Şimdi Ara

Salona gitmemek için nedenler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: GhostSuika

Evde torba yumruklayarak refleks gelişmez haberin ola

refleks zaten istemsizdir, geliştirilemez!
    Vücuttan düşünmeden çıkar.
    Geliştirilebilen ise reaksiyondur.
  • Ne demek istedigimi anlamissin zaten dostum :) ornek vermek gerkirs kungfu yapan bir arkadasim var, çin dövüş adamından(tahta olan) dayak yiye yiye +9 refleksleri gelisti, benim herseyim antreman yapa yapa yerine oturdu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • özel ders fiyatlarıyla grup ders fiyatlar aynı olmus bu durumda 2 , 3 maddeyi es geçebiliriz . haftaya bi bakmaya gitcem
  • 1-)O zaman gitme kardeşim.Bandaj ve eldivensiz sadece esneme hareketlerini yaparsın.

2-)O senin gittiğin salonda ki hocalar olabilir.Bilemem ama her salonda ki hocayı öyle zannetme

3-)5-6 kişi olmasını mı bekliyordun üstelik bence kalabalık olmasında pek bir sorun yok bizim salonda 15 kişi var çatır çatır yapıyoruz antrenmanımızı.

4-)Abi neye uyum sağlamasından bahsediyorsun sen ya.Orada tek beyaz kuşak olan kişinin sen olduğunu hiç zannetmiyorum.Hocan eş bulmanı isterse onlarla git ol işte.Siz beyaz kuşak olduğunuz halde size üst kuşakların kombinasyon ve hareketlerini yaptıracak değiller ya.Ha hayır koşu,bacak açma falan diyorsan öyle kolay olmayacak tabi.1-2 haftaya alışabilirsin bence.

7-)Ne yapacaktın ya hemen esneme hareketlerini yapmadan,antrenmansız bir halde maça çıkıp milleti devirebileceğini mi sanıyorsun ?

8-)Hocaların eski tarihte olan ustaları anlatmasın da ne varmış ? 5 dakikanızı ayırıp dinleyemiyor musunuz yani ? Abartmayın.Boşu boşuna bahane buluyorsunuz.

9-)O duruş ve sıyrılma hareketlerini iyice öğrenmeden hemen kavgada milleti dövebileceğini mi sandın ? Gardını bir indirde gör bakayım kavgada burnunla ağzın yer değiştirir

10-11)Bu ne alaka salonla hiç anlamadım.

12-)Eğer fazla kavga etmemişsen kavgada bacakların titrer.Hele ki yabancı tanımadığın biriyle dövüşüyorsan.Bunun kick boks ile bir alakası falan yok.O senin kendi özgüveninle alakalı bana sorarsan kick boks teknikleri ile bayada adam döversin yani.

• Müsabakalara dai hiçbir mataryelle uğraşmak istemiyorum , ring , kuşak , sınav , lisans sadece öğretsinler yeter .
  • kardeş sen bence dövüş sporlarından başka alanlara yönel
    dövüş ömründe kaç kere ediyorsun ki o kadar vakit harcayasın
    1-2 teknikte ustalaş ve temek vuruşları çalış evde. bu kadar büyütmeyin şu kavga olayını yav
  • ülkemizdeki kendini beğenmişler her alandan soğutur insanı
  • Nasıl ettin fikrin değiştimi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yok kanka
  • 1-Bu işe gönülvermiş biri zaten er geç eldiven,bandaj alacak zaten boks,muay thai,kick boks demek eldiven bandaj demek alınacak yani eşofman alma zorunluluğu yok istediğini giy git dayatıyorlarsa çık git zaten.
    2-Bizim burda bir sürü salon var istanbul u bilemem en fazla 10 dk da salona ulaşıyorum.Spordan sonra eve 5 km yürüyorum zor gelmiyor.
    3-Gece olmasının sebebi insanların çalışıyor olmaları kaynaklı gündüz spora fazla gelen olmaz.
    4-Hiç duymadım
    5-Hiç karşılaşmadım
    6-Boks ta birinci ayım gayet özgüven veriyor.
    7-Esneme hareketleri olmadan yapacağın hareketler ile kendine zarar verirsin.Bizimki 15 dk sürüyordu.Bir kaç gün boşluk yok pzt çrş ve cuma.
    8-Hocamız hiç nasihat vermedi.
    9-Ben bunları çok kez kullandım hatta boks makinesin de bir çok kişiyi geçtim.
    10-Müsabaka ile antremanı karıştırmışsın sanırım.Müsabakaya müsabık olanlar,antremana eşli çalışma yapanlar katılır.
    11-O senin özgüvenin ile alakalı
    12-Başlayana kadar ben de böyle düşünüyordum bir ay sonunda kendimdeki değişimi farkettim.Kilo verdim ve merdiven çıkarken bile nefes nefese kalmıyorum.Boks ta ki kardio fitness tan bile fazla.
    13-

• quote:

Orijinalden alıntı: kmltkk

şu maddelere verdiğin fikirler hakkında fazla konusmucam 10 , 11 , 12 için konuşcam işte insanlar kickboks ödlekliği yeniyor diyor bende o yüzden onu söylüyorum bende . İyi antremanlar .
    Bende özgüven getirdi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • GKT ailesi olarak herkese iyi günler dileriz arkadaşlar,

İstanbul (Anadolu Yakası) içerisinde MMA/BJJ ve Self-Defense eğitimi almak isteyenlere önemle duyurulur;

06.12.2021 tarihi ile beraber İstanbul ili Pendik İlçesinde " GOKCEHANKIRBACTEAM " olarak Brazilian Jiu-Jitsu derslerimize başlamış bulunmaktayız. Her yaş grubuna uygun olan eğitim müfredatımız "Self-Defence ve Sportif Brazilian Jiu-jitsu" üzerinedir.

Eğitim Programımız, " Fundamental, Advanced ve Black Belt " olarak 3 gruptan oluşmaktadır. Her bir program 16 haftadan, her bir hafta 2 dersten ve her bir ders ise 3 temel teknik üzerinden işlenmektedir. Program sürecinde 96 ayrı Self-Defence ve BJJ tekniği öğrencilere aktarılır.

Eğitim günlerimiz hafta içi Pazartesi ve Çarşamba günleridir.

Eğitim saatlerimiz akşam 20:00 olarak belirlenmiştir.

İletişim:

Gsm: 0(532) 697 74 50

Instagram: @mertmericgkt

Brazilian Jiu-Jitsu Nedir?

Bir savunma sanatı olan Brazilian Jiu Jitsu, Japon dövüş sanatları ustası Maeda’nın 1914 yılında Brezilya’ya yerleşmesi ve Carlos Gracie’ye bu sanatı öğretmesi sonrasında Gracie Ailesi tarafından geliştirilmiştir. Hem felsefesi hem de ruha ve fiziğe sağladığı faydaları nedeniyle ülkemizde de ilgi görmeye başlayan Brazilian Jiu Jitsu’da mücadele ağırlıkla yerde verilir. Her yaştan kadın ve erkeğin yapabileceği bir spor dalı olan Brazilian Jiu Jitsu turnuvalarında kilo ve kuşak kategorilerinin yanı sıra yaş kategorileri olup, bu kategoriler 55 yaş üstü kategorisine kadar çıkar.

Brazilian Jiu-Jitsu'ya Başlamak İçin 10 Neden:

1- Jiu-Jitsu ile kendini savunabilirsin.

2- Jiu-Jitsu ile kendine saygın, güvenin artar ve karakterin güzelleşir.

3- Jiu-Jitsu ile bedenin çalışır kolların, karin ve kalçan şekillenir.

4- Jiu-Jitsu metabolizmanı hızlandırır ve vücut direncini arttırır.

5- Jiu-Jitsu solunum yollarını geliştirir.

6- Jiu-Jitsu ile ürkek ve tedirginliğin yerini sakinlik ve kendinden eminlik alır.

7- Jiu-Jitsu oto kontrolü geliştirir.

8- Jiu-Jitsu esnekliği arttırır.

9- Jiu-Jitsu reflekslerini geliştirir.

10-Jiu-Jitsu duygularını kontrol etmene yardim eder.

Salona gitmemek için nedenler

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.