Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY A7 [ANA KONU] ★★ (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.940
Cevap
22
Favori
78.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Root işi Kingroot programı ile çözüldü. Telefon üzerinden root ettim gereksiz programlardan kurtuldum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaferaxu

Root işi Kingroot programı ile çözüldü. Telefon üzerinden root ettim gereksiz programlardan kurtuldum

Root sonrası mobil bankacılık uygulamalarında güvenlik sorunu oluyormu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yasaluyari kullanıcısına yanıt
    Root işleminin uygulama gizliliği veya güvenliği ile alakası yoktur.Root sadece sistem dosyalarına erişim hakkına sahip olmak demektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: zaferaxu

Sizin cihazın modeli nedir nasıl root ettiniz.Ben cihazı değiştirmek için birkaç Huawei matem kullanıcısına msj attım kabul etmediler telefoncu bugün 1400 lira verdi cihaza ikinci elde 1000 liraya cihazını satmaya çalışan adamlar kabul etmiyorlar hayret.Cihaza temperli cam taktırıp kullanmaya devam edeyim en iyisi zamanla root işi halledilir

root olayını halledebilmene sevindim. çok ilginç, kingoroot bende işe yaramamıştı. belkide benim modele uymadı. benim model SM-A700FD. benim model için root dosyası var. önceki mesajlarımda vermiştim. eğer root ettiysen, önce play store den busybox yükleyip sonrada viper4android kurabilirsin. ama en öncesinde priv-app klasöründeki SoundAlive_20 dosyasını silmen lazım. yoksa viper çalışmıyor. bunu sil, yeniden başlat, busybox yükle sonra viper kur ve yeniden başlat. tabi her ihtimale karşın o dosyanın yedeğini al.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesga -- 12 Temmuz 2015; 18:34:38 >

• Selamlar;

Bende telefonu yaklaşık 2 hafta önce satın aldım ve dün itibariyle android 5 lollipop güncellemesi geldi, fakat güncelleme sonrası wireless haricinde internet bağlantısı sağlayamıyorum. Avea müşteri hizmetleri ile görüştüm tüm ayarlarım doğru cihazı tekrar fabrika ayarlarına döndüm tekrar ayarları yaptım fakat sorunu çözemedim. Konu hakkında bilgisi olan ya da başına gelen var mıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmir2002

Selamlar;

Bende telefonu yaklaşık 2 hafta önce satın aldım ve dün itibariyle android 5 lollipop güncellemesi geldi, fakat güncelleme sonrası wireless haricinde internet bağlantısı sağlayamıyorum. Avea müşteri hizmetleri ile görüştüm tüm ayarlarım doğru cihazı tekrar fabrika ayarlarına döndüm tekrar ayarları yaptım fakat sorunu çözemedim. Konu hakkında bilgisi olan ya da başına gelen var mıdır ?

Ayarlar > Bağlantılar > Sim kart yöneticisine gir. Eğer cihazın çift sim kart ise menünün aşağısında Veri kısmında SIM 1 in seçili olması gerek. Yoksa mobil veri çalışmaz. Sim kartı çıkarıp yumuşak bir bez ile temizlemeyi deneyebilirsin. Sonra dikkatlice yerine oturt. Telefonu sıfırladıysan aklıma başkada birşey gelmiyor. İnşallah sorunun düzelir. İmkanın varsa başka bir operatör kartı ile dene. Bakalım ne olacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesga -- 13 Temmuz 2015; 8:56:27 >

• Sadece çift hatlı olanlara mı geldi lollipop acaba? Benim tlf u kontrol ettim ama bişe görünmüyor? Yoksa kies üzerinden mi yapmam lazım.

• S.a arkadaslar..cihazi dun elime aldim..ama sarj canimi skmaya basladi. Cok hizli sarj oluyo guzel bisey ama cok gizli bitiyo..mesela bazen %65 ten %64 de dusmesi 15-20 dkkayi bulurken bazen bu dusme cok hizli oluyo..kullanim ayni ama %3-4 kadar dusuyo. Yani kisacasi ozetlersek..gunde 2 kere sarj ediyorum hemde sadece chorme ve vatsap kullanmama ragmen..acaba teldemi sorun var yoksa normali bumu..lutfen acil cvp.ona gore degistircem..tesekkurler simdiden..

• SioreblackA7 S kullanıcısına yanıt
    Dostum nasıl kullandığına bağlı. Benim yeğenim gibi ekran sürekli açık, kesintisiz facebook falan takılıyorsan bari ekran parlaklığını düşür.

• mesga M kullanıcısına yanıt
    Yok tüm yolları denedim olmadı. Bende sammobile dan 4.4.4 başka bir rom indirip geri döndüm sorun çözüldü. Bu arada Samsung müşteri hizmetlerinin cevabı da ilginçti (Henüz Türkiye resmi cihazlara bu güncelleme gelmediğinden yardımcı olamazlarmış)
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmir2002

Yok tüm yolları denedim olmadı. Bende sammobile dan 4.4.4 başka bir rom indirip geri döndüm sorun çözüldü. Bu arada Samsung müşteri hizmetlerinin cevabı da ilginçti (Henüz Türkiye resmi cihazlara bu güncelleme gelmediğinden yardımcı olamazlarmış)

sana birşey diyeyim mi? al birini vur ötekine benim bir abimin bir sözü vardı: "satıcının tek düşündüğü cebimdeki parayı nasıl alacağı"
    uzun yıllar symbian kullandım. çok memnundum. bugün ios ve androidin atasıdır symbian. ios 7 ile bildirim geldi diye sevinirlerken ben 2011 de symbianda kullanıyordum. ve daha pek çok şey. ama nokia nın yanlış tutumu ve ısrarla düşük donanım kullanması ne yazık ki symbian'ı bitirdi. tabi bir nevi kendinide. piyasada en çok sony-samsung-lg ve iphone var. nokia çok nadir görüyorum. neyse; androide ilk deneyimimde iyi bir marka olsun dedim ve sony seçtim. adı üstünde sony; walkmani yapan ve kamera üreten sony. beklentim yüksekti haliyle. ama kamera rezalet ötesiydi. sony xperia z1 almıştım. bionz kamera vs vs vs. hani nerde? flaşla resim çektiğinde resim bembeyaz oluyordu, ışık azaldığında resim kum doluyordu. ve canlılık ne yazık ki samsung veya iphone kadar değildi. tam o günlerde a7 yi gördüm. zarif, şık ve ince. note 4 kadar ekran büyük ve parlak. resim çekmesi güzel, hafıza artması ve radyo da var. hemen geçiş yaptım. şu an memnunum. var 1-2 sorunum ama büyütülecek kadar değil.

• arkadaşlar merhaba
    a7 deki hoparlör sorunu kronik sanırım sesi dışa verince ara sıra çıt çıt ediyor ses kesiliyor
    bu sorun güncelleme ile çözülür inşallah yoksa ne yaparız bilemiyorum
  • Bugün A7 duos alcakken son anda vazgeçtim.
    İş ve özel, 2 hat kullanacağım. 2 sim takınca hafıza kartı takılamıyormuş.
    Peki ilk açıldığında nekadar kullanılabilir hafıza ile geliyor? Yetiyor mu?

Özellikle duos kullananlar bilgi verebilir mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: 38niketyA

Bugün A7 duos alcakken son anda vazgeçtim.
    İş ve özel, 2 hat kullanacağım. 2 sim takınca hafıza kartı takılamıyormuş.
    Peki ilk açıldığında nekadar kullanılabilir hafıza ile geliyor? Yetiyor mu?

Özellikle duos kullananlar bilgi verebilir mi ?

dahili hafızası 16 gb. ama diğer 16 gb cihazlarda da olduğu gibi kullanıcıya kalan alan 12 gb.
  • Arkadaşlar lollipop güncellemesi ne zaman gelir?
    Ve hafıza kartına uygulama, oyun vs. kurulabiliyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertcand33 -- 14 Temmuz 2015; 22:36:37 >
  • 17 Haziran'da aldığım telefonu ahizedeki çıt çıt sesi yüzünden 5 gün kullanıp 22 Haziran'da garantiye gönderdim.

Mersin Samsung bayisi sadece versiyon yükleyip dalga geçer gibi telefonu 1 Temmuz'da geri gönderdi..

Telefonu 1 gün kullandım belki idare ederim diye ama baktım olacak gibi değil 2 Temmuz'da tekrar garantiye yolladım fakat bu defa gönderim belgesinin yanına telefonun sıkıntısını bi kağıda uzun uzun yazdım.

Diyarbakır samsung bayisi yine Mersin'de olduğu gibi sadece versiyon yükleyip geri gönderdi telefonu ve kartı takar takmaz arama yaptım ve aynı sorun devam ediyor..

Ben belki hüsnü kuruntu yapıyorumdur diye hem arkadaşlarıma hem aileme hem de telefonu aldığım bayiye tek tek dinlettim ve hepsi ahizede sorun olduğunu teyit ettiler..

Şimdi arkadaşlar size soruyorum;1 ay önce aldığım ve bana ortalama 1.700 liraya mal olan bu telefonu bu şekilde kullanmak zorundamıyım ben?

• quote:

Orijinalden alıntı: GeoMatrix

17 Haziran'da aldığım telefonu ahizedeki çıt çıt sesi yüzünden 5 gün kullanıp 22 Haziran'da garantiye gönderdim.

Mersin Samsung bayisi sadece versiyon yükleyip dalga geçer gibi telefonu 1 Temmuz'da geri gönderdi..

Telefonu 1 gün kullandım belki idare ederim diye ama baktım olacak gibi değil 2 Temmuz'da tekrar garantiye yolladım fakat bu defa gönderim belgesinin yanına telefonun sıkıntısını bi kağıda uzun uzun yazdım.

Diyarbakır samsung bayisi yine Mersin'de olduğu gibi sadece versiyon yükleyip geri gönderdi telefonu ve kartı takar takmaz arama yaptım ve aynı sorun devam ediyor..

Ben belki hüsnü kuruntu yapıyorumdur diye hem arkadaşlarıma hem aileme hem de telefonu aldığım bayiye tek tek dinlettim ve hepsi ahizede sorun olduğunu teyit ettiler..

Şimdi arkadaşlar size soruyorum;1 ay önce aldığım ve bana ortalama 1.700 liraya mal olan bu telefonu bu şekilde kullanmak zorundamıyım ben?

Telefonla ve maille durumu Samsung Türkiye ye bildir. Ciddi bir dille. Aynı zamanda sikayetvar sitesinede ciddi ama abartmadan bir üslupla mağduriyetini yaz. Kısa sürede cevap alamazsan ingilizce olarak Samsung Avrupa ya yaz.

• Selamlar;

Yaklaşık 1 hafta önce Samsung bayisinden 1550 liraya Exynos işlemcili modelini aldım. Telefon ile ilgili olarak kısaca görüşlerim şu şekilde;

-Tasarım olarak bence en güzel Samsung serisi. İnce yapısı ve malzeme kalitesi yüzünden bu telefonu tercih ettim. Gören herkes hayran kalıyor.
    -Sürekli mobil veri 3g kullanımı ve yüksek parlaklıkta bir günü zar zor kurtarıyor. Ben gsm şebekede Edge internet ile orta seviye otomatik parlaklıkta 2 günü 3-4 saat ekran süresi ile rahat görüyorum. 2-3 saat aralıksız müzik dinleyerek ve whatsapp, facebook kullanımıyla.
    -Telefon hızlı şarj oluyor.
    -Herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Şebeke sorunu veya ahize sorunu gibi.
    -Bildirim ledi olmaması eksi bir yön ama dünyanın sonu değil. Eğer ki bildirim varsa zaten elinize aldığınız zaman titreme özelliği sayesinde bu açığı birazda olsa kapatabiliyorsunuz.
    -Telefonun root ve rom desteği yok. Çünkü bu aralıkta insanlar daha güçlü cihazlara yöneliyorlar. Çok tutalan bir model değil. Genelde benim gibi insanlar gerçekten çok şık duruşu ve malzeme kalitesi yüzünden bu telefonu tercih ediyorlar.
    -Telefonda oyun oynamam bu yüzden oyun yükleyip denemedim. Evde gayet iyi bir masaüstüm var. Oyunlarımı bilgisayarımda oynarım.
    -Telefonun ekranı 1080p amoled. Gerçekten büyüleyici bir ekranı var. Güneş altında bilindiği üzere çok iyi değiller amoledler. Samsungun orjinal adaptive ekran modunu sevmediğim için ekran modunu basitte kullanıyorum. Gerçek renklere daha yakın basit modu. Adaptive ve diğer amoled modları digital vibrance oranı yüksek olduğu için renkler canlı ve dolgun fakat gerçeğe yakın değiller. Basit mod ile ekran inanılmaz tekrardan söylüyorum.
    -Kamera tatmin edici. Kameranın otomatik modu dışında ISO değerini 100 altında seçemiyorum. Otomatik modda 50 de falan çekim yaptığı oluyor. Kamera gün ışığında gerçekten iyi. Işıksız ortamda gürültü fazla. Bu yüzden gün ışığı ve düşük ISO değerleri ile on numara fotoğraflar çekebilirsiniz.
    -Telefonun en sevmediğim yönü 16 gb rom ve 2 gb ram değerlerini tam verimli kullanamıyorsunuz. Samsungun stock romu çok iyi değil cihaz 2 gb ram fakat size 1,84 civarını kullandırıyor. Zaten bu 1,84 raminde neredeyse cihaz boş haldeyken 1.2 gb alanı kullanımda. Telefondan genel programlar yüklü. 2-3 programı birlikte çalıştırdığım zaman 250 mb falan bir alan kalıyor ramde. Bu gerçekten can sıkıcı bir durum. Telefon çok fazla çoklu program çalıştırmasını kaldıramayabilir.
    -Telefonda gereksiz yüklü bir dünya programla geliyor. Root işlemi yapabilen arkadaş varsa yardımcı olsun bunlardan kurtulmak istiyorum :)
    -Ekranla bütünleşik alt takım tuşlarını sevmiyorum. Ayrı olması benim için büyük bir artı. Birçok telefonu eleme sebebim bu yüzden :D
    -Arttırılabilir hafıza olmazsa olmazımdır. Müzik dinlemeyi çok seviyorum çünkü. 64 gb kartımın hepsi albümlerle dolu.
    -Genel değerlendirmem 8.5/10

Kısacası biraz donanımına göre pahalı fakat malzeme kalitesi ve tasarımı ile bu fiyatı sonuna kadar hak ediyor.
    Cihazdan gayet memnunum benim beklentilerimi sorunsuz olarak gayet karşılıyor.
    Eğer ki cihazı internette gezmek, müzik dinlemek ve mail okumak gibi sıradan işler için kullanacaksanız alın diğer türlü çok beklentiniz varsa daha güçlü amiral gemilerine bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nymnia -- 15 Temmuz 2015; 14:15:00 >

• Arkadaşlar Fransa'daki Galaxy A7'lere Android 5.0.2 geldi. Ülkemizde satılan A7 ile aynı. Ben kurdum ve çok memnunum. Sammobile sitesinden SM-A700F kodunu ara bölümüne yazarak ulaşabilirsiniz. Her ne kadar çok farklı sonuçlar verdiği için çok güvenmesem de Antutu'dan 50 bin puan aldı telefonum.

• Bunlar da resimler...

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.