Şimdi Ara

Saklama kabında Kiraz Karides+Meksika cüce portakal kereviti [SS'li] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
5
Favori
9.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam ben saklama kabınada k arides atacagım ölçüleri şunlar 23 11 15 ben filtre takmak istemiyorum çok ses çıkarıyor ve yere kaplıyor ne kullanaiirim hava sağlayacak magliyetsiz olurse sevinirim kaç tanekarides atmalıyım

EN MERAK ETTİĞİM SORU BU KARİDESLER KAÇ SANTİM VE KAÇ SANTİM BÜUYÜYORLAR
    @alakota
  • quote:

Orijinalden alıntı: arda_hann

hocam ben saklama kabınada k arides atacagım ölçüleri şunlar 23 11 15 ben filtre takmak istemiyorum çok ses çıkarıyor ve yere kaplıyor ne kullanaiirim hava sağlayacak magliyetsiz olurse sevinirim kaç tanekarides atmalıyım

EN MERAK ETTİĞİM SORU BU KARİDESLER KAÇ SANTİM VE KAÇ SANTİM BÜUYÜYORLAR
    @alakota

2-3 cm büyüyorlar. Bunlar 1-2 cm.

Pipo filtre takabilirsin ama hava motoruna bağlayacağın için ses olur her türlü. Hava motoru+pipo filtre 25-30 lira bir şey ikisi toplamda. 6-7 karidesle başlayabilirsin.

• alakota kullanıcısına yanıt
    ABİ FTOGRAFLAR BUNAR HAVA SAGLAMANIN YOLUNU BULDUM BULMASINADA KARİDES TEMİN EDEMİYORUM NERDEN BULACAGIM BEN İZMİRDE OTURUYORUM ADAM BEKLEMEMİ KISIN GELECEGİNİ SÖYLEDİ SEN BANA KARGOYLA GÖNDERE YAPABLİRMİİN YADA BİYER SÖYLERMİSİN ANLAŞALAIM 2 ADET KAİDES SÜŞÜNÜYORUM DŞİŞİ VE ERKEK LÜFEN YARDIM ET
     Saklama kabında Kiraz Karides+Meksika cüce portakal kereviti [SS'li] Saklama kabında Kiraz Karides+Meksika cüce portakal kereviti [SS'li] Saklama kabında Kiraz Karides+Meksika cüce portakal kereviti [SS'li]

• quote:

Orijinalden alıntı: arda_hann

ABİ FTOGRAFLAR BUNAR HAVA SAGLAMANIN YOLUNU BULDUM BULMASINADA KARİDES TEMİN EDEMİYORUM NERDEN BULACAGIM BEN İZMİRDE OTURUYORUM ADAM BEKLEMEMİ KISIN GELECEGİNİ SÖYLEDİ SEN BANA KARGOYLA GÖNDERE YAPABLİRMİİN YADA BİYER SÖYLERMİSİN ANLAŞALAIM 2 ADET KAİDES SÜŞÜNÜYORUM DŞİŞİ VE ERKEK LÜFEN YARDIM ET

Pek sağlıklı bir ortam olmamış henüz ne yazık ki :( Bence karides forumlarına bir göz at en azından genel bilgileri öğren. Kapta hava nerede ben göremedim .

4-5 karideste olur sanırım oraya
  • quote:

Orijinalden alıntı: alakota

Saklama kabında Kiraz Karides+Meksika cüce portakal kereviti [SS'li]

15 adet kiraz karides var. Yakında Pellia Moss ekleyeceğim akvaryuma. Teşekkürler :)

Sorularınızı alabilirim

isitici kullanmiyomusun?
    20lt de betta ile bakilabilirmi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Yalarrın

quote:

15 adet kiraz karides var. Yakında Pellia Moss ekleyeceğim akvaryuma. Teşekkürler :)

Sorularınızı alabilirim

isitici kullanmiyomusun?

Hocam betta kişiliğine bağlı. Anaç karidesi bile yiyen varken yavruya bile dokunmayanıda var
  • quote:

quote:

quote:

Sorularınızı alabilirim

isitici kullanmiyomusun?

Hocam betta kişiliğine bağlı. Anaç karidesi bile yiyen varken yavruya bile dokunmayanıda var

isitici kullanmiyomusun?
    soguga dayaniklilarmi
    burda isitici pahali birazda :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sorularınızı alabilirim

isitici kullanmiyomusun?

isitici kullanmiyomusun?
    soguga dayaniklilarmi
    burda isitici pahali birazda :)

Soğukta kabız olma ihtimallari artıyor zaten evde pek soğuk sayılmaz ısıtıcıya gerek duymuyorum.
    Bakılır 20 litrede paşalar gibi :)

• zevkli oluyomu bunlar peki?
    bettayla bakcam yada saklama kabinda bakcam

• quote:

zevkli oluyomu bunlar peki?

İzlerken zevk alıyorum açıkçası. Bir tuzlu su değiller ama
  • quote:

quote:

zevkli oluyomu bunlar peki?

İzlerken zevk alıyorum açıkçası. Bir tuzlu su değiller ama

nano bitkiliyi bi kuruyum sonra onun guzelligiyle ailemde bana destek verecek ve yardircam insAllah :)

• PEKİ LEPİSTES ÜRETİM OLURMU SAKLAMA KABINDA
  • ne durumda karidesler ben de beslemek isterim canım çekti
  • quote:

Orijinalden alıntı: RΣΛPΣR

ne durumda karidesler ben de beslemek isterim canım çekti

Yurt dışına çıktığım için bakamadım. Yine beslemek isterim tabi :) Yardımcı olurum mesaj atarsınız bir sorun olduğunda.
  •  Saklama kabında Kiraz Karides+Meksika cüce portakal kereviti [SS'li]

Yine bir saklama kabında Kiraz Karides serüveni başlatıyorum
  • quote:

Saklama kabında Kiraz Karides+Meksika cüce portakal kereviti [SS'li]

Yine bir saklama kabında Kiraz Karides serüveni başlatıyorum

Takipteyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende 10 litrede besliyordum anlamsız bir şekilde sayı sürekli düşüyordu çözemedim birtürlü sonra bir baktım akvaryumun arkasına koyduğum bardakta karides var, meğerse 4 cm yükseklikten atlayıp arkaya düşüp kuruyup ölmüşler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: körüklüotobüs

bende 10 litrede besliyordum anlamsız bir şekilde sayı sürekli düşüyordu çözemedim birtürlü sonra bir baktım akvaryumun arkasına koyduğum bardakta karides var, meğerse 4 cm yükseklikten atlayıp arkaya düşüp kuruyup ölmüşler.

Sudan atlıyorlarsa suda illa ki bir şey vardır dostum.

Bu arada karides iyi bulamadım ben de kerevit aldım şuanlık iki tane. Biraz daha şekillensin fotoğraf koyacağım.
  • quote:

quote:

bende 10 litrede besliyordum anlamsız bir şekilde sayı sürekli düşüyordu çözemedim birtürlü sonra bir baktım akvaryumun arkasına koyduğum bardakta karides var, meğerse 4 cm yükseklikten atlayıp arkaya düşüp kuruyup ölmüşler.

Bu arada karides iyi bulamadım ben de kerevit aldım şuanlık iki tane. Biraz daha şekillensin fotoğraf koyacağım.

Bazı kolonilerde varmış sudan çıkıp dolaşıyorlarmış nette videolar var. sudan çıkanlar öldüğünden bizim akvaryumculardan aldıklarımız suyun dışına çıkmayan türler ancak havuzda büyümüş alın çıkıp gezerler.

Hangi tür arıyorsunuz para ne kadar vereceksiniz söyleyin satan yer tavsiye ediyim.

• quote:

quote:

quote:

Bazı kolonilerde varmış sudan çıkıp dolaşıyorlarmış nette videolar var. sudan çıkanlar öldüğünden bizim akvaryumculardan aldıklarımız suyun dışına çıkmayan türler ancak havuzda büyümüş alın çıkıp gezerler.

Hangi tür arıyorsunuz para ne kadar vereceksiniz söyleyin satan yer tavsiye ediyim.

Ucuz arıyorum sadece. Karidesin iyisi kötüsü olmaz hepsi iyidir

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.