Şimdi Ara

Sahibinden de GET ile Satış Yapmak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
3
Favori
79.953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bir ürün satacağım, webden alışverişlerde biraz ince eleyip sık dokuyan birisiyim.Alıcı olacak kişi bulunduğum şehirde değil ve GET ile ilan açarsan alırım dedi.Sahibinden de yazılana göre alıcı için;

sahibinden.com Güvenli e-Ticaret (GeT) ile yaptığınız alışverişlerde paranız güvence altındadır, risk almazsınız. Satın aldığınız ürün size ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde ürünü inceleyerek seçtiğiniz ürün olduğundan emin olursunuz. Sistemden ürüne onay vermenizden sonra yapmış olduğunuz ödeme Güvenli e-Ticaret (GeT) havuz hesabından satıcının hesabına aktarılır. Memnun kalmaz ve onay vermezseniz yapmış olduğunuz ödeme size iade edilir. 3 iş günü içerisinde sistemden red etmediğiniz işlemler otomatik olarak onaylanmış sayılır. diyor.

Şimdi ben ürünüme güveniyorum kapalı açılmamış kutuda bir ürün göndereceğim ama alan kişi ya 3 işgünü içerisinde onay vermeyip sahibindenede bana boş kutu gönderdi derse mesela nasıl olacak.Bu durumda prosedür nasıl işliyor.

Bu konu hakkında tecrübeli arkadaşlardan acilen yardım bekliyorum,tşkler.

• Site %95 Alıcıyı korumak için tasarlanmıştır,

İade aldığınız ürün eksik, bozuk ya da kırık olarak size iade edildiyse, kargo görevlisine tutanak tutturup zararınızı karşılamak için hukuki yollara başvurma hakkınız bulunmaktadır.

Alıcıdan emin değilseniz kesinlikle bu yola başvurmayın , emin olsanız dahi işiniz şansa kalmış demektir.

Satıcı yı korumak adına hiç bir şey yapmıyolar , çünkü gelen giden ürün içeriğini site diyorki beni bağlamaz ben komisyon alır işime bakarım ,

Alıcı kötü niyetli ise geçmiş olsun zaten, ben monitör satışı yapmıştım zamanında , alıcı bana aynı gönderdiğim koli içerinise kola koyup , bu monitör bozuk diyip geri gönderdi, bi açarız ki içinde kola :)) site dediğim gibi oralı değil git mahkemeye diyo..

meblası düşük ama dedim bi gideyim mahkemeye , nyse olan biten herşeyi anlattım,kargo fişleri,aldıgım fotoları verdim savcıya , dava süreci başladı, 100 liralık dava 2 yıl sürdü :))

sonuç : mahkemedeki bütün masraflar alıcıdan karşılandı, iyi halinden dolayı daha önce sucu olmadıgından dolayı para cezasına çarptırıldı.. 100 liralık dava 2 yıl bi düşünün :))
  • bu bi paradoks haline gelir, karşı taraftaki de ya ürünü göndermez boş kutu gönderip ben göndermiştim derse diye düşünürse iş uzar. Ben birçok satış yaptım bu tür hiçbir sorun yaşamadım. Ama sh senden %7 komisyon hesiyor, haberin olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ntticaret

bu bi paradoks haline gelir, karşı taraftaki de ya ürünü göndermez boş kutu gönderip ben göndermiştim derse diye düşünürse iş uzar. Ben birçok satış yaptım bu tür hiçbir sorun yaşamadım. Ama sh senden %7 komisyon hesiyor, haberin olsun

hocam komisyon işi sorun değil alıcı komisyonu ben üslenirim diyor ama ben nedense güvensizlik duyuyorum işte.yalnız bu sistem anladığım kadarıyla sadece alıcıyı koruyor satıcı her türlü mağdur olabilir yazılana göre yada belki başka bir prosedürümü var bilmediğimiz.bu durumda ürünü gönderdinizmi tamamen alıcının insiyatifindemi kalıyorsunuz ben bunu merak ediyorum.
  • yani alıcı boş kutu gönderdi v.s. diyemez ama ör: bi cep tlf gönderirsin ımeı kopyalayı sana çalışmıyo geri gönderdim der, yada ne bileyim başka bişey gönderirsin içinden parça alır geri gönderiri, bunu yapabilir de senin söylediğin boş kutuna sh müdahale eder.
  • abi işte korktuğum meselede bu, cep telefonu göndereceğim açılmamış sıfır kutusunda telefon,nasıl yapıcam bilemiyorum
  • ptt ile kapıda ödemeli gönder, yada bulunduğun yerde tanıdığı varsa onun vasıtasıyla alsın, bi kaç değişik yöntem öner vereceği tepkiye göre maksadını anlarsın zaten. Olmazdı 20 eksiğine ver elden ver
  • alakana teşekkürler hocam,peki ptt ile kapıda ödeme sistemi nasıl işliyor kısaca,o şekilde benim mağdur olma durumum olabilirmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: shopto

alakana teşekkürler hocam,peki ptt ile kapıda ödeme sistemi nasıl işliyor kısaca,o şekilde benim mağdur olma durumum olabilirmi

PTT parayı almadan ürünü vermiyor. Kutuyu bile açmıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: s0ft

quote:

alakana teşekkürler hocam,peki ptt ile kapıda ödeme sistemi nasıl işliyor kısaca,o şekilde benim mağdur olma durumum olabilirmi

o zaman bu durumda en garantilisi ptt gibi duruyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: s0ft

quote:

o zaman bu durumda en garantilisi ptt gibi duruyor

hocam ptt ile ürün sattınız mı ?

• Aynı sorun ben de var. Dün ilana koyduğum ürünü birisi almış. Mesajlaşmadık bile. Ben şimdi göndersem içinden parça alıp geri gönderse ne olacak?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ilk defa get ile satis yapacagim para hesabima nasil yatacak ilani verdim ancak hesap numarasi felan istenmedi henuz. Odeme onaylandiktan sonra mi isteniyor acaba ?

• çok sakat benimde hiç kafama yatmıyor ben genelde havale eft ile satış yapıyrum ptt kargo ile kapıda ödeme işlemine maliye sınırlama getirdi fatura istiyor alengirl mevzu yani yakın zamanda gittigidyor da biri benden hem anakart hemde hdd aldı ama sparişi iptal ettim sistem kafama yatmadı çünkü.....
  • güvenli e-ticaet felan değil alın okuyun...

https://www.sikayetvar.com/sahibindencom-sozde-guvenli-e-ticaret-1
  • Arkadaşlar hortlatayım konuyu, 3 iş günü muhabbetini biraz açıklayabilir mi birileri? Mesela perşembe günü sipariş geçtik diyelim, cuma elimize geldi, onaylamamız gerek ya, haftasonu da o 3 iş gününe dahil mi? Bilmiyorum anlatabildim mi ama... Teşekkürler

• doctor_bey D kullanıcısına yanıt
    Dahil; 3 iş gunu 3. Gunun son gunu haftasonuna denk gelirse diye kullanilan bir tabir olsa gerek.. Mesela ctesi 3. Gün bitti ise ctesi pazar iş günü olmadigindan ptesi 3. Gun olur

• doctor_bey D kullanıcısına yanıt
    Hafta sonu iş günü sayacına girmiyor. Hafta başlayınca sayaç işliyor
  • Ptt kargo yada herhangi bir kargo ile kapıda ödeme ile göndermeniz için anlaşmanız olmalı anlaşma için ise firmanız olmalı.

Karşı taraf sahibinden.com'a içinden salatalık çıktı diyebilir. Sahibinden.com bunu sizin alehinize kullanır ödeme yapmaya bilir. En garantisi kargo şubesinde video çekerek, kargo görevlisine teslim edin. Görevlinin de ürünü doğrulamasını sağlayın.
  • Maalesef sahtekar pislik insanlar her şeyin içine etmenin bir yolunu buluyor. Elden satmadıkça yüzde 100 güvenli bir yolu yok.
  • Site %95 Alıcıyı korumak için tasarlanmıştır,

İade aldığınız ürün eksik, bozuk ya da kırık olarak size iade edildiyse, kargo görevlisine tutanak tutturup zararınızı karşılamak için hukuki yollara başvurma hakkınız bulunmaktadır.

Alıcıdan emin değilseniz kesinlikle bu yola başvurmayın , emin olsanız dahi işiniz şansa kalmış demektir.

Satıcı yı korumak adına hiç bir şey yapmıyolar , çünkü gelen giden ürün içeriğini site diyorki beni bağlamaz ben komisyon alır işime bakarım ,

Alıcı kötü niyetli ise geçmiş olsun zaten, ben monitör satışı yapmıştım zamanında , alıcı bana aynı gönderdiğim koli içerinise kola koyup , bu monitör bozuk diyip geri gönderdi, bi açarız ki içinde kola :)) site dediğim gibi oralı değil git mahkemeye diyo..

meblası düşük ama dedim bi gideyim mahkemeye , nyse olan biten herşeyi anlattım,kargo fişleri,aldıgım fotoları verdim savcıya , dava süreci başladı, 100 liralık dava 2 yıl sürdü :))

sonuç : mahkemedeki bütün masraflar alıcıdan karşılandı, iyi halinden dolayı daha önce sucu olmadıgından dolayı para cezasına çarptırıldı.. 100 liralık dava 2 yıl bi düşünün :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi probody08 -- 24 Mart 2017; 12:24:9 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.