Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY A5 2016 (SM-A510F) [ANA KONU] ★★ (78. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.726
Cevap
54
Favori
302.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gm 5 android 7 alacak biz malmal bakacaz :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _RaGoN_ _ kullanıcısına yanıt
    Evet mm ile o uyari kendiliginden gidecek.

• Alsa nolur ben stok arayuzleri sevmiyorum,pekte bir degisiklik yok sikintilari var cihazin 3000 mAh batarya var pili 3-5 saat ekran suresi veriyor,telpa her cihaza yazilim yukleyip sorun yoktur diye gpnderiyor,ben sevmedim lolipoptada kalsa bu cihazi alirdim sahsen...bir tek bildirim isigi ve gyroscop sensoru olsa satmayi kiralana kadar dusunmezdim hic acikcasi,gerci simdide dusunmuyorum ama :) marsmallowun 2 sene gideri var bence almazsada olur :)

• Galaxy A5 (2016) da alacak Android Nougat. Bu arada yeni sürümün adı Nougat ve numarası da 7.0.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _RaGoN_ -- 2 Temmuz 2016; 0:21:50 >
  • Arkadaşlar ekran süresi çok olursa mı az olursa mı iyi?
  • ilhan032 kullanıcısına yanıt
    Bu tür sorularlada mi karşılaşacaktk :))

Ne kadar çok olursa o kadar iyi tabiki hocam. Kullanıma bağlı da olsa ekranın gün içinde ne kadar açık kaldığını gösterir :))

• _RaGoN_ _ kullanıcısına yanıt
    Android 7 alacaksa super zira almasida gerekir 1.5gb ramli j5 mm aliyorsa 2gb ramli a5 2016 nin 7 almasi gerekir.
    Kaynak var mi¿

• Kaynak yok ama eski A serisi Kitkat ile çıktı Lollipop aldı şimdi de Marshmallow alıyor. Buna göre yeni A serisi Lollipop ile çıktı Marshmallow alıyor Nougat da alıcaktır.

• Popüler renk seçeneği nedir, siyah galiba ? Benim siyah renk hoşuma gitti ancak parmak izi çok bırakıyor sanırım

Cihazın genel şarj süresinden memnun musunuz ? Lenovo P1, Sony C4 ile A5 arasında kaldım. P1'in bataryası gayet iyi ancak geri kalan özellikleri A5 ile pek yarışamıyor galiba özellikle kamera benim için önemli. C4'e ise pek bakmadım, Sony almak istemiyorum.
  • Sirkadyen S kullanıcısına yanıt
    Hocam gold var bende. Telefon zaten premium görünüme sahip gold ile bence çok daha iyi duruyor.
    Lenovo ya bende epey baktım. Ama şekil olarak çok kaba geldi. Kalın ve ağır bir telefon. Batarya olarak en iyi telefon o konuda aklınızda soru işareti olmasın. Forumdaki konusuna bakarak fikir edinebilirsiniz. Ama kamera olarak samsung ezer kesinlikle. Az ışıkta bile gayet net fotoğraflar yakalıyor samsung. Önerim a5 ya da a7. A7 nin pil ve ram i daha fazla. Boyut u nedeniyle a5 tercih ettim ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: mytwin_

Hocam gold var bende. Telefon zaten premium görünüme sahip gold ile bence çok daha iyi duruyor.
    Lenovo ya bende epey baktım. Ama şekil olarak çok kaba geldi. Kalın ve ağır bir telefon. Batarya olarak en iyi telefon o konuda aklınızda soru işareti olmasın. Forumdaki konusuna bakarak fikir edinebilirsiniz. Ama kamera olarak samsung ezer kesinlikle. Az ışıkta bile gayet net fotoğraflar yakalıyor samsung. Önerim a5 ya da a7. A7 nin pil ve ram i daha fazla. Boyut u nedeniyle a5 tercih ettim ben.

Gold da güzel ama ön panel siyah olduğundan dokunduğun anda parmak izi kalıyor en azından izlediğim birkaç inceleme videosunda öyle gördüm ben. Onu merak etmiştim acaba çok mu bırakıyor diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirkadyen -- 2 Temmuz 2016; 3:11:19 >
    bende gold aldım ve gayet şık duruyor.şarj olarak 1 günü hemen hemen çıkarıyorum en az 6 saat ekran süresi alıyorum. sürekli olarak clash of clans oynadığım için ekran süresi biraz düşük olabilir onun dışında gayet iyi telefon

Bundan önce zenfone 5 kullanıyordum İnanılmaz parmak izi kalıyordu. Ama bunda çok fazla böyle bişey yaşamadım.

• Abi isterse android 10 alsin Allah cızırtısını versin o telefonun ya.Yazilimsal sorunlar 4 saati asmayan ekran süresi zangir zangir oynayan tuşları sonra cebimde acil numara yerine girip bacagimla numara çevirmesi ISINMASI. Daha sayayim mi ? Sattim a5 2016 aldim

• Arkadaslar merhaba. Bu telefonda dokunma titresim geri bildirimi yokmu. Yani tuslara dikunu ca titremiyormu. Varsa nasil acabilirz yardimci olurmusunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: CemyK

Arkadaslar merhaba. Bu telefonda dokunma titresim geri bildirimi yokmu. Yani tuslara dikunu ca titremiyormu. Varsa nasil acabilirz yardimci olurmusunuz

Dokunmatik titreşim yazılımsal olarak kapatılmış, marsmallow da da yok. Xda forumda A7 için birisi portlamış titremişi açabiliyormuşsun, ben A5 lollipop ve mm de denedim ikisinde sistem açılmadı. Bazen bu tarz modlar destekleyebiliyordu. Sonradan fark ettim ki sadece A710FXXU1APB2 serisi baseband rom için geçerliymiş.

Ama alternatif bir yöntem daha buldum, Dokunmatik tuş ığışı sorunu için bir geliştirici uygulama yapmış. ismi LightKeys Control. 43 kb lik bir apk çok basit kullanımı var. Kurunca hemen çalıştırın karşınıza 4 seçenek geliyor. Ben devamlı yansın olarak seçtim, ekran kapalı iken otomatik olarak direk sönüyor. Olması gerekende bu zaten. Öteki türlü 2 3 defa basıpta geri tuşu yansında geri gideyim diye uğraşıyorum. Bu program ilaç gibi geldi, Eminin benim gibi çoğu kişide beğenecektir.

Time to maintain the buttons on - 1 sn ile 10 sn arası yansın diye ayar yapılıyor.

Set backlight always on - devamlı yansın diye ayar yapılıyor.

Set backlight always of - tamamen kapansın diye ayar yapılır.

Set to default value (1.5 seconds) sürekli 1.5 sn yansın diye ayar yapılıyor.

http://forum.xda-developers.com/samsung-a-series/themes-apps/app-lightkeys-control-t3216440

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xpity -- 2 Temmuz 2016; 15:33:23 >

• 6.0 yükleyen oldumu?
  • xpity X kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederizde link hatali dostum ben buldum indirdim gercide baskalari icin istersen linki yenile.

• quote:

Orijinalden alıntı: Atak-1

Teşekkür ederizde link hatali dostum ben buldum indirdim gercide baskalari icin istersen linki yenile.

Link yenilendi

• Merhaba arkadaşlar. S7 ile bu telefon arasında kaldım, performans farklı belli de kamera (özellikle ön) açısından aşırı fark var mı, önerir misiniz? Fiyat farkı çok. S veya note serisi olmadığı için 2 sene içinde kullanılmayacak hale gelmesinden korkuyorum.

Bir de en mantıklısı Samsung mağazasından almak mıdır?

edit: hiç oyun oynamam. sadece whatsapp instagram fotoğraf ve nette gezinti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yumuklu sucurta -- 2 Temmuz 2016; 16:48:26 >
  • 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.