Şimdi Ara

Sahte Motor Yağları (Castrol) (MOTUL) (Mobil 1) (Ana Konu) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
334
Cevap
82
Favori
73.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
239 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam üstünde çalışıldığını ve yakın zamanda açılacağını duydum. Gerçekten Motul de online satış işine girerse güzel olacak.

• Arkadaşlar yağın sahteliğinden ziyade, satın alacağınız yerin sahteliğine dikkat edin.

• Merhabalar herkese, internetten aldığım yağ orjinale çok benzesede, araştırsamda tam emin olamadım.

Genel olarak her yeri düzgün gözüküyor. Sadece takıldığım nokta. üretim tarihi olarak 27.01.2021 yazıyor. Fakat kutunun altındaki baskıda sadece ok ile "1" olarak ay gösterilmiş. Yıl bilgisi gözükmüyor. Buda kafamı karıştırdı.

Ürünü emrticaret'ten aldım. Hem diğer ürünleri hemde bu ürünlerinin yorumlarında herhangi bir sorun görmedim, o yüzden tercih etmiştim.

Acaba sizin bu konuda fikirleriniz var mıdır? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

Sahte Motor Yağları (Castrol) (MOTUL) (Mobil 1) (Ana Konu)

• ARTHUR. kullanıcısına yanıt

Ben de biraz sıkıntı yaşadım o konuda ama çözdüm sonunda.

• UniqueX U kullanıcısına yanıt
    Ön etikette bir sürü çizik var. Bu biraz sahte olduğunu düşündürdü bana. Tam olarak anlamanın tek yolu yağı kontrol etmek.

Kapağı falan da çok gerçekçi yapabilirler, ama içindeki yağdan kesin belli olur.

İnternette satılan ürünün yüzlerce iyi yorum almasına aldanmayın asla. Orjinalliği kontrol eden yada bu kontrolü bilerek yapan kişi sayısı binde bir falandır. Ben de geçen sene yüzlerce iyi yorumu olduğu için aldığım yağı sahte olduğu için iade ve şikayet ettim alışveriş yaptığım siteye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi losthero15 -- 12 Ağustos 2021; 23:25:0 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UniqueX

Merhabalar herkese, internetten aldığım yağ orjinale çok benzesede, araştırsamda tam emin olamadım.

Genel olarak her yeri düzgün gözüküyor. Sadece takıldığım nokta. üretim tarihi olarak 27.01.2021 yazıyor. Fakat kutunun altındaki baskıda sadece ok ile "1" olarak ay gösterilmiş. Yıl bilgisi gözükmüyor. Buda kafamı karıştırdı.

Ürünü emrticaret'ten aldım. Hem diğer ürünleri hemde bu ürünlerinin yorumlarında herhangi bir sorun görmedim, o yüzden tercih etmiştim.

Acaba sizin bu konuda fikirleriniz var mıdır? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

Şüphelendiyseniz sürekli aklınız yağda kalacağına hiç açmadan iade edin. Yağ orijinal olsa bile "acaba sahte mi" diye sürekli düşünmek güzel olmaz. Sırf bu yüzden motul yağ alırken gereksiz zaman kaybı yaşayıp bir sürü araştırma yapıyorum. Mobil/lukoil gibi kendi yetkili internet satışlarını yapsalar pazar payları inanılmaz büyür. Lukoil'den yağ aldım, fabrikadan 1 hafta önce üretilmiş yağ geldi. Kalitesi motul olmasa bile orijinalliği kesin olunca kafam daha rahat oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Pahalı ürünlerin sahtesi daha çok oluyor. Son iki bakımdır ben resimdeki yağı alıyorum.Hem ucuz hemde kaliteli.

• @losthero15

@AtesHırsızı

Mesajlarınız için çok teşekkür ederim. Hepsini okudum.

Satıcıyla tekrar görüştüm, bayada ilgilendi konuyla. Ürünün orjinal olduğunu söyledi tekrardan ama yinede içime sinmediği için iade ettim bugün.

Periyodik bakımımı motul yetkili bayisinde yaptıracağım. Ama yağ fiyatı olarak biraz yüksek söylediler tabi bu satın aldığım fiyata göre. En azından orjinal olduğundan emin olurum diye büyük ihtimal oradan temin edeceğim. Yada filtremarketim(3 adet Mann filtrelerimi buradan temin ettim) üzerinden alabilirim diye düşündüm, fiyatı biraz daha makul olabiliyor. Fakat orada da stokta yokmuş denildi. Kendileride motul distribütörü olarak gözükmüyor. Temin ettikleri yeri soruncada tam olarak net bir bilgi edinemedim. Bir tane dağıtıcı firmadan alıp gönderimde sağlayabilirler tam emin olamadım buradanda :)

Not: tüm bunlara katlanmamdaki sebep 3 yaşındaki seat ibiza aracıma, doğuş otonun periyodik bakıma 1900tlden %20 zubizu indirimi ile 1550tl kadar bir fiyat vermesi oldu :)

altı üstü 3 filtre ve yağ okadarcık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UniqueX -- 13 Ağustos 2021; 15:2:44 >

• lukoil in de internetten satışı varmış, hem kendi sitesinden hem n11 trendyol da satışı var, fiyatlarıda uygun gibi. ama nasıldır acba alıp kullanan var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dndd -- 26 Eylül 2021; 9:4:30 >
  • AtesHırsızı kullanıcısına yanıt

Motul internet üzerinden satış yapmaya başladı. Fakat fiyatlar bayağı yüksek

• quote:

Orijinalden alıntı: dndd

lukoil in de internetten satışı varmış, hem kendi sitesinden hem n11 trendyol da satışı var, fiyatlarıda uygun gibi. ama nasıldır acba alıp kullanan var mı

Ben aldım bu bakımda koydum araçlarımdan birine, bana normal geldi. Öyle mucize bir yağ değil ama aracın performansı bir tık arttı klasik bakım sonrası gibi. Olumlu yanı pek yok ama olumsuz yanı da yok. Normal yağ işte.

• AtesHırsızı kullanıcısına yanıt

önceki yağ neydi, arabanın sesi titreşimi falan arttımı, mesela bir kere shel hx8 kullandığımda arabanın sesinde titreşiminde bariz bir artış olmuştu bir sonrakinde shelin ultralı megalı pahalısını alınca çok farketmişti, bir kere de yeni aldığım bir arabada yine çok titreşim vardı mobil1esp koyunca bariz bir fark olmuştu

• dndd D kullanıcısına yanıt

bmw yetkili servis kosifler son bakımda lukoil yağ koydu, önceki bakımlarda castrol koyuyordu, bu yağ castroldden daha iyi geldi bana

• dndd D kullanıcısına yanıt

Mobil, motul, petroviscol kullandım daha önce. Ses ve titreşim şu anlık mobil ayarında ama 7500 km sonra ne olur bilmiyorum. Performans olarak yukardaki yağlarda fark göremedim ben, hava filtresi daha çok etkiliyor bence.

• boraycan kullanıcısına yanıt

bayii fiyatlari

• Koskoca firmalar bu internet çağında niye ürünlerine Kare kod, Özel kod falan koymazlar? Misal Arıtma Cihazı Membranlarında falan bu sistem kullanılıyor. Membranın üzerindeki Kare kodu tarıyorsun, direkt firma sitesinden orjinal olup olmadığı sorgulanıyor.

• Kapağın altına bir kod koyacaksın tek kullanımlık. Açıktaki karekod kopyalanabilir. Kapağın altındaki kod web sitesinden kontrol edilince yağ orijinalse kabul edilecek ve kod tekrar kullanılamayacak. Mesela hediye çekine veya çekiliş gibi bir şeye bağlasalar bu olayı herkes girer kodu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.