Şimdi Ara

Samsung ATIV Smart PC Pro 700T Kullanıcılar Kulübü (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.209
Cevap
36
Favori
181.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tayaydin

Android Kitkat 4.4-r3

Merhabalar;
    Windows PC'lere Android'i port etme ile ilgili çalışan Android x86 grubundan Android Lollipop 5.x bekler iken Android Kitkat 4.4-r3'ı yayınladılar. Kernel 4.0 kullanılan bu sürümü hızlıca test ettim. Çalışmayan donanımlar hala daha olsada genel olarak test ettiğim en stabil Android sürümü olduğunu söyleyebilirim.

Deneyimlerim: Aşağıdaki liste tecrübeler ile beraber güncellenecektir.

ÇALIŞAN ÖZELLİKLER:
    + Full HD ekran uyumu
    + Dokunmatik Ekran
    + Ayrılabilir Klavye ve Touchpad
    + WiFi
    + GPS
    + USB girişleri
    + SPen
    + Bluetooth (Bu zamana kadar yapılan sürümlerde en stabil çalışan bu sürüm oldu)
    + Otomatik Ekran Çevirme
    + microSD Kart girişi
    + Ön kamera (2 MP) fotoğraf çekimi
    + Ön kamera (2 MP) video çekimi (Ses gürültülü)
    + Arka kamera (5 MP) video çekimi (Ses gürültülü)

ÇALIŞMAYAN ÖZELLİKLER:
    - 3G
    - NFC
    - Işık sensörü
    - Arka kamera (5 MP) fotoğraf çekimi

HİÇBİR FİKRİM YOK
    ? Pusula Sensörü
    ? Mikrofon (Video çekimlerinde sesler gürültülü geliyordu)

Android x86 gurubunun sayfasına şimdilik konulmamış olan Android Kitkat 4.4-r3 iso dosyasını buradan indirebilirsiniz.
    Merak edip kurmak isteyenler için 11. sayfada kısaca nasıl yaptığımı anlatmıştım; tekrar yazıp, sayfaları lüzumsuz olarak çoğaltmamak için aşağıya ilgili mesajın linki yazıyorum. Bilgisayarınızın HDD'sinde 4GB civarında Fat32 formatında bir partition oluşturup oraya kurmanızı tavsiye ederim. Kurulum aşamasında kurulacak yeri sorulduğunda çok dikkatli olun, yanlışlıkla Windows'un yüklü olduğu yere kurmayın.
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=77579552

İlgili çalışmayı hazırlayan ve paylaşan Chih-Wei Huang'in Google grubundaki mesajına tecrübeleriniz ile katkıda bulunmak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz (İngilizce'dir).

paylaştığınız harika bilgiler için teşekkürler.
    merak ettiğim android işletim sistemi ile pil ömrü ne kadar gidiyor?
    androidde windows kadar ısınmadığı için 6 7 saati bulabilir diye ümidediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazzeus

paylaştığınız harika bilgiler için teşekkürler.
    merak ettiğim android işletim sistemi ile pil ömrü ne kadar gidiyor?
    androidde windows kadar ısınmadığı için 6 7 saati bulabilir diye ümidediyorum.

Eski sürümlerde pil ömrü nerde ise Windows sistemi ile aynıydı. Yeni sürümü pil yönü ile test ettiğimi söyleyemem. Ama diğer sürümlerinden fark edecek şekilde de dikkatimi çekmedi.
    Beni de aslında Android portunda en çok heyecanlandıran pil ömrü konusu idi. Düşünün PhotoShop gibi güç isteyen programları kullanma imkanının yanında basit günlük işlemler için (Video izleme, internette gezinme, sosyal medya hesaplarını kontrol gibi) daha az pil tüketen sisteme geçmek cihazı daha verimli yapardı.
    Bu konu heralde biraz işlemci ile ilgili olduğu için bu seri işlemciler için yeniden düzenlenmiş Kernel ve özel portlar olmadığı sürece bu hayal olacaktır. Ve bu konuda Atom işlemciler daha şanslı olsa gerek; çünkü intel'in Atom işlemciler üzerinden çalışmaları var.

• Elimde 500t modeli var, acaba Android yükleyebilir miyim, fikri olan var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: adnnoky

Elimde 500t modeli var, acaba Android yükleyebilir miyim, fikri olan var mı
    konuyu takip eden herkese merhaba
    dün windows10u indirdim, aygıt yöneticisine girdiğimde bazı sürücülerin kurulamadığını gördüm.
    aranızda update yapan var mı? hangi sürücülerdir bunlar bilgi alabileceğimiz bir yer var mı acaba?
    bu arada win10u beğendim.
    asıl bomba güncelleme sonrası windows uygulamalarında da türkçe el yazısı tanımaya başladı.
    benim için türkçe el yazısının tanınması önemli bir faktördü sevindim.
  • quote:

dün windows10u indirdim, aygıt yöneticisine girdiğimde bazı sürücülerin kurulamadığını gördüm.
    aranızda update yapan var mı? hangi sürücülerdir bunlar bilgi alabileceğimiz bir yer var mı acaba?
    asıl bomba güncelleme sonrası windows uygulamalarında da türkçe el yazısı tanımaya başladı.

Samsung update yükleyin tüm sürücüleri kuruyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kendimce

quote:

windows 10 için sürücü yok "samsung update"de.

• quote:

quote:

quote:

Bende buluyor; Windows 10 brightnes patch'i ben manüel yaptığımdan yüklenmediğinden yüklü görünmüyor.eksik sürücü yok.

Samsung ATIV Smart PC Pro 700T  Kullanıcılar Kulübü

edit:cift resimler düzeltildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kendimce -- 3 Ağustos 2015; 22:40:16 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bende buluyor; Windows 10 brightnes patch'i ben manüel yaptığımdan yüklenmediğinden yüklü görünmüyor.eksik sürücü yok.

edit:cift resimler düzeltildi.

detaylı bilgi için teşekkür ederim.
    bir sorun var, win10 update sonrası samsung update i tekrar mı kurdunuz yoksa içindekini mi kullanıyorsunuz?
    zira bende en son 8.1 driverları gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazzeus -- 4 Ağustos 2015; 8:28:33 >

• Merhaba,

Ben direk olarak 8 üzerine kurdum diye hatırlıyorum. İlk önce Full Windows 10 kurdum. Sorun yaşayınca Recover yaptım 8.1 güncellemeden İSO ile win10 yükledim. Update etmedim ama ilk birkaç gün samsung update hiç göstermedi. Saatin orada güncelleme var uyarısı diyerek kendisini güncelledi ve sonrasında o gönderdiğim ekranda kisürücüler çıktı
  • quote:

Merhaba,

Ben direk olarak 8 üzerine kurdum diye hatırlıyorum. İlk önce Full Windows 10 kurdum. Sorun yaşayınca Recover yaptım 8.1 güncellemeden İSO ile win10 yükledim. Update etmedim ama ilk birkaç gün samsung update hiç göstermedi. Saatin orada güncelleme var uyarısı diyerek kendisini güncelledi ve sonrasında o gönderdiğim ekranda kisürücüler çıktı

Yüklediğin resimlerde Windows 10 Pro gözüküyor; orjinal yüklü Windows 8 sürümün neydi, o da mı Pro idi. Eğer benimki gibi Single Language ise Win10 Pro kurduğunda etkinleştirebildin mi?
    Bu arada yeni Mağaza'da Samsung dışlamalı (yani bizim cihazlar için ücretsiz olan) S-Note başta olmak üzere diğer tüm Samsung yazılımları Win10 desteği dışında kaldığı için yüklenemiyor. Diğerleri neysede S-Note için üzüldüm doğrusu, yerini doldurabilecek bir program daha yok...

• quote:

quote:

Merhaba,

Yüklediğin resimlerde Windows 10 Pro gözüküyor; orjinal yüklü Windows 8 sürümün neydi, o da mı Pro idi. Eğer benimki gibi Single Language ise Win10 Pro kurduğunda etkinleştirebildin mi?
    Bu arada yeni Mağaza'da Samsung dışlamalı (yani bizim cihazlar için ücretsiz olan) S-Note başta olmak üzere diğer tüm Samsung yazılımları Win10 desteği dışında kaldığı için yüklenemiyor. Diğerleri neysede S-Note için üzüldüm doğrusu, yerini doldurabilecek bir program daha yok...

merhaba;

Bende 29 TL'ye aldığım Pro Key var; ancak Evde Tek TV sebebiyle eşim TV seyretmek istediğinde XBOX One kullanmadığımdan dolayı XBOX one streaming başladığından beri windows 10 kullanıyorum. Normal resmi windows update ile upgrade etmediğimden forumdaki windows 10 etkinleştirme key ile manüel etkinleştirdim. Fırsat bulduğumda tekrardan recovery 8 dönerek sonrasında 8.1 ve 10 yükselteceğim. Yasal olması için.

SNOTE içinhttp://www.samsung.com/uk/support/usefulsoftware/snote/ adresini inceleyin. Dengeli / Güç tasarufunda kalem geriden geliyor ancak Yüksek performansta sorun tespit etmedim. Ayrıca Telefonuz Note serisi ise notlar eşleştirebiliniyor..

• quote:

quote:

quote:

Merhaba,

merhaba;

Bende 29 TL'ye aldığım Pro Key var; ancak Evde Tek TV sebebiyle eşim TV seyretmek istediğinde XBOX One kullanmadığımdan dolayı XBOX one streaming başladığından beri windows 10 kullanıyorum. Normal resmi windows update ile upgrade etmediğimden forumdaki windows 10 etkinleştirme key ile manüel etkinleştirdim. Fırsat bulduğumda tekrardan recovery 8 dönerek sonrasında 8.1 ve 10 yükselteceğim. Yasal olması için.

SNOTE içinhttp://www.samsung.com/uk/support/usefulsoftware/snote/ adresini inceleyin. Dengeli / Güç tasarufunda kalem geriden geliyor ancak Yüksek performansta sorun tespit etmedim. Ayrıca Telefonuz Note serisi ise notlar eşleştirebiliniyor..

Alıntıları Göster
    Merhaba Arkadaşlar, Bilgisayarım kapağı açıkken yyuzuztu dustu.
    Klavyemin mentesesi dağıldı veya kırıldı bilemedim. Tumuyle değiştirmek mi gerekiyor klavyeyi. Boyle bir tecrube yasayan arkadaşlar var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: sgokalp

Merhaba Arkadaşlar, Bilgisayarım kapağı açıkken yyuzuztu dustu.
    Klavyemin mentesesi dağıldı veya kırıldı bilemedim. Tumuyle değiştirmek mi gerekiyor klavyeyi. Boyle bir tecrube yasayan arkadaşlar var mı

Bu bilgisayarın en çok eleştirilen yönü klavye ile PC arasında sık-sık temassızlık yaşanmasıydı. Hasar ne ölçüde bilemiyorum ama böyle bir sıkıntıya sebeb olacak ise tamir ile hiç uğraşmayın. Klavyenin orjinalini bulmanızda zor, bulsanız bile pahalı değmez. Bu cihazın klavye kısmı dengeyi sağlama adına olması gerekenden çok ağır. Taşırken boşuboşuna lüzumsuz ağırlık taşıyorsunuz. Bilgisayarı aldığımda ilk işim Bluetooth'lu klavye aramak oldu. Ergonomik olması adına Bluetooth'lu klavye tavsiye ederim. Microsoft'un, Logitech'in ve Samsung'un güzel şık modelleri var. Benim tercihim Logitech K810 oldu, rakiplerine göre oldukça pahalı bir ürün, diğerlerinden artı özelliği yeniden eşleme yapmadan üç cihaza bağlanabilmesi. Bilgisayar, tablet, telefon'a tek tuş ile geçiş yapabiliyorsunuz.

• Arkadaşlar bende Digiturk olayı kullanmak icin aldim yarin yada pazartesi kullanmaya başladım.din 8 de digiplay var win 10 da da varmi bide win 10 nasil yukseltebilirim acaba
  • Merhaba

700t kullanıcısıyim ve 4-5 senedir sorunsuz bir şekilde kullanıyorum, cihazımdan memnunum.
    W10 yükseltmesi için rezerve yapmıştım ve geçen gün gelen mesaj sonrası yükseltmeyi yaptım, hatta öncesinde sorun yaşanmasın diye 8.1 in guncellemelerini tamamladım.

Dun internete girmek istediğimde her zaman kullandığım 3G bağlantı yolunu once bulamadım, operatör arayuzunu bulduğumda ise SIM CARD BULUNAMADI mesajı vardi. Önce aygıt yöneticisine girdim, ancak tüm donanımlar yüklü ve faal+sorunsuz olduğunu gördüm. Akabinde 5 senedir yuvasından cikartmadigim sim kartı çıkarıp taktım, yine sonuç alamadım, belki hizmet aldığım operatör sorunu çözer diye onlarla da iletişime geçtim, ancak teknoloji uzmanın konuya vakıf olmadığını hissettiğim için görüşmeyi uzatmadim, bu konuda bilgisi olan varsa yardımını rica ederim. Suan 3G baglantimi kullanamiyorum.

Tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: secilhan

Merhaba

700t kullanıcısıyim ve 4-5 senedir sorunsuz bir şekilde kullanıyorum, cihazımdan memnunum.
    W10 yükseltmesi için rezerve yapmıştım ve geçen gün gelen mesaj sonrası yükseltmeyi yaptım, hatta öncesinde sorun yaşanmasın diye 8.1 in guncellemelerini tamamladım.

Dun internete girmek istediğimde her zaman kullandığım 3G bağlantı yolunu once bulamadım, operatör arayuzunu bulduğumda ise SIM CARD BULUNAMADI mesajı vardi. Önce aygıt yöneticisine girdim, ancak tüm donanımlar yüklü ve faal+sorunsuz olduğunu gördüm. Akabinde 5 senedir yuvasından cikartmadigim sim kartı çıkarıp taktım, yine sonuç alamadım, belki hizmet aldığım operatör sorunu çözer diye onlarla da iletişime geçtim, ancak teknoloji uzmanın konuya vakıf olmadığını hissettiğim için görüşmeyi uzatmadim, bu konuda bilgisi olan varsa yardımını rica ederim. Suan 3G baglantimi kullanamiyorum.

Tesekkurler

Win10 yükseltmesinden sonra birebir aynı olmasada 3G bağlantısı ile ilgili bir sıkıntı bende yaşadım. İlk başta SIM kartı tanımadı sonra operatör ayarlarını otomatik almadı falan... Sonra öyle uğraşırken bir şekilde ayarları aldı ve çalıştı; nasıl yaptığımı anlayamadım doğrusu. Ama şunuda ifade edeyim önceki sistemim, yani Win8.1 varken (acaba 3g kartı ile telefon görüşmesi yapabilir miyim?) merakı ile kurduğum bir sürücü ile Aygıt Yöneticisi'nden Huawei MU733 3G modemin sürücüsünün yanlışlıkla silinmesine yol açmıştım, sonra ne yaptıysam modemi bir türlü geri getirtemedim. Tam format atacak iken bu konuyu başlatan smart1978 kullanıcı adlı arkadaş yardımcı oldu ve modem ile ilgili bir firmware paylaştı, onu kurduktan sonra sorunum gitmişti, isterseniz sizde bu firmware'i bir kurup deneyin:
    https://www.dropbox.com/s/5kthndk3a89gvi0/MU733Update_12.103.17.10.00.zip
    (Firmware güncellemesinden sonra tekrar sürücü güncellemesi yapılması tavsiye edilmektedir.)
    Ayrıca ben Win10 yükseltmesini çıktığı ilk gün, 29 Temmuz günü yaptım. Farklı marka ve model bilgisayalara sahip 5-6 arkadaşıma da yardımcı olarak Win10 yükseltmelerini yaptım. nvidia harici ekran kartına sahip bilgisayarlarda ekran kartı sürücülerinden kaynaklı kısmen bir sıkıntı yaşandığını gördüm. Bu arkadaşlardan biri önceki gün Windows'un kendi kendine yaptığı bir sürücü güncellemesi ile sorunun düzeldiğini söyledi. Belki sizin sorunda ilerleyen zamanlarda çıkacak güncellemeler ile düzelir

• Arkadaslar sahibinden.comdan vizyon bilgisayardan 2. El xe700t aldim.urun geldi ekran mentesesi tutmuyor gibi ekrani cektigimde hemen cikiyor.xe500t kullanmkstim yillar oncede acaba normalimi boyleydi yoksa urunmu skintili
  • quote:

Orijinalden alıntı: kağnıcıoğluteknoloji38

Arkadaslar sahibinden.comdan vizyon bilgisayardan 2. El xe700t aldim.urun geldi ekran mentesesi tutmuyor gibi ekrani cektigimde hemen cikiyor.xe500t kullanmkstim yillar oncede acaba normalimi boyleydi yoksa urunmu skintili
    sizce bu ürün hala alınabilir mi?
  • Ozellikleri tam bana gore
  • quote:

Orijinalden alıntı: oyunbazz

sizce bu ürün hala alınabilir mi?

nispi ağırlığı (800gr) ve nispi düşük pil ömrü(2.5 saat normal kullanım koşulları) sizin için sorun değilse alınır.
    ben hala alternatifini aramadan kullanıyorum.
    128g microsd kart da var yer sıkıntısı çekmiyorum.
    tek sıkıntım win8de dropbox, onedrive vb servislerde harici sd kartı kullanabilirken win10da bu servislerin depo alanı olarak microsd kartı kullandırmamakta.
    o da cihazla değil win10 la ilgili bir sıkıntı.
    kısaca bence alınır.
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.