Şimdi Ara

SAKIN TOSHİBA ALMAYIN TÜRKİYE SERVİSİ BENCE KÖTÜ !!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1-rakiplerine göre gereksiz pahalıdır
    2-servisi kazıktır her şeye müşteri hatası der !

ben teknosadan aldımhttp://www.toshiba-turkey.com/laptops/satellite/p855/satellite-p855-34g/ bunu. Aldığımda ölü pixel vardı. aradım geri iade alıyomusnuz dedilerki 5 pixele kadar almıyoruz !
    bilgisayar hoparlörün yanından kasadan açılma yaptı . oyunlarda aşırı ısınma var.! servise gönderdim. Kullanıcı hatası dediler benden söylemesi servisi iyi olmayan leptop almayın kardeşim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KILICARSLAN16 -- 25 Ekim 2014; 17:07:52 >

• 5.5 senedir Toshiba Satellite A300-22V kullanıyorum, ne ölü pikseli çıktı, ne ısındı, ne kasa açıklığı yaptı.. Üstündeki harman kardon hoparlörler ne bozuldu ne de ses kaybı gibi bir sorunla karşılatım.. Windows Vista ile geldi, lisanslı Windows 8.1 kurdum hala cayır cayır çalışıyor.. Bir tek HDD zamana yenik düşmek üzere o da Toshiba değil Western Digital marka..

Genelleme yaparak milleti yanıltmayın!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende kaç senedir toshiba kullanıyorum 3 model eskittim birkere servise gittim aslında benim hatamdı pc fişinden çekerek kapatıyodum hdd yanmış dediler ve degiştirdiler 10 gün içinde teslim ettiler 1 kuruş para almadı istanbul Anadolu Yakasındaki servise goturdum markayı kotulemeyin!!!

• Satallite serisini bende onermem donanima gore cok pahali haklisiniz.Ama genel anlamda urunleri iyi.x870 kullaniyorum tek fan sogutmali olmasina ragmen 80 dereceyi gecmiyor.Malzeme kalitesi iyi.Bakim icin servise yolladim daha once ssd icin bilgisayari sokmeme ragmen hic bir problem yaratmadilar.Ama cok pahali orasi dogru.

• Hocam cidden gereksiz pahalı sana katılıyorum ama çinde üretilmesi kalitesiz olduğu anlamına gelmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

5.5 senedir Toshiba Satellite A300-22V kullanıyorum, ne ölü pikseli çıktı, ne ısındı, ne kasa açıklığı yaptı.. Üstündeki harman kardon hoparlörler ne bozuldu ne de ses kaybı gibi bir sorunla karşılatım.. Windows Vista ile geldi, lisanslı Windows 8.1 kurdum hala cayır cayır çalışıyor.. Bir tek HDD zamana yenik düşmek üzere o da Toshiba değil Western Digital marka..

senin servislik durumun olmamışki , adam servisi iza ediyor ve haklıda şikayet var.com a bakarsan anlarsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Beels

quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

5.5 senedir Toshiba Satellite A300-22V kullanıyorum, ne ölü pikseli çıktı, ne ısındı, ne kasa açıklığı yaptı.. Üstündeki harman kardon hoparlörler ne bozuldu ne de ses kaybı gibi bir sorunla karşılatım.. Windows Vista ile geldi, lisanslı Windows 8.1 kurdum hala cayır cayır çalışıyor.. Bir tek HDD zamana yenik düşmek üzere o da Toshiba değil Western Digital marka..

senin servislik durumun olmamışki , adam servisi iza ediyor ve haklıda şikayet var.com a bakarsan anlarsın.

İşte servislik durumu olmadı zaten.. Hatta olmasın diye Toshiba aldım, Toshiba kullanıcıları TNB'nin ne kadar rezil bir firma olduğunu bilirler..

Birde çin malı demiş, konuyu açanda ayrı bir alem, madem konu açtın şikayetin var, TNB'ye söylen.. Toshiba ile alakası yok ki konunun..

Böyle cahilce yorumlardan bıktık arkadaş, sende tanımadığın adam için avukat kesilme bari..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 14 Temmuz 2014; 18:54:31 >

• Pahali diye almadim sadece yoksa guzel markadir toshiba. Arkadasim 5 yil sikintisiz kulandi vista olarak aldi 7 kurdu yine sikinti olmadi. Yani senin modelde siknti vardi demekki genlleme yapmayalim lutfen :)

• genelleme yapmayın diyen arkadaşlara katılmıyorum toshiba fiyatına göre kaliteli değildir. macbook ve thinkpad'in yanından geçemez. servisi rezalettir ekşi sözlükte başlığı bile açılmıştır:https://eksisozluk.com/toshiba-notebook-bilgisayar-teknik-servisi--620907

çok kaliteli bir marka olsaydı bile sadece türkiye'deki rezalet servisi yüzünden alınmazdı sıfır toshiba bi notebook aldıysanız garantiyi unutun garanti yok kabul edin.

not: en pahalı modelleri de elimden geçti ama gerçekten fiyatını asla haketmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KILICARSLAN16

çünkü ; 1- çin de üretilir
    2-rakiplerine göre gereksiz pahalıdır
    3-servisi kazıktır her şeye müşteri hatası der !

ben teknosadan aldımhttp://www.toshiba-turkey.com/laptops/satellite/p855/satellite-p855-34g/ bunu. Aldığımda ölü pixel vardı. aradım geri iade alıyomusnuz dedilerki 5 pixele kadar almıyoruz !
    bilgisayar hoparlörün yanından kasadan açılma yaptı . oyunlarda aşırı ısınma var.! servise gönderdim. Kullanıcı hatası dediler benden söylemesi servisi iyi olmayan leptop almayın kardeşim

1.Bilgisayarın Çin'de üretilmiş olması onun kalitesiz olduğu anlamına gelmez.Çin'de iş gücü maliyeti düşük olduğu için firmalar üretim fabrikalarını Çin'de açmışlardır.Bu durum sadece Toshiba'ya özgü bir durum değildir.Dünyaca ünlü bir çok elektronik firmalarının, buna Sony'de dahil Çin'de üretim tesisi vardır ve Avrupa normlarına uygun kalitede üretim yapılmaktadır.Gerçek dışı bilgilerle kullanıcıları yanlış yönlendirmek yerine, biraz araştırma yapmanızı öneririm.Markayı gerçek dışı ve kulaktan dolma bilgilerle karalamak ve kötülemek kimsenin haddi değildir.
    2.Evet Toshiba pahalıdır.Çünkü yurtdışından gelen her üründe olduğu gibi fiyatı Türkiye 'ye girdiğinde vergi v.b nedenlerden dolayı artmaktadır.
    3.Toshiba Yetkili Servis hiç bir zaman garanti kapsamında meydana gelen ve kullanıcıdan kaynaklanmayan arızayı kullanıcı hatası diyerek sorumluluğu kullanıcıya yüklemez.Eğer sizin böyle bir iddaanız varsa bunu ispat etmek zorundasınız.İspatlayamıyorsanız da böyle bir suçlamada bulunamazsınız.

• Toshiba iyidir ama servisi sağlam çiziksiz bilgisayarı çizik içinde geri yollar rezalet bir servisi vardır , çoğu soruna kullanıcı hatası der. Servisi yüzünden toshiba tavsiye etmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhan1989 -- 19 Temmuz 2014; 20:32:45 >
  • Toshiba pahalı bir marka, servisleri de bazısı iyi bazısı kötü bir kere lisedeyken almıştım bir daha toshiba almadım almamda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az Hort Olacak ama markayı kötülemeyin kaç yıldır kullanıyorum.
  • Benim kardeşim toshiba qosmio serisinden bir bilgisyar almıştı ısınmadan belki 7 8 kere servise gitti 5 para etmez toshiba bene katılıyorum arkadaşlara
  • Abimin 2008 senesinde aldığı (2.el) bi toshibayı kullanıyorum şu anda abim kola döktü düşürdü falan tık yok, ben gecen gün fazla sıktım makinayı ekranında bi çizgi oluştu gidip geliyor ama performans olarak halen taş gibi

• arkadaşlar türkiyeye giren elektronik malzemerin %95 i çin malıdır.her çin malı da kötü deildir.sadece türklerin
    fason yaptırdığı ürünler kötüdür
    bendede satalite modeli var i3 işlemcili garantisinin dolmasına 2ay var,bilgisayarı söküp temizleme rağmen
    garantiden anakartı değiştiriyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keteci66 -- 5 Ekim 2014; 9:58:52 >
  • KILICARSLAN16 K kullanıcısına yanıt
    1. madde dışında yazdıklarını katılıyorum.

1. madde hatalı ve bilgisizlik sonucu yazılmış olsa gerek çünkü bir çok firmanın üretim merkezi çin de yer almaktadır. Çin ve Tayvan da üretilen ürünlere kötü gözle bakmak bilgisizliktir.

Original olan ve Çin yada Tayvan da üretilen ürünler kalitesiz değillerdir. Ancak bir firma bir ürünü bir den fazla yerde üretiyorsa tercihen Çin olmayanı seçebilirsin ama günümüz de firmalar artık tek üretim merkezi kullanmaya başlıyor.

Örneğin kimi önemli firmanın tek fabrikası var ve bunlarda Çin de yer almakta.
  • Valla almayın

• HATALI OLDUĞUM KISIMLARI KABUL EDİYORUM VE DEĞİŞTİRİYORUM !
  • Hangi marka servisi iyi? A300 1ec kullanıyorum, hdd yandi. Servisi aradim, 450 lkra lira fatura çıkartabilir bu sorun dedi.
    Aldim hdd taktim, sorunsuz.
    6 ayda bir kasayi acip işlemci termal macun yeniliyorum, kapatiyorum.
    Servisi berbat. Kazik ve kullanici hatası diyor. Ama toshiba kalitelidir. Bir sonraki Laptop yine toahiba olacak.
    Bunca sene ne hoparlör patladi, nd klavye bozuldu, ne ekran gitti. Halen sapasağlam . Ayni

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.