Şimdi Ara

SAĞLIK YÖNETİMİ TM-1 ÖNERİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
2
Favori
50.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sıralamam 48 bin acaba bu bölümü istanbul medipol 51 binle almışt am burslu burdan bitirdiğimizde iş imkanı filan nasıldır bölüm hakkında bilgisi olan var mı işletme yazmaktansa yaz diyen?

• aynen bende ankara üniversitesi sağlık kurumları yoneticiliğini dusunuyorum acaba bitirince iş imkaanı nasıl cok merak edıyorm sımdıden tesekkurler
  • Ben de ist veya marmara düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kime sorsam sağlıkda iş sıkıntısı olmaz önü açık diyor eyvallah ama bu ünivlerin bursları filan kesilirmi ki iş garantisi var nerdeyse bölümde sırf ondan yazacam ya işletme yazmaktansa yeter ya
  • Ablam bu bölümden mezun 3 yıldır atama bekliyor. İş imkanı gerçekten yok beyler. Yok hastanelerde yöneticiymiş falan bunlar palavra. Başhekimler 1 yıllık eğitimin ardından hastanenin de başına geçiyor. Sağlık yönetimi mezununa hiçbir iş kalmıyor kısacası.
    Uzun lafın kısası hastanelerde yönetim size kadar düşmüyor o hastanenin en ünlü hekimi çok kısa bir eğitimin ardından yönetici de oluyor ve kendi maaşını ikiye katlıyor.
    O puanınızla işletme - iktisat okuyun eminim daha kolay iş bulacaksınız.

Zaten geçen sene devlette açılan kontenjan sayısını duysanız sadece gülersiniz. Geçen sene devlet bu bölüm için sadece 18 kişilik kontenjan açtı. Taban puanını siz düşünün artık. Çok iyi hatırlıyorum ablam 83 almıştı atanamamıştı. Ki 83 almak gerçekten çok zor.

Puanlarınıza yazık etmeyin böyle ne olduğu belli olmayan bölümlerden , sürekli gelecekte iş yapacak denilen mesleklerden uzak durun .

• quote:

Orijinalden alıntı: DeBroglie

Ablam bu bölümden mezun 3 yıldır atama bekliyor. İş imkanı gerçekten yok beyler. Yok hastanelerde yöneticiymiş falan bunlar palavra. Başhekimler 1 yıllık eğitimin ardından hastanenin de başına geçiyor. Sağlık yönetimi mezununa hiçbir iş kalmıyor kısacası.
    Uzun lafın kısası hastanelerde yönetim size kadar düşmüyor o hastanenin en ünlü hekimi çok kısa bir eğitimin ardından yönetici de oluyor ve kendi maaşını ikiye katlıyor.

Zaten geçen sene devlette açılan kontenjan sayısını duysanız sadece gülersiniz. Geçen sene devlet bu bölüm için sadece 18 kişilik kontenjan açtı. Taban puanını siz düşünün artık. Çok iyi hatırlıyorum ablam 83 almıştı atanamamıştı. Ki 83 almak gerçekten çok zor.

Puanlarınıza yazık etmeyin böyle ne olduğu belli olmayan bölümlerden , sürekli gelecekte iş yapacak denilen mesleklerden uzak durun .

ablan hangi üniv mezunu ya sağlıkda bukadar iş sıkıntısı varsa ne yazacaz biz işletme iktisat türkçe oluyo o daha zordur be hocam iş imkanı

• quote:

Orijinalden alıntı: Süpirman

quote:

Ablam bu bölümden mezun 3 yıldır atama bekliyor. İş imkanı gerçekten yok beyler. Yok hastanelerde yöneticiymiş falan bunlar palavra. Başhekimler 1 yıllık eğitimin ardından hastanenin de başına geçiyor. Sağlık yönetimi mezununa hiçbir iş kalmıyor kısacası.

ablan hangi üniv mezunu ya sağlıkda bukadar iş sıkıntısı varsa ne yazacaz biz işletme iktisat türkçe oluyo o daha zordur be hocam iş imkanı

Marmara mezunu..
    Bu bölüme sağlık diye bakmayın çünkü sağlıkla ilgisi yok %80 işletme dersleri veriliyor. Zaten bazı üniversitelerde bu yüzden İİBF fakültesinde.
    Memurlar.net i de inceleyin. Bu bölüm hakkında bir tane bile olumlu yorum bulamazsınız.
    O puanları yakmayın ablam şu anda hiç alakası olmayan bir meslek yapıyor ( sigortacılık )

• Herkesten duyduğum sağlık bu iş vardır tamam abicim anladım sağlıkta başka bı sey bılmıyorlar bu bolum hakkında iktısat yazsam hacattepe-gazi binlerce nerdeyse mılyon iktısat-işletme-maliye mezunu var ankarada okumanın bi faydası olcaksa gıdım ama olmaz bi tanıdığım ktü maliye bitirdi 1200e calısıyor ben 4yıl 1200lıra almak ıcınmı okuyacam ingilizceside aşırı zormus herkes bırakıyormus ee napcaz bız pdr desen olmuyor sosyal hizmet olmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fıraty

Herkesten duyduğum sağlık bu iş vardır tamam abicim anladım sağlıkta başka bı sey bılmıyorlar bu bolum hakkında iktısat yazsam hacattepe-gazi binlerce nerdeyse mılyon iktısat-işletme-maliye mezunu var ankarada okumanın bi faydası olcaksa gıdım ama olmaz bi tanıdığım ktü maliye bitirdi 1200e calısıyor ben 4yıl 1200lıra almak ıcınmı okuyacam ingilizceside aşırı zormus herkes bırakıyormus ee napcaz bız pdr desen olmuyor sosyal hizmet olmuyor

Bu bölümde direkt işsiz kalmaktansa
    sivil hava ulaştırma - uluslararası ticaret - uluslararası lojistik gibi bölümleri araştırın...
  • bizim puanımız tam arada kalmıs bi şey ne iyi şeyler oluyor nede kotu seylerı bız begenıyorz açıkta kalacak birileri varsa onlar biz olcaz
  • quote:

bizim puanımız tam arada kalmıs bi şey ne iyi şeyler oluyor nede kotu seylerı bız begenıyorz açıkta kalacak birileri varsa onlar biz olcaz

Üzülerek söylüyorum bende bunları ama koca hastanelerin yönetimi size kalmaz. Ablamın tüm arkadaşları da mezun oldukları bölümle çok alakasız işlerde çalışıyor. Aralarında hostes olan bile var gerisini siz düşünün..
  • RTE önünü açtı bu bölümün falan diyolardı,palavra mı o zaman her şey ?
  • quote:

quote:

bizim puanımız tam arada kalmıs bi şey ne iyi şeyler oluyor nede kotu seylerı bız begenıyorz açıkta kalacak birileri varsa onlar biz olcaz

Üzülerek söylüyorum bende bunları ama koca hastanelerin yönetimi size kalmaz. Ablamın tüm arkadaşları da mezun oldukları bölümle çok alakasız işlerde çalışıyor. Aralarında hostes olan bile var gerisini siz düşünün..

yok canım sız yardım edıyorsunuz sağolun yazcaktım vazgectim suanda cunku bolum hakkında bir şey bılmıyordum en iyisi bi bakıma polis olmak herhalde yoksa bi sene daha denemek
  • quote:

quote:

quote:

Marmara mezunu..
    Bu bölüme sağlık diye bakmayın çünkü sağlıkla ilgisi yok %80 işletme dersleri veriliyor. Zaten bazı üniversitelerde bu yüzden İİBF fakültesinde.
    Memurlar.net i de inceleyin. Bu bölüm hakkında bir tane bile olumlu yorum bulamazsınız.
    O puanları yakmayın ablam şu anda hiç alakası olmayan bir meslek yapıyor ( sigortacılık )

ya bu medipo ve acıbademde tam burslu okusak hastanelerine geçiş yapabilriiz bizde direk hasteneenin yönetimi isticek değiliz ya zamanla olur bunlar ama hastanesinde iş bulabilirmiyiz yani hani alırsa kendi ögrencisi alır herhalde

• quote:

quote:

quote:

quote:

Marmara mezunu..

ya bu medipo ve acıbademde tam burslu okusak hastanelerine geçiş yapabilriiz bizde direk hasteneenin yönetimi isticek değiliz ya zamanla olur bunlar ama hastanesinde iş bulabilirmiyiz yani hani alırsa kendi ögrencisi alır herhalde

yok hocam işte onlarda daha büyük sıkıntılar var. Hem kendi hastanelerinde iş bulamıyorlar hem de dışarı özel sektöre çıktığınızda özel üni. mezunusunuz gözüyle bakılıyor ve şansınız giderek azalıyor. Biliyorum çok kötü bir tablo çiziyorum ama durum bundan ibaret. İnsanın yanında böyle bir örnek ablası olunca ne kadar çok kişiye yardım edebilirsek o kadar iyi.
    Zaten tam burslu seçenek açmak zorunda oldukları için açıyorlar. Yoksa ticarethaneden farkları yok.
    Şu konuyu da bi inceleyin derim :http://forum.donanimhaber.com/m_63602349/tm.htm

• 26 binle alıyor hocam ygsden alan kısmıda erciyes filan oluyor ben ist ankara izmirde istiyorum yazarım ama gelmez büyük ihtimal 20 bin düşmez herhalde
  • Sağlık yönetimi önü açık gibi artık hastaneyi doktorlar değilde atanan ceo lar yöneticek.Bende bu bölümü alternatifler arasına aldım.
  • Updullah.

Ne düşünüyorsunuz beyler bu konuda yıl olmuş 2014. Fikriniz nedir ? Bende düşünüyorum da ..
  • up
  • ben de merak edıyorum
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.