Şimdi Ara

Samsung 55JS7200 & 55JU7500 (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
5
Favori
30.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • OLED KULLANAN BİR ARKADAŞ VAR OLED İ ALIRKEN ARAŞTIRMA YAPTINMI.BENDE OLED DÜŞÜNÜYORUM AMA Bİ ARKADAŞIN DEDİĞİ GİBİ OLED LERDE RENKLERDE SOLMA OLACAGI NI DAHA ÖNCE BENDE BİR YETKİLİ DEN DUYDUM ZATEN ADI ÜSTÜNDE ORGANİK LED.RENK YOKTUR DİYEMEZSİN 4 RENGİ AYNI ANDA VEREBİLEN TV DİR SONUÇTA ORGANİK LED
  • Archonn A kullanıcısına yanıt
    @Strome42 @Archonn

Kullanıcı olarak deneyimlediklerinizi yazabilir misiniz? Ben de 50JS7200 cihazını aldım. Ancak henüz kurulum yapılmadı. Mağazada duruyor.

Okuduğum yorumlar neticesinde JS7200 serisinin başarısız olduğu sonucuna vardım ve biraz zorlayıp 49X8305C gibi bir tyercih yapacak gibiyim. Acaba doğru yolda mıyım değil miyim? Benim de tercihim sizin gibi 3D gereksiz, akıllı kumanda şart değil, ancak Iphone ile kumanda edebilmek güzel olurdu. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ROCKBANDER -- 24 Ocak 2016; 16:46:22 >
  • Strome42 S kullanıcısına yanıt
    Deneyimleriniz nelerdir? Iphone ile televizyonu kumanda edebiliyormusunuz? Ben de 50JS7200 aldım ancak kurdurmadım henüz. Selamlar.
  • JU7000 serisi paneldeki sorunlar kronik mi yoksa sorunsuz olanları da denk geliyor mu ? Bazı panel ve kutulara özgü şans işi sorunlar mı ?
  • Js7200 suhd başlangıç modeli giristen anlaşılacagı gibi 7. Seri suhd tv modeli . Cihaz kontras ve renk ayarları güzel ama 200 hz mevzusunu anlamış degilim . Bir de tv cercevesi cok kaliteli degil . Kumanda ve web tv kullanımı hAyli zor. Yani panel kalitesi ju 7000 den bir tık yukarda gözükse de 3dsiz aklıllı kumandasıZ tatsız tutsuz bir tv , ju 7000 daha alınır gözüküyor. Tabi kullanıcının beklentileri de önemli.sony 55 x8505 c ise kumanda kullanımı web gezinmede yavas kalıyor. Tv de android sistemine ısınamayanlardanım . Panel kalitesi triminolus ekran ve renk gelistirici x1 cipleri de gayet basarılı işler yapıyor . Hatta sd yayınları görüntü kalitesini yükselmeyi basaran marka sony ama tvnin 9005 c alanlar ısık sızmasından aldıklarına pisman oldular. Aynı sorun bunlarda varmı bilemem ama sony eurasa ürünü bu sebeplerden ötürü iade almıyor bilginize . Saglam hesaplı ve kabul edilebilir görüntü kalıtesi ile 55 ju 7000 alınabilir. N11 de 4185 e alıp 100 tl cekin varsa 4085 e ve bir ay sonra hesabına samsungtan 300 hesaba iade ile tv 3785tl gibi güzel bir rakama sahip olabilirsin tercih senin...

• quote:

Orijinalden alıntı: Strome42

Js7200 suhd başlangıç modeli giristen anlaşılacagı gibi 7. Seri suhd tv modeli . Cihaz kontras ve renk ayarları güzel ama 200 hz mevzusunu anlamış degilim . Bir de tv cercevesi cok kaliteli degil . Kumanda ve web tv kullanımı hAyli zor. Yani panel kalitesi ju 7000 den bir tık yukarda gözükse de 3dsiz aklıllı kumandasıZ tatsız tutsuz bir tv , ju 7000 daha alınır gözüküyor. Tabi kullanıcının beklentileri de önemli.sony 55 x8505 c ise kumanda kullanımı web gezinmede yavas kalıyor. Tv de android sistemine ısınamayanlardanım . Panel kalitesi triminolus ekran ve renk gelistirici x1 cipleri de gayet basarılı işler yapıyor . Hatta sd yayınları görüntü kalitesini yükselmeyi basaran marka sony ama tvnin 9005 c alanlar ısık sızmasından aldıklarına pisman oldular. Aynı sorun bunlarda varmı bilemem ama sony eurasa ürünü bu sebeplerden ötürü iade almıyor bilginize . Saglam hesaplı ve kabul edilebilir görüntü kalıtesi ile 55 ju 7000 alınabilir. N11 de 4185 e alıp 100 tl cekin varsa 4085 e ve bir ay sonra hesabına samsungtan 300 hesaba iade ile tv 3785tl gibi güzel bir rakama sahip olabilirsin tercih senin...

55ju7000 aldım geçen hafta tvde 2 adet ölü pixel çıktı. tvnin arkasında hdmi girişi yok sadece usb3.0 girişi var. hdmi girişleri ve 2 adet usb2.0 girişi one connect mini kutusu üzerinde. o kutu arızalansa ne yapacğım diye tvyi iade etme aşamasındayım. tüm kutu içeriğini içine koymama rağmen satıcı pilleri koymamışsınız diye gittigidiyorda para iadesini durdurdu. bu nasıl bir satıcıdır anlamadım. gittigidiyorda @smartevim adlı kullanıc tvden almak isteyen olursaı uzak dursun bu satıcıdan bence.

• birde şöyle düşün. eğerki arızalanacağı tuttu diyelim ki o girişler tv üzerinde olsaydı fazladan kaybın ne olacaktı. hatta tam tersi tvyi servise götür getir olayı servis gelse alsa bile, serviste tvnin başına farklı bi kaza gelme riski vs.vs. uzar gider. ölü pixel tamamen şansızlığın olmuş. kimisinde de renk kaçması olabiliyor. bence yukardaki cihazlar içinde fiyat performans olarak en uygunu ju7000
  • jackbauer J kullanıcısına yanıt
    js7200 modellerinin 4k 30 fps desteklegiğini nasıl anlıyorsun belki 60 tır bir kanıtın varmı
  • Strome42 S kullanıcısına yanıt
    kaldı ki samsung 2014 ve 2015 uhd serisi tvlerin hepsi hevc 60p destekli ve senin dedigin tv de samsungun üst sekment ürünü olan suhdtv sidir.
    SENDE UHD TV KULLANIYORSUN AMA SUHD TV LERİN 30 FPS OLDUGUNU SÖYLEMİŞSİN SUHD TV LER 30 FPS Mİ VE 50 HZ Mİ
  • 10 gün önce vatan bilgisayardan 55JS7200 aldım pazartesi günü kurulum yapılırken ekran çerçevesinde 2-3 mm çatlak olduğunu farkettim ve ürünü teslim almadan iadesini gerçekleştirdin. Dün itibariyle yeni tv gönderildi ve kurulumu gerçekleştirildi ancak bunun ekraında da 3 adet mavi nokta ve çerçevelerden ışık sızması olduğunu farkettim bugun servis kaydı oluşturdum ürün iadesi yapıp ücretin tarafıma ödenmesini talep edeceğim Js7200 modelinden memnun kalmadım.
  • Arkadaşlar en uygun bluetooth klavye hangisi acaba bu tv için? Kullanan var mı ? Android veya İos programı yok sanırım verimli çalışan?
  • Ya arkdslar ju7000 ile js7200 arasinda goruntu farki yok fln yazmissiniz. Bunu yazan eminim 2 tv yi ayri ayri izlemistir. Maltepe carfur samsunga gidin alt alta koymslar 2 sn dusunmezsiniz. Uhd suhd ile ayni olablr mi. Js 7200 goruntu bariz daha ii. 200 hz 1000 hz fln yazili degerlerin hepsi yalandir. En fazla gercek 100 hz var (kimi 200 de var dio). Js7200 100 hz ve 10 bittir. Bit cok onemlidir. 50 hz olup 10 bit olan tv 100 hz 8 bit ile yarisir denmekte. Js7200 ayrica 2015 2014 tum samsung uhd ler gibi 60 p dir. Yanlis bilgi vermeyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zuhi

Ya arkdslar ju7000 ile js7200 arasinda goruntu farki yok fln yazmissiniz. Bunu yazan eminim 2 tv yi ayri ayri izlemistir. Maltepe carfur samsunga gidin alt alta koymslar 2 sn dusunmezsiniz. Uhd suhd ile ayni olablr mi. Js 7200 goruntu bariz daha ii. 200 hz 1000 hz fln yazili degerlerin hepsi yalandir. En fazla gercek 100 hz var (kimi 200 de var dio). Js7200 100 hz ve 10 bittir. Bit cok onemlidir. 50 hz olup 10 bit olan tv 100 hz 8 bit ile yarisir denmekte. Js7200 ayrica 2015 2014 tum samsung uhd ler gibi 60 p dir. Yanlis bilgi vermeyin

yanlış bilgi vermeyin demişsiniz ancak maalesef sizin verdiğiniz bilgiler de yanlış bilgi içeriyor.

JS7200 serisi hem 50 hem de 55 inch inde kullanılan panelin gerçek hızı ( panel native refresh rate ) maalesef 50 hz dir. Kontrol etmek istersniz 2015 Samsung LED TV konusuna bakabilirsiniz detaylı olarak nereden bakılabileceği ve değerleri screenshotlar ile verilmiştir.

Panelin 50 hz olması hareketli sahnelerde 100 hz tv lere göre daha akıcı olmayan bir görüntü verebileceği anlamına gelmektedir. Ancak sizde farkındasınızdır TV lerde görüntü kalitesi sadece hareketli sahnelerdeki görüntü ile ilgili değil, genel renk seviyesi, siyah renk i nasıl gösterdiği, arka ışıklandırmasının nasıl olduğu, parlaklığı, izleme açısına göre renk seviyesi, vs gibi birbirinden farklı değişkenlere bağlıdır.

Sizin izlediğiniz 2 tv nin ayarları birbirinden farklı olabilir. Size JS serisi iyi gelmiş olabilir başkasına da JU serisi iyi gelebilir bunlar maalesef subjektif yorumlardır ve her insanın tercihleri elbette farklıdır.

10 bit / 8 bit olayına şu an hiç girmiyorum. Ayrıca dediğiniz üzere JS7200 serisi dahili uydu alıcısı ile 4k 60 fps yayınları gösterebilmektedir.

• Hangi magzada hangi satis danismanina danisirsaniz danisin size 100 oldgnu soylicektir. Bu degerler ztn artk verilmemekte sanal degerlerdir. Samsung suhd diye yeni teknoloji cikarmis uhd nin daha ii oldugunu idda ediosnuz. Bariz fark var goreceli fln deil buna goreceli diosan full hd yayin 4k yayindan daha iidir diyene de saygi mi duycaz.Js7200 ju7000 in bi ust modelidir. Gecen sene bin lira daha pahali satilirken bgn fiyatlar cok az farkli.

Samsung ben yeni tv cikardim daha iyi diyor siz ureticiden daha iyi biliosnz. Gidin carfur maltepe samsunga gorun ayarlarini kendnze gore ayarlayn.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zuhi -- 11 Nisan 2016; 12:23:48 >
  • quote:

Hangi magzada hangi satis danismanina danisirsaniz danisin size 100 oldgnu soylicektir.

Biz donanım haber TV gruplarında bu işe merak salan tüketiciler olarak satış danışmanlarının sözlerine bırakmayı 4-5 yıl önce bıraktık. Çünkü istisnalar vardır ancak bizim çoğundan bilgimiz maalesef fazla. 2015 , 2016 LG , Samsung Sony LED TV ana konularına girerseniz ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

quote:

Samsung suhd diye yeni teknoloji cikarmis uhd nin daha ii oldugunu idda ediosnuz.

Ben öyle birşey söylemedim, onu söyleyenlere iletin lütfen.

quote:

. Bariz fark var goreceli fln deil buna goreceli diosan full hd yayin 4k yayindan daha iidir diyene de saygi mi duycaz.

4k yayın bitrate i 5mbps altına düşmediği sürece full hd den kalitesi her zaman yüksektir.

quote:

Samsung ben yeni tv cikardim daha iyi diyor siz ureticiden daha iyi biliosnz. Gidin carfur maltepe samsunga gorun ayarlarini kendnze gore ayarlayn.

Samsung dan daha iyi biliyoruz gibi bir iddiası kimsenin olamaz. Konu şu ki TV lerin genel maliyetini ve kalitesini belirleyen bazı unsurlar var. Panel bunlardan en önemlisi. Firmalar panellerin doğal hızlarını gizleyip arttırılmış hz lerini tüketicilere sunarak bu konuda tüketicileri aldatmaya çalışmaktadırlar.

Eğer bana üstteki mesaja benzer tarzda/şekilde bir cevap daha yazacaksanız şimdiden söyleyeyim herhangi bir cevap alamayacaksınız. İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cnrps -- 11 Nisan 2016; 13:15:20 >

• Js7200 50 hz diyerek burda insanlari siz yaniltiosunuz. Ben iki tv yi de izledim ikisindede ekran hareket halindeyken bozulma yok. Yazmis biri 50 die herkes arkasindan takilio bilirkisi misiniz siz. Ureticiller kendi rakam veremio siz verebiliosnz nasi oluo?

• fesübhanallah

• Ya ben bu 50hz olayını anlamıyorum ulan bende 50js7200 var o kadar bluray film izledim bi sahnesinde bile titreme donma olayı olmadı işleri güçleri tv ye pok atmak ve inanın bu tv yi gözünüz kapalı alabilirsiniz bu tv yi kullanıp bu tv den memnun olmayanı görmedim ben bu forumda arkadaş

• kerem2244 K kullanıcısına yanıt
    Albani nickli bu isin profu arkdas 2015 samsung konusunda cok net acıklamıs hertze bakmaya takılmaya gerek yok 50 hertz yazan tv 100 hertzden hızlı olabliir. Tvnin diğer bileşenleri, işlemcinin stabilitesi de onemli. Ayrıca tv ye 4k 3d smart gibi özellikler eklendikce latency degeri yukselior(yani tv hızı azalıor). En hızlı tvler giriş seviyesi tvlerdir diyorlar. Oyuncular onları alıormuş

Bu konunun en basında bi resim koymuşlar güya tv nin ayarlarına girip orda 50 yazıomş fln fln. Albani bunlara kanmayın biz çalışırken biz yazıyorduk o değerleri diyor. 100 mhz yazanlar da kandırmaca olabilir diyor.

En güzeli hertz e takılmamak gidip kendi gozunuzle incelemek veya inceleyenlerden dinlemek. İncelerken ayarları aynı yapmayı unutmayın (auto motion plus ayarı fln)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zuhi -- 12 Nisan 2016; 18:55:49 >
  • Evet hocam tüm ayarları yaptım işte milleti bu şekilde kandırıyorlar yok 50 hz miş yok 100 hz miş çok önemli değil diyorum dinleyen yok

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.