Şimdi Ara

Samsung 850 EVO 250GB İncelemesi (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
706
Cevap
33
Favori
52.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Açılış hızı eskiye nazaran biraz yavaşladı, tabi 70 gb boş alan kaldı. Birde samsung'un yazılımı şuanda yok bu şekilde ölüme gider mi bu meret?
  • 3 yıl önce dünya paraya 840 evo 500 gb aldım. notebooka 3500 tl vermiştim. Asus n550jn-127h. o fiyata çöptü. servis yavaş diye 2 kez harddisk değişmişti. 840 evo yu bi taktım oldu canavar. harddisk pişmanlıktır.
  • Şu amd sistemi değiştir abey , ssdlerin gerçek hızını görelim
  • Windows 7 de kullanıyorum. İşlemci i3, 4GB Ram var.

Maximum Performance ayarına bir türlü getiremiyorum. Power Options hatası veriyor. Ne yaptıysam olmadı. Maximum performans ya da maximum life ayarla diyor ben high performasn seçiyorum hata veriyor. Bilgisi olan var mı acaba ne yapmamız gerekiyor.

Ayrıca aldığım değer böyle normal mi?

Samsung 850 EVO 250GB İncelemesi

• MavericKFive M kullanıcısına yanıt
    Anakartinin sata girişleri sata 3 6gbs yi desteklemiyor buyuk ihtimal anakartin marka modeli nedir? Bios tan ahci yi seçip kurulum yap@MavericKFive

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensation45 -- 26 Ocak 2017; 0:25:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sensation45 kullanıcısına yanıt
    Sata II bendeki giriş. Anakart desteklemiyor ne yazık ki. iops değerleri buna rağmen normal mi? Yazma okuma hızını geçtim çok sorun değil.

Ayrıca Samsung Magican yazılımı güncellendi ve performans ayarları kısmı gitti. Yeni arayüz var. Bundan dolayı diğer sorum iptal oldu gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MavericKFive

Sata II bendeki giriş. Anakart desteklemiyor ne yazık ki. iops değerleri buna rağmen normal mi? Yazma okuma hızını geçtim çok sorun değil.

Ayrıca Samsung Magican yazılımı güncellendi ve performans ayarları kısmı gitti. Yeni arayüz var. Bundan dolayı diğer sorum iptal oldu gibi...

Hocam sikinti yapmayin bende ortslama bole degerler sata 2 benimde . Win 10 kurulu . Sistem saha kalkti sizde saha kalkmadimi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sevenhillli

quote:

Orijinalden alıntı: MavericKFive

Hocam sikinti yapmayin bende ortslama bole degerler sata 2 benimde . Win 10 kurulu . Sistem saha kalkti sizde saha kalkmadimi ?

Olmaz olur mu. Süper oldu. Bilgisayar 2-3 kat hızlandı desem yeridir. Çalıştığım dosyaları açması kapaması. Bilgisayarın açılış ve kapanış süresi. Resmen bilgisayarda olan kasılmalar gitti. Test değerleri niye öyle çıktı merak ettim sadece. Sata II olduğundan dolayıdır muhtemelen. Ya da belki psikolojik.

• Çok memnunum , iyi ki almışım.Daha monitör tam açılmadan bilgisayar açılmış oluyor bile
  • Arkadaşlar merhaba.
    Dell iinspiron 3147 cihazıma evo 850 taktım 250 gb model. Ancak 140-150 mb değerlerin üüzerinde birşey göremedim. Özelliklere bakınca sata 3 gbps görüyorum.
    Magician indirdim resmi siteden. Sata 2 available diye ünlem işaretli bir uyarı da yazıyor arayüzde. Yanlış giden nedir bir öneriisi olan var mıdır ? Teşekkürler.
  • Arkadaşlar, yok mu tavsiyesi olan?

• quote:

Orijinalden alıntı: shimoda

Arkadaşlar, yok mu tavsiyesi olan?

Kaç sayfalık konuda iki kelime bilgilendirme yapacak kimse yok 😕

• quote:

Arkadaşlar merhaba.
    Dell iinspiron 3147 cihazıma evo 850 taktım 250 gb model. Ancak 140-150 mb değerlerin üüzerinde birşey göremedim. Özelliklere bakınca sata 3 gbps görüyorum.
    Magician indirdim resmi siteden. Sata 2 available diye ünlem işaretli bir uyarı da yazıyor arayüzde. Yanlış giden nedir bir öneriisi olan var mıdır ? Teşekkürler.

hocam bahsettiğiniz değerler sata2 değerleri, cihazınızın özelliklerine bakmadım sata3 ise yüksek değerler almanız lazım.. laptopların da normal pc den farklı olduğu bir nokta yok bu konuda, sata3 portuna taktığında yüksek değerler otomatik olarak veriyor.

Not: daha önce konuşmuştuk, yeni çıkan sata3 chipler de performans yüksek oluyor.. yani eski tabirle "güney köprüsünün" ne olduğu önemli.. mesela benimki h81 daha yeni konturolcüler de daha yüksek performanslar alınabiliyor.

tabi bu genelde okuma yazma değilde iops değerlerinde oluyor.. cihazınız kesin sata3 ise anakartla ilgili özellikle kontrolcu ile ilgili driverları güncellemeyi deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casual -- 4 Şubat 2017; 20:40:31 >

• Arkadaşlar tavsiyem rapid mode kullanmayın .Win 7 hariç 8 ve üzeri işletim sistemlerinde iops hızları düşmeye başlıyor rapid mode acınca
  • casual kullanıcısına yanıt
    İs temposu nedeniyle ilgilenemiyorum cihazla. O nedenle forumdan destek aradım pratik bir yolu vardır belki diye.

Bilgisayar 2015 baslarinin ürünü yeni sayılır yani. Sata3 desteği vardır muhtemelen. Ama verdiği değerler çok düşük. Belki de ben beklentimi yüksek tuttum ondan şaşıriyorum. Sanki usb belleğe yazdiriyorum 😕

sistem kurulumunda bir yanlış yapmış olabilir miyim diye düşündüm bir ara

ilginiz için teşekkür ederim.

• quote:

İs temposu nedeniyle ilgilenemiyorum cihazla. O nedenle forumdan destek aradım pratik bir yolu vardır belki diye.

Bilgisayar 2015 baslarinin ürünü yeni sayılır yani. Sata3 desteği vardır muhtemelen. Ama verdiği değerler çok düşük. Belki de ben beklentimi yüksek tuttum ondan şaşıriyorum. Sanki usb belleğe yazdiriyorum 😕

sistem kurulumunda bir yanlış yapmış olabilir miyim diye düşündüm bir ara

ilginiz için teşekkür ederim.

ahci mod da kurulmuş olması gerekiyor, fakat zaten üreticiler bu modda kuruyorlar.. bios a girip hdd kısmının ahci mod da olup olmadığına bakılabilir.
  • casual kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarın içindeki harddisk çıkarıp bu SSD yi taktım ve usb den temiz win 10 kurulumu yaptım

Herhangi bir mod seçimi vs çıkmadı karşıma kurulum esnasında veya benim dikkatimden kacti

• Hepsiburada 360 liraya satıyor alınır mı ne dersiniz arkdadaşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: optikzom

Hepsiburada 360 liraya satıyor alınır mı ne dersiniz arkdadaşlar

850 olan değildir herhalde 750 olan mı yoksa ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mersinaki

quote:

Orijinalden alıntı: optikzom

Hepsiburada 360 liraya satıyor alınır mı ne dersiniz arkdadaşlar

850 olan değildir herhalde 750 olan mı yoksa ?

Evo 850 liydi hocam ama kampanya bitti

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.