Şimdi Ara

Sahibinden.com Çok Feci Dolandırıldım (Ağır Ceza da yargılanıyor) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
4
Favori
7.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam ürünün sıfırı 10000 tl ikinci eli 2000 tl olması çok zor bence.direk atlamışsınız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amazon da 4500 dolar. Sen 700 usd ye ikincileini nasil alabilecegini dusundun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • abi get denen bir olay var. keşke get ilanı açtırsaydınız. geçmiş olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: star scream

hocam ürünün sıfırı 10000 tl ikinci eli 2000 tl olması çok zor bence.direk atlamışsınız

Hocam öncelikle sıfırı üretimde yok. Elinde olan bir firma vardı ve 7000 dedi ki eminim düşerdi. Diğer arkadaş Amazon fiyatı demiş. Üretimi bitmiş bir ürün amazonda çok Pahalı olabiliyor nitekim bir üst serisi olan ürün amazonda buna göre 1000 dolar daha ucuz. Ve geçen arkadaşım nerede ise denk olan Epson TW9100W kablosuz özellikli Sıfır diyebileceğim aleti 4 gözlük ile 3000 tl ye Aldı ve gözlükler Sıfırdı. Yani yok atladın falan yok. Bu tip ürünler 2. Elde ucuz olabiliyor. Bende para ihtiyacım olmuştu Panasonic 2000 serisini 300 tl lik ek aparatları ile 1400 e eft sonrası vermiştim. Alan kişinin yarım sayfalık teşekkür Mesajı vardı. O nedenle fiyat uygundu kabul ediyorum ama satılamayacağı bir fiyat ta değildi. Get olayına gelince önerdim tamam dedi. Oğlum yapar sanırım ben hiç anlamam dedi. Daha sonra kusura bakmayın beceremedik falan dedi. Gelin veya birini Gönderin elden alın olunca saf bir anıma geldi. Asıl kızdığım konu para için ahiretimi tehlikeye atamam oldu. Hepimiz günahkarız Allah adını ahireti kullanmak nedir. Hayatımda böyle pislik tanımamıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t_tunccan -- 25 Temmuz 2015; 13:57:56 >

• geT ile neden yapmadınız? Yapsaydınız belki bu sıkıntı olmayacaktı. Beğenmediğinizde Onay vermenizgerekmezdi paranızda hesabınıza geri yatardi.
    Ben öğrenciyim. 20 30 tl kitaplari alirken bile böyle yapiyorum. Bu devirde kime nasıl güveneyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KurThaN01

geT ile neden yapmadınız? Yapsaydınız belki bu sıkıntı olmayacaktı. Beğenmediğinizde Onay vermenizgerekmezdi paranızda hesabınıza geri yatardi.
    Ben öğrenciyim. 20 30 tl kitaplari alirken bile böyle yapiyorum. Bu devirde kime nasıl güveneyim?

yerden göğe kadar haklısın. yukarıda yaşmıştım tabi ki get önerdim. sonra mal gibi inandım. Bi eşeklik ettik işte . Başkalaı böyle bir eşeklik etmesin ederlersede dikelkçe ile uğraşmasınlar diye böyle bir konu açıp şikayet dilekçesini de ekledim. Yapanın yanına kar kalsın istemiyorum
  • Bence adamın aklında başından beri dolandırmak varmış. Tamam geliyim desen başka bir sorun olduğunu söyler elden veremem falan derdi bence. Peşini bırakmayın hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: BarzoCharlie

Bence adamın aklında başından beri dolandırmak varmış. Tamam geliyim desen başka bir sorun olduğunu söyler elden veremem falan derdi bence. Peşini bırakmayın hocam.

Bende öyle düşünüyorum hocam. Bi yakalansınlar asla şikayetimi geri almayacağım
  • SolSerçe size ulaşamadım. PM ile numaranızı verirseniz arayayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t_tunccan -- 25 Temmuz 2015; 21:47:19 >
  • Geçmiş olsun dostum üzüldüm

• Hocam gecmis olsun aynisi banada oldu yaklasik bir 500 liram gitti. Aninda savciliga verdim,yaklasik 5-6 ay civari oluyor ama ne ses var ne bir haber... Her sormaya,haberdar olmaya gittigimde sank dolandirici benmisim gibi bir muamele var. Yani kisacasi eger pois teskilatinda bir tanidiginiz varsa uzerie gidin ki kolay olur zaten ama yoksa,parayi kendi elinle verdigin icin hic acmazlar bile dosyayi... Insallah bir sonuc cikar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dedeli28 -- 25 Temmuz 2015; 22:23:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dedeli28

Hocam gecmis olsun aynisi banada oldu yaklasik bir 500 liram gitti. Aninda savciliga verdim,yaklasik 5-6 ay civari oluyor ama ne ses var ne bir haber... Her sormaya,haberdar olmaya gittigimde sank dolandirici benmisim gibi bir muamele var. Yani kisacasi eger pois teskilatinda bir tanidiginiz varsa uzerie gidin ki kolay olur zaten ama yoksa,parayi kendi elinle verdigin icin hic acmazlar bile dosyayi... Insallah bir sonuc cikar.

Ben gittiğimde ifade alan savcı sağolsun çok ilgili idi. İfadeyi de kendi aldı. ve yakalanırlarsa ağır cezada yargılanırlar dedi. 2 hafta içinde hangi savcının bakacağı belli olur dedi. takip numarası verdi.
  • Kardeşim Allah yardımcın olsun ne diyelim, sadece başıma böyle bir olay 1 kere geldi dolandırıcı tckn vermişti bankacı olduğum için adres iş her bilgisine ulaştım iş yerinden dahi attırdım, 1 ay sonra paramı yatırdı 150 tl için adam dolandırıcılığı meslek edinmiş kendine, koskoca forumada rezil oldu belki hala aramızda geliyordur bu ve bunun gibi şahıslar.

• Buna benzer bir olayı bende forumdan bir arkadaştan yaşadım benimki sizin gibi 2000 lira değildi 50 liraydı ama anında savcılığa vermiştim o da ertesi gün parayı yatırdı. Korkmayın dolandırıcıları şikayet etmekten hak aramak suç değil. Bu arada geçmiş olsun dostum.

• Siz urun sattiginizda vergisiz urun satiosunuz dogal olarak devlet vergi alamiyor sizden ve bu sebeple sikayetleriniz sonucsuz kaliyor ben diyelim notebook alacam en az 1-2 saat benchmark testine tabii tutarim

• quote:

Orijinalden alıntı: _lazo_

Siz urun sattiginizda vergisiz urun satiosunuz dogal olarak devlet vergi alamiyor sizden ve bu sebeple sikayetleriniz sonucsuz kaliyor ben diyelim notebook alacam en az 1-2 saat benchmark testine tabii tutarim

Ürün ikinci el hocam. Vergi ilk alandan kesildiği in yok

• 2.el de olsa fatura ıstıolar sattıgın deger kadar yuzdelık dılım vergı ıstıo devlet tam olarak hayata gecırılemedı takıp edemıolar 2.el pıyasasını yoksa nal toplatırlar bıze
  • quote:

Orijinalden alıntı: t_tunccan

quote:

Siz urun sattiginizda vergisiz urun satiosunuz dogal olarak devlet vergi alamiyor sizden ve bu sebeple sikayetleriniz sonucsuz kaliyor ben diyelim notebook alacam en az 1-2 saat benchmark testine tabii tutarim

Yokmuydu forumdan tanıdığınız birisi istanbulda elden aldırtacak

• quote:

Orijinalden alıntı: muratkcenter

quote:

Orijinalden alıntı: t_tunccan

quote:

Yokmuydu forumdan tanıdığınız birisi istanbulda elden aldırtacak

varı ama karşı tarafta o nedenle zahmet vermek istemedim. hoş bu olay çıkınca oldukça samimi olduğum bir arkdaş 10 dk mesafedeymiş ama bilmiyordum.

• Öncelikle geçmiş olsun. Sizin adınıza üzüldüm. Adam bence en baştan dolandırmaya niyetliydi öyle elden teslim filan hikaye bence. siz elden teslim kabul etseydiniz misal İstanbulda olsaydınız adam bu sefer başka bir şey uydırcaktı bence. Adamın esas niyeti sizden havale yoluyla para koparmaktı. Böyle insanlar Cehennemin yakıtıdır. Tekrar geçmiş olsun.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.