Şimdi Ara

sadece ve sadece UZAKDOĞU sineması (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.095
Cevap
25
Favori
207.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Heavenly Forest

Yıl: 2006
    ülke: japonya

hani bir masal vardı, çirkin ördek yavrusu diye.. işte bu film mantık olarak o masalı hatırlattı bana..
    genel olarak keyifli ve son derece duygusal bir film diyebilirim..
    filmin konusu kısaca şöyle;

Makoto Segawa (esas oğlan) elinde fotoğraf makinası ile gezmeyi seven bir delikanlıdır ancak ufak bir alerji sorunu vardır ve bu sorunu gidermek için çocukluğundan beri bir krem kullanmaktadır, bu kremin kokusu da iğrenç olduğu için sürekli insanlardan uzak durmakta, kimseyle konuşmamaktadır..

Shizuru Satonaka (esas kız) ise üniversiteye yeni başlamış, büyüme hormonu sorunları nedeniyle fizik olarak ufak tefek kalmış, pek arkadaşı olmayan bir kızdır.. Kendi kendine oldukça mutludur ve çeşitli hikayeler uydurarak hayatına renk katmaktadır..

okulun ilk günü Shizuru yaya geçidinden karşıya geçmek ister ancak arabalar bir türlü durmamaktadır.. oradan geçmekte olan Makoto trafik lambalarının oradan geçmesini söyler, bu şekilde ilk diyalog gerçekleşir, daha sonra Shizuru her fırsatta Makoto'nun karşısına çıkar, haliyle iki yalnız insan çok iyi arkadaş olurlar.. bu esnada Shizuru kendisinin yetersiz büyüme sorununun birgün düzeleceğini ve ileride çok güzel bir kız olacağını söyleyip durmaktadır, Makoto ise bu saatten sonra daha fazla değişmeyeceğini düşünmektedir ancak bunu kıza söylememeyi tercih eder..

ben filmi çok beğendim, özellikle Shizuru'nun büyüyüp güzelleşme hayalleri insanı derinden etkiliyor..
    ve filmin sonu yine sürpriz dolu.. kesinlikle TAVSIYE EDERIM

sadece ve sadece UZAKDOĞU sineması

edit: bu filmin TÜRKÇE ALTYAZISINI internette bulamadım, oturdum kendim çevirdim
    filmi bulup altyazısını bulamayanlar..
    önce <<<<BURAYA TIKLAYIN>>>> sonra da adres satırından rapid share olarak düzeltin

edit2: altyazı paylaşım sitelerine gönderdim, artık oradan da indirebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antique -- 17 Şubat 2008; 20:27:20 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: birolayd

quote:

Orjinalden alıntı: Zhang Wen-Xiang
    The warlords..... kesinlikle izlenmesini tavsiye edebileceğim bir film.çok hoşuma gitti.izlemeyen herkezin izlemesini tavsiye ederim.
    http://www.imdb.com/title/tt0913968/

Ya jet li ne zaman yapmış offf hemen bulmam gerek.. Teşekkürler.. Bu adam manyak.
    Çin yapımı, gerçi bu jetliden dolayı en üstte yeri olur..

Arkadaşlar önerdiğiniz filmlere bakacağım, ama en azından duygusal,romantizm,komedi, aksiyon, dövüş diye genel olarak ne olduğunu belirtirseniz daha iyi olur..

Zaten ben çekemem sadece duygusal filmi, içinde başka şeylerde olmalı, zaten bu doğuların duygusallarını hiç çekemem acaip insanlar onlar ya..

FİLMİ İZLEDİM. Berbat ötesi JET LI den hiç beklemezdim, iğrençç gereksiz zaman kaybı bir film.. Hero da sanat vardı. Bu ne sanat filmi nede savaş filmi, savaş falanda yok birkaç görüntü ile savaşları geçiştiriyorlar. Aptal film.. Demekki stalloneden sonra Jet Li de bitti..
  • aslında baktımda arkadaşlar hep basit filmleri yazmıssınız ya. sadece battle royale filmi var okuduklarım arasında güzel olan. Mesela büyük usta takashi miike nin filmleri izleyin derim
    benim favorilerim arasında

Happines of katakuris ( hem güldüren hem mide bulandıran hem şok eden hem de müzikal bir film izlemesi bile farklı ya :) )
    ichi the killer ( bir katili anlatıyor ama emin olun bi katil böle anlatılamzdı )
    oldboy ( sölemeye gerek yok )
    bird people in china ( takashi amca kendini aşmış yine )
    city on fire ( rezervuav köpekleri filmi evet bu film tarantino lavuğu bu filmin aynısını yapmış ya)
    shutter ( aşık bir ruhun amacı anlatılıor )
    visitor q ( izlemeden önce +21 olduğunu söliyim )
    audition ( daha derine daha derine daha derine ... filmi izledikten sonra anlarsınız )
    battle royale ( bir adada ölüm kalım savaşı veren arkadaş grubu ama herkes birbirini öldürmek zorunda )
    Three... Extremes ( izlemeyin görün anlam verenleri kutlicam yani çok değerli bi adam ya bu takashi amcam )
    cevapsız arama ( telefona gelen çağrıdan korkun artık )

aklıma gelenler bunlar şimdilik ama daha nice filmler var sölüoum size :D
  •  sadece ve sadece UZAKDOĞU sineması

LOVERS CONCERTO

yıl: 2002
    ülke: güney kore

iki kadın ve bir erkek arasında yaşanan olaylardan oluşan biraz komik biraz duygusal biraz hüzünlü bir hikaye..
    genel olarak oldukça keyifli başlıyor ve her zaman ki gibi (klasik kore sineması diyorum ben buna) film hüzünlü bir şekilde devam ediyor..
    konusu kısaca şöyle;

Ji-hwan (esas oğlan) bir kafede garson olarak çalışmaktadır.. birgün Su-in (esas kız) ve Kyeong-hee (ikinci kız) kafeye müşteri olarak gelirler..
    tabi Ji-hwan, Su-in'e ilk görüşte aşık olur ancak Kyeong-hee 'de Ji-hwan'a aşık olmuştur..
    üç yakın arkadaş olurlar ve birlikte vakit geçirmeye başlarlar..
    her zaman ki klişe bir konu gibi görünse de hikayenin işlenişi, gelişmeler ve sonuç güzeldi..
    sıkılmadan izleyebileceğiniz bir film diyebilirim.. kesinlikle TAVSIYE EDERIM

When Romance Meets Destiny

yıl: 2005

yine romantik komedi tarzında bir film..
    hatta sadece "Kim Ah Joong" (bknz: en alttaki foto) için seyredilir diyorum

iki kardeş vardır, büyük olan yıllardır bir kızı çok sevmektedir
    ancak bir türlü duygularını ifade edememektedir..
    sırf bu yüzden hayatında birçok şeyi kaçırmıştır..

küçük kardeş ise son derece patavatsız ve serseridir..
    ayrıca yakışıklı da değildir ama çenesi sayesinde istediği kızı tavlayabilmektedir..
    bu filmde de sen git Kim Ah Joong'u tavla olacak iş değil yani

neyse hikaye güzeldi, hikayenin işlenişi başarılıydı..
    sıkılmadan izlenebilecek bir film, eğlenceli bir film..
    TAVSIYE EDERIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antique -- 28 Mayıs 2008; 22:36:55 >
  • Bazen tv de cıkıyor Bruce Lee fılmlerı onları ızlıyorum
  • Snake in the Eagle's Shadow

Jackie Chan'in bence en iyi filmidir.İzlemeyenler varsa tavsiye ederim.

Bunun yanında Jimmy Wang Yu'nun

One Armed Boxer
    One Armed Boxer vs. Flying Guillotine

filmleride çok güzel.
  • bol bütçeli tamamen ticari kaygılarla yapılan hollywood seyirlikleri yerine kim ki dukun o eşsiz sanatını tercih ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: cscageonly

@antique

Hocam süper tavsiyeler yapmışsın. Emeğine sağlık.
    Olmayanları listeye aldık, yeni tavsiyelerini bekliyoruz

Evet. Böyle bir konu açtığınız için teşekkürler.
  • Yaratık güzeldi.

The Host..

SOMEONE SPECIAL

yıl: 2004

esas oğlanımız aşk konusunda aradığını bulamamış ve üstelik yapılan testler sonucunda sadece 3 ay ömrü kaldığını öğrenmiştir.. bu kötü haberle birlikte hayatına pek dikkat etmeden yaşamaya başlar çünkü öyle yada böyle ölecektir.. esas kızımız ise daha lise yıllarından beri platonik takılmaktadır ve bir türlü sevdiğine açılamamıştır.. bir şekilde yolları kesişir ama esas oğlan aşktan başka herşeyi düşünmektedir, kız ise onun için elinden geleni yapmaya çalışmaktadır.. fakat hiçbirşey beklendiği gibi değildir..

filmin konusu her zaman ki gibi klişe görünse de hikayenin işlenişi çok güzeldi ve filmde oldukça sağlam espriler vardı,
    şahsen ben izlerken çok güldüm diyebilirim.. hiç sıkılmadan izleyebileceğiniz bir film daha..

kesinlikle tavsiye ederim

• bu filmleri torrentde bulabiliyormusunuz? ben çoğunu bulamadım. orjinal ismini yazıyorum, ingilizce ismini yazıyorum gene de tık yok bulunabiliyorsa söyleyin biraz daha detaylı arıcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osstation -- 13 Şubat 2008; 23:31:56 >

BUS STOP

yıl: 2002

esas oğlanımız özel bir okulda öğretmenlik yapmaktadır ancak sosyal hayatta pek aradığını bulamamıştır.. özellikle diğer yetişkinlerin boş muhabbetleri onu sıkmaktadır, bu nedenle pek kimseyle takılmamaktadır.. esas kızımız ise bu okulda bir öğrencidir fakat özel hayatında öğrencilikten fazlası vardır, yetişkinlerle takılmaktadır.. birgün bu öğretmenin derslerine girmeye başlar ve tabi zamanla öğretmeninden hoşlanmaya başlar.. aralarındaki sohbetler öğretmenin de hoşuna gider ve birlikte vakit geçirmeye başlarlar..

konu olarak böyle ve çok da fazla birşey beklemeyin yani..
    aksiyondan ve heyecandan uzak, sohbetler üzerine kurulu bir film..
    şahsen ben sıkılmadan izledim ama sizi bilemem

• konuyla biraz alakasız olacak o yüzden öncelikle özür dilerim ama sorunuma bu topicte yardımcı olabilecek birileri olabilir diye düşündüm, 'crying out love in the center of the world' filminin divxine sahibim ve uzun zamandır izlemek istiyorum ancak uygun altyazıyı bir türlü bulamadım fps 29.97 olduğu için divxplanette falan buldugum altyazılar genelde 25 fpslik. ben bu 25 fpslik altyazıyı 29.97 fpslik hale getirebilir miyim ya da 29.97fpslik altyazısını nasıl bulabilirim
    bu film hakkında 3-4 kişinin yorum yazdığını gördüm konuda belki onlarda uygun altyazı vardır diye buraya yazdım sorunumu umarım sorun değildir

uzakdoğu filmlerinden aklıma gelenler son zamanlarda izlediğim bin jip ve old boy her ne kadar bin jip beni hayal kırıklığına uğrattıysa da fazla filmlerin etkisinde kalmayan bir insan olmama rağmen old boy'un hala ciddi anlamda etkisindeyim herkese tavsiye ederim
  • @fragile; öncelikle benim elimdeki versiyonun FPS'sine baktım, 23.976'ymış..
    çeşitli altyazı düzenleme programlarıyla bu işin içinden çıkabilirsin..
    sende filmin hangi versiyonu var bilmiyorum ama ben 25fps olan bir altyazıyı 29.97 yaptım, bak bakalım uyuyor mu???

buradan indirebilirsin
    http://www.dosyaupload.net/download.php?file=367209
  • çok teşekkürler ama malesef uymadı :((
    o kadar çok izlemek istiyorum ki çok övdüler bu filmi fakat bir türlü izleyemiyorum çok kötü yaa altyazıyı filme uygun hale nasıl getirebilirim onu da bilmiyorum malesef :((
    bendeki filmin süresi 1.03.39 acaba sizdeki filmin süresi ne kadar
  • bu filmin normal süresi 2saat 18dakika..
    sendeki film 2 cd olmalı ve sanırım sen birinci cd'ye sahipsin..
    eğer kota sorunun yoksa bu filmin tek cd'lik versiyonunu internetten indirmeni tavsiye ederim..
    indirmeye karar verirsen link konusunda yardımcı olurum
  • güzel filmler,diziler var bazen zorla izlemek zorunda kalıyoruz
  • bence bu kategorideki filmler izlenmeden geçilmemeli hepsi ayrı güzel.. bayılırım

paylaşan ve konuyu başlatanlara cok tskkrler
  • EN SEVDİĞİM
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.