Şimdi Ara

Samsung 46ES6140 vs 46ES7000 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
17.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ender123

quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Fırtına

Genelde iyi yorumlar var. tam isabet tv yani. sağdece 60xx SD,3D olduğu söyleniyor okadar.1080 3d değilde 720 3d yani. 6000de var, 6500 ü bilmiyorum.

D6 serilerinde (2011 model) 3D görüntüleri 1920x1080 yerine :

1920/2=960
    1080/2= 540

yani 960x540 şeklinde , bir başka deyişle çeyrek 1080p şeklinde veriyordu. 2D modunda sorun yok 1920x1080P görüntü veriyor. Tvye bağladığınız cihaz ne olursa olsun 3D modunda bu durum değişmiyor ve çözünürülük düşmesine bağlı olarak görüntü kalitesi düşüyordu.

ES6 serilerinde (2012 model) , bu sorunun olmadığını yabancı forumlarda yazan kullanıcılar oldu. Yine de her model için denemekte fayda var.

https://store.donanimhaber.com/80/62/a1/8062a12564a6146a5a0ebfd69410d856.jpg
    http://www.worldserve.de/projects/samsung/Testbild-3D.mpo

dosyalarını usb belleğe kopyalayıp tvden oynatın.

Samsung 46ES6140 vs 46ES7000

Eğer 3D modunda aşağıdaki şekilde yazılar net okunuyorsa sorun yok ve 1080p 3D görüntü çıkışı verebiliyor demektir.

Eğer 3D modunda aşağıdaki şekilde yazılar bulanık ve okunmuyorsa sorun var ve 1080p 3D görüntü çıkışı vermiyor demektir.

==========================================

Sorunsuz duruma örnek

==========================================

Sorunlu duruma örnek

Selamlar. es6140 aldım görüntüleri tv den oynattım. gayet güzel. 3d etkiside var. Testbild-3D.mpo lu dosyada 3d olarak da gösteriyor. gayet güzel bir tv. ayrıcalıklı. kumandası beni pek tatmin etmedi ama olsun.

• 46ES6140 televizyonunu alıp iki gün kullandıktan sonra iade edip, daha sonra 46ES7000 modelini alıp, yine bir kaç gündür kullanan birisi olarak yorumlarım şöyle:

6140 serisinin görüntü kalitesi kesinlikle iyi değil, ve hafif bir sis tabakası şeklinde soluk bir görüntüsü var. İstediğiniz kadar ayarlarla oynayın sonuç değişmiyor.
    Görüntüde kalite arayanların, renklerdeki grileşmeden rahatsız olanların kesinlikle uzak durması gereken bir TV.
    Bunu sadece evime gelen 6140 TV'den değil, daha sonra (acaba bana gelende bir sorun mu vardır diyip) birkaç Teknosa bayisi gezip gözlemleyen birisi olarak söylüyorum.
    Bu TV'nin görüntü kalitesin "cam gibi, süper" diyen arkadaşların 7000-8000 serisinin görüntü kalitesine bir bakmalarını tavsiye ederim. Cam ile puslu cam arasındaki farkı görmüş olursunuz.

Gelelim 46ES7000 serisine, bu TV muhteşem, renkler canlı, sislenme/puslanma yok, siyahlar siyah. Aradaki görüntü farkı herkesin ilk bakışta anlayacağı düzeyde. Öyle uzman falan olmaya gerek yok. İsterseniz iki TV'yi yanyana görebileceğiniz bir mağazada test edin. Bana hak vereceksiniz. Fakat iki tv arasında da epey bir fiyat farkı var. Bu fiyat farkına değer mi derseniz. Bence değer. Bütçemi zorladı ama içim rahat. Sonuçta en az 6, 7 yıl kullanmayı düşünüyorum.

Ses ve elle kumanda kısmını günlük hayatımda pek kullanamadım. Daha yeni aldığım için sadece inceleme aşamasındayım.
    Ama TV'yi kapatma/açmada ses komutları sorunsuz çalışıyor. Elle kumanda ise düşündüğümden başarılı.

Sonuç olarak, 46ES6140 almayın diyemem, "benim için görüntü kalitesi çok önemli değil, idare etsin yeter, browser olsun, wifi olsun, 3D olsun, 46 inch olsun, bütçem sınırlı" diyenler için üretilmiş bir TV. Herkesin TV'den aradığı özellikler farklı sonuçta. Ama görüntüde biraz kalite arayanları tatmin edemeyen bir cihaz onu da belirtmek gerekiyor.
    Uzak durması gereken TV kullanıcı kitlesinin başında ise daha önce parlak panel kullanmış olanlar yer alıyor. Parlak panelden sonra mat ekran kesinlikle tatmin edici olmuyor.

• Merhaba;
    Arkadaşlar evlendiğimde aldığım 82 ekran tüplü tv kullanırken, 1 ay önce indirime girdiği için samsung 46es7000 aldım. Televizyonlardan pek anlamam ama merak ettiğim birkaç konu var. eğer bilgi olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim.
    Arkadaşlar bu tv'den genel olarak memnunum ama;
    1-kendi kendine içindeki uygulamalara veya internete giriyor.
    2-kendi kendine sesi açıyor veya kapatıyor.
    3-ara sıra kendi kendine açılıyor.
    4-altta kayan yazıları genel anlamda bulanık veya birbirine girmiş gösteriyor.
    5-üst taraftan azda olsa ışık sızması yapıyor. bunları yaşayan arkadaşlar varmı?
    bu arada unutmadan d-smart normal receiver kullnıyorum.
    yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: goksuokan

Merhaba;
    Arkadaşlar evlendiğimde aldığım 82 ekran tüplü tv kullanırken, 1 ay önce indirime girdiği için samsung 46es7000 aldım. Televizyonlardan pek anlamam ama merak ettiğim birkaç konu var. eğer bilgi olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim.
    Arkadaşlar bu tv'den genel olarak memnunum ama;
    1-kendi kendine içindeki uygulamalara veya internete giriyor.
    2-kendi kendine sesi açıyor veya kapatıyor.
    3-ara sıra kendi kendine açılıyor.
    4-altta kayan yazıları genel anlamda bulanık veya birbirine girmiş gösteriyor.
    5-üst taraftan azda olsa ışık sızması yapıyor. bunları yaşayan arkadaşlar varmı?
    bu arada unutmadan d-smart normal receiver kullnıyorum.
    yardımcı olursanız sevinirim.

Aynı TV'den bende de var. Ben de Dsmart kullanıyorum.
    Ama bahsettiğiniz problemler bende yok.

Belki nedeni şu olabilir.
    Ses tanıma özelliği açık olduğu için ortamdaki sesleri dinleyip,
    kafasına göre uygulama açıyor ya da ses değiştiriyor olabilir.

Ses tanıma özelliğini kapatıp bir deneyin. Menu->Sistem->Sesle ve Hareketle kumanda->Sesle kumanda->kapalı
    Işık sızması olabilecek bir durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: BManTR

46ES6140 televizyonunu alıp iki gün kullandıktan sonra iade edip, daha sonra 46ES7000 modelini alıp, yine bir kaç gündür kullanan birisi olarak yorumlarım şöyle:

6140 serisinin görüntü kalitesi kesinlikle iyi değil, ve hafif bir sis tabakası şeklinde soluk bir görüntüsü var. İstediğiniz kadar ayarlarla oynayın sonuç değişmiyor.
    Görüntüde kalite arayanların, renklerdeki grileşmeden rahatsız olanların kesinlikle uzak durması gereken bir TV.
    Bunu sadece evime gelen 6140 TV'den değil, daha sonra (acaba bana gelende bir sorun mu vardır diyip) birkaç Teknosa bayisi gezip gözlemleyen birisi olarak söylüyorum.
    Bu TV'nin görüntü kalitesin "cam gibi, süper" diyen arkadaşların 7000-8000 serisinin görüntü kalitesine bir bakmalarını tavsiye ederim. Cam ile puslu cam arasındaki farkı görmüş olursunuz.

Gelelim 46ES7000 serisine, bu TV muhteşem, renkler canlı, sislenme/puslanma yok, siyahlar siyah. Aradaki görüntü farkı herkesin ilk bakışta anlayacağı düzeyde. Öyle uzman falan olmaya gerek yok. İsterseniz iki TV'yi yanyana görebileceğiniz bir mağazada test edin. Bana hak vereceksiniz. Fakat iki tv arasında da epey bir fiyat farkı var. Bu fiyat farkına değer mi derseniz. Bence değer. Bütçemi zorladı ama içim rahat. Sonuçta en az 6, 7 yıl kullanmayı düşünüyorum.

Ses ve elle kumanda kısmını günlük hayatımda pek kullanamadım. Daha yeni aldığım için sadece inceleme aşamasındayım.
    Ama TV'yi kapatma/açmada ses komutları sorunsuz çalışıyor. Elle kumanda ise düşündüğümden başarılı.

Sonuç olarak, 46ES6140 almayın diyemem, "benim için görüntü kalitesi çok önemli değil, idare etsin yeter, browser olsun, wifi olsun, 3D olsun, 46 inch olsun, bütçem sınırlı" diyenler için üretilmiş bir TV. Herkesin TV'den aradığı özellikler farklı sonuçta. Ama görüntüde biraz kalite arayanları tatmin edemeyen bir cihaz onu da belirtmek gerekiyor.
    Uzak durması gereken TV kullanıcı kitlesinin başında ise daha önce parlak panel kullanmış olanlar yer alıyor. Parlak panelden sonra mat ekran kesinlikle tatmin edici olmuyor.

negatif yorum alert baya bi olumlu yorum okumuşken bu yorumları görmek iyi olmadı tam da alma arifesindeyken

• quote:

Orijinalden alıntı: maestro_34

quote:

46ES6140 televizyonunu alıp iki gün kullandıktan sonra iade edip, daha sonra 46ES7000 modelini alıp, yine bir kaç gündür kullanan birisi olarak yorumlarım şöyle:

negatif yorum alert baya bi olumlu yorum okumuşken bu yorumları görmek iyi olmadı tam da alma arifesindeyken

Ben de olumlu yorumlar üzerine 6140 almıştım.
    Tavsiyem ben dahil yorumları fazla dikkate almamanız.

Gidin bir teknosa bayisine görüntüsünü dikkatlice inceleyin.
    İmkanınız varsa iki Tv'nin görüntüsünü karşılaştırın.
    Arada ciddi fark göremiyorsanız, bütçeniz sınırlıysa ya da 6140'ın görüntüsü hoşunuza gittiyse
    alın. Görüntü kalitesini beğenme durumu kişiden kişiye değişiyor. Özellikle daha önce kullandığınız
    TV çok önemli. Beğenme durumu biraz da buna bağlı.
    Tüplü TV kullanan bir kişi bu TV'yi mükemmel diye tanımlarken, daha önce parlak ekran kaliteli TV kullanmış
    bir kişi çok kötü bulabilir. Alışkanlılarla alakalı biraz.

Ben tembellik yapıp, yapılan yorumlar üzerine, fiyatı da hesaplı olduğu için gözüm kapalı almıştım.
    Ama değiştirmek durumunda kaldım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: maestro_34

quote:

Ben de olumlu yorumlar üzerine 6140 almıştım.
    Tavsiyem ben dahil yorumları fazla dikkate almamanız.

Gidin bir teknosa bayisine görüntüsünü dikkatlice inceleyin.
    İmkanınız varsa iki Tv'nin görüntüsünü karşılaştırın.
    Arada ciddi fark göremiyorsanız, bütçeniz sınırlıysa ya da 6140'ın görüntüsü hoşunuza gittiyse
    alın. Görüntü kalitesini beğenme durumu kişiden kişiye değişiyor. Özellikle daha önce kullandığınız
    TV çok önemli. Beğenme durumu biraz da buna bağlı.
    Tüplü TV kullanan bir kişi bu TV'yi mükemmel diye tanımlarken, daha önce parlak ekran kaliteli TV kullanmış
    bir kişi çok kötü bulabilir. Alışkanlılarla alakalı biraz.

Ben tembellik yapıp, yapılan yorumlar üzerine, fiyatı da hesaplı olduğu için gözüm kapalı almıştım.
    Ama değiştirmek durumunda kaldım.

dediklerinize tamamen katılıyorum. ama örneğin teknosada bütün tvler farklı yerlerde duruyor ve hepsinde full hd video yayını usbden, doğal olarak ekran iyi midir değil midir anlaşılmıyor. ancak satın alıp günlük kullanan kişilerin yorumları bu durumda daha da önem kazanıyor.

• merhaba teknosa mağazasında 2 üründe yan yana izlem şansım oldu bariz şekilde 46ES7000 gözle görülür fark var renk ve arka ışık çok başarılı eşim bile görüntüyle işi olmamasına rağmen görüntü farkını şaşırdı hafta sonu turuncu indirimi olabilirmiş 2999 tl arayacaklar. aslından bende 46ES6140 almaya gitmiştim ama vazgeçtim 7 seri her yönü ile üst seviyede bir tv
    (bu arada bende 46lg660s vardı berbat bir tv hemen elden çıkardım )
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknoloji16

quote:

Orijinalden alıntı: ltekbas

size şunu söyliyim;

2 üründe kullanılan panel aynıdır, 100hz ten fazla panel olamıyor, o yazılan 600-800hz gibi değerler ürünün üstündeki chip ten dolayıdır. 2ürününde paneli aynıdır, 46" 100hz 3D panel.

es7000 serisinin fiyatının bu kadar yüksek olmasının nedeni, üzerinde ses, el kontrolu ve yüz tanıma özelliklerinin olmasıdır.

Tv'lerin üzerindeki uydu alıcısına sanırım digitürk ise veya dsmart ise onların bir aparatını takarak çalışıyor, o aparat olmadan çalışmıyor diye biliyorum. (kartı içine koyacağınız bir cihaz)

Eğer Samsung'un göz boyuyan smart interraction özelliğini kullanmak isterseniz es7000 alın yoksa, es6140 sizi her şekillde tatmin eder.

arkadaşım yanlış bilgilendirme 46es7000 de bulunan panel orjinalde 200 hz dir.. 800 HZ EKADAR yazılımla çıkmatadır.. yani orjinali 200 hz.. Soran arkadaşa şöyle izah edeyim 46d6000 ile 46d7000 arasında ne fark varsa bundada aynı şekil.. bunda artı olarak kamera sesli kontrol çift kumanda ve ırbalster mevcut diğerinde yok... birde es7000 deki 3d derinliği piyasadaki hiç bi üründe yok.

Aynen kardeş katılıyorum bendede es7000 var harika bir 3d görüntüsü var

• Tabiki 46es7000.gerisi bence bos kelimeler.parasina kiyip alinmali derim.fakat servis bana dahili uydu icin kurma teklifinde bulunmadi,benimde belki dalginliktan olsa gerek sorma sansimda olmadi.neler yapmam gerektigi konusunda yardimci olabilir misiniz?
  • 46 es 70000 ile 46pfl 7007 arasında ne fark var hangisi daha iyi hem hd hemde sd yayınlarda daha iyi görüntüsü var bilen varmı
  • bende samsung 46es6140 almayı dusunuyorum fiyatı bütceme göre uygun ancak sikayetm var.com a yazılan bir sorun aklımı karıstırdı bence 3d kullanmak isteyenler için önemli bir sorun

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1248507/samsung-led-tv-039lerde-sorun-var
  • mrb 6140 modeli aldım hd kanallarda görüntü süper ancak sd görüntülerde netlik yok nasıl bir çözüm bulabilirim. 1.4 lük hdmi kablo alsam çok farkedermi? ekran ayarlarındamıdır. sd görüntü iyi diyenler ekran değerlerinin yazabilirmi?
  • Hortlatmak gibi olmasın ikinci eli 1100 liraya alınır mı 46 inch bu alet?

edit: 6140 modeli için soruyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engunaydin -- 5 Kasım 2016; 23:28:39 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.