniz ekran olayını ben de farkettim. Ve bu telefondaki muhtemelen samsungun en dandik paneli falandır. Yeşillenme sorunh sadece gırilerde de olmuypr bu arada oynadığım oynun giriş sayfasında mavi renkler var orda ve bixbde de aynı sorun görünüyor ve baya baya yeşilleşiyor ekran. Ve bahsettiğiniz gibi fotolarda veya başka uygulamalarda yarı karanlık bir yeri dalga dalga şeklinde değişik renklerde gösterebiliyor. Bu hatalarla nasıl satışa sunabildiler acaba bu telefonu ayıp gerçekten. Yani biraz telefondan anlayan bir insana verseler bir haftada farkederdi bu hataları.
    Sd730+amolede güvendim. E koskoca samsung dedim ama fıs çıktı samsung :D Exynosdan dolayı almam diyodum sdli geldi o da sakat geldi. Ama bundan sonra param olursa iphone olmazsa xiaomi alacağım. Elimi sürmem samsunga.
    Evet WhatsApp ayarlarda da gorunuyor. En net karanlik mod'da iken dosyalara girince misal bos olan apk kurululum dosyalarina girince belli oluyor.

Hocam keske iade etseydiz arcelik kabul etmişken. En kotu ayni paraya note 9 pro veya 64 gb mi note 10 lite alirdiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercaner jr. -- 10 Haziran 2020; 1:56:24 >

• ercaner jr. kullanıcısına yanıt
    Ablama vereceğim telefonu o yüzden iade etmedim. sonu tane tane anlattım gösterdim kabullendi o tamam dedi. Ben de yazın sonunda veriyim dedim. Ama o ara mi note 10lite soğuk bakıyordum şu an olsa direk iade eder alırım note10 lite ama işte o ara akılsızlık ettim. Aynı zamanda telefonu babamın arkadaşı aldı :D babama iade dediğimde ya boşver kullan gitsin falan yaptı ve bu şartlarda ben de zorlamadım. Ama bakalım belki servislerine sağlam paneller gelir garantiyle hallederler. Lg tüm g4lerin anakartını değiştirdi anakart kalmazsa sıfır g4 hatta g5 verdi. Samsung böyle bi şey yapar mı bilmem ama hayırlısı diyorum.
    Bu arada gündüz kullanırken bu sorunlar umrumda olmuyo gündüzleri tek derdim redmi note 8den bile daha kötü olan ses kalitesi oluyo . Ama gece uyumazsam yavaş yavaş rahatsız etmeye başlıyor ekran sorunları. Artık buraya yazarken bile utanıyorum gören bu manyak da takmış ekrana diyecek diye :D haklı da sayabiliriz diyenleri, belki yaşamadıkları için boş gelebilir ama en nihayetinde bu ekran abi ya. Tüm gece bakıyom ben buna sosyal medyalar gece modunda ,telefon gece modunda, biraz kısıyım parlaklığı desem panelin altına kayıyo gözüm, sürekli hata aramaya başladım her yerinde. Inşallah anlayışla karşılıyodur diğer forum kullanıcıları. Bi iki ay daha arada uğrayacsğım sonra daha da yazmam zaten :)

• Bu arada ekran sorununu servise yollayarak çözebilen oldu mu acaba? Ya da samsung herhangi bir açıklama yaptı mı?

• 
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.