Şimdi Ara

(SADECE) ÜST SINIF(HIGH-END) UYDU ALICILARI (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
307
Cevap
11
Favori
21.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: egeliilkerr

Lenuss L4 Quad Receiver cihazı satılıktır. İlgilenen arkadaş olursa benimle iletişime geçebilir.

http://forum.donanimhaber.com/m_115264151/f_//tm.htm#115264151

Hakan Abi, cihazı incelerken konuya yazdığın cümleleri kullandım, bilgin olsun

Bunu da satarsam elimde cihaz kalmayacak. Artık maçlar başlamadan 4k için organize olmamız lazım

Tepe tepe kullan kardeşim :)
    Hayırlı olsun
    Hele bir elindekileri tüket gerisi kolay

• quote:

Orijinalden alıntı: muyasar

Goldmaster 1050 aldım ve kurdum. Gerekli tüm görüntü ayarlarını yaptım ve şu sonuca vardım:

1-1050 fena bir recevier değil
    2-Ancak benim televizyonumun (sony 50W805C) hakkını ancak kendi receiver'ı verebiliyor. 1050 yi takdığım zaman az da olsa görüntü kaybı var.
    İlgilenenlerin bilgilerine..

Hocam Goldmaster 1050 cihazı kaça nerden aldın paylasabilir misin?

En uygun fiyata nerden bulabilirim arkadaslar yardimlarinizi bekliyorum. Birde bu cihazda Enigma varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emurat E kullanıcısına yanıt
    Ankara'da Konya sk. da bayisinden 300 TL ye aldım.
    Bu Manisa için geçerli olmayacağına göre aşağıdaki linke bakabilirsiniz.
    Enigma konusunda bilgim yok.

http://www.hepsidijital.com/goldmaster-hd-1050-pvr-hediyeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: muyasar

Ankara'da Konya sk. da bayisinden 300 TL ye aldım.
    Bu Manisa için geçerli olmayacağına göre aşağıdaki linke bakabilirsiniz.
    Enigma konusunda bilgim yok.

http://www.hepsidijital.com/goldmaster-hd-1050-pvr-hediyeli

Hocam verdiğiniz linkte stokta yok yazıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: kamaxx

@muyasar,

Televizyonunuz hayırlı olsun! Güle güle kullanın

6)Ben en son 6.maddeden başlayayım.
    UHD bir receiver alacaksanız bence biraz bekleyin.Hem çeşit yok hemde fiyatlar doğal olarak aşırı pahalı.
    Yalnız linkteki satan kişiyi tanırım.Dürüst bir arkadaştır.Canı sıkıldıkça cihaz değiştirir ve yeni arayışları olduğunu düşünüyorum.

5)Ekonomik bir cihaz elbette var.Goldmaster 1010 ve 3030 serisi (seri no takılmayın.2 side aynı cihaz)
    Geçen gün kardeşime aldım.Çok eski bir makinadır ama hem görüntüsü güzeldir hem tuneri sağlamdır hemde aynı anda hem dsmart+filbox modülü aynı anda çalıştırıyor.
    Fiyatı sanırım 135tl civarında.Gecen bir tane kardeşime aldım.
    Ne gariptir ki sırf biss şifresi çözüyor diye neta 6400 alanlar var.Bu kadar tuneri zayıf,donanımı olmayan ve sadece görüntüsü güzel diye alanlara şaşıyorum.Aynı görüntü
    goldmaster 1010-1050-1060-1070-1080-1090 serisindede var.
    Az once gördüm bir arkadaş Vestel codebox ci+ cihaz bakınıyor.Bir süredir HD firması satıyor.Vestel'de kullanılan broadcom işlemci ile hd ler bir nebze daha keskin olabilir(daha incelemedim) ama sd ler sti lere göre daha flu durmaktadır.
    Vestel firmasının dahili uydu alıcı 9200 serisi 50" UHD tv si var bende.Inanın hem çok kullanıcı dostu hemde hızlı kanal geçişleri olan bir cihaz.Sinyal Barı'ndan tutunda biss şifresi bile çözüyor.Kanalları istediğiniz gibi sıralayabiliyorsunuz(silmeside cabası)
    Çünkü dahili uydu alıcılı tv markalarının hemen hemen hepsinde kanal silinemiyor.

4)SDK sı iyi bir uydu cihazında donanım ile ilgili sıkıntı yok ise kilitlenme olmaz.Driver(makine dili-assembler) ilede zamanlar çözülen bir durum.
    Kafanıza takmayın bu durumu.Yalnız enigma2 cihazlarda bolca mevcuttur kilitlenme.

3)Goldmaster-Kathrein gibi cihazlarda toplu taşıma kanal düzenleme silme gibi işlemler gayet basit.

2)Çok iyi görüntü kalitesi linkte verdiğiniz cihaz haricinde kathrein,openbox gibi cihazlarda mevcut.İşin içine şifre çözme durumu girerse
    iş biraz karışıyor ve maliyet 400-500tl buluyor.

1)Merak etmeyin.Tüm uydu cihazları tv lerin dahili dvb lerinden hızlıdır.

Kamaxx hocam Vestel codebox ci+ cihaz nasıl? IBM islemciliymis Bu cihazda enigma varmidir?

• @emurat,

Vestel codebox CI+ serisi cihazda broadcom işlemci var olarak yazılmış.IBM olamaz.
    İşlemci den ve Vestel in kullandığı sdk dan dolayı görüntü kötü çıkacağını sanmam
    Bende fırsat yakalarsam bu cihazı merak ediyorum.HD firması dışında geçen gün bir yerde daha ucuz görmüştüm.

Bu cihazlarda enigma2 olmaz.Goldmaster 1050 serisinde enigma2 var.Bunun için forumları detaylı dolaşın.
    Ben bu saatten sonra 300tl ye gm1050 almam.Edeceği 200tl dir.

Bugun yarın başka bir cihaz denicem.STI7105 işlemcili.Bakalım ne menem şeymiş :)
  • kamaxx K kullanıcısına yanıt
    Cevapların için sağol hocam ayriyeten incelemelerini 4 gözle bekliyoruz. 187 liraya Goldmaster Spark 1200 için ne dersin hocam alinirmi peki?

• XORO 9500IP
    (Yada muadil cihaz olarak Vantage VT-100 HD+)

Cihaz bilindiği ve daha once bu forumda tartışıldığı üzere bazı sorunları olan bir cihaz.
    Ozelliklere doğan medyasına ait ve high bit rate yayın yapan bazı kanalları malumunu olduğu üzere hiç göstermiyordu.

Onun haricinde resim kalitesi ve sesi ile oldukça övgü topladığı ve merak ettiğim için bir meraklı abimizden cihazı temin ettim
    Sevgili Özkan abiye buradan teşekkürlerimi bir borç bilirim:)

Cihaz bana geldiği zaman çok eski yazılım sürümü versiyon 1.16 mevcuttu.
    Hiçbir şekilde güncelleme yapılamadığı için 3 gün üzerinde çalıştım ve nihayetinde yazılımı en güncel hale (version 1.27) getirdim.

Netice olarak
    Xoro 9500IP cihazımı Vantage VT-100 HD+ olarak güncelledim.

*Resim kalitesinden aldığım haz bambaşka.Bu herşeye değer inanın!
    *Dsmart ve filbox yayınlarında hiçbir sorun yok ve bu yayınları hızlı açıyor.
    (Maalesef 1CI+ modül girişi var ve sırayla takıyorum bu modülleri)
    *Ayrıca alman HD+ yayınları için HD+ kart girişi mevcut.Buda bir avantaj.HD+ yayınlarının kalitesinden dolayı söylüyorum.
    *HBBTV çalışıyor.TRT lerde denedim.
    *Cihazın menüsü çok kolay ve menüsünü her zaman sevdim Vantage grubunun ama Xoro menüsü olsa idi iyi olurdu.
    *Kumandası güzel lakin numara tuşları küçük ve birbirine yakın.Bu konuda kathrein kumandası daha iyi.
    *Logical Channel Number (LCN) diye bir özellik var ve 1-99 arası kanalları(Alman kanalları) varsayılan olarak atsada ben bir yolunu bulup
    en başa bizim kanalları getirdim.

-Cihazın tek eksiği çift modül girişi olmaması.

*Korede Intek tarafından üretilen ve avrupada çeşitli isimlerle satılan cihazlar aşağıda belirteyim.Olaki almak isteyebilirsiniz.

*Aklımda başka bir cihaz dönüşümü var olursa ne ala

Triax Hirschmann S-HD990
    Beldigital HD-6500CI+
    Beldigital HD-7200S
     (SADECE) ÜST SINIF(HIGH-END) UYDU ALICILARI

• quote:

Orijinalden alıntı: kamaxx

XORO 9500IP
    (Yada muadil cihaz olarak Vantage VT-100 HD+)

Cihaz bilindiği ve daha once bu forumda tartışıldığı üzere bazı sorunları olan bir cihaz.
    Ozelliklere doğan medyasına ait ve high bit rate yayın yapan bazı kanalları malumunu olduğu üzere hiç göstermiyordu.

Onun haricinde resim kalitesi ve sesi ile oldukça övgü topladığı ve merak ettiğim için bir meraklı abimizden cihazı temin ettim
    Sevgili Özkan abiye buradan teşekkürlerimi bir borç bilirim:)

Cihaz bana geldiği zaman çok eski yazılım sürümü versiyon 1.16 mevcuttu.
    Hiçbir şekilde güncelleme yapılamadığı için 3 gün üzerinde çalıştım ve nihayetinde yazılımı en güncel hale (version 1.27) getirdim.

Netice olarak
    Xoro 9500IP cihazımı Vantage VT-100 HD+ olarak güncelledim.

*Resim kalitesinden aldığım haz bambaşka.Bu herşeye değer inanın!
    *Dsmart ve filbox yayınlarında hiçbir sorun yok ve bu yayınları hızlı açıyor.
    (Maalesef 1CI+ modül girişi var ve sırayla takıyorum bu modülleri)
    *Ayrıca alman HD+ yayınları için HD+ kart girişi mevcut.Buda bir avantaj.HD+ yayınlarının kalitesinden dolayı söylüyorum.
    *HBBTV çalışıyor.TRT lerde denedim.
    *Cihazın menüsü çok kolay ve menüsünü her zaman sevdim Vantage grubunun ama Xoro menüsü olsa idi iyi olurdu.
    *Kumandası güzel lakin numara tuşları küçük ve birbirine yakın.Bu konuda kathrein kumandası daha iyi.
    *Logical Channel Number (LCN) diye bir özellik var ve 1-99 arası kanalları(Alman kanalları) varsayılan olarak atsada ben bir yolunu bulup
    en başa bizim kanalları getirdim.

-Cihazın tek eksiği çift modül girişi olmaması.

*Korede Intek tarafından üretilen ve avrupada çeşitli isimlerle satılan cihazlar aşağıda belirteyim.Olaki almak isteyebilirsiniz.

*Aklımda başka bir cihaz dönüşümü var olursa ne ala

Triax Hirschmann S-HD990
    Beldigital HD-6500CI+
    Beldigital HD-7200S

kamaxx hocam yine döktürmüşsün eline yüreğine sağlık

• Sonunda cihaz dilinden anlayan birine gitti ve adam oldu. İyi günlerde kullanılması dileği ile....
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmokx

Sonunda cihaz dilinden anlayan birine gitti ve adam oldu. İyi günlerde kullanılması dileği ile....

Sevgili xmokx,

Benim kathrein ve birkaç cihazda olmayan güzel bir EPG sistemi bu cihazda keşfettim :)

Technisat vb üst sınıf cihaz kullanan arkadaşlardan ricam aynı epg bilgilerinin kendi cihazlarında gelip gelmediği yönünde???

Mesela benim kathrein ufs-913 de gelmez.Hatta EPG bilgileri bir gün sonrasına ait :)

Buda başka bir cihazdan alınma EPG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamaxx -- 21 Mayıs 2016; 12:25:41 >

farkı anlayamadım birde hangi cihaz bu

• quote:

Orijinalden alıntı: amonRa

farkı anlayamadım birde hangi cihaz bu

Son resim öylesine koydum.STI7105 işlemcili bir cihaz.

Sizdede resimlerde gösterilen kanallarda EPG bilgisi geliyor mu?
    bende gelmiyor. redline t7500hd. bu arada redlinedaki işlemci nedir ? görüntüsünden memnun değilim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

bende gelmiyor. redline t7500hd. bu arada redlinedaki işlemci nedir ? görüntüsünden memnun değilim

Redline'dan bahsediyorsan işlemcisi Sunplus.
    Sunplus işlemcinin 667mhz hızıda bogomips değeridir.
    Gerçek hız değildir.
    Hem resim kalitesi kötü hemde stabil çalıştırmaz cihazları.
    Tesadüfen Redline için ürün satan Çinli Openbox grubu yöneticisi ile tanışmıştım birkaç yıl önce.
    seninle TFden de yazıştık buradan da yazıştık. 4k receiver için. kafam karıştı. technisat almak konusunda tereddütüm var. açıkçası bana ayrıca film oynatabilecek bir 4k lazım. bana bekle demiştin beklemeye devam edeyim mi

• 4K uydu cihazları çok pahalı. Üzerine 1000TL koysan Dahili uydulu 4K tv alınır, hem de usb den 4K 10bit hevc film seyretmesi de cabası.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

seninle TFden de yazıştık buradan da yazıştık. 4k receiver için. kafam karıştı. technisat almak konusunda tereddütüm var. açıkçası bana ayrıca film oynatabilecek bir 4k lazım. bana bekle demiştin beklemeye devam edeyim mi

Beklemek size kalmış.Yalnız 1500-2000tl ye bir uydu cihazı almak çok sağlıklı bir davranış değil.Çok çok özel bir anlamı var ise farklı.

Haziran ayında AX HD51 4K çıkıyor 279euro.
    Tüm e2 cihazlar film oynatma işinde iyidir.

Bunun haricinde 4K olmayan ve sevdiğim özellikleri olan
    Openbox AS1HD yada rusyada ki ismi ile Skyway Andromeda var.
    Kart paylaşımın yanında sırf kodi ve blu ray oynatmak ve dahası için biçilmiş kaftan.

Movian APK application (ex-Showtime) for Openbox AS1 HD

quote:

Website Developer - (available after registration)

Description:

This is analogous to a home theater on the PlayStation 3, is essentially a media player used on HTPC Media Center.

Application Features:

Show / Hide text

- Play video and audio
    - Supports all video formats supported by FFmpeg
    - Playing a DVD with a DVD disc or ISO file
    - Javascript plugins
    - Unified Search
    - View photos and images in a slideshow
    - Live TV Stream with Tvheadend
    - Integrate Spotify

Control:

Show / Hide text

[X] Select current position
    ◦Nazad (Log Out)
    [?] Display Options / Playback control menu
    [?] Screensaver
    [>] Play / Pause
    [-] Home menu
    [Hands] Navigation
    [L3] - Get information about a file
    [R3] - Get the log console
    P.S. To use the plug-in in Showtime, just go to the plugins icon (found in the top navigation bar) on Showtime home screen, and from there you can see a list of all the plugins and install them.
    Show / Hide text

Channel9 - Video of Microsoft's products.
    Dropbox - Share files online.
    GameTrailers - Video gamers.
    HD-Trailers - HD Movie Trailers.
    Headweb - Swedish online video store.
    MegaViewer
    Navi-X
    OMG Manga - Manga.
    Revision3 - TV.
    SVT Play - Sveriges Television online video.
    TED Talks - Here you will find the best performances from the TED Conference.
    TV4 Play - Swedish online video.
    TwitchTV - View broadcast games and broadcast games in HD.
    TMDb
    Trailers - Movie Trailers.
    Viasat stream - Stream.
    WEBmedia - Internet reader (RSS feeds, Imagecast, Podcast, Videocast, Live TV / Radio (RTMP), Web resources and Web folders).
    WatchTV - Online streaming.
    Youtube - Video Sharing Youtube.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamaxx -- 22 Mayıs 2016; 8:49:01 >

bu bahsini ettiğin ve haziranda çıkacak olan AX'in görüntü kalitesi nasıl olur ( bir yerde e2lerin görüntü kalitesi iyi değil diye bişey görmüştüm )

• kamaxx ustam piyasaya çıkan UHD 4K cihazlarda (humax ve Tech.) ve çıkacak olan sizin bahsettiğiniz AX HD51 4K HEVC/265 filmleri oynatma özellikleri varmı acaba ben humax ve techn.göremedim teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekiner57 -- 22 Mayıs 2016; 13:48:57 >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.