Şimdi Ara

SAMSUNG 860 EVO 500 GB SATA 3 SSD VS MSATA SSD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şu anda halihazırda kullandığım samsung 860 evo 250 gb lik ssdm var ben buna ek olarak bir tane daha sadece (oyunlar için) 500 gblik ssd alıcam fakat bu Nvme m2 ve msata biraz kafamı karıştırdı sizce samsung 860 evo 500 gblik modelinin hangi versiyonunu almalıyım cevaplarınızı bekliyorum. anakart msı mag z390 tomahawk

• Anakartın hangisine uyumluysa onu al hocam. Nvme m2 bütün anakartlar tarafından desteklenmez.
  • Omisis046 kullanıcısına yanıt
    Aslında anakart Nvmeyi destekliyor fakat biraz fiyat araştırması yaptım gereksiz pahalı heralde sata3 ssd alıcam gibi.
  • Keremymz kullanıcısına yanıt
    corsair mp510 480gb hatirladigim kadariyla 640 lira civariydi gecen hafta, suan fiyatina bakmadim ama normal 500gb ile fiyat olarak aralarinda pek fark yok. anakartin destek sayfasindan bakabilirsiniz, bence calismasi lazim z390 chipset yeni bir ürün..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1TB QVO al 500GB NVME parasına.
  • Bütçe belirtmemişsiniz ancak, aşağıdaki ürün bence fiyat / performans olarak iyi gibi. Değerlendirilebilir diye düşünüyorum.

https://www.hepsiburada.com/intel-660p-1tb-1800mb-1800mb-s-nvme-m-2-qlc-ssd-ssdpeknw010t8x1-p-HBV00000IIG2M?magaza=Hepsiburada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    yok nvmeden vazgeçtim zaten sadece oyun yüklicem fakat biraz araştırdım QVO 839 tl 860 evo 500 gb 609 tl civarı aradaki 230 tl farka değermi bilemiyorum arada kaldım.
  • FoXyBuLL F kullanıcısına yanıt
    aslında bütçe 600 tl civarı şuan aklımda 500 gb 860 evo var ama önüme seçenekler geldikçe aklım karışıyor.
  • Mukarnas kullanıcısına yanıt
    Intel 660P 512GB 1500MB-1000MB/s NVMe M.2 QLC SSD sizce bu nasıl? araştırma yaparken buldum
  • FoXyBuLL F kullanıcısına yanıt
    Intel 660P 512GB 1500MB-1000MB/s NVMe M.2 QLC SSD bunu almayı düşünüyorum fiyatıda gayet uygun aslında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mukarnas

Bu mesaj silindi.
    Çok doğru bir yorum buna katılıyorum uzun süre ve aktif kullanacaksanız bence kapasiteden çok ömüre bakın derim. Ben her sene değiştiririm diyorsan ucuz yüksek kapasite alabilirsin. hatta çok uzun ömürlü olsun dersen 2-2,5 mtbf olanlara bak derim
  • sentanoo kullanıcısına yanıt
    Hocam tamam haklı olabilirsiniz ama benim amacım sadece ssdye oyun yüklemek başkabirşey yok yani İntel 660p 512 gb alınmayacak kadar kötü bir ssddimi? ben bunu görmeden önce samsung 500 gb 860 evo sata 3 alacaktım ama bu intelin nvme ssdsini gördükden sonra fikrim değişti.
  • Hocam kötü iyi kavramı kullanıma göre değişir. Söyle düşün garantisi bittikten sonra bozulacaktır ve sen tamda garantisi bitti harddisk hata vermeye başladı diyebilirsin kullanım durumuna göre =) yoksa hepsi satılıyor ve müşterisi var.
  • sentanoo kullanıcısına yanıt
    peki senin önerin nedir?
  • Nvme ssdler kagit üstunde normal ssdlerden 5 6 kata kadar daha hizli olsada is gercek hayata geldiginde fark yok denecek kadar az yerinizde olsam 860 evo gibi 5 yil garantili ve yazma ömru yuksek bir ssd alir gecerdim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @emirhanayh katılıyorum samsung 860evo alman yeterli olur yada m.2 diyorsan 970evo al derim 5 yıl ömürleri var ikisininde. Ben m.2 tercih ediyorum bence performans farkı var tabiki kullandığın uygulamalarla alakalıda olabilir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.