Şimdi Ara

SAMSUNG'DAN YENİ ÇİFT HATLI TELEFON(C5212) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
2
Favori
50.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: usta.1970

arkadaşlar bende bu telefonu almayı düşünüyom.bu telefonda kara liste varmı?

[size=4]evet var!arama kaydında iken,açılan menüde reddelinler listesi var.ayrıca mesajlarda "numara engelle" var.
  • teşekkür ederim verdiğin bilgi için fikret.
  • yaklaşık 1 aydır bende kullanıyorum. memnunum. turkcell de cızırtı falan yok. telefoncuya cızırtı olayını sorduğumda, konuşanların dinlenmesinden kaynaklanabileceğini söyledi. dikkatinize... ayrıca telefon rehberimi nokia telefondan, c5212 ye kolayca tüm ayrıntı bilgileriyle aktardım. en güzel tarafıda o oldu.
  • Arkadaşlar benim telefonda 2 hattı birden takıp pin numaralarını girdikten sonra sim başlatılıyor yazısı çıkıp telefon donuyor ve dolayısı ile

telefon açılmıyor,fakat tek veya sim kart takmazsam telefon açılıyor.Böyle bir problemle karşılaşan veya karşılaşmıssa çözen varmı????
  • Arkadaşlar konuyu tamamen okudum ama sadece bir kişi sormuş ona da cevap yazan olmamış. Hatlardan birini kapatmak mümkünmüdür, tek hat çalışsın. Sim kartı sökmeden yani. Şirket hattını hafta sonu yada gece kapatmak ama özel hattını açık tutmak gereken anlar olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DISTORTEDMAN1

Arkadaşlar konuyu tamamen okudum ama sadece bir kişi sormuş ona da cevap yazan olmamış. Hatlardan birini kapatmak mümkünmüdür, tek hat çalışsın. Sim kartı sökmeden yani. Şirket hattını hafta sonu yada gece kapatmak ama özel hattını açık tutmak gereken anlar olabilir.

....neden kapatasın ki?kapatmayı istediğin SimKart'ı tamamen sessiz'e al!herşeyini.diğer SimKart normal zil çalsın!Anlamadığım nokta madem 2. sim'den kapatacak kadar çok nefret ediyosun da neden çift hatlı alıyosun ki?
  • Okuman yok mu arkadaşım haftasonu şirket hattını kapatıcak adam. Yani arıza çıksın diye mi soru soruyosun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurf

Okuman yok mu arkadaşım haftasonu şirket hattını kapatıcak adam. Yani arıza çıksın diye mi soru soruyosun ?

okumam çok fazla ama sorunun içindeki istek arıza!hem çift sim kartlı çift işlemcili telefon alacaz,hemde simkartın birinin bize ulaşmaması için melil melil kaçacaz!
    eee oda arıza yapmasın almasın çift hat.atsın şirket hattını,ne telefon olur ne kart.yaaa çift simkartlı telefon alacaz,"ikinci hattı kapatabilecekmiyiz?" diyecez.bunu sormaya gerek yok ki?git al bir çin malı çift hatlı "tek hat etkin" yap kurtul diğer hattan.yani boşuna çift işlemcili telefonda alma!general mobile'in eski model DST12 bile böyleydi."sim1 etkin,sim2 etkin,herikisi etkin seçenekleri vardı!bu telefonda dual sim ayarlarında yok bu gibi bir seçenek.

• quote:

Orijinalden alıntı: DISTORTEDMAN1

Arkadaşlar konuyu tamamen okudum ama sadece bir kişi sormuş ona da cevap yazan olmamış. Hatlardan birini kapatmak mümkünmüdür, tek hat çalışsın. Sim kartı sökmeden yani. Şirket hattını hafta sonu yada gece kapatmak ama özel hattını açık tutmak gereken anlar olabilir.

evet dostum yapabilirsin. Yandaki hat tuşuna bas, kapatmak istediğin hattın yanındaki etkinleştir'in işareti kaldır. (telefonu yeniden başlatmaya gerek yok)

varsayılan hattı kapatmak istiyorsan bu sefer varsayılan hattın işareti kaldır. (varsayılan kapatıldığında telefon otomatik yeniden başlar)
  • merhaba,

bende c5212 aldım. bluetooth ile bilgisayarıma bağladım. Pc Studio yazılımı ile bilgisayar üzerinden mesaj yazıp gönderiyorum fakat şöyle bir problemim var. Mesaj yazdıktan sonra hangi sim kart ile göndereceğimizi seçemiyoruz. etkin hat hangisiyse (seçili olan değil etkin olarak ayarladığımız) onun üzerinden sms i gönderiyor. kart seçimi yaparak nasıl gönderebiliriz? anladığım kadarıyla yazılımın şuan için böyle bir desteği yok.

bir sorum da şöyle, gerçi daha önce sorulmuş ama net bir cevap verilmemiş sanırım. benim 1. ve etkin hattım turkcell 2. hattım avea idi ve bu şekilde görüntüleniyordu. bilgisayardan sms gönderme olayı yüzünden etkin hattı avea yaptım fakat bu şekilde ayarladığımda ekranda şöyle görüntüleniyor;

1 Tr Turkcell
    2 Avea
    2 Tr Avea

samsung çağrı merkezini aradım. bu durumun avea dan kaynaklandığını söylediler. bende ekrandaki bu bilgi ekranını tamamen kaldırarak sorunu şimdilik çözdüm ama bununla ilgili herhangi bir ayar var mıdır? yaptığım işlemler;
    - kartların yerini değiştirdim
    - 3-4 kere yeniden başlattım
    - fabrika ayarlarına geri döndüm (*2767*3855# kodu ile)
    hepsini denedim olmadı. şimdiden çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: the_wind222

merhaba,

bende c5212 aldım. bluetooth ile bilgisayarıma bağladım. Pc Studio yazılımı ile bilgisayar üzerinden mesaj yazıp gönderiyorum fakat şöyle bir problemim var. Mesaj yazdıktan sonra hangi sim kart ile göndereceğimizi seçemiyoruz. etkin hat hangisiyse (seçili olan değil etkin olarak ayarladığımız) onun üzerinden sms i gönderiyor. kart seçimi yaparak nasıl gönderebiliriz? anladığım kadarıyla yazılımın şuan için böyle bir desteği yok.

bir sorum da şöyle, gerçi daha önce sorulmuş ama net bir cevap verilmemiş sanırım. benim 1. ve etkin hattım turkcell 2. hattım avea idi ve bu şekilde görüntüleniyordu. bilgisayardan sms gönderme olayı yüzünden etkin hattı avea yaptım fakat bu şekilde ayarladığımda ekranda şöyle görüntüleniyor;

1 Tr Turkcell
    2 Avea
    2 Tr Avea

samsung çağrı merkezini aradım. bu durumun avea dan kaynaklandığını söylediler. bende ekrandaki bu bilgi ekranını tamamen kaldırarak sorunu şimdilik çözdüm ama bununla ilgili herhangi bir ayar var mıdır? yaptığım işlemler;

1.sorunun yanıtı çok kolay arkadaşım;
    mesajı yazarken yandaki hat değiştirme tuşuna basınca sim1 veya sim2 değişiyor.
    2.diğer sorun için şu yolları deneyebilirmisin?ama kesin değil,simlerin mesaj ayarlarında ki bilgi mesajlarını ve hücresel mesaj almaları kapalı yapabilir misin?
    sanırım o "avea"nın sana gönderdiği hücresel bilgi mesajı.eğer detay olarak bilmiyorsan tekrar yazarım.
    ama c5212 d880'den kat kat kaliteli bir telefon,hem ses,hem taşıma,hem kibarlık.
    ben oldum olası açılır kapaktan hoşlanmazdım.
    tamam şimdilik by.!!!!

• kurulan alarmlar telefon kapalıyken çalmıyor.. diğer modellerdede böylemi acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OpsMuDeDiN

kurulan alarmlar telefon kapalıyken çalmıyor.. diğer modellerdede böylemi acaba ?

çalıyor dostum. bir yanlışın var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OpsMuDeDiN

kurulan alarmlar telefon kapalıyken çalmıyor.. diğer modellerdede böylemi acaba ?

mesaj ayarlarını yaparken en sonlarda "otomatik açılış" var.onu seç!
    bir daha dene bakalım!!
  • Benimde sorum şu: Rehberdeki yazı fontu bana küçük geliyor acaba bu yazı fontlarını nasıl büyültebilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rolbik

Benimde sorum şu: Rehberdeki yazı fontu bana küçük geliyor acaba bu yazı fontlarını nasıl büyültebilirim?

ayarlar->ekran ve ışık ->arama ekranı -> yazı tipi boyutu vs.vs. bu belki aranan numaraların fontları herhal ama!!!
  • NEREDEN ÖĞRENEBİLİRİM?
    Çok değerli arkadaşlar,bu "FDN" Kişileri ne demek?özellikleri nedir?buraya kaydedilen isimlerin ne özelliğ var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fikretkurt

quote:

Orijinalden alıntı: the_wind222

merhaba,

1 Tr Turkcell
    2 Avea
    2 Tr Avea

1.sorunun yanıtı çok kolay arkadaşım;
    mesajı yazarken yandaki hat değiştirme tuşuna basınca sim1 veya sim2 değişiyor.
    2.diğer sorun için şu yolları deneyebilirmisin?ama kesin değil,simlerin mesaj ayarlarında ki bilgi mesajlarını ve hücresel mesaj almaları kapalı yapabilir misin?
    sanırım o "avea"nın sana gönderdiği hücresel bilgi mesajı.eğer detay olarak bilmiyorsan tekrar yazarım.
    ama c5212 d880'den kat kat kaliteli bir telefon,hem ses,hem taşıma,hem kibarlık.
    ben oldum olası açılır kapaktan hoşlanmazdım.
    tamam şimdilik by.!!!!

telefon üzerinden mesaj gönderirken sim seçimi yaptığında sorun yok sim1 veya sim2 den rahatlıkla gönderebiliyorum. fakat benim asıl sorum şu;
    pc studio yazılımı ile bilgisayar üzerinden mesaj yazıp gönderdiğimde etkin sim hangisiyse onunla mesajı gönderiyor. ben sim2 yi de seçsem eğer etkin hat sim1 ise bilgisayardan gönderdiğim mesajlar sim1 den gidiyor. neyse çok detay bir soru. etkin hattı değiştirerek sorunu çözdüm.

diğer sorumda da şebekenin bilgi mesajları zaten kapalı bundan dolayı işe yaramadı. ama dediğim gibi şebeke bilgilerini ekrandan kaldırarak en azından kirliliği engelledim.

ilginize teşekkür ederim.

• arkadaşlar,
    FDN KİŞİLER ne demek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fikretkurt

arkadaşlar,
    FDN KİŞİLER ne demek?

merhaba,

telefonun hangi menüsünde nasıl çıkıyor bu kişiler? ben fdn kişiler diye birşey görmedim. detay verirsen muhakkak yardımcı oluruz.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.