Şimdi Ara

SAMSUNG 55NU8000 KULLANICILARI (236. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.295
Cevap
118
Favori
579.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amazon'da 5750 TL satışta. Başka bir yerden bulamazsam almayı düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tunc@y kullanıcısına yanıt
    hocam panellerin hepsi aynı yerde üretilmiyor farklı ülkelerde üretiliyor bildiğim kadarıyla ayrıca sunny nin yaptığı montajla yıllardır bu işi yapan büyük firmaların yaptığı montaj testler kalite kontrolünün aynı olacağını sanmıyorum
  • IPTV uygulaması bulamadım, kullanabilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: maho23

v1260.8 yazılım güncellemesi sunucu üzerinden indirilebilir durumda..
    Mobilden samsung sitesine baktim hala eski driver duruyor. Yeni surumu deneyen oldu mu acaba?

• tunc@y kullanıcısına yanıt
    bende maalesef sorun var.O sorunları yaşamıyorsanız sıkıntı yok o zaman.Güle güle kulanın
  • Böylesine üst düzey premium bir tv de dts ses kodeki ve kumandayı türkçe sesle yönlendirememek bence komedi.İnşallah bu 2 madde ile ilgili bir güncelleme gelir.Bu tv yi gözüm kapalı aldım dts ses kodec olmadığını bilseydim araştırsaydım kesinlikle almazdım.
  • Bu TV için hepsiburada yorumlarına şu ifade var :

"Aldıktan sonra farkettim ki ne zaman karanlık bir sahne çıksa altyazı gelince tüm ekran parlıyor. Tüm seyir keyfini mahvediyor. Bu konuyla ilgili hem türkçe hem ingilizce forumlarda binlerce şikayet var. Ama samsung bir açıklama bile yapmıyor. LG ve Sony en azından ayarlar kısmında local diming'i kapatmaya izin verip bu tarz bi sıkıntı yaşatmıyor. Samsungta kapatamıyorsunuz."

Bu durum TV'de var mı geerçekten? Eğer varsa bunu gideren bir ayar var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oup59

Bu TV için hepsiburada yorumlarına şu ifade var :

"Aldıktan sonra farkettim ki ne zaman karanlık bir sahne çıksa altyazı gelince tüm ekran parlıyor. Tüm seyir keyfini mahvediyor. Bu konuyla ilgili hem türkçe hem ingilizce forumlarda binlerce şikayet var. Ama samsung bir açıklama bile yapmıyor. LG ve Sony en azından ayarlar kısmında local diming'i kapatmaya izin verip bu tarz bi sıkıntı yaşatmıyor. Samsungta kapatamıyorsunuz."

Evrensel kumada ile kapatilabiliyor local dimming ve dediğiniz sorunlar doğru aslında bu bir sorun değil bana göre panel yapısı böyle cihazın ondan bu şekilde bi beyazlama yapıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    Local diming kapatılmadığı için MU9000'de de böyle fakat servis menüsünden local diming bildiğim kadarıyla kapatılabiliyordu.
  • Ayarlarımdan mıdır nedir, bir süredir TV'de altyazı parlaması olmuyor bende :S
  • quote:

Bu TV için hepsiburada yorumlarına şu ifade var :

Buna özellikle baktım. Gündüz çok az belli oluyor ama gece karanlıkta izlerken, hele bir de sahne de karanlık ise ciddi rahatsız edebilir bu durum. Ben altyazıları sarı yaptım dışına da siyah çerçeve yaptım daha kabul edilebilir oldu, ama sıfıra indirilmiyor.

• Geri beslemeler için teşekkürler. Local dimming universal kumanda/servis menüsü ile kapatılması durumu son kullanıcının değil servisin yapabildiği bir durum sanırım.

Ekranı parlatan altyazı olayı biraz kötü olmuş.
  • quote:

Geri beslemeler için teşekkürler. Local dimming universal kumanda/servis menüsü ile kapatılması durumu son kullanıcının değil servisin yapabildiği bir durum sanırım.

Ekranı parlatan altyazı olayı biraz kötü olmuş.
    Çok ölümcül bir durum değil bence. Gündüz zaten özellikle ona dikkat etmezsen anlamıyorsun. Geceleri de aydınlık sahnelerde pek farkedilmiyor.

Netflix'te Tepedeki Ev 1. Sezon 3. Bölümün başı bu parlama olayının maksimum derecede görüldüğü sahnelerden biri. Karsilabilecegin en kötü durum ne olur diye merak ediyorsan local dimming'i maksimum yapıp bu sahneyi izleyebilirsin. Bence abartacak bir sorun yok.

• F355 Challenge F kullanıcısına yanıt
    Bu aralar bir TV bakıyorum. Sitelerdeki yorumları da kontrol ediyorum. Kullanıcı yorumu o şekilde olunca bir de ilgili forum konusuna danışayım dedim. Bilgi için teşekürler.
  • Merhabalar SamsungNu8000 ile sonyxf9005 arasında hala kararsız kaldım. Kampanyaları bekliyorum.

Bu 2 tv arasında çok fark var mı sony daha iyi gibi duruyor. Samsung nu8000 fiyat olarak 1500 tl daha ucuz. 1500 benim için büyük rakam şuanda kredi kartı limitim sınırda.

Kullanım amacım genelde oyun oynamak (ps4) ve maç izlemek pek tv izlemiyorum (uydu kanalları felan anlamında.

Bu şartlarda xf9005 ısrarla zorlayım mı yoksa nu8000 alıp geçeyim mi ne dersiniz?
  • metallurgy kullanıcısına yanıt
    Samsung sitesinde güncel yazılım indirilebilir durumda. Çerezleri temizleyip sayfayı yenileyin görülecektir.

Stabilite , tarayıcı ve uygulama performansı iyileştirmeleri mevcut..
  • quote:

Orijinalden alıntı: samonite

Hocam LG 55SJ850v ve bu tv arasında kaldım fiyatı aynı sayılır NU8000 200 tl daha ucuz. Normalde SJ850'yi sipaiş vermiştim ama sizin yorumunuza göre iptal edeceğim?
    Hocam selamlar, 8000nu hakkinda yorumlarinizi alabilir miyim? 9-10 bin liraya geliyor da peder alicak sanirim. Deger mi o paraya?

Samsung 8000nu 65”

• quote:

Orijinalden alıntı: radko

Yazdıklarınız tamamen gerçek ve katılıyorum,o şahıs Tv tavsiyesi ana konusunun baş samsung fanatiği zaten tescili var.

Alıntıları Göster
    Hocam 65” nu8000 bakiyor babam da pek takip etmedigimden dolayi size sormak istedim. Bu kadar sorunlu mu cihazlar?

9-10 bin lira verilecek ondan dolayi endiseliyim :$

• quote:

Orijinalden alıntı: maho23

Samsung sitesinde güncel yazılım indirilebilir durumda. Çerezleri temizleyip sayfayı yenileyin görülecektir.

Stabilite , tarayıcı ve uygulama performansı iyileştirmeleri mevcut..
    Normalde her film vs izlerken local dimming gözüme takılırdı altyazı gözüktüğünde fakat son güncelleme ile ne olmuşsa bilmiyorum dikkatte ettim karanlık sahnelerde vs çok ilerleme kaydedilmiş iyileşme adına gözüme çarpmıyor artık rahatsız ediciligi yok olmuş gibi geldi ama bir filmde denedim sadece ve hdr di film

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 0quz28 0 kullanıcısına yanıt
    Karanlık sahnelerde ya da altyazı olayında test etmedim fakat günlük kullanım için görüntü bir tık iyi geldi gözüme.Netlik artmış.
  • 
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.