Şimdi Ara

SAĞLIK KURULU RAPORU ALAN VAR MI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
3.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üniversite öğrenci işlerinde sağlık raporunu tam teşekküllü devlet hastanelerinden sağlık kurul raporu almanız gerekiyor yazmış. Süreç nasıl oluyor üniversiteye mail attım daha cevap gelmedi telefonla da aradım çok kez ama açan olmadı.

Üniversiteye gidip barkod vs alıyor muyuz işleri hızlandıracak yani? Yoksa hasta çıkar çıkmaz odaya girip mi imzalatıyoruz sonuçta randevu alınıyor farklı farklı tarihlere geliyor bazen.

Tam süreç nasıl ne yapmamız gerekiyor yapanlar bilgilendirebilir mi nereye başvuruyoruz hastaneye mi gitmemiz gerekiyor sağlık raporu parası nereye yatırılıyor? Sağlık kurulu ne zaman toplanıyor

İstanbul'dayım ama Kadıköy'deki devlet hastanesinden almayı düşünüyorum teşekkürler bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi progressc -- 27 Ağustos 2020; 11:58:55 >

• up
  • up
  • ben hiçbir yerden randevu alamadım pandemiden dolayı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • peg2002 P kullanıcısına yanıt
    Hocam randevu alınmasına gerek yokmuş az önce birisi çok yardım etti tüm süreçleri anlattı çok sağolsun hastaneye gidip halledebilirsiniz yoğunluğa göre değişir ama bugün ya da yarın. En son sağlık kurulu var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi progressc -- 27 Ağustos 2020; 12:43:8 >
  • Ben aldım hocam samsundayım şimdi fakülteden aldım 2 gün oldu galiba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam hastaneye gidip form doldurup 2 kağıt alıp tek tek tüm poliklinikleri dolaşıyorsunuz değil mi ben daha gitmedim de hasta aralarında girip ya da bitince neyin var sıkıntı yok diyip hemen hallediliyormuş yani kısaca. Süreç genel olarak böyle mi siz kan verdiniz mi ayrıca ya da röntgen gibi ben daha gitmedim de
  • Heyet raporlarıysa eğer onların belli günleri oluyor diye biliyorum, hastaneye sorun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi an agony -- 27 Ağustos 2020; 13:57:1 >
  • Hocam ben MHRS'den randevu aldım klinik olarak sağlık kurulu seçin. Hastaneye gidince sizden bi 200tl kadar para alcaklar rapor için. Elinize kağıt verip kağıtta yazan poliklinikleri geziceksiniz. Doktorlar sağlam diyip kaşe basıyorlar o kağıda (zaten sorunun var mı yok mu diye soruyor doktor yok dersen basıyor kaşeyi) bütün imzaları topladıktan sonra tabi bu arada kan röntgen ve ekg de çekiliyor sonuçları çıkıyor. Hepsini beraber kurul odasına götürüyorsujuz. 1 haftada falan çıkar en geç tabii İstanbul kalabalıktır belki sarkar bilemem

• Hocam ben Mersin için aldım (Çukurova Devlet Hastanesi)
    Önce hastanenin sağlık kuruluna gidip üni kaydı için rapor almak istediğinizi belirten belgeyi alıyorsunuz sonra bi yerde bunu onaylatıp tekrar sağlık kuruluna gelip doktorların yanına gidip onaylatacığınız belgeyi veriyorlar.
    Sonra veznede 200tl (değişebilir)verip doktorları gezmeye başlıyorsunuz
    gezeceğiniz yerler dahilye,genel cerrahi , göz ,KBB, ortopedi,nöroloji, psikiyatri.
    Benim tavsiyem önce dahilye veya göze gitmeniz bı bunlar bakar bakarsa
    Doktorlar rapor günü olduğu için size öncelik tanıyorlar hemen bakiyorlar.doktorlar elinizdeki kağıdı dolduracak
    Sonra bu kağıdı sağlık kuruluna getireceksiniz
    Benim gittiğim hastanede bundan sonra bı kağıt daha verdiler bu kağıt doktorların kurulda imzalayacağı kağıt (herhalde pandemiden dolayı kurulu toplanıyorlar).tekrar doktorları gezdım bunu imzalattım geri sağlık kuruluna getirince raporumu Verdiler 8.30 gittim 11.30 çıktım
    ARKADASLAR EKSTRA DURUMLAR VEYA FARKLI SEYLER OLABİLİR

• TinyHerkul T kullanıcısına yanıt
    Hocam randevu almak şart mı peki bazıları almadan gitmiş orada direk dilekçe doldurup dolaşmış tek tek ama randevu almasam randevu alıp mı gel derler emin olamadım randevu almadan giden var mıydı çevrenizde teşekkürler bu arada
  • ddemir99 kullanıcısına yanıt
    Hocam herhangi bir devlet hastanesi olması yetiyor değil mi tam teşekküllü olarak? Üniversite size sadece şu hastaneden falan alın dedi mi yoksa herhangi bir devlet hastanesi de olur mu?

Gitmeden önce randevu aldınız mı randevu almak gerekli mi? Bu arada çok teşekkürler hocam hastalar girip çıkarken o arada ben de içeri girip hemen halledeyim demiştim yoksa hastaların bitmesini mi beklediniz randevu almadan gitmeyi düşünüyorum da bu arada çok sağolun
  • up
  • progressc P kullanıcısına yanıt
    Hocam orada aynı bölümden 1-2 kişi buldum pat pat girdim

hocam 2 kagitla dolaştım 2 gün sürdü benimki tüm hepsini tamamlamak uzun sürdü. Röntgen EKG kan,idrar tahlili.vs. bı ton iş hocam. Valla direkt sorup gonderiyorlarsa vay benim başıma gelen

• Randevu almak gerekiyor mu önceden mhrsden ona tam emin olamadım da randevusuz gitsekte işlerimizi 1 günde tamamlar mıyız ortalama olarak randevu alsam en erken 9 eylül gösteriyor:/

@Livresci

@ddemir99

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi progressc -- 27 Ağustos 2020; 14:47:7 >
    Ben fakülteye gittiğim için sıra olmadı ancak hastaneye gidecekseniz randevu olabilir

• ddemir99 kullanıcısına yanıt
    Hocam hangi bölüm

• Benden hiç bir tahlil istenmedi bir tek göz numaram kontrol edildi ki 2 dk bile sürmüyor onda da aynı çıktı (sağ sol 1 numara miyop+astigmat). MHRS randevu vs. de yapmadan 'rapor işleri' ne yönlendirdiler, hastane hastane değişiyor olabilir sistem.

• M02U4 M kullanıcısına yanıt
    Hocam ben 2 gün uğraştım ne diyonuz siz ya.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.