Şimdi Ara

SAĞLIKÇILAR, Eğitmen Olmak İster Misiniz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sağlık Bakanlığının 2002 ve 2004 yıllarında yayınladığı ilk yardım yönetmeliğinde belirttiği üzere bakanlıktan yetki olan kurumların düzenlediği ve eğitim programı sonunda eğitimci sertifikası alan katılımcıların ilk yardım eğitmeni olmaya hak kazandığı eğitim programıdır.
    İlk yardım eğitimcisi olmak isteyen tıp doktoru dışındaki sağlık personeli sekiz gün (40 saat) lik eğitime katılır.

Bu eğitimin sonunda yapılacak sınavlarda başarılı olanlara üç günlük ilk yardım uygulamaları eğitim becerisi kursu verilir ve eğitim sonunda yapılacak sınavlarda başarılı olanlara, mesul müdür tarafından imzalanarak Sağlık Müdürü tarafından onaylanan "İlk Yardım Eğitmeni Sertifikası" düzenlenir.
    Tıp doktorları ise üç günlük ilk yardım uygulamaları eğitim becerisi kursuna katılarak eğitim sonunda yapılacak sınavlarda başarılı olanlara, mesul müdür tarafından imzalanarak Sağlık Müdürü tarafından onaylanan "İlk Yardım Eğitmeni Sertifikası" düzenlenir. Eğitim programlarında başarısız olanlara bir sınav hakkı daha verilir. İlk yardım eğitimcisi eğitimlerine katılımcı sayısı asgari beş, azami on beş kişi olmalıdır.

Daha detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz arkadaşlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.