Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

SAMSUNG 55NU8000 KULLANICILARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir Kullanıcı, 6 Masaüstü Kullanıcı
5.568
Cevap
137
Favori
405.833
Tıklama
Giriş
  • Bu yeni sürüm de neler değişti veya neler güncellendi.Deneme şansınız oldumu acaba...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    maho23 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hocam zaten kimse premium üst seviye demiyor bu modellere orta segment bi model nu8000 ayrıca arka ışık dinamik modda kullanın gibi öneride bulunmadım kendimde öyle kullanmıyorum sadece sorun olup olmadığını varsa çok daha net ortaya çıktığı için bu şekilde test edin dedim arka ışığı kapatıp eco modda kullanacaksanız zaten bu tv nin alınmasınında çok bir manası yok :)
    |
    |
    MaedHrOS kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Son durum ne?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    oskar84 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6215 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mehmetali89

Yorumlarınızı uzun zamandır takip ediyorum. Yanlış anlamayın ama fanatiklik düzeyinde bu cihazı savunuyorsunuz. Nedenini anlamış değilim. Arkadaşlar burada çok fazla bilgi kirliliği var. Ve gerçek kullanıcı olmadığı düşündüğüm bazı arkadaşlar neredeyse bu cihazın cihazın önünde secdeye varacak. Konuyu netleştirelim. Şahsen ben taraftar değilim. Burada ki hiç bir arkadaşında fanatik olmadığını düşünmek istiyorum!!! Sonuçta Türkiye şartlarında ciddi rakamlar ödeyerek kusursuz değil makul bir cihaz almak istiyoruz. Aldığım Samsung NU 8000 cihazının kurulduğu akşam panelde siyah sahnelerde olan ışık sızması sebebiyle direk yetkili Servisi aradım ve değişim istedim. Sürecin hiç bir aşamasında (hakem heyetine başvurana kadar) para iadesi talebim olmadı!!! Bu kısım size!!! Eve iki farklı teknik servis geldi. Siyah sahnelerde yeşil renklenmeler oluyor diye tutanak tuttu. Eve gelen servis Çalışanı arkadaşları bu cihazlarda çok fazla ekran parlaklığı olduğunu için ( Bu parlaklıkta göz kanatır gibiydi) alacağım her cihazda az yada çok ışık sızması, gölgelenme her neyse olacağını söyledi. Başka kullanıcıların cihazlarını inceledim. Benden daha çok yada az onlarda da siyah sahnelerde sarımtırak lekelenmeler olduğunu fark ettim. Uluslarası inceleme sitelerini araştırdım. Ve fark ettim ki bu cihazın Local Dimming (yerel karatma) notu yerlerde ( 10 üzerinden bir)!!! Bir cihazın alabileceği en kötü not!!! En itibarlılarından birinin resmini yorum altına bırakıyorum. Çok araştırdım. Bu sorunun yandan aydınlatma sebebiyle olduğunu öğrendiğimde direk aydınlatmaya sahip Sony’e Yöneldim. Hakem heyeti kanalıyla para iadesi aldıktan sonra Sony XF 9005 cihazı bu Cumartesi kurdurdum. Ne yalan söyleyeyim bu kadar iyi bir renk kalitesi, sıfır ışık sızması beklemiyordum. Ama demek ki yapılabiliyormuş. Ahmak mıyım hemen hemen aynı parayı verdiğim başka bir cihaz siyah keskinliğini kusursuza yakın sunarken NU 8000 gibi çöp bir cihaz alayım? Bir kaç yorum oldu bana hatalı cihaz geldiğine dair ancak servis elemanları dahi bu cihazın ışık sızması yaptığını ve bunun normal olduğunu söylediler. Hadi bana hatalı cihaz geldi altta resmini paylaştığım, yerel karatma özeline 10 üzerinden 1 verilen siteye de mi hatalı cihaz geldi? Konuyu burada kapatıyorum. Selamlar, saygılar herkese...
    Yazdıklarınız tamamen gerçek ve katılıyorum,o şahıs Tv tavsiyesi ana konusunun baş samsung fanatiği zaten tescili var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Onbaşı
    25 Mesaj

Dostum evime geçemiyorum bu aralar. Bir ara müsait bir zamanda ayarlara bakar söylerim inşallah.ama en son anasayfada olan ayarları girdim. Tv de ışık sızması olmasa 2 ölü piksel göze batmaz boş verirdim.

Servis çağırdım baktı. Dediği şu: En az 5 ölü piksel( en az 3 tanesini yatay/dikey yan yana olmalıymış) ya da en az bir adet canlı piksel olmalıymış panel değişimi için. Işık sızmasını sallamadılar bile , Sabah belli olmalıymış.

Panel değişi olmaz tv değişimi olmalı dedim ama onlarda kabul etmiyor.şimdilik beklemedeyim.Müsait bir zamanda THH'ye başvururum.İyi günler herkese.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mirhan loran -- 12 Haziran 2019; 15:46:57 >
    |
    |
    Bahsedilenler: MaedHrOS kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör RNNN

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Lenovo Yoga 510
  • Onbaşı
    25 Mesaj

Hayırlı olsun kardeş. Belli olacak şimdi aradaki fark.Beklemedeyiz .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mirhan loran -- 12 Haziran 2019; 11:3:12 >
    |
    |
    Dramosfer69 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: mirhan loran

Hayırlı olsun kardeş. Belli olacak şimdi aradaki fark.Beklemedeyiz .
    Kurunca yazacağım buraya. Düğün için aldım. O yüzden 1 aya kadar anca kurdururum.

|
    |
    Lenovo Yoga 510
  • Yüzbaşı
    664 Mesaj

Hocam tv'nin montaj yeri nerede yazıyor? Şuan neresi olduğu benim için fark etmeyecek ama yinede bende bir kontrol edeyim.

Bende bayram öncesi 5.499'a vatandan sipariş vermiştim. Dün servis kurulum yaptı. Bir müşterinin çok acil vergisel bir sorunu çıkması nedeni ile kurulum süresince telefonla görüştüğüm için hiç ilgilenemedim. Arada servis elemanlarına piksel, ses ve panel saatini kontrol etmelerini rica ettim. Kutu ve tv'den zaten sıfır ürün olduğu anlaşılabiliyordu. Bir sorun yok dediler.

Akşam ilk mesajda arkadaşın tavsiye ettiği şekilde görüntü, ses vs. ayarlarını yaptım. Milli maçı falan izledim. Aşırı titiz değilimdir. Bundan önceki tv'de 10 yıllık sony lcd tv olunca, şimdilik görüntü ve seste konu içerisinde şikayet edilen hususlarla yada rahatsızlık verecek bir durumla karşılaşmadım.
    |
    |
    Dramosfer69 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Hocam merhabalar,

Panelin kullanıcı hatası sonucu kırıldığı ve tamirinin mümkün olmaması nedeniyle, değişiminin ücretli yapılacağını söylediler. Temizlikçi ben kırmadım sadece sildim diyor halen, tv yeni olduğu için panel değişimini kabul ettim. 3.700 tl fiyat çektiler ancak pazarlık ede ede 3.500 tl ye anlaştık. Değişim yapıldı, takılan panel eskisine göre daha başarılı çıktı, ışık sızması vs. herhangi bir problemi yok. Herkese uyarım, paneller çok hassas, hemen çıt diye kırılıyor kimseye temizletmesinler. Zaten çok toz tutmuyor ekran, sürekli temizlemeye gerek yok.

|
    |
    fakasupi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    tunc@y kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkürler hocam. Kutunun dar köşe kısmında gördüm bu etiketi ve sanki TURKEY yazısı okudum. Neyse akşama bodrum kata iner bir bakarım.

EDİT:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunc@y -- 12 Haziran 2019; 19:21:42 >
    |
    |
    mirhan loran kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Neredeyse tüm konuyu okuyup biraz endişe biraz şans bekleyerek bende nu8000 55 almış bulunmaktayım. Buradan öğrendiklerim sayesinde sorunsuz bir kurulum gerçekleştirttim. Ürünün sıfır olduğunu ve ölü piksel olmadığını pek ışık sızması da olmadığını test edebildim. Dün türkiye maçını izlerken top özellikle degaj dikildiğinde ekranda neredeyse kaybolunca ghosting testi yapma ihtiyacı duydum ve şu malum ufo testi yaptım. Testin videosunuu paylaşıyorum sanırım baya sıkıntılı durumda motionblur kapalı olmasına rağmen bu durumla ilgili yardımcı olurmusunuz ne yapmam gerekiyor. İkinci olarak zifiri karanlık ortamda siyah ekran arkaplanı varken aldığım görüntüyü paylaşıyorum sizce bu bir sorun mudur? 3. olarak denediğim 4k videolarda kendi laptop ekranımdan veya cep telefonu ekranından aldığım görüntü kalitesiyle alakası olmayan görüntüler aldım. Flasha yuklenmıs vıdeolarda bile hem sanki 1 sanıyede olan framelerin ıcınde eksik frame varmıscasına saliselik takılmalarla akıcı bir görüntü yok ve özellikle sahnelerde kameranın odaklı olmadığı bölgelerde ve parlak efektlerde yada ekranın koyu renk olan kısımlarında resmen kocaman piksellere bölünmüş gibi bir görüntü alıyorum bunun nedeni ne olabilir ayarlarımda mı bir sıkıntı varkendimi hiç cam gibi film izliyormus gibi hissetmiyorum sanki vcd ye yakın bir görüntü var.Resimlerdeki arka kısımları yüzleri inceleyebilirmisiniz hiç net değil. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum yoksa iadeyi bie düşünebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tazzazel -- 12 Haziran 2019; 16:26:41 >

• Yarbay
    8376 Mesaj
    MM'den aldığım TV Assembled in Turkey. Kurulumu yaptırdım, panel saati sıfır idi. Ölü piksele de rastlamadım. Bleeding falan var mı akşam bakacağım artık acil çıktım servis geldikten sonra.

Tekrar geçmiş olsun. Ben hassaslığı konusunda bilgi edinmiştim bu yüzden çok sakınıyorum. TV yi Mediamarktdan aldım +3 yıl garanti aldım, evime yakındı oradaki elemanla beraber taşıdık eve kadar. Eşimi sıkı tembihledim panelin hassas olduğu için sakın silme ve dikkat et diye. Satın aldıktan kısa zaman sonra taşındım, paketlemeyi eşimle yaptım sağlam bir şekilde, taşırken nakliyeci tek başına yüklenip indirecekti dur dedim beraber indireceğiz ;) Valla gözüm gibi sakınıyorum, VA panellerin maalesef böyle bir dezavantajı var. Neyse hocam cana geleceğine mala gelsin. Muhtemelen evi felan süpürürken makinanın sapı çarpmıştır, daha önce bende öyle bi TV m panelini çizmiştim.
    |
    |
    Mertmetalurji kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

bende MM den 5200'e almıştım.
    iade etmeyi düşünüyorum hala gelmedi kargoyu kabul etmicem.
    benim iade nedenim 5200 bir tv için fazla para.
    |
    |
    F355 Challenge kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hocam tv nin heryerinden ışık sızıyor eğer gerçektede fotodaki gibi görünüyorsa hemen servis çağırın
    |
    |
    tazzazel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

çin ve kore olanlar genelde hatasız çıkıyor geçen yılki mu serisindede durum aynıydı..genelde fazla çıkmaz çin kore ben olsam iade etmezdim o paraya bir daha böyle tv alınmaz..
    |
    |
    ysuleymany kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Iade etmedim. 5.240 a aldim, 100 TL de world puan geldi, 5.140 a super oldu.

|
    |
    RNNN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
SEO
üniversite
Mobilya Takımları
Masal
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,634
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.