Şimdi Ara

SAHİBİNDEN.COM FAZLASIYLA ÜCRETLİ OLDU!... (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
387
Cevap
7
Favori
83.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizim insanımıza her şey bedava olacak. Şu forumu kullananlar bile 5 dk. girilemeyince akıl almaz laflar ediyorlar, sanki bu yerlerin onlara borcu var, yatırım yapmışlar da hesap soruyorlar. İşin ardında maliyetler nedir, ödemeleri nedir, o iş nasıl döner asla akıllarına gelmez, umurlarında olmaz, onları ilgilendirmez. Onlara her şey bedava olacak.
  • Forumda ne kadar çok zengin varmışta haberimiz yokmuş.

Kişisel görüşüm, 1 kullanıcı yılda 5 ilan verdikten sonra gerisi ücretli olmalı ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HERKEZİN FARKLI BİR GÖRÜŞÜ VAR
    BU LAFIM SAHİBİNDEN E
    SAHİBİNDEN İ HİT YAPAN BİZLERİZ
    BEN ORAYA BAŞKASININ İLGİSİNİ ÇEKEN BİR ÜRÜNÜ İLAN KOYMAZSAM
    SEÇENEK OLMAZSA SATICIYLA ANLIK TELEFON AÇAMAZSAN ÜRÜNE ANLIK FİYAT TEKLİFİ EDEMEZSEN
    SAHİBİNDEN E NEDEN İLGİ DUYULSUN
    YÜZDE YEDİ KOMİSYON AL
    HAVUZUNDA REPO KAZAN
    REKLAM AL
    TIKLANSIN KAZAN
    DÜKKAN ADI ALTINDA SENELİK BİN KÜSÜR LİRA AL
    AMA SENİ VAR EDEN BİZLERİZ...
    İLANLARIMIN HEPSİNİ ÇEKTİM
    İKİNCİ EL 15 LİRALIK ÜRÜNE GÖZ DİKİYOR
    İLANIN ELİMLE ÇEKTİGİM RESMİNE BAHANE BULUP PASİF EDİYOR
    TOPLU HALDE İLANI AYNI ANDA AKTİF ETTİRMİYOR
    [TEK TEK YENİ İLAN GİBİ GÜNCELLEME]
    PEKİ SORUYORUM SİZE
    SİZDE BAKIYORSUNUZ Kİ BURADASINIZ
    1İNCİSİ
    DÜKKAN AÇMIŞ
    BİRİ TEK BİR ÜRÜNÜ AYNI İLAN KRETERİNE 15 20 TANE VERİYOR RESİMDE AYNI İKİNCİ EL BİR ÜRÜN
    BEN VERSEM İLAN PASİF EDİLİYOR
    2 İNCİSİ DÜKKAN AÇMIŞ BİRİ GET ÜZERİNDEN BAŞKA BİR DÜKKAN SAHİBİNDEN 27 TANE PARFÜM ALMIŞ 5 LİRADAN
    PARFÜMÜ SATAN 10KÜSÜR KEMER ALMIŞ ÖBÜRÜSÜNDEN
    SONUÇ DÜKKAN I VAR GET SATMIŞ PROFİLİ İYİ
    BUNU BİLDİRDİGİMDE İSPATLAMAMI İSTEDİLER
    GÖRÜNEN KÖY...
    KISACA DÜKKANI AÇAN HER İLANI ZATEN ÜCRETSİZ VERİYOR
    İLANLARINDA TELEFON NUMARASI VERİYOR
    SAHİBİNDENİN GERÇEKTENİŞİ TİCARETE DÖKMÜŞ
    İŞİN TİCARETİNİ YAPANIN SİTESİNE İLAN VERMESİNİ İSTİYOR
    ÖRNEGİN ELİNDE İKİNCİ EL BULUNMAYAN BİR KUMANDANIN UCUZ BİR FİYATA UZUN SÜREDE SATACAK KİŞİLERİ İSTEMİYOR
    GİTTİ GİDİYORUN TELEFON NUMARASINI ENGELLEMESİYDİ SAHİBİNDENE TALEP EDİLMESİ
    HER ZİRVENİN BİR İNİŞİ VARDIR
    SAHİBİNDEN İN BİR ÇOK İKİNCİ EL SİTESİDE VAR AYNI YAZI SİTİLİ ALT YAPISIYLA.
    NORMAL SATICILARDAN HERŞEYİNDEN PARA İSTEMESİNE KARŞIYIM.
    BİR DÜŞÜNÜN BİR ÜRÜNE İHTİYACINIZ VAR [ARAÇ YEDEK PARÇA, TELEFON , KOMRESÖR VS ]
    İLK ÖNCE İKİNCİ EL YADA SIFIR UCUZUNA TEMİZİNE SİZE YAKIN OLANA GİDİP YERİNDE İNCELEMEYEMİ
    YOKSA AYNI ÜRÜNÜ SATAN KİŞİNİN 15 TANE AYNI İLANINAMI
    BİRDE BİLGİNİZ OLSUN
    TC NUMARANIZDAN NORMAL YADA TİCARET YAPANLARDAN VERDİGİ İLANLARI SAHİBİNDEN GET İLE SATMASINDAN MALİYE BİR KAÇ SENE SONRA SİZE AÇTIGI VERGİ LEVHASIYLA FAİZLİ PARA İSTEYECEK BİLGİNİZ OLSUN

• bence ücretli olmalı hatta arabaya göre ücretli olmalı adamın mb-bmw ferrari lambor(modeline göre gidipde 85 model bmwyede aynı para değil) gibi arabası olan 40 liradan ilan vermeliler
    maddi olarak yetersiz olanlarada cüzzi bir miktar yani satıcının ciddi olduğunu gösterecek bir ücret alınmalı yoksa görüyoruz ne kadar saçma sapan ilanlar var yok neymiş acelesi yok ee kardeşim bune yok işine gelen alır hem böyleleri piyasayıda yükseltiyor arabanın ederim 20bin ise öküzün biri 25 yazıyor diğer arabasını ciddi satıcıda görüyor benim arabamın eksiği ne ? diyor oda yazıyor derken fiyat yükseliyor neyse çok konuşmanın bir anlamı yok sizler anladınız
  • IP sınırlaması getirsinler.. Her bir kategoride yılda 2 ilan verebilisin. Normal kullanıcılar.. Galerici açsın istediği kadr. Abuk subuk ilanlardan sıkıldığım için girmiyorum artık..
  • ilan koyarken para alsınlar ki piyasayı gereksiz yere şişirenler olmasa,
    ben araba satarken 40tl vermeye razıyım,
    ya tutarsa ilanı koyanlara razı değilim!!!
  • arkadaşlar ben sahibinden de 4-5 yıldır giyim üstüne markalı ürünler satan biriyim bugün ilan koyacaktım limitiniz doldu diye mesaj geldi şok oldum gerçekden hiç bir uyarı yapmadılar böyle bir uygulama yapacaklarına ilişkin telefon ettim dün itibari ile böyle bir uygulama kararı aldıklarını belirttiler ..

normalde evet paralı olmasına birsey dediğim yok ama makul olmaları gerekiyordu benim 200 parça ürünüm var nasıl ilan açacam dedim dükkan açın dediler ne kadar dedim yıllık 600 tl :) çok büyük bi rakam bu ayda 500 ilan verme hakkı veriyor .çünkü bizler ürünleri devamlı yenilememiz gerekiyor bu yüzden ilan sayımız aşırı oluyor 500 bile yetmeyebiliyor bu sefer 180 tl daha ver diler ek paket verek dediler resmen telefon operatörleri gibi olmuşlar pakaet pakaet ücret var

insanları siteden soğutacakalr gittigidiyor kendini batırdı bu konua her seyi paraya döktüğü için sahibinden onların bu açıgından yarallandı hersey bedava dedi aşırı büyüdü bir anda ama şu an kendileride bu büyümeden bizi yontarak faydalanmaya gidiyor sahibinden.com zaten komison veriyoruz satılan ürünlerden birde bu işi neden çıkardı bilmiyorum..

• Şu yönden bakın.

Bu tarz sitelerin yazılım,eleman ve hosting masrafı hiç az değil.

Bir ilan açıyorsun 1000 kişi bakıyor.Binlerce ilan olunca milyonlarca kişi bakıyor.

Ufaktan para kazanmaları da lazım.

Bazı ilanlardan komisyon alıyorlar ama araç ev ilanlarında bu mümkün değil.

Böyle olunca da onları ücretli yapıyorlar mecbur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: transalp650

HERKEZİN FARKLI BİR GÖRÜŞÜ VAR
    BU LAFIM SAHİBİNDEN E
    SAHİBİNDEN İ HİT YAPAN BİZLERİZ
    BEN ORAYA BAŞKASININ İLGİSİNİ ÇEKEN BİR ÜRÜNÜ İLAN KOYMAZSAM
    SEÇENEK OLMAZSA SATICIYLA ANLIK TELEFON AÇAMAZSAN ÜRÜNE ANLIK FİYAT TEKLİFİ EDEMEZSEN
    SAHİBİNDEN E NEDEN İLGİ DUYULSUN
    YÜZDE YEDİ KOMİSYON AL
    HAVUZUNDA REPO KAZAN
    REKLAM AL
    TIKLANSIN KAZAN
    DÜKKAN ADI ALTINDA SENELİK BİN KÜSÜR LİRA AL
    AMA SENİ VAR EDEN BİZLERİZ...
    İLANLARIMIN HEPSİNİ ÇEKTİM
    İKİNCİ EL 15 LİRALIK ÜRÜNE GÖZ DİKİYOR
    İLANIN ELİMLE ÇEKTİGİM RESMİNE BAHANE BULUP PASİF EDİYOR
    TOPLU HALDE İLANI AYNI ANDA AKTİF ETTİRMİYOR
    [TEK TEK YENİ İLAN GİBİ GÜNCELLEME]
    PEKİ SORUYORUM SİZE
    SİZDE BAKIYORSUNUZ Kİ BURADASINIZ
    1İNCİSİ
    DÜKKAN AÇMIŞ
    BİRİ TEK BİR ÜRÜNÜ AYNI İLAN KRETERİNE 15 20 TANE VERİYOR RESİMDE AYNI İKİNCİ EL BİR ÜRÜN
    BEN VERSEM İLAN PASİF EDİLİYOR
    2 İNCİSİ DÜKKAN AÇMIŞ BİRİ GET ÜZERİNDEN BAŞKA BİR DÜKKAN SAHİBİNDEN 27 TANE PARFÜM ALMIŞ 5 LİRADAN
    PARFÜMÜ SATAN 10KÜSÜR KEMER ALMIŞ ÖBÜRÜSÜNDEN
    SONUÇ DÜKKAN I VAR GET SATMIŞ PROFİLİ İYİ
    BUNU BİLDİRDİGİMDE İSPATLAMAMI İSTEDİLER
    GÖRÜNEN KÖY...
    KISACA DÜKKANI AÇAN HER İLANI ZATEN ÜCRETSİZ VERİYOR
    İLANLARINDA TELEFON NUMARASI VERİYOR
    SAHİBİNDENİN GERÇEKTENİŞİ TİCARETE DÖKMÜŞ
    İŞİN TİCARETİNİ YAPANIN SİTESİNE İLAN VERMESİNİ İSTİYOR
    ÖRNEGİN ELİNDE İKİNCİ EL BULUNMAYAN BİR KUMANDANIN UCUZ BİR FİYATA UZUN SÜREDE SATACAK KİŞİLERİ İSTEMİYOR
    GİTTİ GİDİYORUN TELEFON NUMARASINI ENGELLEMESİYDİ SAHİBİNDENE TALEP EDİLMESİ
    HER ZİRVENİN BİR İNİŞİ VARDIR
    SAHİBİNDEN İN BİR ÇOK İKİNCİ EL SİTESİDE VAR AYNI YAZI SİTİLİ ALT YAPISIYLA.
    NORMAL SATICILARDAN HERŞEYİNDEN PARA İSTEMESİNE KARŞIYIM.
    BİR DÜŞÜNÜN BİR ÜRÜNE İHTİYACINIZ VAR [ARAÇ YEDEK PARÇA, TELEFON , KOMRESÖR VS ]
    İLK ÖNCE İKİNCİ EL YADA SIFIR UCUZUNA TEMİZİNE SİZE YAKIN OLANA GİDİP YERİNDE İNCELEMEYEMİ
    YOKSA AYNI ÜRÜNÜ SATAN KİŞİNİN 15 TANE AYNI İLANINAMI
    BİRDE BİLGİNİZ OLSUN
    TC NUMARANIZDAN NORMAL YADA TİCARET YAPANLARDAN VERDİGİ İLANLARI SAHİBİNDEN GET İLE SATMASINDAN MALİYE BİR KAÇ SENE SONRA SİZE AÇTIGI VERGİ LEVHASIYLA FAİZLİ PARA İSTEYECEK BİLGİNİZ OLSUN

hocam aynı dertden müzdaribiz :)600 tl para istediler biraz daha uygun olsa anlıyacam ama bu çok kaçtı zaten get den alıyorsunuz daha istiyosunyorsunuz .

ayrıca evet vergi numarası istiyorlar dükkan açmak için dediğinizgibi vergi memurları için ön hazırlık yapıyorlar

• Böyle bir ofisi nasıl çeviriyorlar sanıyorsunuz?

• arkadaşlar bu iş saçmaladı iyicene az önce sahibindene telefon ettim ürün satmak için dükkan açmak mecburiyeti varmıs neyse parası açalım dedim yıllık 600 tl .bu seferde verdi dairesine kayıtlı olmanız gerekiyor dedi.ya dedim ben amatöörce giyim üstüne ürün satan biriyim ne vergisi ne maliyesi dedim yok dediler resmen gerçek bir esnaf olun gelin demezmi :)

bireysel ürün satmak için parça bası 1 tl yada kurumsal olman gerekiyor muşşşş

bıçak gibi kesip attılar 250 parça ürünüm var satısda hepsini mecbur çekeceğiz
  • bir ayakkabıcı ,emalkçı araba galerisi olan aynı ilanı sayfa sayfa basabiliyordu buna çare olur.emlakçılar, araç satıcılarına kota koymaları paralı olması iyi olmuş.benim gibi evde eskilerini takas yapmak isteyen satmak isteyen için 1-2 farklı hesapla açabilirsin ama telefon isteyecekler büyük ihtimalle.onuda ayarlarız birşekilde.bu arada ilanlarım gitmeden bakmak isterseniz. sahibindende ilan numaram :107058071 burdan getli ilanları kaldırırsanız satıcının diğer ilanlarından tüm ilanlarımı görebilirsiniz kolay gelsin.bir kısmını bu siteye aktarmayı düşünüyorum.
  • doganbeyyy %100 Haklısınız. Ben de ufak tefek bisiklet, elektronik parçası vs. satıyordum. Yıllardır satış yaptığım ve sevdiğim Sahibinden.com'u 1 günde bitirdiler.
    Herkes genelde Araba ve Ev konusunda örnek vermiş, o kategoriler hakkında yorumum yok ama benim gibi ufak satıcıların, sitenin belirlediği yıllık ücretlerle mağaza açması imkansız. İlan başına 1 TL ile de o iş yürümez. Bazen 10 TL'lik ürün satıyordum, her renk yada boy için başka ilan istiyorlar, iyi güzel de ürün satılmazsa her ay yeniden ilan ücreti yada güncelleme ücreti mi vereceğim, böyle saçma şey mi olur? Zamanında Gittigidiyor'u bu yüzden bırakmıştım şimdi Sahibinden.com da benim için biter.

Çoğunluk "çok iyi olmuş, süper olmuş" demiş ama bu sistemle bir süre sonra evinde kullanmadığı ancak hala işe yarayan ürünü olanlar satış yapmayı bırakır. Sonuç olarak bu iş alıcıları da oldukça etkileyecek, hem ucuza 2.el ürün bulma şansı azalacak, hem de seçenekler azalacak ve artık herkes sıfır ürün almak zorunda kalacak.

Sizin aklınızda alternatif düzgün bir site var mı? (GET satışı olan ve alıcıların Kredi Kartı kullanabileceği şekilde.)

Not: sonteklif.com'a baktım, aynı sistemi yapmaya çalışmışlar ama Ürün Arama tam anlamıyla saçmalıktan ibaret. Örn:Arama yapılan ürün: express card usb 3.0 /// Çıkan sonuç: Pipo, Parfüm, radyatör vs. yani Express Card dışında herşey çıkıyor :) Adamlara bu sorunla ilgili mesaj attım, gereksiz, boş bir cevap yazdılar. Bu sistemle satacağın ürünün alıcıya ulaşması da imkansız tabii.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EMRE2008 -- 12 Temmuz 2013; 4:08:13 >

• Sahibinden.com tüm üyelere öyle bir kazık attı ki, artık batsa da aklı başına gelse. Alternatif site isteyenler için:www.sanalpazar.com sitesinin yıldızını parlatırsak iyi olur. Tamamen kredi kartı ile alıveriş yapılan bu sitede kesilen komisyon %5 ile sınırlı. Sahibinden.com adlı paragöz sitenin aksine taksitli satılardan da komisyon almıyor ve 12'ye varan taksitler peşin fiyatına yapılıyor. Kurumsan müşteriler için de "mağaza açmak ücretsiz" Bu kadar avantajın yanında tek eksik sahibinden.com kadar kullanıcıya ulaşamaması.

Sahibinden'in bu kapitalist tavrına kızacak kullanıcılar sanalpazar'a yönelirse kısa zamanda istenilen hite ulaşır. Herkes eşine dostuna sahibinden'i terk etmesi yönünde tavsiyede bulunmalıdır. Alternatiflere yönelmek şart, yıllarca ekmeğini yediği müşterilerle inatlaşmanın cezasını çekme zamanı gelmiştir..

• Sanalpazar.com'a yıllar önce üye olmuştum ancak bir sorun yaşayınca siteden soğuyup, devam etmemiştim. Ben de bugün tam sizin mesajdan önce şans eseri şu Sanalpazar.com'a bir bakayım son durum nedir diye girdim, adamlar siteyi çok geliştirmişler, helal olsun. İlanlarımın hepsini Sahibinden'den Sanalpazar'a taşımaya başladım. Artık Sahibinden'de ilanlarımın son ay süreleri doldukça SP'a taşımaya devam ederim. Geçmiş olsun Sahibinden.com.

* SP'ın benim açımdan %5 komisyonuna ek olarak en büyük avantajı da Yurtiçi Kargo ile 10 kg/ds'ye kadar Türkiye'nin her yerine, (sigorta dahil) 5.5 TL + KDV'lik bir hizmet sunması. Sahibinden'de en büyük sıkıntım kargo ücretleriydi. Belli bir gönderim sıklığı olmazsa kargo şirketleri sizle indirim anlaşması yapmaya pek yanaşmıyor ve kargo ücretleri de uçuyor. Sahibinden.com'un da site olarak bu konuda bir hayrını göremedim. Genelde en ucuz seçenek olan PTT Kargo ile göndermek zorunda kalıyordum ama onla da süreyle ilgili bazen sorun çıktığı için alıcılar şikayet ediyordu. (Yurtiçi Kargonun paketimi 1 günde ulaştırdığı yere PTT'nin bazen 4-5 günde ulaştırdığı oluyor.) Bu yüzden SP'ın özellikle bu hizmetine bayıldım.

* Hemen her kredi kartına Peşin fiyatına 10-12 aya kadar taksit de var. Alıcılar için büyük kolaylık. Süpermiş :)

* Bir de şöyle ağız tadıyla ilan vermeyi özlemişim; Sahibinden.com son aylarda tam bir devlet dairesi gibi davranıp bir ilanı yayınlatana kadar binbir dereden su getirtiyordu. "İlanınızın gözünün üzerinde kaş var." diye sudan sebeplerle red edilen ilanımı 4 defa değiştirmek zorunda kaldığımı ve her seferinde de 6 ile 8 saat onaylanmasını beklemek zorunda kaldığımı bilirim. SP'da ilanımı hazırladım "Yayınla" düğmesine tıkladım ve "İlanınız yayında" mesajını görünce "ohhh be!" dedim ve rahatladım. Aslında Sahibinden'in yeni fiyat politikası bir açıdan iyi oldu, onlara mahkum olmadığımızı hatırlatmış oldular, tşk Sahibinden.com :)

Alexa Toolbar'ı yükleyince her sitenin Dünya ve en çok kullanılan ülkedeki sıralaması çıkıyor.
    Şu an itibariyle;
    Sahibinden 9.
    Gittigidiyor 19.
    Sanalpazar 94.
    sırada gözüküyor. Yıllar önce Sahibinden.com'un Gittigidiyor'un 100 basamak arkasında kaldığı zamanları bilirim. Bizim gibi kullanıcılar sayesinde İlk 10'a girince siteye bir haller oldu. Biz de artık Sanalpazar'ı ve diğer alternatifleri yükseltiriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EMRE2008 -- 12 Temmuz 2013; 11:05:22 >

• çok haklısın
  • sende o ücreti araba fiyatına koyacaksın

tam vatandaşa uygulanan sistem

ben sana sen bana
  • Hatirlayin...En basitinden su DH forumunun bile coluk cocuktan temizlenmesi icin TC ile kayit gundeme gelmisti. Topluluklarda sistem buna dondu. Sahibinden'in yaptigi mantikli.
    Normal saticidan 10, galericiden 40 tl gibi bir aidat almasi bence mantikli olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu başlık "araç satışı" için açılmış ama biz "alışveriş" kategorisinden bahsediyoruz. GeT ile komisyon alamayacakları emlak ve vasıta ilanları tabi ki ücretli olmalı. Yüzlerce bin liraya satılan evler için 59TL ilan açma ücreti az bile. Bizim derdimiz 3 kuruşa satış yaptığımız "alışveriş" kategorisindeki bu saçma sapan "1TL ilan açma ücreti" adı altında alınan haksız ücret. Zaten kazancımızın %7'sini siteye "GeT komisyonu" adı altında verirken, bir de 1 aylık ilan yayınlama ücreti olarak 1TL vermek istemiyoruz. Açtığımız ürün satılıp satılmayacak belli değilken, her ay yeniden yayınlamak için bu ücreti site almamalı. Ki gördüğüm kadarıyla ücretsiz limiti dolanlar başka üyelik açıp, oradaki ücretsiz ilan limitlerini kullanıyorlar. Kimse böyle bir saçmalığa pabuç bırakmıyor.

Site ne kadar diretirse diretsin eninde sonunda alışveriş kategorisinden ilan ücreti almaktan vazgeçecek, cirolarının düşmesi işlerine gelmez, ama sorun bunu ne zaman yapacakları. Küstürdükleri, diğer sitelere kaptırdıkları müşteriler bir daha döner mi bunu zaman gösterecektir...

• emrah_88 Sahibinden.com'un ücretli ilan sisteminden geri döneceğini pek sanmıyorum ama benim de Sahibinden'e geri dönmeye niyetim yok. Anlaşılan adamlar artık 2.el satışlarla ve küçük satıcılarla ilgilenmiyorlar. "Büyük satıcılar bize yeter." diye düşünüyorlar sanırım. Ancak bu durum kesinlikle alıcı sayısını ve dolayısıyla sitenin hitini de düşürecektir.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.