Şimdi Ara

Şahsiyet - Haluk Bilginer & Cansu Dere (PuhuTv) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
284
Cevap
4
Favori
17.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bitirdim diziyi özellikle son 2 bölüm gerçekten çok iyiydi sonunu da iyi bir şekilde bağlamışlar.
    İzlemeyenlere kesinlikle tavsiye ederim keşke bu tarz diziler çoğalsa ülkede.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tartışmasız en iyi Türk dizisi benim için senaryosunu Hakan Günday bile izlemek için yeterli bir sebep.Kitaplarında olan o etkileyici üslubu o tokatlamayı hissettirdi bana.Yönetmen de çok başarılıydı o geçişler falan çok kaliteli.Haluk Bilginer hakkında yorum yapmak gereksiz efsane oynamış.İzleyin izlettirin derim
  • Sonu cidden çok iyiydi özellikle son 2 bölüm soluksuz izlettirdi kendini.
    Bir tek şu Ateş nasıl öldü anlamadım?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Stefan Zweig Amok Koşucusu göndermesi de iyiydi
  • Fulton F kullanıcısına yanıt

Aracı patladı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muhteşemdi. Her bir ayrıntıyı öyle bir güzel bağladılar ki... Harika bir kurgu var. Aklımda hiçbir soru işareti kalmadı. Bir ara sıkmıştı dizi ama son 3 bölüm harikaydı ve çok güzel de bir final izledik. Göndermeler bayağı iyiydi. Bu yapımda emeği geçen herkesin eline sağlık. Finalde bayağı duygulandım.
    Bir milli maç olur, herkes her şeyi unutur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0CCF51958 -- 3 Aralık 2019; 20:42:58 >

• Evi yakma olayı felan sanırım suçlu tarafın polisi gerçek suçtan oyalaması için bir aldatma yoluydu yanlış mı anladım acaba? Ara ara izlediğim için bazı karakterleri unuttum kötü oldu. Bir de bu Ankara'dakiler olayı açıklanmadı sanırım değil mi?

• O evi neden yaktılar, anlatabilecek olan var mı?

• Tayyar biliyordu çünkü kıza taciz ettiklerini. Bağırıyordu sarhoşken. Kimse de istemiyordu onu.

Bunu 2008'de Kambura'da geçen olayları yansıtırken göstermişlerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drybeansandrice -- 14 Haziran 2018; 14:15:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drybeansandrice

Tayyar biliyordu çünkü kıza taciz ettiklerini. Bağırıyordu sarhoşken. Kimse de istemiyordu onu.

Bunu 2008'de Kambura'da geçen olayları yansıtırken göstermişlerdi.
    Teşekkürler.
  • Tadı damağımızda kaldı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Emple kullanıcısına yanıt
    Ben anlamadım hocam göndermeyi kitabı okumadım aydınlatır mısınız merak ettim

• dizi bitti , kaliteli iş çıkarmışlar

yalnız şu deva ve arkadaşları tam bir döl israfıydı o ayrı mesele. Boş boş bu ergenleri izlettirdiler bide bize.

• 5.bölümde agah bey, nazif-naz ile içerken nazif bir ara şöyle diyor: "hani bir kız vardı güzelce, sungurlar pazarlıyordu hatırladın mı? galiba ben ilk kez o kıza söyledim agah"

bu bahsi geçen kız reyhan. o sahneyi tekrar izlerseniz konu açılınca agah bey'in yüzünün değiştiğini anlarsınız.

bu detayda kaçmasın gözden
  • BlackLead kullanıcısına yanıt
    Çoktan kaçmıştı hocam unutmuşuz. Bu diziyi tekrardan izlemek lazım bir kere daha.

• quote:

Orijinalden alıntı: Armadon

Ben anlamadım hocam göndermeyi kitabı okumadım aydınlatır mısınız merak ettim
    polislerin tufan'ın cesedinden katil ile ilgili delil bulduklarını söylediklerinden sonra deliren agâh eşliğinde 'amok koşucusu' na yaptıkları gönderme idi. gerçekten de polislerin o yemini yuttuktan sonra her hareketini hesaplayan dikkatli agâh gitmiş, ne olacaksa olsun diyip kalan süresinde maksimum sayıda kişi öldürmeye çalışan çılgın bir agâh gelmişti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emple kullanıcısına yanıt
    Güzel yakalamışsınız hocam hiç öyle düşünmemiştim.

• Güzel dizi. Tvde yayınlanan 2 saat 20 dakikalık leşlere dizi deniliyosa böyle kaliteli yapımlara başka isim bulmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

5.bölümde agah bey, nazif-naz ile içerken nazif bir ara şöyle diyor: "hani bir kız vardı güzelce, sungurlar pazarlıyordu hatırladın mı? galiba ben ilk kez o kıza söyledim agah"

bu bahsi geçen kız reyhan. o sahneyi tekrar izlerseniz konu açılınca agah bey'in yüzünün değiştiğini anlarsınız.

bu detayda kaçmasın gözden
    Kaçırmışım bu detayı
    Nazif'i sustuğu için mi öldürdü peki? Diğerlerinden daha masum geldi bana böyle bir şey yapsam olur da yarıda kalır diye son öldüreceklerimden olurdu muhtemelen.

• Diziyi şimdi bitirdim ve sıcağı sıcağına bir yorum yapayım dedim.

Gerçekten Türk dizilerinin baydığı televizyon açamadığımız bu dönemde bu dizi hala bir umut var dedirtti. Zaten dizide devamlı Agah Beyin TV'ye olan nefreti istesem alırdım zaten demesi falan buna gönderme.

Sansür olmayınca, süre sıkıntısı olmayınca ne boş boş bakışmalar ne ikide bir slow motionlar gördük ne de senaryoyu ilk bölümden tahmin etme gibi klişeler gördük.

Bana kalırsa muhteşemdi ama bu yorumu taraflı yapıyorum çünkü Türk dizilerine oranla muhteşemdi gerçekten Dünya dizilerine oranla ortalama ama bu şartlar altında olabileceğin en iyisi diyebilirim.

Bize hep diyorlar ya organik olan her şey güzeldir işte nerede o eski köyler bayramlar şunlar bunlar. Hepsi yalan aslında ne iyi köyler var ne iyi bayramlar var. Herkes öyle hatırlamak istiyor oysaki bir zaman makinemiz olsa hepsinin yalan olduğunu görürdük.

İnsanın evrimindeki en önemli gelişim bence inkar mekanizmasını geliştirmesi. Öleceğimizi bile bile yaşıyoruz, bir yakınımızı yarın kaybedebiliriz ama delirmiyoruz veya çıkıp katliamlar yapmıyoruz çünkü inkar ediyoruz her şeyin hayal ettiğimiz gibi olduğunu sanıyoruz oysa hepsi yalan.

Bu dizide en çok hoşuma giden replik burası spoiler içerir:
    Agah Bey kızı ve Deva'yı taksiye bindirirken diyor ya: " Kızını Cemil gibilerden korumak için yatılı okullara gönderirsin ama o koca İstanbul'da Cemil'i bulur. Sessiz kalmanın faturası işte bu."
    Muhteşemdi. Türkiye'nin özetiydi resmen aslında bu kötü insanlara cezalarını verebiliriz ama biz sessiz kalıyoruz sanıyoruz ki bizim kızımıza çocuğumuza yapamazlar ama yapıyorlar. Bu köylerde neler neler oluyor arkadaşlar kimsenin haberi yok. Haberi yapanları da zaten yaşatmıyorlar.

Haluk Bilginer gerçekten artık oyunculuğu aşmış bitirmiş bir insan. Cansu Dere'ye de bu roller çok yakışıyor zaten biraz soğuk bir yüzü var gerçekte nasıl bilemem tabii ama bu dizilerde de onu tam kullanınca ortaya güzel iş çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 16 Haziran 2018; 18:2:56 >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.