Şimdi Ara

Sakın AMD Almayın ! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
3.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Yok hocam istediginiz kadar teknik yazin. Yorumlari okuduysaniz durumu gormussunuzdur, hangi asamada AMD hangi durumda intel avatajli anlattik uzun uzun.. Ama elinize saglik, guzel ozetlemissiniz.

• sieger kullanıcısına yanıt

Forumda çok sayıda AMD fanı var, kullandıkları işlemcinin mimarisi hakkında en ufak fikirleri bile olmadan, kulakdan dolma söylemlerde bulunabiliyorlar. 9900K 14 nm olduğu için soba gibi ısınır derler, HT'siz 9700K için çöp derler vs. Nesiller arası zar alanı boyutu herşeyi söylüyor, 10/20 10900K için bile yaklaşık 200 mm² deniyor, aslında burada Intel cpu'ların ne denli düşük maliyetle üretildiğini de görüyoruz, gpu'lara kıyasla özellikle o yüzden Intel de çakal aslında. Ben ayrıca Ryzen'daki oc hızının düşük kalmasının, bu chiplet tasarımınından kaynaklandığını sanıyorum. Burada Ryzen'ı kötülemiyoruz veya AMD'nin üretim konusunda beceriksizliğinden bahsetmiyoruz, tam aksine AMD'nin çakallığından bahsediyoruz. İstese Intel gibi tek zardan oluşan oyunlar için daha verimli cpu'lar da üretebilir, veya Zen'den daha iyisini en azından masaüstü modeller için. Yol haritalarında büyük gelişme yapmış gibi görünmek istiyorlar, alkışlayalım 5000 serisinde çok büyük iş başarmışlar. Bunu neden en baştan yapmadınız, CCX'i baştan böyle tasarlamak çok mu zordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 3 Kasım 2020; 12:40:48 >

• Bu tür arkadaşları çok iyi bilirim  

Babasına ağlaya zırlaya laptop aldırırlar sonra laptop miladını doldurduktan sonra internette araştırmaya girerler bakarlar masaüstüler hem daha ucuz hem daha performanslı araştıra araştıra bu işin en büyük forumu neresi? DH bir anda burada biterler ve okuduğu 2-3 yorum, yazı üzerine kendilerini donanım gurusu sanarlar. Lan daha 2 gün önce laptop kullanıyordun?

Zotac > evga > asus gerisi çöp diyen adam zaten sonradan görme veledin tekidir buradan bile anlayabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: 128MilyarDolar

Bu tür arkadaşları çok iyi bilirim  

Babasına ağlaya zırlaya laptop aldırırlar sonra laptop miladını doldurduktan sonra internette araştırmaya girerler bakarlar masaüstüler hem daha ucuz hem daha performanslı araştıra araştıra bu işin en büyük forumu neresi? DH bir anda burada biterler ve okuduğu 2-3 yorum, yazı üzerine kendilerini donanım gurusu sanarlar. Lan daha 2 gün önce laptop kullanıyordun?

Zotac > evga > asus gerisi çöp diyen adam zaten sonradan görme veledin tekidir buradan bile anlayabilirsiniz.

Z kuşağı heralde bunlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• heh en sevdigim sirayla gidelim

• Laptop kullandigim nereden cikti?
    • Sonradan gorme oldugum nerden cikti?
    • Kendine donanim gurusu diyen kim?
    • Forumdaki yorumlari okuyor olsam sizin savunduklarinizi savunurdum gercekler ve makaleler yerine, zaten imzanizdan da gorebiliyorum sonucunu
    • 2. el ekran karti marka siralamasinin sebeplerini yazdim, okumaniz mi yok? yoksa hayatinizda sadece maks birini kullandiniz o yuzden onun en iyisi oldugunu mu zannediyorsunuz? Ya da siz amd aldiniz, sizinki isinmadi - ya da anlamadiniz, ve hic bir amd isinmaz, isitan isi bilmez diye mi muhabbete giriyorsunuz?

zaten hic bitmez bu `ben bunlari bilirim` ciler. Cidden merak ederim, haydi biliyor ol, haydi tum dediklerin dogru olsun, ee abi? ne kattin dunyaya? Varsa hata acikca yazar ispatlarini ortaya koyarsin, kardes dersin MSI cok iyi marka zotactan daha iyi musteri servisi var, 2. elde tavsiye ederim, buyur bu da ispati dersin, eyvallah der saygi duyariz. Ama bu konusmaya hic bir katki olmadan, bos bos asik atmak da neyin nesi? Ayrica komik olan bu klavye kabadayilari, veledmis :D

• quote:

Orijinalden alıntı: sieger

heh en sevdigim sirayla gidelim

• Laptop kullandigim nereden cikti?
    • Sonradan gorme oldugum nerden cikti?
    • Kendine donanim gurusu diyen kim?
    • Forumdaki yorumlari okuyor olsam sizin savunduklarinizi savunurdum gercekler ve makaleler yerine, zaten imzanizdan da gorebiliyorum sonucunu
    • 2. el ekran karti marka siralamasinin sebeplerini yazdim, okumaniz mi yok? yoksa hayatinizda sadece maks birini kullandiniz o yuzden onun en iyisi oldugunu mu zannediyorsunuz? Ya da siz amd aldiniz, sizinki isinmadi - ya da anlamadiniz, ve hic bir amd isinmaz, isitan isi bilmez diye mi muhabbete giriyorsunuz?

zaten hic bitmez bu `ben bunlari bilirim` ciler. Cidden merak ederim, haydi biliyor ol, haydi tum dediklerin dogru olsun, ee abi? ne kattin dunyaya? Varsa hata acikca yazar ispatlarini ortaya koyarsin, kardes dersin MSI cok iyi marka zotactan daha iyi musteri servisi var, 2. elde tavsiye ederim, buyur bu da ispati dersin, eyvallah der saygi duyariz. Ama bu konusmaya hic bir katki olmadan, bos bos asik atmak da neyin nesi? Ayrica komik olan bu klavye kabadayilari, veledmis :D

Çocuk benimle her şeyi tartış ama kullandığın donanım/yazılım üzerine tartışma, üzerim seni  

15 yıldır donanımlarla iç içeyim. Son 5 yılda elime geçen ve test edip kullandığım GPU/CPU yazsam gılgamış destanı olur yanlış adamla dalaşıyorsun  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 128MilyarDolar -- 3 Kasım 2020; 12:42:48 >

• Edit: Dalga gececektim de, neyse hadi ciddiye alip yazayim. Haklisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sieger -- 3 Kasım 2020; 12:49:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sieger

Edit: Dalga gececektim de, neyse hadi ciddiye alip yazayim. Haklisin.

CS:GO oynamaya devam et çocuk.

• Abooo.  

Şöyle son mesajları okuyup, sonra ilk mesajı okuyunca   konunun kendisi çöpmüş diyorum. Yazık, hala kıyas yapıp yarıştırmaya çalışan Z ler var. Beyler bu konu bize fazla. Çıkalım. Kullandığım işlemciler, ve depomda duranları saysam bağdata yol olur. :D Hİç girmeyeyim.

@Arisaka

Bende CS 1.6 oynarım. 2080Ti kaldırırmı  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asyagrafik -- 3 Kasım 2020; 14:17:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asyagrafik

Abooo.  

Şöyle son mesajları okuyup, sonra ilk mesajı okuyunca   konunun kendisi çöpmüş diyorum. Yazık, hala kıyas yapıp yarıştırmaya çalışan Z ler var. Beyler bu konu bize fazla. Çıkalım. Kullandığım işlemciler, ve depomda duranları saysam bağdata yol olur. :D Hİç girmeyeyim.

@Arisaka

Bende CS 1.6 oynarım. 2080Ti kaldırırmı  

720p low 30fps anca oynarsın.

• Çetooooo kullanıcısına yanıt
    Aaa benim psu Game Editiondu gerçi 9 sene olacak tık yok pc 7/24 açıktı bi sistemden dolayı hani erver gibi kullanıyordum, aynı zamanda çok oyunda oynadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yıllardır asus kullanırım hiç sorunum olmadı marka fanatikliğine gerek yok yada hiç kullanmadan kötü demek yanlış tüm markalarda şikayet var ona bakarsak  bende msı sevmem ama kimseye de sakın almayın demem herkesin kendi tercihidir 

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.