Şimdi Ara

Samsung 51D550 3D plazma Kullanıcıları (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.737
Cevap
29
Favori
183.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GOXIN

uretici firmalara gore farklilik gosterebiliyor. Yanilmiyorsam Samsung 6dan sonrakiler icin degisim kabul ediyor. Diger firmalarda buna yakin degerleri kabul ediyor. Cok yakindan bakmayinca sorun olmayacaktir arkadaslar. 51inc ekrani zaten min 3-4metreden izlemek lazim. Bu mesafede de ufacik pixeli gormek icinde ona odaklanip bulmaya niyetlenmek gerekir. O kdr ince bakilirsa, daha bircok sorun gorebilirsiniz.

Yyusa, paneli aldin kosene cekildin sende :) hani bizim inceleme ve resimler????

selam GOXIN nasılsın?

hayır çekilmedim yanlız fotograf makinası bende değil şuan ve telefondanda çekmek istemiyorum, makine geldiğinde bol bol çekeceğime emin ol :)

bu soralar eve geç döndüğümden film vs izleyecek zamanda çok olmuyor ama hafta sonu müsait olursam bol bol izleyeceğim,

yanlız hd yayınlarda harika görüntü var, sd yayınıda beğendim, bir önceki plazmam panasonicden bir farkı yok bence,

1080 müzik videoları koydum harika , usb den film nasıl diye baktım sorunsuz açtı ilk denememde,

geçenlerdeki milli maçı izledim ve görüntü gayet akıcıydı herhangi bir sorun yaşamadım büyük ekranda maç izlemenin keyfine vardım,

evde 106 ekran panasonic plazma varken şimdi buna ne gerek varki diyen eşim bile paneli çok beğendi, dizilerini hd izliyor sanki dizinin içindeymişiz gibi oluyor :)

Nuri ; hayırlı olsun arkadaşım eminimki sende çok beğeneceksin.

Arkadaşlar gözlük olayını pek unuttuk haberiniz olsun :)
  • iyi Allaha sukur. Valla ben oncelikle gece ve gunduz aydinliktaki fotolari cok merak ediyorum. Yansima olayi nasil? Ben su anda sehirdisindayim geldigimde son bir arastirma yapip,yeni modeller cikmissa onlari inceleyip, tv isini bitirmek ve projeksiyon olayini arastirmaya baslamak istiyorum.
  • @yyusa

Teşekkür ederim hocam. Daha iyisi sizlerin olsun.

Bugün satın aldım televizyonu. 2 saat içerisinde de yetkili servis geldi ve kurulumu yaptı. 2120 TL ödedim. Televizyon sehpası, bu fiyata dâhil. Peşin olarak ödeyince, indirimli fiyat 2120 TL'ye geldi. Vatan Bilgisayar'dan satın aldım.

Televizyon sehpası :
    http://www.vatanbilgisayar.com/Ask%C4%B1%20Aparatlar%C4%B1%20ve%20Sehbalar/ekia-u5-u5--32%E2%80%99%E2%80%99--50-%E2%80%98%E2%80%99-siyah-rengi-tv-sehpasi/productdetails.aspx?I_ID=52272

Uydu alıcımız yazlıkta olduğu için, SD yayınları test edemedim. 1 TB ve NTFS formatındaki Western Digital markalı taşınabilir disk sürücümü test ettim. Her türlü formatı açtı(.mkv, .m2ts, ...vb.) HD görüntü kusursuz. İnternetten indirmiş olduğum ve Samsung, LG, Panasonic, Sony,...vb. markalara ait olan gerçek 1080p demo videolarda da müthiş görüntüler elde ettim. Açamadığı bazı video formatları oldu(.flv gibi). Pek önemli bir format değil açıkçası.

Karanlıkta test edemedim. Aydınlıkta ise, parlamayı hiç farketmedim. Bazı arkadaşlar, bu konu hakkında fazla yakınmış ama...

Benim de, sizlere birkaç sorum olacaktı :

*Televizyonun arkasında, anten girişi var. Uydu alıcısından gelen anten kablosunu bu girişe bağlayıp, uydu alıcısı olmadan yayınları izleyebilir miyim ?

*3D filmler, Active Shutter özellikli gözlüklerle izlenecekmiş. Half-SBS(Side by Side) olarak mı film bulmamız gerekiyor acaba ?(Gözlük olarak SSG-3100GB modelini önermekteyim.)

*Ucuz ve kullanışlı bir kablosuz ağ adaptörü önerebilir misiniz ? LAN girişini kullanıp, kablo fazlalığı yapmak istemiyorum da...

*Gerçek Bluray(40 GB'ın üzerinde olan filmler) filmlerin izlenmesinde sıkıntı çıkar mı acaba ?

3D gözlük alınca, 3D hakkında da inceleme yapabilirim. Saygılarımla.
  • Evet arkadaslar panelim bugün kuruldu

Öncelikle sizden ricam kullandiginiz resim ayarlarini yazarsaniz kafamizda bir fikir olur buldugunuz en iyi ayari yazin lütfen

Ikinci olarak 20 gb lik m2ts bir film actim ama takiliyor oynatamiyor bunu nasil cözeriz ? Bluray i acmak icin özel bir ayar falan mi var yoksa direk bluray klasörünün icindeki m2ts yi mi aciyoruz m2ts yi actigimizda dedigim gibi takiliyor

Birde yapmamiz gereken bildiginiz özel ayarlar varsa yazarsaniz memnun olurum tesekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tio

Öncelikle herkese selam. Yaklaşık 6 Aydır TV almak için gerek bu forumda gerekse diğer sitelerde gece gündüz tv araştırması yapıyorum. Büyük mağazalarda tek tek tv leri kontrol ediyorum.(bu arada bu sitedeki albani ustanın bütün tavsiyelerinide dikkatle takip ediyorum.) Tam birşeye karar vermişken yeni bir model çıkıyor, eskisinden vazgeçiyorum. Tam samsung 46D8000 alayım derken fiyatından dolayı vazgeçiyorum, tam Lg lw serisinden alayım derken kasa görüntüsü hoşuma gitmiyor, Tam Sharp alayım derken 3d lisini bulamıyorum. derken derken.....6 Ay böyle geçti. En sonunda oturup kendi kendime düşünmeye başladım." Oğlum napıyosun sen kafayımı yedin, Altı üstü bir tv alacaksın, neden bu kadar cebelleşiyorsun" dedim. kendi kendime)))) Sonra "sen nasıl birşey istiyorsun diye sordum kendime: Bana dedi ki: 1- Herşeyden önce çok pahalı olmayacak( tabi bu durum kişiden kişiye değişir. Benim durumum 1500-2500 tl arası. hadi çok zorladım 3000TL.) Bu zamanda teknolojinin sürekli ilerlediği ve çağ atlayıp durduğu bir zaman da fazlası bana müsrif geliyor. 2- Hem SD hemde HD görüntüsü beni yeterince tatmin edecek.( HD bir program izlerken evet ya olay budur diyebileceğim.) 3-Madem bu kadar para verip aldık, o zaman 3D si de mutlaka olacak.( dışa veya içe çıkma, neyse onu göreceğim kardeşim.mağazalarda 46d7000-8000 lerde gördüğüm muhteşem 3d ler kadar belki zevk alamasam da, seyrettikten sonra çok güzel bir meretmiş bu diyebileceğim) 4-Eeee almışken multimedya özellikleride olursa çok iyi olur. Öyle çok fazla cafcaflı bişeye de gerek yok, USB den Divx leri,Mkv leri,3d filmleri sorunsuzca oynatsın yeter. tabi bu arada da altyazı problemi de olmayacak.)) Smartmış ,internetmiş onlar çok fazla önemli değil benim için. 5- Tabikide Ekranı hem salonum için uygun olduğunu düşündüğüm hemde 3d için daha iyi olduğuna karar verdiğim 46" ile 55" arası olacak.

Bütün bu düşüncelerim esnasında karşıma bu plazma çıktı. tabi yine kendi kendime "oğlum plazmayı napacan led ler varken plazmamı alınır, ledler ne kadann parlak, ne kadann az enerji tüketir v.s v.s dedim" derdemez 1.maddede elendim)))). Yine hemen samsungun bu müthişş ))) plazma modeline yöneldim.

Şimdi siz değerli ve bilgili Forum arkadaşlarıma soruyorum? Hata mı yapıyorum?))))

Yeter artık yaa valla kafayı yemek üzereyim. Lütfen beni acizane bilgilendirin veya yönlendirin veya naparsanız yapın ama beni bu kabustan kurtarııııııınnnnnnn. HERKESE SAYGILAR

kimseden cevap gelmeyince gittim samsung 46c750 aldım sonunda. inşallah hayırlı olur
  • ya arkadaslar cok sacma bişey olacak belki de bu televizyonun içerisinde dahili DVB alıcı var diye biliyorum ama arkasında bu antenin gireceği yer yok nasıl cozeceğiz bu işi
  • quote:

Orijinalden alıntı: dravdan

benim olayım 100-300-500-600-1000 hertz olayı değil..
    takıldığım nokta şu?

gw30 panasonicte film bitiş sahnesi ve filmde yer alan kişilerin yazılarının belirmesi ve akabinde yukarıya doğru kayma aşaması akıcı durumdayken, 51d550'de neden titriyor? (ikisi de 600 hertz:)
    ee ne anladım ben 51 inch'den? (görüntü titreyecekse, yazı titreyecekse, 46'ya nazaran ne getirisi var bu durumda 51d550'nin) yanlış anlaşılmasın gw30'u almayı düşündüğüm için değil, sadece şu titreme ve akışkanlık olayına kitlenmiş durumdayım? yoksa denildiği üzere 100 hertz yayın bile yok zaten. bunun yanı sıra her iki cihazın da özellikleri fena sayılmaz. kaldı ki bluray ve hd vs harika gösteriyor iki cihazda ve sd yayınında iyi olacağı kanaatindeyim.
    sadece mkv hususunda panasonic sorun çıkarabiliyor diye duymuştum sanki.. tabi beklentiler çok önemli.. ben 1. derecede bu titreklik ve akıcılık hususuna ve mkv olayına dts olayına ve tv büyüklüğüne önem veriyorum. fakat herşeyi bir arada bulmak takdir edersiniz ki zor..

dipnot: alakasız belki ama dünyada sadece 1 adet 1080P yayın yapan kanal varmış (japonya da)

valla kardeşim ben bu tv yi dört aydır kullanıyorum ve şimdiye kadar en az yüzden fazla dvd,dvix,bluray,sbs3d filmleri izledim ama senin bahsettiğin titremeleri ,ne film izlerken nede filmin yazılarından gördüm,benim kullandığım uydu cihazı vu+duo cihazın içinde hdd var film ve müzikleri onun içine atıyordum sorunsuz her türlü filmi, ama her türlü filmi izliyordum,şimdi ise 1 tb harici hdd aldım teknosadan satan elaman d550 tv nin bu hdd yi açmaz demesine ragmen aldım ve tüm film ve müzikleri şimdi rahatlıkla tv den izliyorum hepsini açıyor ne mkv dinliyor nede bluray,bence sen fazla bu titreme işine kilitlenme bak orda kalmışsın kardeşim...
  • 3d olayına gelince evvela gözlükleri yurt dışı firması olan ebey'dan aldım valla 4 gün içinde geldi şaştım,aldığım gözlükler sg3500 cr 4 tanesini 210 dolara aldım türklirası olarak 357 lira yapmıştı,tavsiye ederim,3d görüntüsüne gelince tabiki her film ve belgesele göre görüntüler değişiyor ama değişmeyen tek şey herkesin hayran kalması..
  • televizyonu 1 haftadır kullanıyorum...gayet memnunum...herşey mükemmel genelde film modunda izliyorum. ayarlarını değiştirmek istemedim. usb den olsun all share ile bilgisayardan olsun birçok film denedim hepsini açıyor. 2tb adaptörlü wd harddsik bilgisayarda takılı onu dahi görüyorum filmleri ordan izliyorum. yalnız tv ye direkt takınca görmedi sanırım içerisinde yüklü olan programdan dolayı.herkese iyi seyirler...

ayrıca hd uydu alıcısı almayı planlıyorum? kullanan var ise görüntü hangisi daha iyi oluyor? şuan aklımda ki marka model vu+solo...yaklasık 600 tl
  • ben dreambox pvr 800 hd kullanıyorum görüntü sd ve hd mükemmel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelhoca -- 12 Eylül 2011; 15:57:33 >
  • BENDE BUGÜN İZMİR YKM İÇİNDEKİ EGEMEN DEN PEŞİN 1900 TL YE ALDIM.YARIN GELİP KURACAKLAR.İNŞALLAH YAZILANLAR GİBİ MEMNUN KALIRIM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kırıkhanlı

3d olayına gelince evvela gözlükleri yurt dışı firması olan ebey'dan aldım valla 4 gün içinde geldi şaştım,aldığım gözlükler sg3500 cr 4 tanesini 210 dolara aldım türklirası olarak 357 lira yapmıştı,tavsiye ederim,3d görüntüsüne gelince tabiki her film ve belgesele göre görüntüler değişiyor ama değişmeyen tek şey herkesin hayran kalması..

gözlükler hayırlı olsun,

3D görüntünün beğenilmesi güzel oldu.

derinlik yada dışa çıkışlarda gayet başarılımı?
  • konuyu belki karıştırıyorum ama teknik bilgisi olan arkadaşlara soruyorum
    ölü pikselin tv kapalıykende gözükmesi normalmi?boşluk şeklinde duruyor calısmadıgı zamanda.belki baska bir sorun olabilir diye soruyorum.nette okadar araştırıyorum daha cevap bulamadım :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: freedom_59

konuyu belki karıştırıyorum ama teknik bilgisi olan arkadaşlara soruyorum
    ölü pikselin tv kapalıykende gözükmesi normalmi?boşluk şeklinde duruyor calısmadıgı zamanda.belki baska bir sorun olabilir diye soruyorum.nette okadar araştırıyorum daha cevap bulamadım :(

Normal hocam malesef
  • "SSG-3100GB" model 3D gözlüğü, eBay'den biraz önce satın aldım. Yaklaşık 41 $(75 TL) tuttu. Geldiği anda, incelemesini yapıp sizinle paylaşacağım.
  • ps3 veya xbox'la kullananlar memnun mu acaba?

bu tv o kadar kampanya gördü almadık, şimdi alalım dedik nerdeyse hiçbiyerde kalmamış kapalı kutu.
    olan yerlerde de 2300 - 2500 civarı fiyat var.
  • 1 Aydir xbox ile kullaniyorum, hic bir sorunla karsilasmadim. Goruntu ve ses basarili, hdmidan bagladim gayet memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheZoner

ps3 veya xbox'la kullananlar memnun mu acaba?

bu tv o kadar kampanya gördü almadık, şimdi alalım dedik nerdeyse hiçbiyerde kalmamış kapalı kutu.
    olan yerlerde de 2300 - 2500 civarı fiyat var.

Burayi takip edin. Kampanyali fiyatlarla satis olursa ve gorursem mutlaka yazarim.

Ben ps3 move yi denedim hicbir sorunla karsilasmadim. Dunku inter ts macinida hd olarak izledim ve cok guzeldi goruntu,akicilik.

Gecenlerde bol bol resim cektim ama resimleri begenmedigimden buraya koymadim.
    2 adet bluray film aldim ps3den hdmi ile baglanip izledim. Goruntude ne bir takilma nede olumsuz birsey olmadi, yanliz notebook umun hdmi cikisi ile panele baglandigim ilk zamanlarda full hd fimlerde hafif titreme olmustu ilk zamanlarda ve bu sorunuda notebook ekran ayarlarindan cozunurluk yukseltme ile cozuldu.

SD yayin guzel
    PS3 basarili
    HD harika

Geriye birtek 3D kaldi.3D yi hala izleyememek ise adami deli ediyor.

Bu arada gecenlerde d smart 3D mac verdi ve gozluksuz olmak o an o kadar kotuyduki anlatamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yyusa -- 15 Eylül 2011; 12:17:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: picassoo

1 Aydir xbox ile kullaniyorum, hic bir sorunla karsilasmadim. Goruntu ve ses basarili, hdmidan bagladim gayet memnunum.

Picassoo sende kinect varmi. Varsa bu panelle harika olurdu heralde. Ben bir ara ps3 u satip kinect almayi dusunmustum ciddi ciddi.
  • picassoo ve yyusa teşekkürler.

Bu tv'nin stoğu piyasada bayağı azaldı. Yeni parti gelmezse o kampanyalı fiyatlara artık zor bulunur gibi.

Ben uzun süre bunun üst modeli olan 51D6900 bekledim ama bir türlü Türkiye'ye getirmediler.
    Teknosa geçen ay internet sitesine ekledi bu ürünü, gelecek diye sevindim ama tekrar kaldırdılar siteden.

Bu fiyata bu boyda bu özellikte 2. bi TV yok gibi, kısmet artık.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.