Şimdi Ara

Samsung EVO 970 sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar 500 gb m.2 ssd aldım fakat toplam kapasite 456 gb gözükeceğine 418 gb görünüyor. bu neden olabilir? pcI slot değiştirdim, yanlışlıkla 2.0 x 2 slotuna takmıştım düşük performans aldığımdan 3.0x4 slotuna taktım. performans normal seviyesine geldi (3500 okuma 2500 yazma hızı) fakat toplam kapasidede düşüş gördüm bu slot değişikliğinden olabilir mi acaba yoksa hesaplayamadığım birşey mi var? teşekkürler.Samsung EVO 970 sorunu

• Disk yönetimi kısmından diskin tam boyutu varsa görünmeyen bölümler görünecektir.
  • ama burada toplam disk alanı 465 olarak gözükmesi gerekmez mi? sonuçta 465 yerine 418 kullanıyor olacağım.47 mb havaya gidecek, belkide ileride fazlası...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tegin13

ama burada toplam disk alanı 465 olarak gözükmesi gerekmez mi? sonuçta 465 yerine 418 kullanıyor olacağım.47 mb havaya gidecek, belkide ileride fazlası...
    Söylediğim gibi bölümlenmemiş alanlar varsa orada gözükmez bölümlenmiş total alan görünür, söylediğim yere bakınız yada ekran görüntüsü koyunuz yorumlayalım.
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Samsung EVO 970 sorunu
  • quote:

Disk2 olan nvme ssd sanırım, görüldüğü üzere 46 gb'lık ayrılmamış alanınız var.

418 gb'lık alana sağ tıklayıp "Birim Genişlet" yapın ayrılmamış 46 gb'lık kısmı seçip devam edin disk boyutu normale dönecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 7 Aralık 2018; 1:30:16 >
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Yardımın için teşekkür ederim ama birimi genişlet seçeneği yok. biraz araştırdım, bu bölümün diskin tamamen dolup bozulmaması için ayrıldığını okudum. sanırım yapacak birşey yok. 47 mb yi feda edeceğiz. Sağolun.
  • quote:

Yardımın için teşekkür ederim ama birimi genişlet seçeneği yok. biraz araştırdım, bu bölümün diskin tamamen dolup bozulmaması için ayrıldığını okudum. sanırım yapacak birşey yok. 47 mb yi feda edeceğiz. Sağolun.
    Ben 960 evo 250 gb modelini kullanıyorum öyle bir şey yok, siz sanırım samsung'un programı üzerinden ayar yaptınız bundan kaynaklı olabilir.
  • 112gb dolu ssd de, simdi siz programlarida kurmussunuzdur bir sürü zaman kaybi olur, simdi degilde bir sonraki formatta güzelce bicimlendirirsiniz. SSD kapasitesi neyse o kullanilir, kullanilmayacak 46gb in fiyatini samsung sizden niye alsin? Bozulursa onlar düsünsün (ki bozulmaz) bir de yillarca garanti veriyorlar ürüne. Bence internette her okudugunuza inanmayin.
  • Mukarnas kullanıcısına yanıt
    Haklısınız teşekkür ederim. Sanırım ben samsung magician programında yanlış bir ayar yaptım.dediğiniz gibi birdahaki formatta düzeltirim. 2 tane büyük oyunu silip baştan yüklemek istemiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.