Şimdi Ara

sahibinden.com dolandirildim (harun turgut)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
7.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #İstanbul İlan Türü #Satılık Kondisyon #Sıfır
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ismi:harun turgut
    cep:0534 8293601 (aramayin lutfen emniyette tanidiga bildirdim numarasini degistirmesin)
    IBAN: TR38 0011 1000 0000 0086 9880 57
    TCKimlikNO:27986081786 (kargo zarfında yazan)

DİKKAT

önce get yapalım dedim peki dedi sonra elden 1900 'a verebilirim dedi uzak olmasa olurdu dedim neyse üyelik tarihi de eskiydi güvendik hiç uğraşmayalım gönderdim havaleyi ondan sonra ses yok herkesi uyarırken biz tufaya düştük. telefondaydım dikkatimden kaçtı adamın attığı kargo zarfında yalova yazıyormuş ilan bursa diye açılmış onu bile farkedemedik

UYARILAR LÜTFEN OKUYUN:

-TELEFON NUMARALARI GENELDE GİZLİDİR

-MESAJLAŞIRKEN BİR ANDA PAT DİYE ARAYABİLİRLER

-İLANLARI GENELDE İSTANBUL DIŞI OLUR SİZİ UZAKTAN ALIŞVERİŞE YÖNLENDİRMEK İÇİN

-TEMSİLİ RESİMLER KULLANIRLAR

-ÜCRETSİZ İZNE ÇIKARILDIM PARA LAZIMDI ELİME GEÇ GEÇİCEK BÖYLE DİYE ZAYIF NOKTANIZDAN VURMAYA ÇALIŞIRLAR

-SİZİ İNANDIRMAK İÇİN WHATSAPP RESİMLERİNE İNTERNETTEN BULDUKLARI AİLE FOTOLARI KOYARLAR

-KARGO ZARFI HATTA FİŞİ BİLE PAYLAŞABİLİRLER İNANMAYIN

-ESKİ PROFİL OLMALARINA DA ALDANMAYIN BİR ŞEKİLDE BUNLARI BULUYORLAR

-ÜRÜN ÇOK UCUZ DEĞİL DOLANDIRICI OLSA ÇOK UCUZA KOYARDI DİYE DÜŞÜNMEYİN MAKUL FİYATLAR KOYARAK İNANDIRICILIĞI ARTTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR

-ÜRÜNÜ KARGOLARKEN ÇEKTİKLERİ VİDEOYU ATABİLİRLER İNANDIRICILIĞI ARTTIRMAK İÇİN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi remotion -- 9 Nisan 2020; 17:50:2 >

• Hocam sen sanırım dün bir konuya garantili ps4 aldım gibisinden bir şeyler yazmıştın. Bu fiyat artışlarından sonra böyle fırsatçıların tuzakları çok arttı. Umarım hemen bie çözüm yolu bulabilirsin. Çok geçmiş olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

dedim neyse güvendik hiç uğraşmayalım

2.000 lira az para değil ki, nasıl "neyse" diyebildin.

Çok geçmiş olsun. İnşallah geri alabilirsin parayı.
  • Dela Redo kullanıcısına yanıt
    evet o :) sorma hocam virüs sebebiyle ücretsiz izne çıkarıldım gel ürünü gör get açarım şu bu falan diyince zayıf karnımdan vurdu tüm bu işlemleri yaparken bir yandan telefonda konuşuyordum aksi gibi.
  • Kardes emniyete git tc sini ver sikaytte bulun

• koroglu69 kullanıcısına yanıt
    siber suçlara aşağıdaki adresten bildirim yaptım emniyet ilgileniyor mu bunlarla savcılık diyorlar çünkü savcılığa gitcem de şu dökümleri falan çıkarcak bir ortamım yok evdeyiz malum
    https://www.usom.gov.tr/ihbar-bildir.html
  • Bnde bu forumdan havele ile bi kac urun aldim sknti cikmamisti sana denk gelmis cok gecmis olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: marowak

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    yaa get açmam demedi koyuyorum ilana dedi ok dedim para ne zaman geçer ücretsiz izne çıktım falan diyince acıdık (acıma yetime...) yoksa parasında değilim yüzlerce alışverişim oldu yıllardır bi anına denk geliyor tufaya düşüyorsun işte
  • geçmiş olsun.2006 dan beri bu forumda çok cihaz aldım sattım.eski günlerde kalmış güvenilirlik demek.Ey gidi eskiden böyle şeyler dh de çok nadir olurdu.
  • Beni de dolandırmaya çalıştı cihaz ararken biri. yeni üyelik ve tavırları konuşmaları kendini ele verdi direk şutladım yemedim. izmirden elden aldım sonra cihaz
  • Adamın ilanında numarası gizli ve ürünün orj resmi yok. Allah bilir resim vs de istemediniz göndermeden önce çalışır video sunu. Hoş bunları görsen bile boş kutu yollar ama için ferahlardı:)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • GET ilk seçeneğin olsaydı keşke.. olumsuz bir deneyimleme yaşamışsınız... Umarım mücadelenizi paranızı geri alarak sonlandırabilirsiniz. Geçmiş olsun.
  • Resim gönderdi video cekmiş onu da yolladı get e hiç itiraz etmedi ücretsiz izne çıkarıldım falan deyince ben önerdim bekleme parayı diye hatta biraz fazla mı yollasam destek olsun diye bile düşündüm.

İnsanın basireti bağlanıyor işte kargo poşetindeki adresi ilan adresinden farklıydı tum alışveriş sırasında toplantı yapıyordum farkedemedim bile

Fazla kuşkuculuğum yüzünden baya daraltmışımdır insanları alışverişlerimde 1000 liraları gözü kapalı atanlar oldu dedim hep karşıdan bekliyorum güveni bir kez olsun birine güvenelim dedik

• remotion R kullanıcısına yanıt
    Çok geçmiş olsun, yıllar önce benzer bir şey yaşadım ben de Ps4 almaya çalışırken. Yarı parayı yollamıştım :) Adam kargo şubesinden fotoğraflar attı, hatta kargo bilgi ekranı falan bile şoplamıştı öyle profesyonel. Gerçekten insanı çok ama çok üzen bir durum. Ben aptallık ettim peşine düşmedim.

Bence mutlaka şikayet edin. Para yatırdığınız hesap no belli, iban belli. Bulunması çok çok kolay olmalı.

• Bu arada adamın telefonu çalıyor. Size cevap veriyor mu? Yarın avukatlık bürosundan arar gibi yapıp blöf yapılabilir :)

• _botturgec_ kullanıcısına yanıt
    aradim birkac kere mesgule verdi sirket hattindan aradim bir sure sonra yine mesgule verdi. emniyette kuzenim var ona soyledim arasam acar mi dedi dedim belki simdi bir sure sessizlige gomulur acmaz ben bir arastirayim yarin doncem dedi bakalim.

kimse aramasin bence o teli kullanmaya devam etsin ki ulasilabilir olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi remotion -- 7 Nisan 2020; 22:29:33 >
  • yayınlamak dogrumu bılmem ama sana tcnin adresini veriyorum kardeşim böyle karaktersizler bu dünyada yeri yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackMon -- 7 Nisan 2020; 22:56:19 >
  • BlackMon B kullanıcısına yanıt
    tc no ile isim soyad tutuyor bu iyi bir gelisme ben isim soyad iban disinda hepsine supheli bakiyordum

• quote:

Orijinalden alıntı: remotion

tc no ile isim soyad tutuyor bu iyi bir gelisme ben isim soyad iban disinda hepsine supheli bakiyordum
    bılgılerı al sileyim hocam
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.