Şimdi Ara

Samsung A8 Aldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çift sim kart kullanan birisiyim. İki telefon taşıyamam, onların şarjları ile ayrı ayrı uğraşamam. Bu nedenle geçen sene çift simli Discovery almıştım ama telefon tam bir bela oldu. 3 defa servise gitti. En son ekranında sararma oldu. Ben de sinirlendim artık. Piyasayı araştırdım. Çift simli alınabilecek 2 telefon vardı bana uyan. Birisi Samsung A8, diğeri ise Sony Z3 dual. Büyük ekranlı olmasına rağmen incecik oluşu, cepte taşımanın 5.7" ekranına rağmen çok rahat olduğu Samsung A8'i tercih ettim. Gold rengini aldım, tasarımı ve inceliği gerçekten çok güzel bu telefonun.
    Forumda tabi pek ilgi görmeyen bir model oldu. Daha çok çift sim kullananların tercih edeceği bir model.
    Çift sim kartsız yapamam, büyük ekransız yapamam ama cepte de kolay taşınan bir telefon istiyorum, birazda performans istiyorum diyorsanız bu telefon tam size göre.
    Maalesef uzun uzun inceleme yazamam ama kısaca artı ve eksilerini belirteyim. Ayrıca A8 ile ilgili soracağınız, merak ettiğiniz bir şeyler olursa yanıtlarım.

+'ları:
    Tasarım ve incelik
    Super amoled ekran.
    Çift sim.
    32 Gb dahili hafıza.
    Eğer çift sim kullanmıyorsanız ve 32 gb dahili hafıza bana yetmez diyorsanız sim2 yuvasını hafıza kartı için kullanabiliyorsunuz.
    Uzun pil ömrü
    Kamerası gayet başarılı
    Performansı çok iyi.
    Çerçevesi alüminyum.
    Yeni nesil parmak izi okuyucusu var.
    FM radyosu var.

-'leri:
    Fiyatı. Çift sim kullanmayanlar biraz daha vereyim Iphone 6 alayım, LG G4 v.s. alayım diye düşüneceklerdir.
    NFC yok.
    Bildirim ışığı yok.
    İkinci eli çok kuvvetli olmayacaktır diye tahmin ediyorum.

• Bildirim ışığı ve fiyatı haricinde çok iyi telefon.S3 te bile bildirim ışığı vardı neden yapmamışlar inanılır gibi değil.Hayırlı olsun,iyi günlerde kullanın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bildirim ışığı aslında çokta elzem bir şey değil.

NFC'yi de salla gitsin. Sektör NFC yerine QR code tarafına eğildi. NFC her cihazda olmayınca :)

Çok iyi bir tercih yapmışsınız bence...
  • hayırlı olsun gule gule kullanin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: headcoach

Bildirim ışığı ve fiyatı haricinde çok iyi telefon.S3 te bile bildirim ışığı vardı neden yapmamışlar inanılır gibi değil.Hayırlı olsun,iyi günlerde kullanın.

Unutmuşlardır belki :)

• otg desteği varmı telefonun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hodri_meydan

otg desteği varmı telefonun ?

A8'in OTG desteği var.
  • Hayırlı olsun.

• hayırlı olsun güle güle kullanın
  • Teşekkürler arkadaşlar.
  • Kim ne derse desin telefon fiyatını hak ediyor. Çift sim'e önem verenler için şu an alınabilenecek en iyi telefonlardan biri.

Kamerası gayet başarılı kasası tasarımı ve zarifliği göz dolduruyor. Radyosuda var. OTG var. NFC yok zaten çokta dert değil bildirim ledi yok ama insanı hadi yeter bak artık şu telefona dedirten hatırlatma ses seçenekleri var o da çok dert değil.

Gsmarena ya göre pil skoru 98h bu da çok iyi bir değere tekabul ediyor. Ekranıda kocaman ama hiçte öyle ele, cebe sığmazlık yapmıyor bence harika bir telefon. Yalnız telefonun sesler biraz cılız onunda ses yükseltme koduyla halledilir yakında.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon güzel fakat 2 gblık ramin 1.5 gbı sisteme ayrılmış.Kullanılabilen ram çok düşük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KISKANIYORLAR -- 7 Ekim 2015; 18:08:58 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba;
    Bende çift hatlı telefon almayı düşünüyorum. A8 ve Z3 dual arasında bazende fiyat performans noktasında asus zenfone 2 arasında gidip gelmeye başladım. Acaba Z3 hakkında hiç tecrübeniz oldumu ayrıca A8 i uzun süredir kullanmaya devam ediyorsunuz acaba bir sıkıntı yada olumsuz özellik yada bu özelliği güzelmiş diyeceğiniz bir husus varsa belirtebilirseniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: murom

Merhaba;
    Bende çift hatlı telefon almayı düşünüyorum. A8 ve Z3 dual arasında bazende fiyat performans noktasında asus zenfone 2 arasında gidip gelmeye başladım. Acaba Z3 hakkında hiç tecrübeniz oldumu ayrıca A8 i uzun süredir kullanmaya devam ediyorsunuz acaba bir sıkıntı yada olumsuz özellik yada bu özelliği güzelmiş diyeceğiniz bir husus varsa belirtebilirseniz

Z3 özellik olarak daha iyi ama A8'in şekli, tasarımı ve inceliği, altın renkli olanı çok hoşuma gittiği için A8 aldım. Ram'i bazen %90 in uzerine cikiyor. Bu durumda cihaz yavasliyor. Smart managerdan temizleme yapmak gerekiyor. Ya da hafta da bir cihazi açip kapamak gerekiyor sanirim.
    Oyun hic oynamam, o yuzden isiniyor mu bilmiyorum. Test icin kuracaktim ama ona bile üsendim.
    Telefon ilk başta buyuk gibi ama alisinca 5" telefonlarla bile internete girmek iskence gibi geliyor.
    Inceligi cok buyuk arti. Cepte kesinlikle rahatsiz etmiyor. Yalniz iyi kapak seçmek gerekiyor bu inceligi kaybetmemek için.
    Dokunmatiği, ekran kalitesi, kamerasi cok iyi. Icinden cikan kulakliklari begendim.
    Bankacilik dahil hemen her isimi artik A8den yapiyorum.
    Evde artik laptop kullanmiyorum. Gecen bi arkadasin yaninda whatsapp'tan mesaj yaziyordum. Agzi acik kaldi, ne kadar hizli yaziyorsun diye
    Bu mesaji da A8'den gonderiyorum.
    Hemen hemen bilgisarla ayni hizda yazabiliyorum. Bunda ekraninin buyuk olmasinin da etkisi var.
    En çok kullandigim uygulamalar yandex, ibb trafik, lig tv (uyeligim var, cok guzel mac izleniyor eger evde degilsem), instagram, facebook, youtube ve bankalarin mobil uygulamalari.
    A8 ile ilgili olarak şu an için soyleyebilecegim tek olumsuzluk ram'i keşke biraz daha yuksek olsaydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wind06 -- 1 Kasım 2015; 11:49:36 >

• Arkadaşım her şey güzelde en önemlisi telefonda ses çok cılız zayıf hiç duyulmuyor eşimle note 3 var ondan daha iyi buna care yokmu ya kod falan

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.