Şimdi Ara

Samsung 250 gb HDD (Harddisk)imden Tık Tık diye ses geliyor ve açılmıyor sebebi??

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
33.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar samsun 250gb hdd den tık tık diye ses geliyor bu 10. harddiskim oldu hepsinde garanti verdi ama bunda garanti bana garanti dışı diye verdi. sebebi ne olabilir öncede hard diskimden sanki birşey sürter gibi sesler gelip garantiye verdiğim çok oldu sizin başınıza geldimi bilmiyorum buna benzer bir ahrddiskimden yine böyle ses geliyordu açtım içini baktım gözünü hareket ettiren mıknatısta ngeliyordu çarpıyordu kenara yani gözü oynatmaya yaran parçadan geliyor bu 250 garanti dışı kaldı bende ortada akldım 3 ay olmuştu alalı beni oyaladılar hdd 5 ay sonra elime geçti tabi tüketici haklarıan baş vuramadım çünkü elimde hddyi verdiğime dair hiç bir belge yok kargo kağıdı bile yok bunu sabırla okuyan ve bi fikri olan arakdaşlarıma şimdiden teşekkür ederim forumda araştırdım tık tık diye ses gelen bi başlık açan yokmuş : )

• kardeş markası nedir ?
    bu arada aldığın bir ürün çalışmıyorsa garanti onu değiştirmek zorunda
    hele hele hddden tık tık ses geliyorsa kafadan bozuk olduğu için sen müdahale etmediysen değiştirmek zorundalar
    marka nedir?
    nerede ikamet erdiyorsun ?
    hallederiz olmassa.
  • bende seagate 160 gb almıştım harici kullanmak için.aynen dediğin gibi ses geliyordu tık tık diye sanki dönerken birşey çarpıyormuş gibi.verdim aldığım firmaya kullanızı hatası olabilir dediler.güya ben düşürmüşüm falan.sonra gönderdiler ithalatçı firmaya hdd arızalıymış değiştirdiler ama samsung aldım sorunsuz.
  • garantiye gönder alırlar fakat cıkartırken pimleri bile yamulsa geri gönderiirler kullanıcı hatası diye dikkaat et
  • seagate ise doğaldır
  • kafa sorunu Datalarını istiyosan bize uğra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilsemki06 -- 28 Ekim 2007; 19:58:23 >
  • geçmiş olsun
  • Arkadaşlar bu sorunu bende yaşadım.. Yalnız benim önceden hiçbir sorun yoktu.. harddisk birden bire gitti.. ikinci harddisk i kullanıyorum şimdi.. içindeki dosyalarımı alamadan gitti ona kıl oldum.. dosyalarımı almak istiyorum.. plak aynı model harddisk bulup aktarılabiliyormuş.. bu işi yapan firmalara baktım internetten çok uçuk fiyatlar istiyorlar.. ayrıcada güvenmiyorum pek.. 200 dolara kadar para isteyenler var.. bu konuda yardım edebilecek bir arkadaş var mı?..
  • ben de kafa sorunu yaşıyorum hdd de.
    tık tık diyor başka bişey yok. ve hiçbir şekilde hdd ye ulaşamadım. biosta ve aygıt yöneticisinde görünüyor ama ulaşılamıyor.
    içinde verilerim vardı kurtarabilsem sevineceğim.
  • arkadaşım bende de aynı sorun var. hdd dem sagate 160 GB. Bigün bilgisayarı açtım baktım tık tık ses geliyo. Bilgisyar windowsa geçti ama çok yavaştı başlat menüsüsnü açarken bile çok zorlanıyodu. Video izleyemiyordum. videoyu açtığımda hdd çıldırmış gibi ses çıkartıp bilgisayar donuyodu. sonra o sorun gitti. şimdi vindows normal ama sade internet müzik film falan. Hiç bir şekilde oyun açamıyorum. Mostwanted carbon sanandreas falan böyle oyunları açınca hdd den çılgınca sesler geliyo ve bilgisayar donuyorr. bilgisayarı toplama almıştım, 2 yıl geçen ocakta bitti. ama arkadaşlardan bazılar hdd 5 yıl garantili diyor ama pek inanmadım. öyle bi durum varmı. varsa hemen göndericem. 2 haftadır çok çektirdi bu lanet şey bana...

eğer bi çözümü varsada lütfen yazın.

hepinizin emeğine sağlık.....

• kardeşimde 1 yıllık samsung 160 gb hdd var aynı sorun onda da var . kullandığım hdd ler içinde birtek beni maxtor üzmedi 2 tane kullandım 2 side sorunsuzdu.
  • Bu sorunu yaşayan arkadaşlar forumu biraz araştırırsanız birisinin anakart bios güncellemesinden sonra bpoyle bi sorunla karsılastıgını hatırlıyorum.Bi bakın belki derdinizin devası ordadır
  • benim ilk pc yi başlatırken tık tık sesler geliyo ve çok yavaş açılıyo windows hatta bazen disk okuma hatası falan filan bişeler diyo restart atıyorum bu tık tık sesler 5 dk devam ediyo sonra düzeliyo normale dönüyor herşey :S şuan yeni açtım hala tık tık ötüyo mesela 2 dk sonra düzelir :S bu iyi bişey değil heralde
  • normal dışı mekanik ses geliyorsa harddisk kesin sorunlu demektir. Çare: Garantisi bitmedi ise garanti, diğerinde yenisini almak.
    Ben bad sektüöe çıkan harddiskimi garantiye gönderdim. Bana iki defa bu şekilde ses çıkaran yeni harddisk gönderdiler. Nihayetinde üçüncüsü sorunsuz çıktı. Garantiden gelen yeni harddiske bile bu olabiliyor.
  • benim kasamdan da arasıra tık tık diye ses geliyor ve kilitleniyor ben işlemciden sanıyordum çünkü samsung 160 gb hdd garantiden değişip geleli 2 ay oluyor, hdd yeni diye ondan olabileceğini hiç düşünmemiştim. bende garanti bitmeden hemen bir daha göndereyim garantiye az birşey kaldı bitmesine, arkadaşım bu konuyu iyi ki açmışsın çok sağol valla...
  • Aynısı XP varken bended oluyodu hatta saatin tik takları gibi sesler geliyodu özelikle bilgisayar çok yavaş açılıyodu. Dün akşam VİSTA yı kurdum ve sesler gitti. şimdi Bad Sector taraması yapıyorum çıkmazsa XP ye dönmeyi düşünüyorum tabi sesler gelmezse.(HDD samsıung 400gb)
  • arkadaşlar bu kadar zorlamanıza gerek yok konuyu hddden ses geliyorsa az birşey geliyorsa sorun yoktur çünkü her hdden ses gelir bunlar az ve çok olmak üzere ikiye ayrılır çok az ses geliyorsa sorun yoktur çünkü hddnin içerisinde bilgiyi okuyan iğne vardır bu iğne dönen plağa dokunarak işlev gördüğü için biraz ama çok az ses gelmesi normaldir ancak ses çok fazla geliyorsa burası önemli SES ÇOK FAZLA GELİYORSA VE BİLGİSAYAR YAVAŞLAMAMIŞSA O HDD SON GÜNLERİNİ YAŞIYOR DEMEKTİR ama SES ÇOK GELİYORSA VE CİHAZ YAVAŞLAMIŞSA O HDD BİTTİ DEMEKTİR ÇÜNKÜ DÜŞME ÇARPMA VEYA BAŞKA BİR NEDENDEN DOLAYI HDD RAHMETLİ OLDU HDDDEN SON GÜNLERİNİ YAŞIYOR YENİSİNİ AL HDDNİN MUHTEMEL SORUNU YÜZDE 99 İĞNESİ KIRILMIŞTIR YAKUPOZTURK ARKADAŞIMIZ HDD ÇOK YAVASLADI DİYORDUN HDDDENÖLDÜ DEMEKTİR SANA TAVSİYEM SIFIR HDD AL SAKIN İKİNCİ EL ALMA
  • ya beyler bende de buna benzer bir sorun var yaklaşık 4 gün oldu windows 7 işletim sistemi kurmuştum bilgisayara bitlocker diye kendi sürücü şifreleme programı vardı babam bilgisayarı ortak kullancaz dediğinde sürücü şifreleyim dedim 500 gb samsung hard diskimin 2 bölümü vardı biri 220 dieri de 260 gb yeri vardı bu ikisini aynı anda şifrelemeye almıştım ki şifreleme baya uzun sürüyo nedenini anlamadım gece 2 de başlatmıştım şifrelemeyi uyanana kadar biter diye kapamamıştım pc yi sabah kalktığımda elektrikler kesikti sonra pc yi açtım 220 gb lık alanın şifresini girdim ve şifrelemeye devam ediliyor dedi kaldığı yerden şifrelemeyi yaptı 260gb lık alanında şifresini girdiğim anda pc dondu ve hard diskten her 30 saniyede bir tık diye ses gelmeye başladı ve bilgisayarı yeniden açmadan windows düzelmedi diyer yer sağlam çalışıyor ama bu 260lık alanı yapmaya çalıştığımda kafayı yiyo pc usb kutu vardı bende ona takıp denediğimde giriş çıkış üniteleri falan bişi dedi ve windowsun sitesinde bunu araştırdığımda bios güncellenmesi gerek diye bi çözüm çıktı karşıma ama bilgisayarımın ana kartı 4 yıllık ve en son güncellemesi ise 2007 de son bulmuş durumda sizce sorun nereden kaynaklanabilir ?

biosu güncellemem gerekiyormu? hard diski biçimlendirmeyide düşündüm ama çok özel bilgilerim var içinde silersem 1 yıllık çalışmalarım heba olucak ne yapmalıyım? sizden yardım istiyorum...

şimdiden teşekkürler

• şu anda aynı sorun bende de var samsung 250 gb bilgisayar donuyor mavi bir ekran çıkıyor heralde yeni bir harddisk almam gerekiyor.peki taşınabilir alsam bunun içindekileri boşaltsam faydası olur mu?
  • selam arkadaşlar bende elimden düşürdüm harrdiskim ve pc donaımlarda görünüyor ama kendisi yok içindeki bilgileri kurtarabilirmiyim? garantiye gitse bilgilerle geri gelirmi? üzerinde
    darbe yok sorun yok yani yeni hali nedersiniz ? bu konuda bana yardımcı olun hayatım onun içinde.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.