Şimdi Ara

Samsung 980 SSD Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün öğleden sonra elime ulaşan Samsung 980 1 TB SSD ile şu saate kadar mücadele ettim. Sorunuma çözüm bulabilmiş değilim.

SSDyi sistem sıkıntısız görüyor. Veri yazıp, kullanabiliyorum. Fakat UEFI mod biosta görünmüyor. BIOS'ta legacy modu açınca, bbs priorities kısmı açılıyor ve orada görünüyor.

Biosu legacy yapıp, S 980'e öncelik verip windows kuruluma geçtiğimde S 980 hala sürücü 2 olarak görünüyor. Kurulum tamamlandığında windows başlamıyor.

1. Kurulum flash diskimde sıkıntı olamaz. Diğer SSD'lerde çalışıyor.
    2. M2 slotunda sıkıntı olamaz, diğer SSD çalışıyor.
    3. Secure boot vs. gibi ayarların hepsiyle oynadım, hiçbir sonuç vermedi.
    4. MBR flash disk ile kurulum yapmaya çalışırken, S 980 windows kurulumunda hiçbir şekilde görünmüyor.(S 980 MBR de olsa, GPT de olsa)
    5. Bios'u güncelledim. MSI ryzen 3000 serisi için getirdiği GSE Lite öncesi BIOS'u da kurdum. Bir şey değişmedi.
    6. Bu sorunlar başka bilgisayarda da aynı şekilde devam ediyor.
    7. Diğer m2 ssdyi MBR yapıp legacy bios ile UEFI flashtan kurulum yaptığımda bile herhangi bir sıkıntı olmadan windows başlıyor. Sorun sadece yeni S 980'de.

Anakartım MSI X470 Gaming Plus. W10 pro kurmaya çalışıyorum.

• Hocam nereden aldınız? Ben amazon.de den aldım.

Aynı sıkıntıyı ben de yaşadım.

Ben Asus TUF B450 anakartın biosunu güncelleyeceğim derken Bios gitti. Bilgisayarı da açamıyorum.

• ulysses29 U kullanıcısına yanıt

Amazon.com.tr üzerinden amazon.de gönderdi. Barselona>Liepzig>İstanbul yoluyla geldiyse benim iade ürünü kutulayıp göndermiş bile olabilirler. Ya da genel bir sıkıntı, bilemiyorum.

Ama yapabileceğiniz bir şey yok. SSD sorunlu. İade edip, indirimde Gigabyte Gen4 GP-AG41TB aldım 1300₺'ye. Hiçbir sıkıntı yaşamadım gigabyte ile.

Hemen ürün bozuk diye iade talebi oluşturun. DHL gelip alsın ürünü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GREAT EMPEROR -- 5 Aralık 2021; 13:30:8 >
  • 1B4QFXO7

firmware yüklü cihazdan ben de amazon.com.tr üzerinden amazon.de satıcısından aldım.

z490 anakartla main boot drive olarak sorunsuz kullanıyorum. UEFI secure boot hepsi açık.

daha önce ram sorunu yaşadığım için 3600 işlemciyi satıp intele geçmiştim

edit: ürünün bant genişliği diğer ssd'lerden daha yüksek olabileceği için sata1-2-3-4-5-6 hepsini çıkarıp denediniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi U011E -- 5 Aralık 2021; 19:50:35 >
  • U011E kullanıcısına yanıt

Denedim. Sadede S980 takılıyken bile çalışmıyordu.

Dediğim gibi bana gelen SSD bozuktu.

• GREAT EMPEROR kullanıcısına yanıt

Ben iki gündür Bios ile uğraşıyordum. Bios u dün gece kurtardım en sonunda. Anakarta taktım ve çalıştı. Henüz bir şey yüklemedim. Sadece formatladım.

Ben de amazon.com.tr üzerinden aldım. Aynı şekilde Amazon.de üzerinden gönderildi. Bana direk İspanya üzerinden geldi. LEipzig ayağını görmedim. Aynı SSD olduğunu sanmıyorum. Yine de teşşekkür ederim.

• amazon tr den alinan urune gumruk vergisi vs ekstra ucret cikiyormu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MMX 166 kullanıcısına yanıt

Evet, gümrük ve kargo ücreti çıkıyor.

Yaklaşık %18+ 80₺ kargo. Gördüğünüz fiyat gümrük bedeli yansımış hali oluyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.