Şimdi Ara

Sadece Üst Vücuda Odaklanmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Vücut bir bütün olduğu için ve alt vücutta daha fazla kas olduğu için alt vücut çalışmanın üst vücuda da katkısı olacağı diye bilinen (bazılarına göre yanlış) bir olay var. (Kas kütlesi ne kadar büyükse ve o kas çalıştırılırsa vücut daha fazla testo üretiyormuş)

Fakat ben bu olayın sadece yapay steroid kullanan kişiler için avantaj olacağını düşünüyorum. Yani mesela steroid kullanıldığında ve sadece üst vücut çalıştırıldığında üst vücudun çok büyük alt vücudun çok küçük olma olasılığı daha fazla.

Fakat doğal vücut geliştirmecilerde bu fark çok olamaz. O yüzden şahsi görüşüm alt vücutta tek hareket yani mesela leg press yeterlidir. Ayrıca squat deadlift gibi hareketlerde sakatlanma olasılığı çok fazla. (bu hareketler tüm vücut kaslarını çalıştırıyor ama soruyorum sakatlanmak mı yoksa daha fazla kas çalıştırmak mı ?) o yüzden bu hareketleri doğalcılara çok önermiyorum.

NOT: Bazılarına göre de hangi kası büyütmek istiyorsan o kasa yönelmelisin mantığı var.

Sizin görüşleriniz nelerdir ?

• NOT 2: Terimlere çok fazla takılmayın mesela yukarıda yapay steroid demişim steroid zaten yapaydır :)
  • Sıska bacaklar üstüne koca göğüs / kollar . Estetik anlayışın buysa lafta saygı duyar, görürsem dalga geçerim.

Küçücük kol kası için 5-6 hareket yaparken bacak için Leg press yetmez. Hee squat vs yapmasanız da olur. Ben de hiç yapmıyorum, zaten daha çok popo çalıştırıyor. Ama leg curl, extension, iç - dış bacak istasyonları, baldır ... alt vücut için de çok hareket var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crash_bandicoot -- 16 Haziran 2018; 18:19:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crash_bandicoot

Sıska bacaklar üstüne koca göğüs / kollar . Estetik anlayışın buysa lafta saygı duyar, görürsem dalga geçerim.

Küçücük kol kası için 5-6 hareket yaparken bacak için Leg press yetmez. Hee squat vs yapmasanız da olur. Ben de hiç yapmıyorum, zaten daha çok popo çalıştırıyor. Ama leg curl, extension, iç - dış bacak istasyonları, baldır ... alt vücut için de çok hareket var.
    Ben oraya özellikle yazdım yapay hormonlar kullanırsan senin dediğin sıska bacak + koca göğüs olayı olur

Amatör olarak takılanlarda bu olayın olması yıllar alır belki de hiç olmaz.

Ayrıca amacımız podyum değil çoğumuz kot giyiyoruz bacaklar çok belli olmuyor senede 3 ay şort giyiyoruz onda da sadece arka bacaklar gözüküyor bunların zayıf olması sana çok batıyorsa da o 3 ayda kotla devam edersin olur biter :)

• quote:

Orijinalden alıntı: TheYips

Ben oraya özellikle yazdım yapay hormonlar kullanırsan senin dediğin sıska bacak + koca göğüs olayı olur

Amatör olarak takılanlarda bu olayın olması yıllar alır belki de hiç olmaz.

Ayrıca amacımız podyum değil çoğumuz kot giyiyoruz bacaklar çok belli olmuyor senede 3 ay şort giyiyoruz onda da sadece arka bacaklar gözüküyor bunların zayıf olması sana çok batıyorsa da o 3 ayda kotla devam edersin olur biter :)

Alıntıları Göster
    nasıl yazdın? sen yazmamışsın ki bişey, fake hesabını mı ifşa ettin

• Bence saçmalık. Bacakta squat dahil en az 4 5 hareket yapıyorum. Ayrıca sakatlanma riski çok yüksek diye bir şey yok bilinçsiz ve ego çalıştıran ağırlıklarla yapılan tekrarlar var. En iyi yerlerin bacaklarım ve bunu çok seviyorum. Ayna karşısında bacağı hafif siyirinca muazzam bir görüntü neden bundan mahrum olalım . Orantısız vg vg değildir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halen daha fark etmemiş fake hesaptan yazmadığını
  • dediğin doğru aslında ben de bu tarz düşünüyorum. ama yinede az da olsa bacak çalışıyorum kaslı değil hiç değilse fit olsun diye yani kaslı olmasını sağlayacak özeni göstermiyorum fakat yağlıda bırakmıyorum bence en ideali, zaman tasarufu da sağlıyor. ama tabi herkesin geliştirmek istediği bir bölge vardır kimi bacak kimi sırt ben bazen bacak yerine tekrar sırt çalışırım.
  • bacak çalışmıcaksan hiç çalışma daha daha iyi
  • Del Toro kullanıcısına yanıt
    Neden hocam?Bacak çalışmaktan nefret ettiğim için kaçıyorum hatta bazen yapmıyorum.Kısaca neden çalışmalıyız açıklayabilir misiniz?

• Anlam veremiyorum bacak çalışmayanlara

Bir kere bu işi sadece estetik olarak görüyorsan büyük ziyandasın.

Hormonların üst seviyede olması(testosteron) , performans ve fonksiyonellik, genel güç seviyesi, denge, patlayıcı kuvvet, kondisyon, hareket kabiliyeti ve vücut bütünlüğü.

Yukarıda yazdıklarımın hepsi bacak çalışmayla ilgili

Yav bunları salla gardeş ben garı gıza hava yapcem ilgi görem biraz diyorsan bile yine en çok verimi bacaktan alırsın. Çünkü kızlar itiraf etmese de en çok kalçana bakarlar. Ne yani asıl gücün kaynağını bilmeleri zoruna mı gitti?

dipnot: bacak çalışan adam yatakta çok daha zor boşalır.

• Burda yazılanlar inşallah şakadır. Squat, deadlift sakatlıyor ????

• boş yapmayın Kinobody ye bakın bu işi 0 squat 0 deadliftle yapan adamlar var. Bacak çalışılabilir ama çok ağır çalışılmasına gerek yok. Kalın bacaklar estetik görüntüyü bence bozuyor önemli olan kas mı yoksa bacak gücü mü?. Kinobody denilen adam eşşek gibi bacak gücü var ama incecik bacakları var.

Arada bir 2-3 rep pistol squat ve sprintlerden başka bacak çalışmadığını söylüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi white4343 -- 27 Haziran 2018; 19:54:11 >
  • Squat ve deadlift sakatlıyor diye yapmamak çok saçma. Sonuçta doğru bir şekilde yaparsan sakatlanmazsın. Ayrıca doğal olduğun sürece çok kalın bacaklar elde etmek "estetiği" (kişiden kişiye değişir) bozmak da çok mümkün olacak işler değil. Tüm vücudunu adam gibi çalıştırıp daha güçlü ve sağlıklı olabilirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.