Şimdi Ara

SAHİBİNDEN SAHTE KİMLİK İLE KARGO DA DOLANDIRICILIK İZMİR (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
382
Cevap
7
Favori
33.642
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçmiş olsun. Siz bu şahsa ürünü hangi kargo ile gönderdiğinizi, arkadaşınızın adresini verdiniz mi? Yani kargo şirketini, şubesini vs. nereden bildi acaba?
  • Kargo şirketi suçlu. Zararı karşılamalı.
  • Geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eyvallah

dolandırıcı kişi kargonun hangi şubeye gideceğini nereden biliyor ki onu anlayamadım? izmir'de 250 tane kargo şubesi var.

dolandırılan arkadaş esas kargoyu alacak adamın isim ve soy isminide vermiş çağrı merkezinden öğrenilebiliniyor bence soy ismi vermesi hata olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baristatales

quote:

dolandırıcı kişi kargonun hangi şubeye gideceğini nereden biliyor ki onu anlayamadım? izmir'de 250 tane kargo şubesi var.

dolandırılan arkadaş esas kargoyu alacak adamın isim ve soy isminide vermiş çağrı merkezinden öğrenilebiliniyor bence soy ismi vermesi hata olmuş

o zaman çağrı merkezinde de açık var.
  • Geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: s.uzun

Vay arkadaş, kimin aklına gelir böyle bişey. Millet artık aşmış kenini, büyük ihtimalle hemen ucuzdan satıp elden çıkarır, bu kadarını yapan imeiden cihazın kapatılacağını da bilir.

0553lü numarayı facebookta aratınca isim Kerem çıkıyor, sana Mehmet demiş. 2 numara var hangisi doğru.

Hocam ses görüşmesi yaptığı numara arama kayıtlarında olan numara, whatsappdaki de o. ona sorarsanız ikisi de onun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marxx

quote:

Orijinalden alıntı: Baristatales

quote:

o zaman çağrı merkezinde de açık var.

bırakın Ad Soyadı cep telefonunu vermesi yeterli. Evet 1 adet kargonuz bulunmaktadır diyip müşteri temsilcisine aktarıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: _CarpeDiem_

Geçmiş olsun. Siz bu şahsa ürünü hangi kargo ile gönderdiğinizi, arkadaşınızın adresini verdiniz mi? Yani kargo şirketini, şubesini vs. nereden bildi acaba?

Kendisi ban bir adres verdi bende onu arkadaşıma sordum, oda biliyorum ben orayı dedi ve oralarda bir yerde buluşuruz dedi. o bölgedi kargo şubesi belli olmasından olsa gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exciter34

Geçmiş olsun. Yanılmayan bir Allah'tır. İnsan kendisi gibi sanıyor bazı mahlukları. Umarım hakkınızı alırsınız ve o şerefsiz de cezasını çeker. Pek sanmıyorum ceza alacağını. Bu ülkede adalet hırsızdan yana. Mahkemeye işe düşmeyen bilmez

hocam savcı bile takipsizlik çıkabilir dedi ama sen rahat ol, adam seni değil YURTİÇİ KARGOYU dolandırdı dedi. Sonuçta ellerinde MENRİS diye bir sistem var madem kullanmayacaksın insanların TC kimlik numarasını neden talep ediyorsun dedi. Ama onların süreci nedir bilemem dedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marjinal01

Çok geçmiş olsun, inşallah tez zamanda yakalanır ve bedelini ödetirler. Yalnız ilginçtir bu tür olaylar genelde bahsi geçen site üzerinde oluyor, nedense artık...

Hocam bunlar şebekeymiş GAZİEMİR şubesinden aynı şahıslar 2 tane cihaz patlatmışlar. Bunu söyleyen MENDERES ŞUBE MÜDÜRÜ ve buna rağmen hala TC KİMLİK DOĞRULAMSI yapmadan teslim ediyorlar.
  • Sık kullanılan bir yöntem geçmiş olsun, tazmin talep dilekçesi doldurun detaylı bir şekilde ilgili kargonun bölge müdürlüğüne faks ile gönderin, gelecek cevaba göre hareket edersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SPaCeLoRD

geçmiş olsun ama kargonun parayı ödeyeceğini sanmam. gönderirken içinde telefon olduğu belli değil diyebilirler. fatura olmadığı sürece de ıspatlanamıyor büyük ihtimalle.

Teşekkürler, Paketlemeyi gönderi yaptığım kargo şubesinde kameraların önünde yaptım devamlı o şekilde yapıyorum. Cihazın faturası var ve kullanılmamış olarak gönderdiğim savcılık evraklarında ıspatlı olarak var. Iphone destek sayfasından çıktı aldım etkinleştirlmediğine dair. bugün öğleden sonra cihaz aktifleştirlmiş. hepsinin ekran görüntüsü var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: djinn_inc

Sık kullanılan bir yöntem geçmiş olsun, tazmin talep dilekçesi doldurun detaylı bir şekilde ilgili kargonun bölge müdürlüğüne faks ile gönderin, gelecek cevaba göre hareket edersiniz.

İlk etap dün Yurtiçi kargo ve malum şahıstan şikayetçi oldum. Saniye saniye belgeler ile savcılığa başvurdum. Sonra kargodan tanzim dilekçesi doldurdum ama onlar yaklaşımları ile ne kadar çözümkar olduklarını belli ettiler. adeta ben kumpas kurduğumu ima ettiler. iki şubeyide Bçlge müdürlüklerine şikayet ettim. Hakaret davası açacağımı söyledim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nexcore

Faturada IMEI vs. yazılmıyor ise uygun bir fatura bulunur çok sorun değil dolandırılan arkadaş için.

sorun yok cihaz Apple faturalı ve etkinleştirme yapılmamış durumda yani sıfır olarak gönderildi. Apple Türkiye den gerekli bilgileri aldım İmei sine kadar verdiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: konya

gerçekten çok etkilendim şaşkınlık içerisindeyimm çok geçmiş olsun.
    peki ben bir şey sormak istiyorum bunu muhtemelen kargo şirketi ödemek zorunda çünkü siz kime gönderdiniz ve karşılığında kim almış alakası yok alan kişinin o yüzden suçlu %100 kargo şirketi
    suçludur ve ödemek zorunda.

Valla hocam Siber suçlardan sorumlu polis memuru da aynı şeyi söyledi böyle bir şey ben daha duymadım dedi. Zaten şöyle bir durum var ben her ne kadar iyi niyetli olarak paylaşmış olsam da Kargo tam kimlik sorgulaması yapmadan kargoyu teslim edemez. Sonuçta her adım AHMET HASAN HÜSEYİN DİYENE kargo teslim edeceklerse yandık. Benden TC no ma kadar istiyorlar önlerinde MENRİS DİYE BİŞEY VAR.
  • aynısı bir fotoğraf makinası için olmuştu geçen ay haberlerde izledim geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: GOLDFALCON

quote:

Orijinalden alıntı: Orhun

Öncelikle geçmiş olsun. Her ne kadar suç sende olmasa da ben alışverişlerimi kendim halletmeyi tercih ediyorum. İl dışına ya önce havale şeklinde ya da satın alan kişinin İstanbul'da tanıdığı vs. varsa onu bana yönlendir alışverişi onla gerçekleştirelim diyorum. Bunun dışında devir kötü olduğundan parayı bankamatik yanında alıp, parayı hesabıma yatırıyorum sahte para ihtimaline karşı. Bunlar küçük bir not olsun istedim.

Bunun dışında burada 2 suçlu var. 1.si dolandırıcı eleman. 2.si kargo firması. Kargo firmasının üzerine gidin. Bölge müdürlüğünü de arayın, yetkili birini isteyin. Taşınması yasal olan bir ürün bu sonuçta. Kargo firmasının bunu çözmesi lazım. Çözmezse önce kargo firmasına sonra da dolandırıcıya, çözerse sadece dolandırıcıya dava açın.

çook eskiden dhden bir kamera satmaya kalkarken başıma gelmişti alıcı vatandaş sahte para vermişti tevafuk işte biz parayı atmye yakın yerde almış yatırmaya kalkınca cihaz almamıştı arkasından koşup yakalamıştık elemanı yüzsülük yapmıştı nerdeyse ağız göz dalıyorduk karaktersizlikte yüzsüzlükte niravana yaptığından bu tip arkadaşlar o gün bu gundur nakit satış kabul etmiyorum elden teslim alacaksan bile havale edeceksin beğenmeyen oğluna almaz olur biter diyorum kapanıyor mevzu ticaret maalesefki güven üzerinden yürür ama ortam çakal doluyken mağdur olmanın anlamı yok

Satıcı arkadaşa geçmiş olsun telefonun sinyalini tespit edemiyorlarmı konumsal olarak?

Hocam cihaz kayıt dışı şuanda pasaport kaydı yapıldı anda ben E-devletten kapatacağım zaten. Sıkıntı yok. Savcılıkta gerekeni yapacak.

• bariz kargo suçlu.

imei olayını ise normalde yurtdışında yaşayan birine telefonu satarak da çözebilirler ama ...
    kargo şirketinin peşine düşmek lazım sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

bariz kargo suçlu.

imei olayını ise normalde yurtdışında yaşayan birine telefonu satarak da çözebilirler ama ...
    kargo şirketinin peşine düşmek lazım sanırım.

normalde sadece tanzim doldurunca yeterli oluyormuş ama ben savcılığa kargoyu ve adamı şikayet ettim. Zaten bütün sıkıntı o imza evrağına adam AD-SOYADI bile doğru yazmıyor. yazdığı TC kimlik numarası bile sallamasyon.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.