Şimdi Ara

Samsung, 120 Hz iPhone 13 ekranlarının tek tedarikçisi olacak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
2.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Küçük ekrandaki deneyimi daha akıcı olur. Animasyonların hareket ettiği süre sayısı da azalınca çok daha akıcı olur.

Alıntıları Göster
    Hocam yazmak olsun diye yazmayın. Bilmiyorsanız bileni dinleyin. 120hz cihaz kullandınız mı daha evel? 120hz 120hz dir. Telefonda da kullanıyorum 1.5 yıldır, tablette de. Ikiside akıcı. Bir gün bile telefon daha akıcı tabletten falan gibi bir his gelmedi.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

Hocam yazmak olsun diye yazmayın. Bilmiyorsanız bileni dinleyin. 120hz cihaz kullandınız mı daha evel? 120hz 120hz dir. Telefonda da kullanıyorum 1.5 yıldır, tablette de. Ikiside akıcı. Bir gün bile telefon daha akıcı tabletten falan gibi bir his gelmedi.

Alıntıları Göster
    Hocam bence siz de biraz uzaksınız gibi geldi konulara. Çünkü örnek veriyorum iphone 7, 7 plus’tan daha akıcı hissettirir arada ram farkı olmasına rağmen. çünkü tamamen ekran boyutuyla alakalı. Piksel farkı derseniz başka telefonlardan da örnek gösterebilirim. Olay biraz da ekran boyutuyla alakalı. Animasyonu 4.7 inch ekranlı telefonda oynatmak başka, 6.5 inch’li bir telefonda oynatmak başka. Arada ahım şahım fark yok ancak hissiyat olarak daha hızlı hissettirir.

Poco x3 nfc 2. Telefon olarak 1 senedir kullanıyorum. 120 hz ekran. 60 hz li 7 plus’ı 4.5 senedir kullanıyorum. Aradaki farkı çok iyi biliyorum merak etme.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Hocam bence siz de biraz uzaksınız gibi geldi konulara. Çünkü örnek veriyorum iphone 7, 7 plus’tan daha akıcı hissettirir arada ram farkı olmasına rağmen. çünkü tamamen ekran boyutuyla alakalı. Piksel farkı derseniz başka telefonlardan da örnek gösterebilirim. Olay biraz da ekran boyutuyla alakalı. Animasyonu 4.7 inch ekranlı telefonda oynatmak başka, 6.5 inch’li bir telefonda oynatmak başka. Arada ahım şahım fark yok ancak hissiyat olarak daha hızlı hissettirir.

Poco x3 nfc 2. Telefon olarak 1 senedir kullanıyorum. 120 hz ekran. 60 hz li 7 plus’ı 4.5 senedir kullanıyorum. Aradaki farkı çok iyi biliyorum merak etme.

Alıntıları Göster
    Baya iyi cihazlar deneyimlemişsiniz. Iphone 7 ile 7 plus taki o farkı yaratan şey çözünürlük, boyut değil. İki cihazın çözünürlüğü aynı değil. Çözünürlük arttıkça işlemciye ve gpu ya binen yük artar. Bir oyun düşünelim, 4k 27" monitörde oyun 100fps veriyor ise 4k 32" tede 100fps verir. 2k 27" te 130 fps verir, 2k 32" tede 130 fps verir. Anladın mı şimdi? Olayın ekran boyutu ile alakası yok. Bu fark bilhassa sonradan ortaya çıkar cihaz yaşlandıkça yeni yazılım karşısında yavasladikca İki benzer cihaz arasındaki islemci, ram, gpu, çözünürlük farkı performanslarını etkiler.

Ipad ler zaten çok hızlı, olması gerekenden daha hızlı, dolayısıyla şu anda 120hz ipad pro ekranından aldığınız deneyim ile iphone 120hz ekranından alacağınız deneyimin zerre kadar farkı olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

Baya iyi cihazlar deneyimlemişsiniz. Iphone 7 ile 7 plus taki o farkı yaratan şey çözünürlük, boyut değil. İki cihazın çözünürlüğü aynı değil. Çözünürlük arttıkça işlemciye ve gpu ya binen yük artar. Bir oyun düşünelim, 4k 27" monitörde oyun 100fps veriyor ise 4k 32" tede 100fps verir. 2k 27" te 130 fps verir, 2k 32" tede 130 fps verir. Anladın mı şimdi? Olayın ekran boyutu ile alakası yok. Bu fark bilhassa sonradan ortaya çıkar cihaz yaşlandıkça yeni yazılım karşısında yavasladikca İki benzer cihaz arasındaki islemci, ram, gpu, çözünürlük farkı performanslarını etkiler.

Ipad ler zaten çok hızlı, olması gerekenden daha hızlı, dolayısıyla şu anda 120hz ipad pro ekranından aldığınız deneyim ile iphone 120hz ekranından alacağınız deneyimin zerre kadar farkı olmaz.

Alıntıları Göster
    Vay anasını, çözünürlük artınca cpu ve gpu’ya binen yük artıyormuş. Peki şarj süREsi de kısalıyor mu hocam çözünürlük arttıkça? 😲Bu anlattıklarını bileli 15 sene filan oluyor hatta bilmeyen var mı forumda onu bilmiyorum bak

Senin anlayamadığın ekran boyutuna göre telefon yavaşlar demiyorum zatem. Ekran büyüdükçe animasyonun kapladığı alan itibariyle büyük ekran daha hantal hissettirir. Tamamen hissiyat, bilmem anlatabiliyor muyum?

7, 7 plus’tan çözünürlükten ötürü hızlı diyorsun ama forumda 7 kullanıcıları yavaşladığını söylemeye başlamışken 7 plus kullanıcıları çok memnun. Bu da arada ram farkından ötürü zaten. Yani çözünürlük farkı çok olmadığı sürece uzun vadede bir önemi yok. Biri 720p biri 1080p.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Vay anasını, çözünürlük artınca cpu ve gpu’ya binen yük artıyormuş. Peki şarj süREsi de kısalıyor mu hocam çözünürlük arttıkça? 😲Bu anlattıklarını bileli 15 sene filan oluyor hatta bilmeyen var mı forumda onu bilmiyorum bak

Senin anlayamadığın ekran boyutuna göre telefon yavaşlar demiyorum zatem. Ekran büyüdükçe animasyonun kapladığı alan itibariyle büyük ekran daha hantal hissettirir. Tamamen hissiyat, bilmem anlatabiliyor muyum?

7, 7 plus’tan çözünürlükten ötürü hızlı diyorsun ama forumda 7 kullanıcıları yavaşladığını söylemeye başlamışken 7 plus kullanıcıları çok memnun. Bu da arada ram farkından ötürü zaten. Yani çözünürlük farkı çok olmadığı sürece uzun vadede bir önemi yok. Biri 720p biri 1080p.

Alıntıları Göster
    Tamam

• Mustang2007 kullanıcısına yanıt

S20 Kullanıcısıyım 60Hz ile Ekran açık kalma süresi ekran parlaklığı %50 olacak şekil 5 saat arası gidiyor , 120Hz ile kullanım yaptığım zaman 4 saat ekran açık kalma süresi oluyor. Pili 4000Mah

• Mehmetgec M kullanıcısına yanıt

Çok teşekkürler. Beklediğim gibi sürede kısalma var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Rica ederim bakalım iPhone 13 de nasıl olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: Mehmetgec

Rica ederim bakalım iPhone 13 de nasıl olacak

Muhtemelen aynı durum olacak. Ama apple diyecek ki a15 süper güçlü şimdiye kadarki en iyi işlemci ile pil performansı çok iyi olacak

• Aynen 120Hz ile 120 Kere şarja koymaya son. Artık 119 defa şarja koyma vakti.

Apple Daima Sizinle...

Sarj sıkıntısı eskisi gibi yok hocam 11 serisinden sonra sarjdan eskisi gibi dert yanan görmedim
  • Hyponsoinage kullanıcısına yanıt
    Aynı şeyi iphone 4s de yapmıştı, çıktığında ki sloganı "bugüne kadar ki yapılan en iyi iphone" lan zaten o zamana 4 tane iphone çıkarmışsın neyin havasındasın

Pil kapasitesinde değişiklik yapmazlarsa şarj ömründe sorun yaşanacağını düşünüyorum özellikle iphone 13 mini çıkarma fikirleri varsa

Doğru diyorsunuz , ama tahminim 13 / 60hz olur pro ve max 120hz parasına göre satış. 12 pro'nun pil kapasitesi 2815 mah pilde artış olur 13 de ama 120hz kullananlar 12 pro'nun şarj süresi ile aynı olur gibi tek avantajı 120hz kullanmak olacak.

Çok mantıklı geldi, acaba 120hz gerekli mi göreceğiz..

Aynen bekleyelim bakalım.

• 120 Hz önemli bence ama öncesinde çentige bir mühendislik lazım

• Yinemi Reklam-ı hipotez..

• El Fuego kullanıcısına yanıt

Sharp'ın alamet-i farikası nedir hocam ? Neyi farklı ? Bir zamanlar tv de panasonic ile beraber zirve imiş sanırım.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.