Şimdi Ara

Samsung 840 EVO 120 gb vs Sandisk Ulta Plus 128 GB

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu iki ssd den birini almayı düşünüyorum.FX 6300 işlemcili AMD sistemde kullanılacak.Samsung 840 Evo hakkında bir ara forumda AMD sistemlerde sıkıntı çıkardığı yazıyordu ve bildiğim kadarıyla samsung 840 evo tlc yapıya sahip.O yüzden Sandisk Ulta Plus'ı düşündüm.Sizce hangisini almalıyım ? Bana uzun süre gidecek kalitede , performanslı ve sorunsuz bir ssd arıyorum.

Sistemim :
    Ram:Corsair Vengeance 2 X 4 GB 1600 MHZ
    İşlemci:AMD FX 6300
    Ekran Kartı:ASUS GT 640
    Anakart:ASUS M5A97 R2.0
    HDD:WD Blue 1 TB (WD10EZEX)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Armo_ -- 8 Ağustos 2014; 15:09:40 >

• Harddiskimiz , Ram'imiz , anakartımız aynı. Ben Fx 8350 kullanıyorum. SSD olarak birkaç gün önce Samsung 840 evo'yu tercih ettim. Yeni ve güzel bir ürün. Windows 7 açılış süresi 15-20 saniye arası değişiyor. Şuan için bir sıkıntı yok , memnunum. Yine de bir araştır ama Samsung bir adım önde gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furkan Emekli

Harddiskimiz , Ram'imiz , anakartımız aynı. Ben Fx 8350 kullanıyorum. SSD olarak birkaç gün önce Samsung 840 evo'yu tercih ettim. Yeni ve güzel bir ürün. Windows 7 açılış süresi 15-20 saniye arası değişiyor. Şuan için bir sıkıntı yok , memnunum. Yine de bir araştır ama Samsung bir adım önde gibi.

Evet performans anlamında öyle ama bir ara amd chipsetle sıkıntısı var deniliyordu.Sizde öyle bir sıkıntı oldu mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: deadmoney62

Arkadaşlar bu iki ssd den birini almayı düşünüyorum.FX 6300 işlemcili AMD sistemde kullanılacak.Samsung 840 Evo hakkında bir ara forumda AMD sistemlerde sıkıntı çıkardığı yazıyordu ve bildiğim kadarıyla samsung 840 evo tlc yapıya sahip.O yüzden Sandisk Ulta Plus'ı düşündüm.Sizce hangisini almalıyım ? Bana uzun süre gidecek kalitede , performanslı ve sorunsuz bir ssd arıyorum.

Sistemim :

samsung daha yeni bir ürün ve kaliteli.

teknolojide ne olursa olsun eskiyi alma diye bir deyim vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Arkadaşlar bu iki ssd den birini almayı düşünüyorum.FX 6300 işlemcili AMD sistemde kullanılacak.Samsung 840 Evo hakkında bir ara forumda AMD sistemlerde sıkıntı çıkardığı yazıyordu ve bildiğim kadarıyla samsung 840 evo tlc yapıya sahip.O yüzden Sandisk Ulta Plus'ı düşündüm.Sizce hangisini almalıyım ? Bana uzun süre gidecek kalitede , performanslı ve sorunsuz bir ssd arıyorum.

Sistemim :

Haklısınız hocam.Peki Evo nun muadili olarak aynı fiyat kategorisinde gösterilebilecek bir ssd var mı ?

• quote:

Haklısınız hocam.Peki Evo nun muadili olarak aynı fiyat kategorisinde gösterilebilecek bir ssd var mı ?

yok
  • Bütçene uyarsa 180gb Intel SSD alabilirsin tam f/p ürünü;

http://www.vatanbilgisayar.com/180gb-335-serisi-sata-30-ssd500mb-okuma-_-450mb-yazma.html
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Sistemim :

Kingston 120Gb Hyperx 3K

• Şuan ki kararım 840 Evo yönünde.Kulaklığıma iade çıkmıştı onu verip üzerine para ekleyerek haftaya alabilirsem almaya çalışacağım.Alırsam buraya yazar ve birde test sonuçlarını paylaşırım.Şimdilik herkese teşekkürler

• Evo gayet başarılı ve ucuz bir ssd. Tercih edilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheoPhy -- 8 Ağustos 2014; 21:37:36 >
  • Merhaba,

İlk başta söylemeliyim ki AMD sistemlerde Samsung EVO modelini tercih etmeniz pek önerilmez.Geçmişte meydana gelen birçok kararsızlık sıkıntıları mevcuttu ve bildiğim kadarıyla halen bir çözüme kavuşmuş değiller.

Daha ayrıntılı bilgi için imzamdaki linke tıklayarak SANDISK ULTRA PLUS incelemesine göz atabilirsiniz.İnceleme konusu içerisinde SAMSUNG EVO' nun AMD sistemlerdeki durumuna da değinilmiştir.Oradaki yorumlardan sonra net bir düşünceye varacağınızı umuyorum.Ayrıca TLC - MLC konusunda da bilgileri göreceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

Merhaba,

İlk başta söylemeliyim ki AMD sistemlerde Samsung EVO modelini tercih etmeniz pek önerilmez.Geçmişte meydana gelen birçok kararsızlık sıkıntıları mevcuttu ve bildiğim kadarıyla halen bir çözüme kavuşmuş değiller.

Daha ayrıntılı bilgi için imzamdaki linke tıklayarak SANDISK ULTRA PLUS incelemesine göz atabilirsiniz.İnceleme konusu içerisinde SAMSUNG EVO' nun AMD sistemlerdeki durumuna da değinilmiştir.Oradaki yorumlardan sonra net bir düşünceye varacağınızı umuyorum.Ayrıca TLC - MLC konusunda da bilgileri göreceksiniz.

Hocam aslında kafamda bekleyip para da biriktirerek 850 Pro 250 Gb falan almak var.Çünkü malum ygs lys dönemine de giriyorum elimdeki paraya ihtiyacım olabilir.

• Eğer böyle bir düşünceniz varsa beklemeniz tabii ki daha mantıklı olacaktır.Çünkü; bana sorarsanız bu saatten sonra 120 - 128 GB SSD' leri laptop harici kullanımlarda pek önermem. 250 - 256 GB ve üzeri seçimler daha mantıklı olacaktır.

Sizin bahsetmiş olduğunuz model hem bu 2 SSD' nin üzerinde bir modeldir hem de boyut olarak kabul edilebilir seviyededir.Bundan dolayı bekleme imkanınız varsa bekleyin derim.Akabinde zaten sınav dönemine giriyormuşsunuz, yazında bitmek üzere olduğunu düşünürsek en mantıklı seçim beklemek olur sizin için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

http://www.vatanbilgisayar.com/180gb-335-serisi-sata-30-ssd500mb-okuma-_-450mb-yazma.html

Hocam bu ürün için ne düşünüyorsun peki? Alınacak bir ürün mü cidden?
  • ImpossibleHeLL kullanıcısına yanıt
    Evet alınabilecek bir üründür.INTEL' in SSD' leri yüksek kararlılık oranları ile bilinirler.Eğer 180GB seviyesi sizin için yeterliyse bu fiyata gayet iyi bir SSD' dir.
  • Bildigim kadariyla plastik krali hilesung mobile yaptigini ssd de yapiyordu.Pc nin ram inden kullaniyordu sanirsam.Intel al en iyi secenek o

• quote:

Orijinalden alıntı: Markus Schulz

Bildigim kadariyla plastik krali hilesung mobile yaptigini ssd de yapiyordu.Pc nin ram inden kullaniyordu sanirsam.Intel al en iyi secenek o

Lütfen fanatikçe yorum yapmayın
    Sizin bahsetmek istediğiniz şey RAPID MOD
    Duruma göre 250MB-1.5 GB arasında bir miktar çok erişilen datayı RAMde ön bellek olarak kullanır

Samsung 840 EVO 120 gb vs Sandisk Ulta Plus 128 GB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infom@n -- 11 Ağustos 2014; 22:09:43 >
  • infom@n kullanıcısına yanıt
    Zaten bildigim kadariyla dedim demek eksik biliyormusum

• Sandisk ultra plus i direk kaldirip yerine sandisk extreme II koyun ve bence seciminizde o yonde olsun. Hem ust seviye bir performansi var, hem mlc, hem de 5 yil garantisi var. Bildigim kadariyla 210 lira civarinda. Samsung hem tlc hem de 3 yil garantili. Kendime de bu sira alicam ve onun 240 ligini almayi planliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.