Şimdi Ara

Samsung 51D550 3D plazma Kullanıcıları (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.737
Cevap
29
Favori
183.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Önceden forumlarda okuduğum bazı endişelerle ilgili deneyimim ve genel yorumum şudur:
    1. Amstrad marka 2008 yılı modeli bir uydu alıcısından SCART ile bağlanıyorum.
    Görüntü çok iyi, kanal geçişlerinde sorun yok. Ancak piyasadaki sıradan SCARTları önermem, fiyatı 50,-TL civarında olan daha kaliteli kablolar var onları kullanıyorum.
    Sadece ses kalitesini ya ben tutturamadım, ayarlayamadım ya da henüz çözemedim.
    Örneğin: USB flash bellek ile film izlerken ses mükemmel ama uydudan TV izlerken tam istediğim gibi değil.
    Ama dediğim gibi; henüz araştırmadım ve uğraşmadım.
    2. Görüntüde siyahların tam siyah olmadığından şikayet okumuştum, hiç değil gayet de siyah.
    3. Köşelerde ışık sorunu, alt yazılarda karıncalanma gibi birşeye rastlamadım.
    4. Özellikle USB den film izlerken inanılmaz bir görüntü ve ses kalitesi var.
    5. Hareketli görüntüler uydudan kanal izlerken veya video izlerken ayni derecede kaliteli, sorunsuz.
    Meraklısı için doyurucu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeveloperROCK

quote:

Orijinalden alıntı: yyusa

ben sorduğumda kampanya stoklarla sınırlı demişlerdi, gözlük çıkmadı içinden , paneli biraz çözünce gözlük işinede gireceğiz

gözlük önerisi ve fiyat bilgisi verebilecek arkadaşlardan mesaj bekliyoruz.

hocam carrefour müsteri hizmetlerini aradim stoklari sadece magazadan sorabiliyormusuz ankaradaki magazalari aradim ürün yok ellerinde senin aldigin subeyi aradim 1 tane var ama teshir ürünü diyorlar aceba senin aldigin üründe mi teshir ürünü ?

Ben kapali kutu aldim belirttigim gibi bayrampasada 1 tane teshir kalmisti. Diger subeleri arayip sorun. Carrefoursayi arayinca telefona cikan kisiye beni televizyon bolumunden biri ile konusmak istediginizi soylerseniz alakali kisilere bagliyorlar.
  • Gözlük için de, ben yardımcı olayım. "SSG-3100GB" modelini öneriyorlar :

http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250880534551&ssPageName=ADME:X:RTQ:US:1123

Üstteki adresten, 56$'a(Ürün fiyatı 41$, FedEX takipli kargo ile 3-5 gün içerisinde teslim fiyatı 15$) satın alabilirsiniz. Yaklaşık 100 TL'ye geliyor ki, bu rakam Türkiye'den de daha ucuza denk geliyor. Kargo ücretini, bizzat satıcıya mesaj atarak öğrendim. FedEX ile almak istemiyorsanız, normal kargo ile de alabiliyorsunuz. Şimdi satıcı arkadaşa tekrar mesaj attım, normal kargonun yanında tâkip numarası verecek mi diye. İlândaki satıcı 477 satışından %100 pozitif yorum almış.

Ekleme : Satıcıdan mesaj geldi. 41$'a, tâkip numaralı ücretsiz kargo ile ürünü alabiliyorsunuz. FedEX seçeneği ile 100 TL'ye gelirken, normal kargo yöntemiyle 73 TL'ye geliyor. Tek dezavantajı, ücretsiz ve tâkip numaralı kargonun FedEX'e göre daha geç gelmesi. 15 günü buluyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eric Cartman. -- 6 Eylül 2011; 14:47:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nuri...

@yyusa

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun, iyi günlerde kullanın.

İmkânınız varsa, uydu alıcınızı HDMI yerine SCART ile televizyona bağlayabilir misiniz ? Nasıl bir görüntü ortaya çıkacak ? Bu televizyonu almayı planlıyorum da, HDMI çıkışı olmayan SCART çıkışlı HD olmayan uydu alıcısı kullanacağım.

Saygılarımla.

Daha 3. 4 gun once eski panelim panasonic in goruntusunde bir bozulma oldugunu farkettim ve esimede bu panel 2 gundur bir garip dedim. Son birkac gundur yeni alacagim panelin arastirmasi icin saatlerce pc basinda oldugumdan is cikisi eve gectigimde tv ye bakmiyorum bile ama bozuklugu farketmistim.sonra baglantiya bakmak geldiginde aklima hdmi ile degil scart ile goruntu aldigimizi gordum. Biri hdmi yerine scart i secmis. Bendeki dsmart dekodere hem hdmi hem Scart bagli ve ikiside altin kaplamali. Scart bagli iken hd goruntuler tam ekrana oturmuyordu hdmi i sectigimde ise tam ekrana oturdu. Ayari vardir mutlaka ama hdmi ile scart goruntu kalite farki ciddiydi.d smarttan once digiturk normal dekoder kullaniyordum ondada goruntu iyiydi yanlis. Hd goruntu izleyecekseniz hdmi i secmelisiniz mutlaka yoksa sd goruntu ise kullaminiz o zaman altin kaplamali scart ilede cok guzel goruntu alirsiniz.
  • dakka 1 gol 1.

servis paneli kurdu ve az önce ekranda 1 adet ölü piksel gördüm.

işin oksa şimdi uğraş dur :((
  • quote:

Orijinalden alıntı: freedom_59

dakka 1 gol 1.

Ürünü nereden almıştınız acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eric Cartman. -- 6 Eylül 2011; 15:41:37 >
  • quote:

quote:

dakka 1 gol 1.

vatan computer

mağazasından.aradım teknik servise yönlerdirdi.teknik servislede görüştüm arıza kaydı oluşturdular.yarın gelip ölü pixelin fotoğrafını çekip samsung a mail atacaklarmış rapor hazırlayıp.ürün bu şekilde çıktı diye.

inşallah çok uğraştırmazlar.teknoloji ye bu kadar düşkün olup benim kadar şanssız olanıda yoktur heralde...
  • quote:

quote:

quote:

dakka 1 gol 1.

vatan computer

mağazasından.aradım teknik servise yönlerdirdi.teknik servislede görüştüm arıza kaydı oluşturdular.yarın gelip ölü pixelin fotoğrafını çekip samsung a mail atacaklarmış rapor hazırlayıp.ürün bu şekilde çıktı diye.

inşallah çok uğraştırmazlar.teknoloji ye bu kadar düşkün olup benim kadar şanssız olanıda yoktur heralde...

Geçmiş olsun hocam. Bizim de başımıza gelebilir, tespit etmek için nasıl bir yöntem uygulamalıyız ? Ben de Vatan Bilgisayar'dan almayı planlıyordum da...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

dakka 1 gol 1.

vatan computer

Geçmiş olsun hocam. Bizim de başımıza gelebilir, tespit etmek için nasıl bir yöntem uygulamalıyız ? Ben de Vatan Bilgisayar'dan almayı planlıyordum da...

usb ye film atıp seyretmeyi planlıyordum.usb yi panele takacağım esnada yaklaşınca sabit bir siyah nokta gördüm.

ve panel kapalıykende belli oluyor.nokta şeklinde siyah.o hücrede hiçbir hareketlilik yok yani2 metreden bakıldığında bile belli olabiliyor.plazmalarda böyle bir sıkıntının az olabileceğini düşünüyordum.kısmet..

inşallah size denk gelmez ama onun dışında panel başarılı
  • Bende de bu tv'den var çok memnunum.
    3D gözlük arayan bana öm atabilir.
  • ürün hiçbir carrrefourSA da yok.. tek tek aradım.. yuh ya:) valla yani 1799 fiyat, %5 de puan 1710 güzelmiş.. ama kısmet değilmiş ne yapalım. beklicez..

not: sadece bi kaç yerde teşhir olarak var.. (o da deforme olmuştur..)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dravdan -- 6 Eylül 2011; 17:30:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dravdan

ürün hiçbir carrrefourSA da yok.. tek tek aradım.. yuh ya:) valla yani 1799 fiyat, %5 de puan 1710 güzelmiş.. ama kısmet değilmiş ne yapalım. beklicez..

carrefoursanın elemanları ilgili ( yada bana öyle denk geldi) yakın olan elinde teşhir olan mağazayya gidip bir konuşun kontrol edin indirim isteyin belki ürün temizdir ve daha iyi fiyatada alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: slicer1

Bende de bu tv'den var çok memnunum.
    3D gözlük arayan bana öm atabilir.

3D gözlükmü satıyorsunuz?

eğer bilgi amaçlıysa söyleidğiniz burdan yazarsanız hepimiz bilgileniriz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dravdan

ürün hiçbir carrrefourSA da yok.. tek tek aradım.. yuh ya:) valla yani 1799 fiyat, %5 de puan 1710 güzelmiş.. ama kısmet değilmiş ne yapalım. beklicez..

carrefoursanın elemanları ilgili ( yada bana öyle denk geldi) yakın olan elinde teşhir olan mağazayya gidip bir konuşun kontrol edin indirim isteyin belki ürün temizdir ve daha iyi fiyatada alabilirsiniz.

indirim yapacaklarını sanmıyorum.. kaldı ki ben bu ürünün yanında ayrıca gw30 panasonic 46 inch ve le-46c750 samsung düşünüyorum? kısmet bakalım hangisini alınacak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dravdan -- 6 Eylül 2011; 17:53:19 >
  • quote:

dakka 1 gol 1.

geçmiş olsun öncelikle, ben servisi çağırmak için telefon açtığımda ölü piksel çıkarsa ne olacak dediğimde samsung 6-7 ölü pikselden sonrasına garanti veriyor demişlerdi ama kesin doğru birşey diyemem tabi, bana gelen servis ekrana 5-10 sn den fazla bile bakmadı ölü piksel testi için, bir ara ben kendim daha detaylı yapayım.
  • Tv nın özelikleri bened bunu alacam.Panasonic st33 den döndüm bende bu tv ye

3D in Full-HD-Auflösung und Multimedianetzwerk

Wenn Sie moderne Fernsehtechnologie mit 3D TV und Multimedia suchen, dann ist der Samsung Plasma PS51D550 aus der TV-Serie 550 genau das Richtige für Sie: Die fortschrittlichen Techniken wie TV-Tuner und die 2D-zu-3D-Konvertierung sind bereits integriert.

Bild- und Tonqualität
    - 3D-Technologie mit 2D- zu 3D-Konvertierung in Full HD zu jeder Zeit
    - 600 Hz Subfield Motion für ruckelfreie Bildwiedergabe auch bei schnellen Bewegungen
    - Brillante Bilderlebnisse mit aktueller 3D-Bildverarbeitungstechnologie
    - SRS Theater Sound für ein hervorragendes Sounderlebnis

Design
    - Samsung Crystal TV - Die ultimative Verschmelzung von Design und Spitzentechnologie

Einfache Bedienbarkeit
    - Eine einzige Fernbedienung für alle über HDMI angeschlossenen Geräte

Vernetzbarkeit
    - Anschlussvielfalt mit 2 USB, 4x HDMI 1.4, Wireless LAN Adapter Unterstützung

Komfort und Ausstattung
    - Integrierter Dual-Tuner für digitales HD-Fernsehen über Kabel / DVB-T
    - Der Drehfuß ermöglicht individuelle Sitzpositionen

- Sensor zur energiesparenden Anpassung an das Umgebungslicht

Bild
    Bildschirmdiagonale (cm) 130
    Bildschirmdiagonale (Zoll) 51
    Maximale Auflösung (Pixel) 1.920 x 1.080
    100-Hertz-Technik Ja

Ton
    Musikleistung (Watt) 2 x 10
    Lautsprecher integriert

Integrierter Tuner
    DVB-T Ja
    DVB-T HDTV Ja
    DVB-S Nein
    DVB-S HDTV Nein
    DVB-C Ja
    DVB-C HDTV Ja
    Analog Ja

Ausstattung
    Festplatte Nein
    Bild im Bild (PiP) Ja
    Zoomfunktion Ja
    Autom. Formatumschaltung Ja
    Autom. Senderinstallation Ja
    Bildschirm-Menü Ja
    Videotext Ja
    3D Ja
    HD ready Ja
    Full HD Ja
    DLNA zertifiziert Ja

TV-Empfangsnormen
    PAL B/G Ja
    PAL I Ja
    NTSC-Wiedergabe (über AV) Ja

Anschlüsse
    Scart 1x
    Video-Farbkomponenten-Eingang (YPbPr / YUV) 1x
    Audio-Eingang Ja
    Digital-Ausgang Optisch Ja
    USB 2x
    HDMI 4x
    PC-Anschluss Ja
    LAN (RJ 45) Ja
    Kopfhörer Ja
    Antennenbuchse Ja
    Common Interface (CI+) Ja
    Speicherkarten-Steckplatz Nein

Aufstellmöglichkeit
    Wandhalterung Optional erhältlich
    Tischfuß Im Lieferumfang

Allgemein
    Fernbedienung Ja
    Farbe schwarz
    Breite (mm) 1.196,8
    Höhe ohne Standfuß (mm) 715,6
    Höhe inkl. Standfuß (mm) 787,4
    Tiefe ohne Standfuß (mm) 57
    Tiefe inkl. Standfuß (mm) 305
  • Birde istanbuldaki genel merkezi aradım.Tüm plazmalar 100Hz dir 50 olma şansı yok dediler.Gene karar sizin tabiki ama bunu bilin dediler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeveloperROCK

quote:

Samsung WIS-09ABGNX DLNA aparatının işe yarayıp yaramadığı, 150 tl olan bu aparat için verdiğim linkten inceleme yapabilirsinizhttp://www.samsungevi.com/diger-Samsung-WIS-09ABGNX-usb-LinkStick-Wireless-LAN-Adaptor.html

hocam hangi carrefoursa da bu indirim ?

Adaptöre o kadar para vermeyin yazık, alternatifi var çalıştığı doğrulanan Rosewill RNX-N1, bunu sipariş edin netten

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?SID=u0t1774596f17fp0dd0c0s701&AID=10440897&PID=1225267&nm_mc=AFC-C8Junction&cm_mmc=AFC-C8Junction-_-cables-_-na-_-na&Item=N82E16833166025
  • quote:

Paneli almak isteyenlerin gözü aydın.

51d550 vatanda 1780 e kampanyada, kaçırmayın.

http://www.vatanbilgisayar.com/televizyon/samsung-ps51d550-3d-full-hd-130cm-plazma-tv,-ultra-clear,1920x1080,-600-hz,-4xhdmi,-usb,-ps51d550/productdetails.aspx?I_ID=54480

carrefour a yakın nerdeyse fiyat:)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.