Şimdi Ara

Samsung 49MU7400 PLS Panel mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
4.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • PLS panel IPS ve VA panele göre nasıl. Bizim burda Mu7400 diye satılan televizyon aslında mu6400 sanırım.
    http://www.displayspecifications.com/en/model/be1eb41 bu sitedeki bütün ebat bilgileri tutuyor. Kasa birebir aynı.

• Samsung üretimli IPS panel, daha iyi izleme açısı ve parlaklık hedefi bulunuyor. IPS panelin kontrast değerlerine sahip. MU7400 (6400) PLS panele sahipse VA kontrastı (S-VA, VA, A-MVA) kontrastı beklememek lazım ;)

http://www.tftcentral.co.uk/articles/panel_technologies.htm

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu tv hakkında hala yeterli bilgi yok.
  • va panel mu7400 aslında mu7400 diye bir model yok yurtdışındaki orjinal mu7000 modelini türkiyede mu7400 olarak satıyorlar sizin dediğiniz pls panel mu6170 modelinde var türkiyede mu7000 diye sattıkları modelde yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben samsunga sordum bu konuyu. Teknik birime ilettiler konuyu. Birkaç gün sonrasında gelen telefonda mu7400ün de pls panel olduğu bilgisi geldi.
  • zkand Z kullanıcısına yanıt
    hocam samsunga sorsanız ku7500 modelinede ku7500 derler ama sökünce içinden ku6500 parçaları çıkıyor :) normalde mu7400 diye bi model yok zaten yurtdışındaki mu7000 i burda mu7400 olarak satıyorlar tv aynı tv..
  • PLS hepsinden daha iyi diye biliyorum. en azından islediğim versus vdieolarından edindiğim izlenim bu yönde. zamanında pls bir monitör araştırmasında karşılaştırmalı videolarını izlemiştim. youtube pls vs ips diye yaz bakalım bişeyler çıkar belki.
  • Forumdan okudum sayfayı bulamadım cepten giriyorum. Mu7000 için demişti. Şu Tv kutusunun sağında ürün menşei yazıyormuş. Çin ise ayrı kore ya da taiwan ise ayrı panel varmış? Mu7400 serisindede var mıdır böyle bir şey?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende samsung 49mu7400 ile 49nu7100 arasında kalmıştım. 7400 2017, 7100 2018 üretimi olmasına rağmen fiyatları aynı ve hatta bazı sielerde 7400 daha pahalı.
    yukarıdada bir arkadaşın değindiği gibi 7400 modeli yurt dışında mu7000 olarak geçiyor. bu sitede karşılaştırmışlar. anladığım kadarı ile 7400 bir tık daha alınası. Ama verdiğim linkten özelliklere bakıp anlayan arkadaşlar değerlendirirse gelecek aramalara fayda sağlar.
  • s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acem_i -- 5 Ekim 2018; 14:23:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acem_i

bende samsung 49mu7400 ile 49nu7100 arasında kalmıştım. 7400 2017, 7100 2018 üretimi olmasına rağmen fiyatları aynı ve hatta bazı sielerde 7400 daha pahalı.
    yukarıdada bir arkadaşın değindiği gibi 7400 modeli yurt dışında mu7000 olarak geçiyor. bu sitede karşılaştırmışlar. anladığım kadarı ile 7400 bir tık daha alınası. Ama verdiğim linkten özelliklere bakıp anlayan arkadaşlar değerlendirirse gelecek aramalara fayda sağlar.
    mu7400 karşılığı yurtdışında 7000 serisi değil yanlış hatırlamıyorsam ha 6400 yada 6470 modeliydi

• PLS panel, bildiğimiz IPS paneldir. Sadece Samsung'un isimlendirmesi bu şekilde.
  • EXcom_Zkko kullanıcısına yanıt
    ips değil hocam ips özelliklerinde samsungun kendi ürettiği bi panel bu samsungun iddasına göre ips panellerden bir tık daha iyiymiş bazı konularda
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Oled ile Amoled; hatta Superamoled ne kadar farklıysa, bu da o kadar farklı. Temelde aynı teknoloji, detayda ufak tefek farklar - o da varsa- olabilir. Zaten Samsung, TV'lerinde sadece kendi panellerini kullanmıyor.

Kısacası, bu TV'yi IPS panel olarak düşünmek gerek.
  • EXcom_Zkko kullanıcısına yanıt
    ''PLS panel, bildiğimiz IPS paneldir.''

hocam bir nevi ips panel gibi düşünebilirsiniz zaten ona alternatif olarak üretilmiş ama yazdığınız şu mesaj doğru değil ondan düzeltme gereği duydum
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Detaylara boğulmak gereksiz hocam.

Kullanılan teknik aynı olduğundan IPS grubunda değerlendiriliyor PLS paneller. E IPS panellerde envai farklı kalitede, farklı parlaklıkta, farklı görüş açısına sahip panele rastlanıyorken, pratikte "PLS panelli TV'ler IPS panellilerden kesin olarak daha iyidir" gibi bir sonuca ulaşılamayacağı ortada.

O bakımdan TV alırken PLS-IPS farkını rahatlıkla gözardı edebiliriz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.