Şimdi Ara

Sağ gözüm bulanık görüyor. FİKİR BEYAN EDİNİZ LUTFEN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
38.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 güne yakındir yatıyorum kalkıyorum sürekli sağ gözüm bulanık görüyor. Korkmalımıyım _?? Süre uzadı çünkü.

eskiden uzakta ki yazıları vs çok rahat ayırt eden 2 gözüm vardi.
    Şimdi sağ göz :( buğulu görüyor
    Monitör karsısında sol gozumu kapatıp sag gozumle okumaya calısıyorum onu bıle okuyamıyorum

Bu rahatsızlıgı yasamıs bırı yada bırılerı var mı onumuzde kı surecte doktora zaten gıdecegım fakat konuyla ılgılı bılgı sahıbı olan
    bır arkadasım mevcutsa benı bu konuda bılgılendırebılırmı.

• doktor'a git hocam niye buraya konu açıyon??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Astigmat var hayırlı olsun doktora gidin bence

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağ gözünde hem astigmatizma hem miyopi hemde hipermetropi gelişmiş olabilir. Hatta diğer gözündede düşük numarada bu rahatsızlıklar olabilir. Daha fazla ilerlemeden göz doktoruna git.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: n.erce

doktor'a git hocam niye buraya konu açıyon??

Yarın gideceğim zaten giderken en azından bugünden az buz yaşayan arkadaş varsa fikir beyanlarını almak istedim
    nedir ne değildir yarın ben gıdınce benı ne beklıyor acıkcası
  • benimde aynisi sol gozume olmustu. gittim doktora 1,25 miyop+astigmat cikti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freezeboi -- 28 Eylül 2015; 18:32:54 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazy0611

Sağ gözünde hem astigmatizma hem miyopi hemde hipermetropi gelişmiş olabilir. Hatta diğer gözündede düşük numarada bu rahatsızlıklar olabilir. Daha fazla ilerlemeden göz doktoruna git.

Yazdığınız terimlere şuan için çok uzağim hiçbirinin ne oldugunu bilmiyorum hemen onları az çok araştirmaya başlayacagım tesekkurlerımı sundum hocam
  • Göz doktorumuyuz bilağderr

• Gorme kaybi yasamadan once gozun kizarip sisti mi? Veya iltihaplanma felan oldu mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: scicek35

quote:

Sağ gözünde hem astigmatizma hem miyopi hemde hipermetropi gelişmiş olabilir. Hatta diğer gözündede düşük numarada bu rahatsızlıklar olabilir. Daha fazla ilerlemeden göz doktoruna git.

Yazdığınız terimlere şuan için çok uzağim hiçbirinin ne oldugunu bilmiyorum hemen onları az çok araştirmaya başlayacagım tesekkurlerımı sundum hocam

Bende göz doktoru değilim zaten miyopi kusurum var. Bu illetin çaresini araştırırken hepsini öğreniyorsun. Hadi geçmiş olsun. Numarası çok yüksekse solun lens tavsiye ederim. Gözlük bile eziyet gibi gelir. Numara yüksekse.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sagelocanda

Gorme kaybi yasamadan once gozun kizarip sisti mi? Veya iltihaplanma felan oldu mu?

Yaşadım 1 ay öncesi vs şiddetli bir göz kanlanması yaşadım o gözümde o da bi 10 gün sürmüştür sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SUPEROFFLINE -- 28 Eylül 2015; 18:40:39 >
  • quote:

quote:

quote:

Bende göz doktoru değilim zaten miyopi kusurum var. Bu illetin çaresini araştırırken hepsini öğreniyorsun. Hadi geçmiş olsun. Numarası çok yüksekse solun lens tavsiye ederim. Gözlük bile eziyet gibi gelir. Numara yüksekse.

Fikir beyanınız için ve ayrıca zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim.

• quote:

quote:

Gorme kaybi yasamadan once gozun kizarip sisti mi? Veya iltihaplanma felan oldu mu?

Yaşadım 1 ay öncesi vs şiddetli bir göz kanlanması yaşadım o gözümde o da bi 10 gün sürmüştür sanırım.

Kardesim kizariklik oldugunda doktora gittin mi? gozdeki bu kizarikliklar geçerken kornea ya hasar birakabiliyo buda gorme kaybina yol acar. tabi bu bir teori ben doktor degilim, cok farkli biseyde cikabilir hicbiseyde cikabilir. En yakin zamanda doktora git.

• quote:

quote:

quote:

Kardesim kizariklik oldugunda doktora gittin mi? gozdeki bu kizarikliklar geçerken kornea ya hasar birakabiliyo buda gorme kaybina yol acar. tabi bu bir teori ben doktor degilim, cok farkli biseyde cikabilir hicbiseyde cikabilir. En yakin zamanda doktora git.

Tşk ettim sayın hocam
    Doktora gitmedim gitmediğim gibi önemsemedim açıkçası.
    Bilgisayar başında çok zaman geçiriyoruz ondandir diye düşündüm.

bakalım hocam yarın ilk firsatta gidiyorum hemen doktora.

• aynı problemden gittim gözlerimde allerji varmış. verdikleri damlaları eksiksiz kullandım , sürekli gözlerimi ovuştururdum yanardı kanlanırdı verdiği damlalar rahatlattı baya. sonra damlaların üzerinden 1-2 ay geçti gözlerim şuanda sorunsuz , kanlanma yok , yanma yok batma yok , görüş bulanıklığı yok.
  • Kardeşim aynısı babamda sağ gözünde oldu dalga geçtik "moruk yaşlandın bozuluyo gözün seninde sonunda diye" (ailede elf gözleri olan yegane kişidir)
    Bi süre sonra doktora gitti kan pıhtısı mı ne varmış gözünden bi damar tıkanmış sanırım. Çok basit bi operasyonla düzelicekti. Daha sonra hastane mikrobundan görmesi iyice kötülerşti tam 8 kere operasyona girdi şimdi sağ gözü kör geri dönüşü yok yani medikal parka gitme
  • quote:

Orijinalden alıntı: zxcokan9

Kardeşim aynısı babamda sağ gözünde oldu dalga geçtik "moruk yaşlandın bozuluyo gözün seninde sonunda diye" (ailede elf gözleri olan yegane kişidir)
    Bi süre sonra doktora gitti kan pıhtısı mı ne varmış gözünden bi damar tıkanmış sanırım. Çok basit bi operasyonla düzelicekti. Daha sonra hastane mikrobundan görmesi iyice kötülerşti tam 8 kere operasyona girdi şimdi sağ gözü kör geri dönüşü yok yani medikal parka gitme

eyvah eyvah
    korktum vala geçmiş olsun çok. Allah korusun
  • Tedavi süreci 1. adım doktora gidildi
    Muayene edildim. Muayene sonucunda sağ bulanık goren goz %40 görüyor Diğer gözüm %100 dü.
    Göz tansiyonumun sınırda oldugunu öğrendim o gün.

Öncelerde oluşan Kanlanmayla birlikte gözde bir tabaka gibi bir durum oluşmuş. Kristallenme buzlanma tarzi bir şey dedi.

1 adet damla ve gözsuyu kullanıyorum. İlk etapta 2 adet damla harici başka bir ilaç vs verilmedi.
    Zaman alabilecek bir tedavi sürecim olduğu söylendi. 1 1.5 sene sürebilir. Ara ara geçip tekrarlayabiliecek bir durum oluşabilir dendi.

Bu damla ve su haricinde 3 4 gündür ilaçlarımı kullanıyorm gözümde hala bir ilerleme yok hala aynı şekilde bulanık görüyor sağ gözüm.

EN ÖNEMLİ UYARISI; Gözünde bu tedavi sürecinde en ufak bir kanlanma dahi olsa kontrole geleceksin dedi.
    Gitmezsem görme kaybına neden olabilecek durum bile oluşabileceğini söyledi.

Bakalım bu hafta yine kontrole gideceğim.
    Bundan sonra ki kontrol durumları hakkında da sizlere bilgi vereceğim günü gelince birisi belki faydalanır burada ki yorumlardan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SUPEROFFLINE -- 3 Ekim 2015; 16:52:53 >

• İyi bari astigmat yokmuş. Geçmiş olsun hocam.

• Tüh helva gitti

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.