Şimdi Ara

>> Samsung 32D550 Lcd Full HD / ( Kullanıcıları Ana Konu) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
3
Favori
15.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ayrıca usb ye atmak için full HD film nerden indirebilirim ?
  • Öncelikle hayırlı olsun. Elbette ürünü kendin kurabilirsin. Fakat ürünün kutusunu ilk olarak servisin açması her zman en güvenli yoldur bence. Ayrıca kurulum sırası istenmedik kazalara karşı servisin montaj yapması bence daha güvenli :)

Pixel testini servisin yanında yapmayı unutma.

HD film yada belgeseli kotalı internet kullanıyorsan indirmeni tavsiye etmem :D Yok illa indireceğim diyorsanhttp://www.hdfilmindir.gen.tr/ dan indirebilirsin.

İyi Forumlar
  • Bilgiler için teşekkürler.
  • servis gelip kurulum yaparken görüntü ayarlarını değiştiriyor. fakat benim tv değiştirildi ve yeni gelen elemanlar kurulum yaparken ayarları değiştirmedi. şu anda çok parlak. tvdeki görüntü ayarlarını biri yazabilir mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurkan1985 -- 18 Ocak 2012; 18:29:47 >
  • Menü ===> Resim Modu===> Arka ışık seçeneğini seçiyorsun. Oradan ayarla... Ben karanlık odada kullanıyorum. 10 seviye bana yetiyor. Kendine göre ayarlarsın. İyi Forumlar.
  • Merhaba bende 1 aydır kullanıyorum vestel uydu alıcısı yüzünden yayınlar biraz kalitesiz sd kalitesinden bile düşük gibi ama büyük ihtimal scart kablomdan kaynaklanıyor diye düşünüyorum.
    Tv nin sesi ve paneli hoşuma gitti.Çerçevesi de güzel kaliteli.
    Ethernet olayını client modunda çalışan bir accesspoint ile çözmeyi düşünüyorum.Bir ara deneyeceğim.

Onun haricinde tv nin üzerindeki dokunmatik tuşların ışığı gündüz yansın istiyorum ama bir türlü başaramadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o tuslarin isigi mi var?
  • altyazı görüyor mu deneyen oldu mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: OGUZHAN432

Merhaba bende 1 aydır kullanıyorum vestel uydu alıcısı yüzünden yayınlar biraz kalitesiz sd kalitesinden bile düşük gibi ama büyük ihtimal scart kablomdan kaynaklanıyor diye düşünüyorum.
    Ethernet olayını client modunda çalışan bir accesspoint ile çözmeyi düşünüyorum.Bir ara deneyeceğim.

Onun haricinde tv nin üzerindeki dokunmatik tuşların ışığı gündüz yansın istiyorum ama bir türlü başaramadım.

Tuşlarında ışık yanma durumu var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: H.SAHİN

quote:

Orijinalden alıntı: OGUZHAN432

Merhaba bende 1 aydır kullanıyorum vestel uydu alıcısı yüzünden yayınlar biraz kalitesiz sd kalitesinden bile düşük gibi ama büyük ihtimal scart kablomdan kaynaklanıyor diye düşünüyorum.

Tuşlarında ışık yanma durumu var mı?

Şimdi gece karanlık ortamda film izlerken dikkat dağıtır göz alır aydınlatma bencede gereksiz fakat

Tv nin üzerinde koyulan o tuşlar dokunmatik olduğu için ve üzerine silik bir şekilde yazıldığı için hafif loş bir ortamda tv yi oradan kullanmak imkansız oluyor.Adam gibi ışık olacakki anca göresiniz.madem böyle niye oraya düğme koyuyorsun hadi koydun üzerindeki sembolleri beyaz yazıyla felan yaz.

Ben menülerini felan kurcaladım bayağı bir uğraştım ama bir türlü bulamadım sonrada aydınlatma yok felan diye düşündüm.Belki vardır umuduyla buraya sordum:-)

• Soruna yada daha doğrusu hoşuna gitmeyen duruma şöyle bir yaklaşımda bulunma istiyorum. Cep telefonundaki tuşlarda bulunan harf kümesini ezbere biliyorsun. "2=abc 3=def gibi..." telefona bakmadan mesaj çekebiliyorsun. toplamda 7 tane dokunma algılama noktası olan bir panelde eminimki hangisinin nerede olduğunu bulabilirsin :) Ayrıca unutma ki bu cihazın çerçevesinde tek bir ışık bile yok. Monitör olarak değilde TV olarak düşünülen ve üretilen bu üründe amaç kullanıcının tüm dikkatini ekrana toplamak. Ekrandakini bize en iyi dikkat yoğunluğunda izletmek. Kendi fikrimi yazmam gerekirse ben görüntünün altında çerçevede yanan ışıkları hiç sevmem. Çünkü sürekli gözün istemese de oraya takılır. Dikkatin bozulur. Ayrıca LCD nin kumandasının başına birşey mi geldide sen oradaki dokunmatik paneli kullanmak istiyorsun ? :)

İyi Forumlar
  • bugün İstanbul forumdaki saturn den 879 tl ye satın aldım. Almak isteyen arkadşlar kampanya devam etmekte bir kaç günlüğüne :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Holybold

Soruna yada daha doğrusu hoşuna gitmeyen duruma şöyle bir yaklaşımda bulunma istiyorum. Cep telefonundaki tuşlarda bulunan harf kümesini ezbere biliyorsun. "2=abc 3=def gibi..." telefona bakmadan mesaj çekebiliyorsun. toplamda 7 tane dokunma algılama noktası olan bir panelde eminimki hangisinin nerede olduğunu bulabilirsin :) Ayrıca unutma ki bu cihazın çerçevesinde tek bir ışık bile yok. Monitör olarak değilde TV olarak düşünülen ve üretilen bu üründe amaç kullanıcının tüm dikkatini ekrana toplamak. Ekrandakini bize en iyi dikkat yoğunluğunda izletmek. Kendi fikrimi yazmam gerekirse ben görüntünün altında çerçevede yanan ışıkları hiç sevmem. Çünkü sürekli gözün istemese de oraya takılır. Dikkatin bozulur. Ayrıca LCD nin kumandasının başına birşey mi geldide sen oradaki dokunmatik paneli kullanmak istiyorsun ? :)

İyi Forumlar

Cevap için teşekkür ederim.Bende aynı sizin gibi düşünüyorum.Tv nin paneli vs zaten buna göre tasarlanmış.Ama bence o tuşlar oraya konulmussa bence gerektiğinde yanabilmeli çünkü diğer türlü ha tuş yapmışlar ha yapmamışlar bir farkı olmuyor.

Geçen hatta bi beko lcd tv gördüm mesela o kısmı kırmızı ledlerle hafifçe aydınlatılmıştı.Açıkcası bence opsiyonel bir şeçenek konularak aydınlatma eklenebilirmiş.Zaten çok önemli bir şey değil ayda 5-10 kere anca kullanılan bir kısım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OGUZHAN432 -- 5 Şubat 2012; 0:32:38 >

• bende vatan dan 32d550 alan şanslı kişlerden biriyim :)
    yanlız benim sorunum güncelleme yapamadım,sevmedigim özelligi usb den çıkarıp takınca kaldıgın yerden filmi oynatmıyor oysaki bütün samsung modellerinde bu özellik var.acaba sizdede aynı sorun varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat288

bende vatan dan 32d550 alan şanslı kişlerden biriyim :)
    yanlız benim sorunum güncelleme yapamadım,sevmedigim özelligi usb den çıkarıp takınca kaldıgın yerden filmi oynatmıyor oysaki bütün samsung modellerinde bu özellik var.acaba sizdede aynı sorun varmı?

acaba sizde bu problemler yokmu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şebboy

altyazı görüyor mu deneyen oldu mu

Haftasonu TeknoSA turuncu indirimiyle 799TL'ye aldım...
    Servis kurulumunu beklemedim kutuda hasar falan olmadığını görünce direkt açıp 10dk'da yaptım kurulumunu...
    Altyazı olayını divx filmlerde denedim.
    Sorunsuz ve Türkçe karakter sorunu da yok, altyazı senkronizasyonu bile yapabiliyorsunuz kumanda kullanarak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntquartex -- 28 Şubat 2012; 21:41:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ntquartex

quote:

Orijinalden alıntı: Şebboy

altyazı görüyor mu deneyen oldu mu

Haftasonu TeknoSA turuncu indirimiyle 799TL'ye aldım...
    Servis kurulumunu beklemedim kutuda hasar falan olmadığını görünce direkt açıp 10dk'da yaptım kurulumunu...
    Altyazı olayını divx filmlerde denedim.
    Sorunsuz ve Türkçe karakter sorunu da yok, altyazı senkronizasyonu bile yapabiliyorsunuz kumanda kullanarak...

hayırlı olsun,
    bende turuncu indirimden aldım, duvara askı aparatıyla beraber.
    servis hem askı aparatını hemde tv kurulumunu ücretsiz yaptı ve garanti belgelerini imzaladılar.
    garanti şartlarının geçerli olabilmesi için servisin kurması gerekiyor diye biliyorum.
    umarım sizin açınızdan bir sıkıntı olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Holybold

Bazı kullanıcılar tarafından TV nin internet özelliği olduğu sanılmakta. İnternet'e sadece kendi yazılımını yükseltmek için bağlanabilen bir cihazdır bu. Arkasındaki Ethernet giriş yuvasını görüpte sakın yanılgıya düşmeyin. Bu giriş """"ALLSHARE"""" özelliğini kullanabilmeniz içindir. aşağıda bu özelliği ve nasıl kullanabileceğinizi okuyabilirsiniz.

Samsung AllShare (DLNA) Nedir ? Nasıl Kullanılır !

Samsung Allshare (DLNA) bilgisayar, cep telefonu gibi cihazlarınızdaki resim, film ve müzik dosyalarını TV ekranında izlemenizi sağlar.

Öncelikle TV’nizin ethernet çıkışını ethernet kablosu ile kablolu veya wireless modeminize bağlayın.

Laptop’unuzdan yada PC nizdenhttp://www.samsung.com/global/allshare/pcsw/index.html sitesinden Download kısmından Allshare programı bilgisayara indirin. Kurulum ile birlikte Bilgisayar ve TV birbirini görür.

Böylece bilgisayarınızdan paylaştırdığınız video, film ve müzik dosya veya klasörlerini TV den TV kumandası ile ilgili dosya üzerine gelip görüntülüyebilirsiniz.

TV den görüntülerken kumandadaki source (Bağlantılardan) Allshare e girerek görüntüleyebilirsiniz.

Eğer TV nizi wireless modeminize kablosuz bağlamak isterseniz SAMSUNG WIS09ABGNX wireless dongle almanız gerekli.

Bu arada bağlantı sırasında Tvden bilgisayarınızdaki film veya müzikleri dinlerken bilgisayarınızda her türlü işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yani siz film izlerken bilgisayarda diğer bir kişi oyun oynayabilir !

Allshare gerçekten çok güzel…

Ama unutmayın Allshare ile paylaşılan bilgisayardaki dosyalar. Yani ekrandaki bir görüntüyü paylaştıramazsınız. Açarsak, diyelim youtube ta bir video izliyorsunuz. Bunu TV de direkt olarak göstermez. Öncelikle o videoyu indirmeniz ve o dosyayı paylaşıma açmanız gerekli. Eğer direkt ekrandaki görüntüyü kullanmak isterseniz Bilgisayarınızı HDMI kablo ile TV ye bağlayarak TV’nizi monitör olarak kullanmanız gerekli.

Yanlız şunu da belitmeden geçemeyeceğim. Fotoğraflarınızı Allshare ile paylaştırıp izlerken TV deki çözünürlüğü ile HDMI kablo takarak izlemeniz arasında çözünürlük farkı var. HDMI kablo ile daha net ve parlak bir görüntü elde ediyorsunuz…

Cep telefonundan telefonunuzda menüde “Allshare” yazılı bir bağlantı olmalı, bu da sanırım sadece samsung cep telefonlarında mevcut. ondan sonra kolaylıkla bağlanabileceğinizi düşünüyorum…

Umarım bilgiler işinize yarar.

İyi Forumlar.

TP link in usb dongle var bende,
    taksam allshare özelliğini kullanabilir miyim acaba?
    kendi başıma iş yapıp tv yi bozmak istemiyorum.

• tvyi 1 2 aydır kullanıyorum 1 adet ölüpiksel çıktı servise bildirmeli miyim? 5 adete kadar birşey yapmadıklarını biliyorum ama...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.