Şimdi Ara

Samsung B2430H 24' (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
919
Cevap
3
Favori
77.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mordeaur

quote:

Orijinalden alıntı: octavarium

Dijitalden kastım dvi'dı zaten.

Ben doğru ifade edememişim, yeniden yazayım. DVI dan direk mi bağlantı yaptınız yoksa Analog üzerinde DVI ya dönüştürerek mi bağladınız? İkinci durum varsa çözüm yok. Dönüşüm mecbur bekleniyor.

Hocam monitor girişi de ekran kartı girişi de dvi. Bir sorun mu var ?
  • hepsiburada dan ağzı çok fena yanmış biri olarak sana önerim kesinlikle iptal et siparşini.piyasaya göre 200 lira ucuz bile verseler kesinlikle uzak durun hepsiburadadan.Cihazda en ufak bir sorun olduğunda karşınıza muhattap alacak kimseyi bulamıyorsunuz.O kadar parayı verip karşında kimseyi muhattap alıp sorununu konuşamamak çok kötü bir şey.Üstüne birde 30 gün boyunca seni servis peşinde süründürmeleride cabası..
    quote:

Orijinalden alıntı: Exnuc

Vallah ben daha fazla dayanamıyıp hepsiburada.com'dan ürünün siparişini verdim sanırım pazartesi yada salı elimde olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xallez -- 9 Mayıs 2010; 14:27:42 >
  • ne kadar güvenilirdir bilmiyorum ama bu sitede stokta görünüyor ve fiyat baya uygun.. özellikle world e 12 taksitli fiyatta vade farkı yok.

http://www.enucuzual.com/ProductDetails.asp?productid=7026
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExECaLiBuR

quote:

Orijinalden alıntı: _Gamemaster_

beyler B2430H ile B2430 arasında ne fark var bılen var mı

H olanda HDMI girişi var. Olmayanda yok. Aradaki tek fark bu. Onun dışında bendeki H olmasına rağmen kutuda H yazmıyor. Sadece Barkod bölümünde H olarak yazıyor. Zaten HDMI girişi olmayan model satılmıyor ülkemizde.

karabasmayan , ben konuyu en başından beri takip ediyorum ve bilmeden kafadan atmadım. dikkatli okursan yukarıda arkadaşlar daha önce bu durumdan söz etmişlerdi dedim. execalibur bilgi vermişti burda gördüğün gibi. ben de bunun üzerine konuştum.

insanlara hemen yargılayıcı ifadelerle yaklaşmayın . amacım bilgi paylaşımı sadece , birilerinin tezlerini çürütmeye çalışmıyoruz burda . hoş olmuyor

• Peki bu monitör niye bu kadar ucuz, diğer 23" ler 700+ civarı?Ben de almayı düşünüyorum da
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1 HiT u DowN

Peki bu monitör niye bu kadar ucuz, diğer 23" ler 700+ civarı?Ben de almayı düşünüyorum da

Bulabilirsen kaçırma derim
  • quote:

quote:

Peki bu monitör niye bu kadar ucuz, diğer 23" ler 700+ civarı?Ben de almayı düşünüyorum da

Çoğu sitede stokta var gözüküyorBulmak zor olacağa bezemiyor.

• arkadaşlar monitoru 2 hafta kadar once eksen bilgisayardan aldım gerçekten gusel monitor ama kasam eski daha yenilemedim ekran kartı ati 1950 pro. div olarak bagladım monitoru çözünürlüğü 1920x1080 yaptıgımda görüntüde bir sorun yok ama 1680x1050 yaptıgımda görüntüde bulanıklasma oluyor ayarlarını kurcaladım ama bir türlü düzeltemedim. Ekran kartı eski oldugundan mı kaynaklı acaba ? ben 1680x1050 kullanmak istiyorum ama gozleri fena yordu . ölü piksel falanda cıkmadı sansıma ama boyle bir durumla karsılastım , su an satmayı bile düşünüyorum acıkcası cünkü kasayı yenilemem baya zaman alıcak
  • LCD ekranların kusuru bu maalesef. Sadece max çözünürlükte iyi görüntü alabilirsiniz.
  • quote:

quote:

quote:

Çoğu sitede stokta var gözüküyorBulmak zor olacağa bezemiyor.

1 HİT u Down , hangi sitelerde bunlar stokta var gözükenler dediğin ? bizimle de paylaşırsan iyi olur. bizim bildiğimiz şu an ürün hiçbir yerde kalmadı , kalan da varsa teşhir ürünleri oluyor genelde...
    hepsiburada gibi siteleri kastettiysen o ayrı tabi, onlar da mevcut olabilir ama teknoloji marketlerde monitör yok şu an .

• Hepsiburada yı kastettim, ne farkı varki diğer yerlerden?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1 HiT u DowN -- 10 Mayıs 2010; 22:24:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brunelleschi

quote:

Orijinalden alıntı: ExECaLiBuR

Sonunda bende B2430H'a kavuştum. Haftasonu vatandaki indirimi kaçırmadan alayım dedim. 412 tlye aldım. Ölü piksel testi yaptık çıkmadı. Sanırım bu modelin hiçbirinde yok. Samsung paneli geliştirmiş herhalde. Görüntü kalitesi çok güzel. Hiçbir ayar yapmadan standart modda kullanıyorum şuan. Emektar laptopuma bağladım. Bağlantı analog olmasına rağmen tatmin edici. 720p filmler divx gibi geliyor tam ekranda. Ancak ekrana tam oturması ayrı bir güzellik 16:9 olunca. Excelde iken resim çektim. Artık arşivimi rahat rahat düzenlerim.

Samsung B2430H 24'

Vatan'ın stoklarında tükenmiş biliyorduk en son , telefonda da öyle söylemişlerdi. internet sitesinde de yok gözüküyor. nasıl aldınız saygın ExECaLiBuR hem de ciddi miktarda indirim yakalamışsınız ...

Biraz geç bir cevap olacak. Neredeyse 1 aydır foruma girmiyorum. Bugünden sonrada yaklaşık 3 hafta olmayacağım.

16 Nisanda Vatan Bilgisayar'ın Samsun'a açtığı mağazada stokta bulunduğunu öğrendim. O gün internet sitesindeki "Stok Durumu Butonu'ndan baktım. Hazır hafta sonu indirimini de kaçırmayayım dedim. Samsun'dan sipariş üzerine getirtdim.

• arkadaşlar kasam eski olduğu için monitorden iyi bir verim alamadım 1680x1050 calıstıran 22inc bir monitorle takas + para şeklinde değiştirmek isteyen varsa bana pm den ulaşssın . bendekinde b2430 yazıyor ama hdmi çıkışı falan var 1 ay olmadı alalı daha hiçbir ölü piksel yok. eğer bu monitoru almak isteyen varsa bana ulaşsın konuşalım iyi günler.
  • az önce vatan dan sipariş verdim bi tane bende. hadi hayırlısı bakalım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Waves

az önce vatan dan sipariş verdim bi tane bende. hadi hayırlısı bakalım..

Çok güzel monitor, iyi bir seçim yaptınız. Güle güle kullanın.
  • teşekkür ederim. gelince xbox ı bağlayıp bi kaç resim çekicem. xbox görüntüsü koyan olmamış hiç.
  • Bu hafta sonu bende bir monitör alıcam vatandan ancak lg e2250v ile bu monitör arasında kaldım.Çok kararsızım.Bi çok özellikleri aynı ama biri 24 inç lcd biri 22 inç led.Led mi lcd mi karar veremedim.Aslında gönlüm led monitör almaktan yana ancak samsung unda 24 inç olması beni cezbediyor.Geçen hafta gollda iki monitörü yan yana görme şansım olmuştu.Lg nin görüntüsü samsungdan daha netti samsung biraz bulanık gibi geldi bana ancak renk konusunda da lg biraz fazla soluk samsungun renkleri daha sıcaktı.Kafamıda en çok bu karıştırıyo zaten.Çoğunlukla oyun oynamak için kullanıcam monitörü ara sırada film izlemek için.Ekran kartım hd 5850.Sizce hangi monitör den daha çok verim alırım hangisinin görüntü kalitesi daha iyi olur ? Kısacası Led mi Lcd mi ?

• @Xallez

Bende B2430H sipariş vermeden önce çok araştırma yaptım ve bende senin gibi en son led mi lcd mi diye kararsız kaldım ancak şu anda led olarak alınırsa bir tek XL2370 alınır ki o da çok para. Diğer led lerde beyaz renk maviye kaçıyor ve diğer renklerde kalibrasyon gerektiriyor.

Zaten işin aslı beyaz led yerine Rgb led ancak normal lcd lere göre fark yaratabilir. Ama güç tüketimi ve daha uzun ömürlü olması kriterleriniz arasında öneme sahipse led ler tercih edilebilir. Yoksa görüntü kaliteleri açısından normal lcd lere göre pek farklı değiller. Güç tüketimi ve uzun ömürlülük avantajıda çok önemli değil çünkü normal lcd lerin de 50 bin saat ömürleri var ki 10 sene kimse monitörünü kullanmaz sanırım. Güç tüketimi ise 20 watt falan farkeder.
  • Öncelikle yanıtın için teşekkür ederim.Ancak şu an kafama şu soruda takılmadı değil.Bu kadar büyük bir ekranda oyunları 1920x1080 oynamak 22 inç bir monitöre göre fps kaybı oluşturmaz mı ?
    quote:

@Xallez

Bende B2430H sipariş vermeden önce çok araştırma yaptım ve bende senin gibi en son led mi lcd mi diye kararsız kaldım ancak şu anda led olarak alınırsa bir tek XL2370 alınır ki o da çok para. Diğer led lerde beyaz renk maviye kaçıyor ve diğer renklerde kalibrasyon gerektiriyor.

Zaten işin aslı beyaz led yerine Rgb led ancak normal lcd lere göre fark yaratabilir. Ama güç tüketimi ve daha uzun ömürlü olması kriterleriniz arasında öneme sahipse led ler tercih edilebilir. Yoksa görüntü kaliteleri açısından normal lcd lere göre pek farklı değiller. Güç tüketimi ve uzun ömürlülük avantajıda çok önemli değil çünkü normal lcd lerin de 50 bin saat ömürleri var ki 10 sene kimse monitörünü kullanmaz sanırım. Güç tüketimi ise 20 watt falan farkeder.

• " 22 inç monitöre göre " den kastın sanırım 1680x1050 çözünürlük. Evet 1920x1080 çözünürlükte fps kaybı ekran kartına göre değişmekle birlikte genel olarak olur. Bu çözünürlükte rahat oyun oynayabilmek için en azından HD5850 gerekir. Nvidia da ise yeni serileri saymazsak GTX275 minimum lazım bence. Ben oyun için xbox kullanacağımdan tercihimi 1920x1080 çözünürlüklü B2430H den yana yaptım. Ama pc de oyun oynanacaksa bu çözünürlükteki monitörler için iyi bir pc şart.
    quote:

Orijinalden alıntı: Xallez

Öncelikle yanıtın için teşekkür ederim.Ancak şu an kafama şu soruda takılmadı değil.Bu kadar büyük bir ekranda oyunları 1920x1080 oynamak 22 inç bir monitöre göre fps kaybı oluşturmaz mı ?
    quote:

@Xallez

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.