Şimdi Ara

SAMSUNG C7 [ANA KONU] (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.084
Cevap
54
Favori
281.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    telefonu aldıktan 3 gün sonra c7 pro çıktı 😂😂😂😂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferrai

Herkese hayırlı bayramlar arkadaşlar bir sorum daha olacak ben cihaz ilk çalıştırdığımda hiçbir güncelleme gelmedi güncellemeleri manuel olarak denetle dediğimde en yeni güncellemeler zaten yüklendi geçerli sürüm numaraları C7000MIKE2ADK2/C7000ZZH2APL2/C7000ZHU2APL2 diyor bunlar en güncel sürüm numaraları mı gerçekten?

Bizdeki s

ürüm budur.

• quote:

Orijinalden alıntı: metal37

quote:

Orijinalden alıntı: derin07

quote:

Orijinalden alıntı: metal37

Bu ürünü gg dan 100 puan yada hepsiburada dan 75 tl puan avantajıyla almak istiyorum.Hangi satıcıları tavsiye edersiniz.

Birde benim farkettiğim 32 ve 64gb versiyonlar var ,onun dışında dikkat etmem gereken faklılık lar var mıdır aynı ürün adıyla?

iyi bayramlar;
    Hani okadar para vedikten sonra 100-150 daha verip bunu niye düşünmüyorsunuz ki;
    http://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-c7-pro-dual-sim-ithalatci-garantili-p-HBV0000051S1I?magaza=P%C4%B0NT%C4%B0&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.73.6

Bilmediğinden yazıyorum, c7pro ve c7 arasında ön cam 16, küçülk bir işlemci farkı dışında pek bir şey göremedim aradaki 100/200tl fark için.

Benim önceliğim pil performansı ve fotoğraf açıkçası.Oyun vs oynanmayacak ofis işleri ve net te zaman geçirilecek.

P9 düşünüyordum onun fa pili az gidiyor yazmışlar.

Yorumlar için şimdiden tşkler.

Farklılıkları görmek için gsmarena.com dan istediğiniz modelleri karşılaştırabilirsiniz.

İşlemci farkı var ama o kadar önemli değil fakat Pro modelinde AOD varmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Herkese hayırlı bayramlar arkadaşlar bir sorum daha olacak ben cihaz ilk çalıştırdığımda hiçbir güncelleme gelmedi güncellemeleri manuel olarak denetle dediğimde en yeni güncellemeler zaten yüklendi geçerli sürüm numaraları C7000MIKE2ADK2/C7000ZZH2APL2/C7000ZHU2APL2 diyor bunlar en güncel sürüm numaraları mı gerçekten?

Bizdeki s

ürüm budur.

Bana neden sizdeki güncelleme gelmiyor beklemem mi lazım

• quote:

quote:

quote:

Bizdeki s

ürüm budur.

Bendeki güncellemenin sizinkinden daha yeni olduğunu nasıl biliyorsunuz?

• celebic kullanıcısına yanıt
    Anladim hocam demekki telefon ciktiginda olmayan modellere android 7 ile ekleyecek samsung.

Bu arada c7 pro icin acilmis su linkteki konuya mayis ayinda karsilastirma tarzinda bazi bilgiler yazmistim.
    https://forum.donanimhaber.com/samsung-galaxy-c7-pro--125603894

C7 pro henuz cok fazla kullaniciya ulasamadigi icin konusu cok aktif durumda degil o yuzden o yaziyi
    buraya da ekliyorum karsilastirma acisindan faydali olabilir :)

C7 ve C7 pro farklarini soranlar icin bildigim arastirdigim kadariyla maddeler halinde yazmaya calisacagim.

C7 kullanmadigim icin yanlislik olursa bilen arkadaslar duzeltsinler :)

• İşlemci : C7 Snapdragon 625 Octa core 2.0 GHz <> C7 Pro Snapdragon 626 Octa core 2.2 GHz

• Kalinlik : C7 6.8 mm <> C7 Pro 7.0 mm

• 4G Hiz Destegi : C7 LTE Cat4 150/50 Mbps <> C7 Pro LTE-A (2CA) Cat6 300/50 Mbps

• Ağırlık : C7 169 gr <> C7 Pro 172 gr

• Hafiza : C7 32 ya da 64 GB <> C7 Pro 64 GB

• Ön Kamera : C7 8 MP f/1.9 <> C7 Pro 16 MP f/1.9 (Arka kameralar ayni)

• USB Girişi : C7 micro usb 2.0 <> C7 Pro usb 2.0 tip C

• Sensör : C7 Gyro sensörü yok <> C7 Pro Gyro sensörü var

• Always on display özelligi C7 proda mevcut. C7 de ??? olup olmadigini kullananlar bildirsin.

• Bildirim işigi C7 proda mevcut. C7 de ??? olup olmadigini kullananlar bildirsin.

• Parmak izi okuyucu ekrani açmadan home butonuna tiklamadan kullanilabiliyor. C7 de ??? olup olmadigini kullananlar bildirsin.

• Ayrica Snapdragonun sitesinde C7 Pro islemcisinin C7 işlemcisinden farklı olarak TruSignal™ antenna boost teknolojisi

içerdiği ve bu sayede daha iyi baglanti performansi sagladigi yaziyor.

Yani kisaca C7 pro ciktiktan sonra fazla fiyat farki olmadigini da goz onunde bulundurunca artik C7 almak pek mantikli degil bence :)

Edit: 2. şarjdan sonra batarya kullanım resimleri ekliyorum. (Çoğunlukla wifi kullanılmış, 4-5 saat 4G bağlantı kullanılmıştır.)

Edit2: Knox durumu

Ayrıca bazı sitelerde yazan bilgilere göre c7 proda farklı olarak sıvı soğutma sisteminin kullanıldığı ve bu sayede ısısal

olarak daha verimli çalışacağından bahsedilmektedir. Bu bilgiyi Samsungun çin sitesindeki görsellerde de buldum. Tabi bu olayın

performansa ve batarya kullanımına ne kadar etki edeceği c7 ve c7 pro nun beraber aynı şartlarda test edilmesiyle görülebilir.

Linkler:
    http://www.samsung.com/cn/smartphones/galaxy-c7-pro/SM-C7010ZDACHC/
    http://tech.firstpost.com/news-analysis/samsung-galaxy-c7-pro-with-snapdragon-625-soc-and-liquid-cooling-confirmed-in-china-357754.html
    http://sihmar.com/samsung-galaxy-c7-pro-specification-liquid-cooling-5-7-display/

Ayrica gsmarenadaki yorumlarda gordum gorilla glassin sitesinde hangi cihazlarda hangi koruyucu ekran mevcut olduğuyla ilgili
    bilgiler var ve samsung telefonlarina bakildiginda c7 pro da gorilla glass 4 kullanildigi belirtiliyor.
    Listede c9 ve c5 proda mevcut ama c5 ve c7 yi goremedim.

https://www.corning.com/gorillaglass/worldwide/en/products-with-gorilla/samsung.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semih7106 -- 26 Haziran 2017; 1:14:33 >

• semih7106 S kullanıcısına yanıt
    Eline sağlık, size ve tüm forum katılımcılarının bayramını kutlarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 26 Haziran 2017; 9:50:28 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Bizdeki s

ürüm budur.

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-c7/SM-C7000/

Yukarıdaki linkte sizdeki günceleme sürümünün tarihi 11 Mayıs 2017 bendekinin 1 Ocak 2017 ve dediğim gibi ben cihazı ilk kullanmaya başladığımdan beri hiçbir güncelleme gelmemdi üzerinde direk bu güncelleme vardı gerek manuel gerek de smart switch üzerinde güncelleme konrolü yaptığımda cihazın güncel olduğu bilgisi veriyor anlayamadım :(

• ferrai F kullanıcısına yanıt
    Sammobile'dan en son sürümü indirip Odin ile kurabilirsiniz. Böylece bu sorununuzu aşarsınız.

Dipçe: Hong Kong sürümünü kurmanız gerek en iyi sonuç için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xyoline -- 26 Haziran 2017; 10:33:36 >
  • Birde benim telde knox sayacı 0x1 bu durum cihazın güncelleme almasını engeller mi arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xyoline

Sammobile'dan en son sürümü indirip Odin ile kurabilirsiniz. Böylece bu sorununuzu aşarsınız.

Dipçe: Hong Kong sürümünü kurmanız gerek en iyi sonuç için.

o konuda bir tecrübem yok hocam okuduğuma göre de önceden bilgi ve tecrübe olmadan bu işlemi yapmak riskli imiş smart switch üzerinden yapma imkanı yok mu bu işlemi?
  • ferrai F kullanıcısına yanıt
    SmartSwitch ile de stok yazılımı yüklersiniz ancak SmartSwitch Çin yazılımını yüklüyor. Çin yazılımında Türkçe dil desteği ve Google Play yok.

Garantiye yollarsanız bu konudaki şikayetinizle, yazılımı yükler geri gönderirler, sorununuzu çözerler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xyoline -- 26 Haziran 2017; 11:22:21 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bizdeki s

ürüm budur.

Yukarıdaki linkte sizdeki günceleme sürümünün tarihi 11 Mayıs 2017 bendekinin 1 Ocak 2017 ve dediğim gibi ben cihazı ilk kullanmaya başladığımdan beri hiçbir güncelleme gelmemdi üzerinde direk bu güncelleme vardı gerek manuel gerek de smart switch üzerinde güncelleme konrolü yaptığımda cihazın güncel olduğu bilgisi veriyor anlayamadım :(

Hocam sizin csc kod nedir? Bizdeki TGY yani Hong Kong.

• quote:

Birde benim telde knox sayacı 0x1 bu durum cihazın güncelleme almasını engeller mi arkadaşlar?

Bizdeki telefonun da Knox sayacı 0x1 (rootsuz) fakat güncelleme alıyor ve Samsung Health çalışıyor. Resmi olarak rootlanmı? olduğu için Samsung Health çalışıyor sanırım yoksa rootlu cihazlarda çalışmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 26 Haziran 2017; 11:45:45 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bizdeki s

ürüm budur.

Hocam sizin csc kod nedir? Bizdeki TGY yani Hong Kong.

Sizinkiyle aynı yalnız başta sizin SM-C7000EDATGY benimkinde SM-C7000DAETGY yazıyor E harfi sizde başta bende sonda ne alakaysa tek fark bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferrai -- 26 Haziran 2017; 13:15:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Xyoline

SmartSwitch ile de stok yazılımı yüklersiniz ancak SmartSwitch Çin yazılımını yüklüyor. Çin yazılımında Türkçe dil desteği ve Google Play yok.

Garantiye yollarsanız bu konudaki şikayetinizle, yazılımı yükler geri gönderirler, sorununuzu çözerler.
    https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-c7/SM-C7000

Hocam yukarıdaki linkte ilk sıradaki hong kong yazılımı içinde sanki smart switch ile yükleme imkanı var gibi görünüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferrai -- 26 Haziran 2017; 13:16:5 >

• quote:

Orijinalden alıntı: pelstina

Always on display beta uygulamasını yükledim. Gayet stabil çalışan bi uygulama yapmışlar. Iyi optimize adince pil tüketimide çok düşük.

hocam halen bu uygulamayı kullanıyor musunuz ? Memnun musunuz şarj tüketimi vs nasıl ?

• celebic kullanıcısına yanıt
    telefonu ilk alanlardanım 2 sene oldu herhalde hep hızlı şarj ederim hiç bişi yok sadece arada ilk geldiiğinden beri bir dokunmatik ekran donuyor tuşlar çalışıyor sanal ekran donuyor
  • arkadaşlar pil menüsünde cihaz boşta yazan yeri nasıl düşürebilirim
  • Furkann_06 kullanıcısına yanıt
    sanırım pil tüketimine baktığınız zaman cihaz boşta kısmı yüksek görünüyor bunu nasıl düşürürüm demek istiyorsunuz. Şöyle söyleyeyim orada değerler yüzde ile gösteriliyor ve uygulamalarını kullanım sürenize göre değer alıyor. Yani siz telefonu gün içinde pek kullanmazsanız cihaz boşta kısmı oransal olarak hep yüksek görünür çünkü başka bir uygulama kullanılmamış giden güç de telefonun çekim gücüne vs bağlı olarak gitmiş (bu değer çok çok az ama oransal olarak fazla görünüyor) yoksa boşta iken çok güç tükettiğinden değil. Mesela ben telefonu gece 12-1 gibi elden bırakıyorum 7-8 saat sonra bakıyorum şarjı ya aynı ya da %1 gitmiş. Hadi farklı yerlere ve çekim gücüne bağlı olarak %2 olsun. Bende de ekran fazla gösteriyor hem de parlaklık evde iken %20-30u geçmemesine rağmen. Eğer telefon boşta iken pil yüzdeniz çok düşüyorsa ona göre bir çözüm bulmaya çalışırız

• 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.