Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY A5 2016 (SM-A510F) [ANA KONU] ★★ (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.727
Cevap
54
Favori
302.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bütçeniz varsa S7 alın. Eğer S7 bütçenizi zorlayacaksa A5 (2016) daha mantıklı bence. S7'nin en büyük farkı oyun performansı eğer telefonda çok fazla oyun oynamıyorsanız A5 (2016) da işinizi görür kamerası da yeterli seviyede. Şarj konusunda da A5 daha iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zannederim Türkiye dağıtımı henüz başlamadı
    sammobile sitesinde de henüz 5.1.1 sürümü mevcut
    http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-A510F/TUR/
  • Arkadaşlar tuş ışıklarını bildirim ışığı olarak kullanabilecegimiz bi uygulama vesaire var mi acaba ?

Gravitybox ile bu mümkün ama onuda lollipopta yüklemek baya zahmetli bi is ve ben yuklemedim. Bildirim olayı büyük bi eksiklik bana göre, bi güncelleme ile ekleyebilir Samsung ama buna yanasacagini düşünmüyorum. Var mi onerileriniz ?

• Ekranın bir köşesini bildirim ışığı olarak kullanan bir uygulama vardı adını hatırlamıyorum. Ekran Amoled olduğu için ekranda sadece birkaç piksel yanıp sönüyor bunun da bildirim ışığından fazla şarj harcayacağını sanmıyorum. İleride Burn-in sorununa neden olabilir ama.

Düzenleme: Uygulamayı hatırladım ismi NoLed'di.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _RaGoN_ -- 2 Temmuz 2016; 18:41:20 >
  • Onu indirip denedim hocam, hic hoşlanmadım açıkçası. Tuş ışıklarını kullanabilseydik cok yerinde olurdu, telefonun buna ihtiyacı var çünkü.

• bana gore en buyuk eksigi :)

• Atak-1 kullanıcısına yanıt
    Sormayın hocam sırf bildirim var mi diye bakmak icin kac kez ekranı açıyorum bi bilseniz. :))

• Note II'den sonra A5'e geçiş yaptım ben de bugün sonunda. Önce Sim takmadan açtım, birkaç güncelleme buldu hepsini güncelledim, daha sonra hard reset atıp Sim'le kullanmaya başladım bilmiyorum bir fark yapar mı stabilite açısından.

Telefon gayet hoşuma gitti. Geçici olarak almıştım ama baya bir süre götürecek gibi beni. Ekranı gayet güzel, kamerası da baya iyi çıktı. %10'a düşürüp şarja taktım bakalım ilk kullanımda nasıl bir izlenim bırakacak. Bu arada yarım saatte %55'e kadar çıkartmış, bu kadar hızlı olmasına şaşırdım. Telefonda da herhangi bir ısınma olmadı şarj olurken, kamera altında çok hafif bir ılıklık var o kadar. Güncellemeleri yüklerken bile daha fazla ısınmıştı.
  • Aynen bende gerci ben glace plus diye bir uygulama indirdim always on ozelligi kazandiriyor telefona isterseniz surekli saat falan gosteriyor isterseniz sadece bidlirim gelince calisiyor kapsamli ama genede bildirim isigi farkli keskr olsaydi...

Pile fazla etki ediyo mu hocam, onerir misiniz. ?

• Sirkadyen S kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam, aramıza hoşgeldin.

• Uzun vadede ölcmedim ama aksamlari otomatik karariyor ortalama yarim saatte %2 sarj goturuyor diyebilirim aslinda cok kullanisli direk parmak izini dokununca aciliyor butun bildirimleri gosteriyor,guzel birsey ozellestirebilir ve kullanisli ama surekli kullanmadim ,yada bildirim gelince ekrani yakiyor istediginiz saniye bekliyor ve belirli araliklarla isterseniz seslinyada sadece ekran isigini yakarak uyariyor.Aslinda kullanisli fakat solede bi durum var kisim kisim ucretlendirilmis uygulama ucretsiz ama bazi can alici ozellikler iceriden aliniyor ben 10 lira falan verdim toplamda.

• telefonun hızlı şarj özelliğini nereden kapatıyorduk?
    Ücretini odemek problem değil de, cok sarj yiyomus hocam be. Gunde max yüzde 5 yese kafi bana ama baya fazla imiş :)

• %5 yiyen yok hocam s7 falanda sanirim gunde %30 civari yiyor :)

Cok gereksiz bi özellikmis desenize, yuzde 30 ile 2 saat ekran süresi alırım ben :))

• 1 buçuk yıl sonra bataryası öldüğünde garanti kapsamında veya ücreti mukabilinde batarya değişimi yaptırmak mümkün müdür?

• yumuklu sucurta kullanıcısına yanıt
    Garanti kapsamına girer mi bilmiyorum ama elbette batarya değişimi soz konusudur hocam rahat olun :)

• yumuklu sucurta kullanıcısına yanıt
    Telefonun garantisi 2 yıl batarya, kulaklık ve kutudan çıkan şarj cihazı dahil 1 yıl garantili diye biliyorum ben. 1 yıl geçtikten sonra garanti kapsamında batarya değiştirmezler. Parayla değiştirirler ancak.

• Arkadaşlar telefonda bug buldum. Kilot ekranı parmak iziyken orta tuşa iki kez basarak kamerayı açıp geri tuşuna basınca şifre istemeden telefon açılıyor

• 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.