Şimdi Ara

Saklama kabında Kiraz Karides+Meksika cüce portakal kereviti [SS'li] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
5
Favori
9.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: alakota

quote:

Orijinalden alıntı: körüklüotobüs

quote:

quote:

bende 10 litrede besliyordum anlamsız bir şekilde sayı sürekli düşüyordu çözemedim birtürlü sonra bir baktım akvaryumun arkasına koyduğum bardakta karides var, meğerse 4 cm yükseklikten atlayıp arkaya düşüp kuruyup ölmüşler.

Sudan atlıyorlarsa suda illa ki bir şey vardır dostum.

Bu arada karides iyi bulamadım ben de kerevit aldım şuanlık iki tane. Biraz daha şekillensin fotoğraf koyacağım.

Bazı kolonilerde varmış sudan çıkıp dolaşıyorlarmış nette videolar var. sudan çıkanlar öldüğünden bizim akvaryumculardan aldıklarımız suyun dışına çıkmayan türler ancak havuzda büyümüş alın çıkıp gezerler.

Hangi tür arıyorsunuz para ne kadar vereceksiniz söyleyin satan yer tavsiye ediyim.

Ucuz arıyorum sadece. Karidesin iyisi kötüsü olmaz hepsi iyidir

Parasal açıdan bakarsak 50 kuruşa kiraz alırsın 5000 tane olur satamazsın çuğalırda çuğalır en son yem olarak verirsin birine. 10 tane tanesi 3liraya kabon rili alırsın 100tane olur satarsın 50tanesi 2liraya 70tl karın olur.

yok karakter derseniz beyaz inci en çok hareket eden türlerden birisi, sarı olanlar en büyük boya ulaşanlar, kirazlar en çok ve rahat üreyenler,pandalar en güzel gözüküp en zor üreyenlerden.(ucuz fiyatlılar arasında).

her karides bir değildir. bir kirazla bir kardinali kıyaslarsanız arada dağlar var. Bir bloody mary ile kirazı yan yana koy kötü ne iyi ne anlarsın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bende 10 litrede besliyordum anlamsız bir şekilde sayı sürekli düşüyordu çözemedim birtürlü sonra bir baktım akvaryumun arkasına koyduğum bardakta karides var, meğerse 4 cm yükseklikten atlayıp arkaya düşüp kuruyup ölmüşler.

Sudan atlıyorlarsa suda illa ki bir şey vardır dostum.

Bu arada karides iyi bulamadım ben de kerevit aldım şuanlık iki tane. Biraz daha şekillensin fotoğraf koyacağım.

Bazı kolonilerde varmış sudan çıkıp dolaşıyorlarmış nette videolar var. sudan çıkanlar öldüğünden bizim akvaryumculardan aldıklarımız suyun dışına çıkmayan türler ancak havuzda büyümüş alın çıkıp gezerler.

Hangi tür arıyorsunuz para ne kadar vereceksiniz söyleyin satan yer tavsiye ediyim.

Ucuz arıyorum sadece. Karidesin iyisi kötüsü olmaz hepsi iyidir

Parasal açıdan bakarsak 50 kuruşa kiraz alırsın 5000 tane olur satamazsın çuğalırda çuğalır en son yem olarak verirsin birine. 10 tane tanesi 3liraya kabon rili alırsın 100tane olur satarsın 50tanesi 2liraya 70tl karın olur.

yok karakter derseniz beyaz inci en çok hareket eden türlerden birisi, sarı olanlar en büyük boya ulaşanlar, kirazlar en çok ve rahat üreyenler,pandalar en güzel gözüküp en zor üreyenlerden.(ucuz fiyatlılar arasında).

her karides bir değildir. bir kirazla bir kardinali kıyaslarsanız arada dağlar var. Bir bloody mary ile kirazı yan yana koy kötü ne iyi ne anlarsın.

Dediğiniz çoğu karides türlerine bakmakta ve üretmekteyim :) Saklama kabında karides karidestir. Çabuk değişen su değerleri varken özellikle Kirazlar karidesin hasıdır.

• Birini meksika cüce kereviti yaptım. Diğerine karides düşünüyorum veyahut mavi cüce kerevit. Şuan çok yeni tanklar tipinin daha çok değişeceğini düşünüyorum. Yakışıklı bir betta ev sahipliği yapıyor şuan.
     Saklama kabında Kiraz Karides+Meksika cüce portakal kereviti [SS'li] Saklama kabında Kiraz Karides+Meksika cüce portakal kereviti [SS'li] Saklama kabında Kiraz Karides+Meksika cüce portakal kereviti [SS'li]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alakota -- 7 Aralık 2015; 17:26:02 >

• Konuyla ilgilenen sanırım kalmadı son güncellemi yapıp buralardan uzaklaşayım artık
    Kerevitlerim iki tane kalmıştı 3 adet almıştım. Şansıma dişi erkekmiş. Şuan dişide yaklaşık 15 adet yavru var. Saklanıyor fotoğraflayamadım artık şansımıza küselim.
     Saklama kabında Kiraz Karides+Meksika cüce portakal kereviti [SS'li]
    Bu karidesleri kiraz diye aldım ama sakura çıktılar sanırım...
    Bu da diğer sadece karides olan kabım. Biraz orman havası var sanki gibi gibi
     Saklama kabında Kiraz Karides+Meksika cüce portakal kereviti [SS'li] Saklama kabında Kiraz Karides+Meksika cüce portakal kereviti [SS'li]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alakota -- 12 Ocak 2016; 12:00:30 >

• donanımhaberde daha doğrusu Türkiyede hobisi olan kimse yok ki ben akvaryum,bisiklet,rc araçlar konularına bakıyorum 2 ayda bir giriyorum sayfa komple mas mavi gözüküyor (tüm konulara girmişim), diyosun buralarda kimse yok akvaryum.com , hobbyrc.com , bisikletforum.com a bakıyosun oralarda bile ilk 5-6 konu 2015 geri kalan taaa 2014den kalma konular. Akvaryumcuya gidiyon kuyruk var kapıda nete bakıyon 100 kişi yok. büyük ihtimalle herkes facebook üzerindeki gruplarda takılıyor
  • İki gün önce yavrularım meydana geldi. Dişinin ilk yavrularıydı sanırım. Toplam 4 adet yavrum var.

• Valla hocam alla alla diye diye okudum mesajları. Yarın bende büyük bir saklama kabı alacağım. Bitki kumu, bitki alıp bir hafta falan beklemek lazım sanırım. Bir de dış motor ile o süngerlerden. Enterasan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cekemen

Valla hocam alla alla diye diye okudum mesajları. Yarın bende büyük bir saklama kabı alacağım. Bitki kumu, bitki alıp bir hafta falan beklemek lazım sanırım. Bir de dış motor ile o süngerlerden. Enterasan.

Dış motora gerek yok hocam. Zaten litre küçük bir de yavru karidesleri çekmesin filtre :) Pipo filtre yeterli.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cekemen

Valla hocam alla alla diye diye okudum mesajları. Yarın bende büyük bir saklama kabı alacağım. Bitki kumu, bitki alıp bir hafta falan beklemek lazım sanırım. Bir de dış motor ile o süngerlerden. Enterasan.

Dış motora gerek yok hocam. Zaten litre küçük bir de yavru karidesleri çekmesin filtre :) Pipo filtre yeterli.

Hocam bitki kumu olarak ne alayım? Senin kullandığın siyah kumun ismi ne?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scritous

Ben de birkaç haftaya düzeni oturtup burada paylaşmayı düşünüyorum. @alakota hocamdan taktikleri aldım.

Edit: Hocam siyah hagen deseniz olur.

@cekemen

Hocam bitki ne alacaz? Bir de taktikleri paylaşın telef olmasın hayvancağızlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Scritous Bende de o pipodan var. Sürekli hava kabarcığı sesi duymak zorunda kalmıyorsun en azından :)

Bu arada neden akvaryumda beslemiyorsun ki diye mesaj atan arkadaşlar olmuş. Evde bulduğum iki kaptan faydalanmak istedim yoksa akvaryumda da besleyebilirsiniz

Bu arada lepistes akvaryumum ve bence izleyebileceğiniz en zevkli balık stingrayim
     Saklama kabında Kiraz Karides+Meksika cüce portakal kereviti [SS'li] Saklama kabında Kiraz Karides+Meksika cüce portakal kereviti [SS'li]

• Cüce kerevitlerim dün yine çifleşti. Lepistes gibiler maşallah
  • alakota kullanıcısına yanıt
    Hala turuncu meksika cüce kerevit besliyomusun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avseq01

Hala turuncu meksika cüce kerevit besliyomusun ?

Okul nedeni ile besleyemiyorum. Ama kafamda bir plan var
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.