Şimdi Ara

Samsung Galaxy A50 Ana Konu | 🌟 Android 11 - One UI 3.1 Geldi 🌟 (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.541
Cevap
96
Favori
1.030.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Redmi note 7 daha iyi fiyat performansa sahip ama aralarında ciddi fark yok.

A50 nin amoled ekran, +2 gb ram, ekranda parmak izi okuma(her ne kadar kötü olsada) gibi avantajları var.

Redmi Note 7 nin ise arka kamerası çok daha iyi özellikle gece çekim modu güzel.

Gsmarena testinde redmi note 7 nin bataryası 14 nm işlemci olmasına rağmen a50 den daha iyi sonuçlar almış. Fakat youtube testlerinde tam tersini gördüm. Zaten 4k batarya var ikisinde de, üzmez kullanıcısını.

Sonuç olarak ben arka kamerası ve daha ucuz olmasından ötürü redmi note 7 yi tercih edebilirdim. Fakat a50 de gayet güzel cihaz. Sadece 2850 lirayı haketmiyor. Çıktığı gibi alanlar 1 ay olmadan 2300 e düştüğünü görüp ne tepki veriyorlar acaba?

@Kabasaakall
    Ois olmalıydı demişsin ama orta segmentte ois çok nadir telefonda var. Zaten telefonun eisi gayet iyi çalışıyor. Parmak izi okuma güncelleme ile düzelebilir fakat amiral gemilerdeki gibi ultrasonik parmak izi okuyucu olmadığından donanımsal sıkıntılar ekran koruyucu taktığımızda mutlaka olacaktır diye tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 22 Nisan 2019; 7:10:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar merhaba dayanamayıp Malezya için yayınlanan stock romlardan birini yükledim. Parmak izi ve kamera gerçekten güzel olmuş. Özellikle eski parmak izi sensörünün ne kadar kanser edici olduğunu düşününce güncelleme ile baya bir iyi hale gelmiş. Kamerayı da karşılaştırdım rom öncesi bir fotoğraf ve rom sonrası bir fotoğraf ile detaylar daha net gözüküyor. Yakınlaştırdığımda eski romda neredeyse görülemeyecek derecede bozulan kalite yeni romda çok daha iyi gözüküyor. Umarım Türkiye için de yayınlarlar da kısa sürede hepimiz geçeriz.
  • zyveli Z kullanıcısına yanıt
    Kampanya falan değil. Hepsiburada gittigidiyor falan takip et oralarda fiyatlar bu civarda. Ben mesela gittigidiyordan aldım. Teknosa mağazasından %5 indirim vardı 2345 tl ye indi. Maximum kart da 75 tl puan verdi. 2270 tl ye geldi bana

• quote:

Orijinalden alıntı: evolez

Samsung 4 guncelleme birden verdi hindistana. Sonuncusunu verelide 1 ay oldu neredeyse biz hala alacaz. Beklemedeydim ben de fakat olacak gibi degil. Yukledim 3 gun once hindistan romunu. Parmak izinde iyilestirme var. Kamera da fotograf kalitesi de gozle gorulur oranda artmis. Guncellemelerdeki iyilestirmeri yazan linki vereyim, goz atin
    http://doc.samsungmobile.com/SM-A505F/INS/doc.html
    Biran türkiyede yaşadığımı unutup sevinmiştim
    adamlar 2 sefer parmak izi için güncelleme yayınlamış, bizimkiler halen bekliyor.
    ben rom root işlerini bıraktığım için, rom yüklemesi yapmayağım, bakalım ne zamana kadar bekleyeceğiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hayalci

Biran türkiyede yaşadığımı unutup sevinmiştim
    adamlar 2 sefer parmak izi için güncelleme yayınlamış, bizimkiler halen bekliyor.
    ben rom root işlerini bıraktığım için, rom yüklemesi yapmayağım, bakalım ne zamana kadar bekleyeceğiz.

Alıntıları Göster
    Çok yakın bir zamanda güncelleme vereceklerini düşünüyorum. Çünkü ülkemizde ciddi anlamda tuttu bu telefon, satışları oldukça fazla. Her gittiğim mağazaya soruyorum yok satıyoruz bu modeli diyor.

• Ben çıktığından 9 gün sonra 2550 tl ye almıştım hemde mağazadan sıfır samsung garantili
    Telefondan memnunum hemde fazlasıyla s9 plusdan sonra bataryası ilaç gibi geldi
    Huawei mate 10 pro kullandım 14 ay güncelleme yazılımlarından dolayı fıtık oldum
    Kolay kolay bir daha çin telefonu almam herhalde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lithaunans

zerre kadar beyni olan 2800 küsürden bunu almaz o işlemci ve kamera bir lütuf değil bu fiyata resmen çöp cihazı 3000 tl'ye kitliyor samsung bu cihazın rakibi redmi note5 cihazı onda ips var belki sizin hoşunuza gitmez ama kamera yönünden bundan iyi olacağını düşünüyorum, telefon işinden anlarım isteyen kardeşimlede atışırım hadi buyrun.
    Selam Hocam;
    Telefon değiştirme arefesindeyim, ve bazı sorularım olacak. Telefondan beklentilerimi yazsam bana 3-5 tane model önerirmisiniz?
    1- Telefondan ilk beklentim canlı yayında wifi yada mobilden maç izleyeceğim. takılma ve görüntü kalitesi olmazsa olmaz gibi.
    2- piknik, mangal, doğa gezisi gibi ortamlarda foto ve görüntü kaydı yaparım.
    bunların dışında ki özelliklere şimdilik olmazsa olmaz gözüyle bakmıyorum.
    Bunların ışığında bana telefon önerebilirmisiniz? yada bu amaçlar için telefonlarda hangi özelliklere yoğunlaşmalıyım.
    Teşekkürler.

• Kafkaslı57 kullanıcısına yanıt
    bende 1950 tl gibi bir fiyata aldım hocam, hani diyorlar ya 2850 tl diye eski a5 2016 telefonu 850 saydırdım 50 puan indirimi aldım, bu fiyata birde powerbank aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 22 Nisan 2019; 12:8:42 >
  • Kafkaslı57 kullanıcısına yanıt
    Hindistan da ayni. En cok satan 2. telefondu en son baktigimda.

• Merhaba arkadaşlar , neredyse 1 aydır telefonu kullanan arkadaşlar var. Benim telefondan beklentim yoğun bir şekilde browser , sosyal medya ve uygulama kullanıyorum . Bundan dolayı şarj çok önemli , kamera ise ortalamanın ustunde ise yeter . Önerilerinizi ve tavsiyelerinizi merak ediyorum ?
  • caucymatt kullanıcısına yanıt
    Şarjdan yana sıkıntı yok kardeşim. Bir haftadır kullanıyoruz eşime aldım şarjı çok iyi. Yoğun kulkanımda bile 1.5 gün rahat gidiyor. Ekran süresi desen yoğun kullanımla en az 6-7 saat verir. Sadece film izlerim dersen 10 saat rahat ekran verir tahminimce. Bugün baktım eşimin telefonuna 32 saat telefon şarja takılmamış Ekran süresi 4 saat ve kalan şarj %40 hesap sende artık. Biz çok memnun kaldık bu telefondan

• i_ışık İ kullanıcısına yanıt
    bilgilendirme için teşekkür ederim . kamera konusunda ne düşünüyorsunuz ?
  • caucymatt kullanıcısına yanıt
    Kamera konusunda herkes şikayetçi olmuş ama bana göre kötü değil kamerası. Sonuçta bu bir amiral gemisi değil ama amiral gemisi birçok özelliği eklemişler. Kameradan biraz kısmış samsung sonuçta orta seviye bir cihaz. Gündüz çekimlerinde bana göre çok iyi sonuçlar veriyor. Canlı odak performansı gayet güzel. Ama gece az ışıkta sonuç iyi olmayabilir. Yapay zeka devreye girince işler değişiyor. Geçenlerde akşam bir meyve tabağı çektim biraz cansızdı renkler. Sonra yapay zekayı açtım sahneyi tanıdı ve yemek modunda çekti fotoyu arada uçurum vardı. Yani yapay zekanın tanıdığı sahnelerde iyi sonuçlar çıkıyor. Yukarda bir arkadaş başka ülke romunu yüklemiş onlara güncelleme gelmiş. Kamerası daha iyi oldu diyor. Yakında türkiye ye de gelir kamera daha da iyileşirse bence bir eksiği kalmıyor telefonun

• i_ışık İ kullanıcısına yanıt
    Parmak izi reZalet diyorlar durum nedir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hakeerus H kullanıcısına yanıt
    Fiyat aralığınız nedir? Benim size tavsiyem 3000 civarı mesela lg g7 olur video ve ses kalitesinde lg başarılı onun dışında wifi konusunda çinli firmaları pek önermemekle birlikte çünkü bakıyorsunuz hemen hemen hepsi wifi 5ac destekli ama wifi kopma sorunuda yaşayanlar oluyor özellikle gördüğüm çinlilerde ama video da lg, samsung, iPhone üçlüsünden şaşmayın çünkü en iyi yazılım, ses kalitesi, video sabitleme ve doğru renk bunlarda yurtiçi modeller arasında

• cumur C kullanıcısına yanıt
    Sanada hayırlı olsun güle güle kullanın çok iyi almışsınız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Parmak izini hiç kullanmadım şimdiye dek. Deneme bile yapmadım. Telefonu hiç kilitleme gereği duymam. Güncelleme ile onun da düzeldiğini yazmış arkadaş. Ama türkiye romuna güncelleme daha gelmedi yakında gelir. Belki de kırılmaz cam kullanımı etkiliyordur parmak izini diye düşünüyorum ben. Sonuçta ekrandan okuyor ve ekrana ekstradan cam takınca okumayı etkiler bence

• yüz tanıması o kadar hızlı ki parmak izi kullanmana gerek kalmıyor. telefonu kaldırdıgın gıbı tanıyabılıyor yuzunu parmagını koyamadan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İddaaJI -- 22 Nisan 2019; 20:10:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakeerus

Selam Hocam;
    Telefon değiştirme arefesindeyim, ve bazı sorularım olacak. Telefondan beklentilerimi yazsam bana 3-5 tane model önerirmisiniz?
    1- Telefondan ilk beklentim canlı yayında wifi yada mobilden maç izleyeceğim. takılma ve görüntü kalitesi olmazsa olmaz gibi.
    2- piknik, mangal, doğa gezisi gibi ortamlarda foto ve görüntü kaydı yaparım.
    bunların dışında ki özelliklere şimdilik olmazsa olmaz gözüyle bakmıyorum.
    Bunların ışığında bana telefon önerebilirmisiniz? yada bu amaçlar için telefonlarda hangi özelliklere yoğunlaşmalıyım.
    Teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Devamlı 1080 p Acestream maç izleyen birisi olarak şu an kullandığım telefonu sana önerebilirim kardeşim.. Kamerası bence çok güzel.. Batarya çok iyi.. Kirin 970 işlemci mevcut ki oyunlarda bile müthiş performans alırsın... 6.4 inç boyutu var ve çok zarif..premium bir cihaz hissi oluyor kesinlikle.. Al memnun kalırsın

HONOR PLAY

• quote:

Orijinalden alıntı: Blntkrmnss

Bende a30 aldım 1 ay olacak ama konusu yok 😂 cihazı yok sayıyorlar galiba.. neyse gayet memnunum sıkınti yok kamera daha iyi olabilir o kadar. Nesnelere odaklanmadan sıkıntılı. Düşük ışıktada pek sağlıkli degil onun haricinde pil kullanım olarak şu ana kadar kullandığım en iyi cihaz..
    Kılıf aldın mı bende aldım da ne tavsiye edersin.

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.